RECYKLUJEME

Grafomotorika: Šablony k obkreslení ze zbytků krabice

Dnes mám pro vás na výrobu nesmírně snadnou, a přitom skvělou, hru. Vyrobila jsem Martínkovi šablony na obkreslování tvarů. Při tomto hraní si procvičí grafomotoriku a ještě se pobaví. Když se mu povede obtáhnout tvar, má velkou radost.

Obsah

Co jsem vyrobila

Ze zbytků kartonu jsem vytvořila jednoduché šablony na obkreslování. Vystřihla jsem kolo, srdce, trojúhelník, obdélník. Martínek se snažil obkreslit šablonu na papír. Zdánlivě snadná činnost mu zpočátku nešla, ale bavila ho. Záhy, jako mávnutím kouzelného proutku, obkreslil na papír všechny tvary velmi dobře.

Grafomotorika: Šablon k obkreslení ze zbytků krabice

Grafomotorika: Šablon k obkreslení ze zbytků krabice

Pro koho je kreslení určeno

Obkreslování se hodí pro děti, které neumí psát, rády vybarvují a projevují zájem o to, aby se naučily něco nového. Vyrobila jsem na zkoušku jednu šablonu, a  když jsem viděla, že Martínka obkreslování hodně baví, dotvořila jsem další šablony.

Grafomotorika: Šablon k obkreslení ze zbytků krabice

Grafomotorika: Šablon k obkreslení ze zbytků krabice

Co budete potřebovat

  • Kousky krabice
  • Nůžky na nehty
  • Fixy nebo ostré pastelky (na obkreslování)
Hravé obtahování v PDF (grafomotorika)

Hravé obtahování v PDF (grafomotorika)

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU ZA 35 KČ

Jak na to

Karton jsem nastříhala na kousky o velikosti přibližně 8×8 centimetrů. Do nich jsem nůžkami na nehty vystříhala tvary – kolo, obdélník (který měl být původně čtverec 🙂 ), trojúhelník a srdce. Hra byla hotová.

Grafomotorika: Šablon k obkreslení ze zbytků krabice

Martínek zkoušel obkreslovat kolo, obdélník, trojúhelník. U těchto tvar neměl problémy. Složitější pro něj bylo srdíčko. Kreslení ho ve třech a tři čtvrtě letech hodně bavilo. Budeme se k němu vracet. Filkovi ve 2 letech a 2 měsících kreslení ještě nešlo. Má raději omalovánky.

Šablony využíváme, když je venku ošklivo a potřebujeme zpestřit dlouhé a líné odpoledne. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart