HRAČKY DO 12 MĚSÍCŮHRAJEME SI

Fisher Price Housenka s překvapením

Tato skladná hračka se vejde do kabelky, přebalovací tašky, nebo ji připevníte ke kočárku páskou na hračku. Je trošku těžší, takže se hodí spíše na hraní si někde v parku na dece, nebo doma, na návštěvě či v restauraci. Na první pohled se zdá, že toho hračka mnoho neumí, ale dítě se s ní zabaví.

Pro koho je hračka určena

Housenka je určena dětem od šesti měsíců. Někteří prodejci uvádějí, že ji využije už novorozenec. Upřímně řečeno nevím, k čemu a jak by si s ní hrál. Hračka se skládá ze čtyř článků – hlavy, kterou lze zmáčknout, prvního článku těla, kde se pod modrým listem ukrývá slon, druhého článku těla, kde pod zeleným listem najdete lva, a třetí červený článek ukrývá zrcátko.

Interaktivní prvky

Slon a lev jsou postavičky zobrazené na jemné látce. Sloníkovi lze odklopit ucho, za kterým se ukrývá moucha (neuvěřitelné nadšení na straně dítěte). Lev mírně šustí. Hračka nevydává zvuk, lze ji opatrně opláchnout a otřít vlhkým hadříkem.

Housenka má nožičky vyrobené z provázků a provázky lze vytahovat. Dítě si cvičí jemnou motoriku. Stejný princip je i u tykadel. Na konci místo ocásku má dva plastové kroužky, které může posouvat.

Rozměry: 35 x 15 x 4 cm

Výhody

  • Skladná hračka vhodná na přenášení (například na výlety)
  • Dítě se s ní zabaví.

Nevýhody

  • Vysoká cena
  • Barva se odře

TIP: Housenku běžně v obchodě koupíte za necelých 500 Kč. Za tuto cenu její koupě nestojí. Když zapátráte na internetu, najdete ji za necelých 300 Kč, a to už se vyplatí.

Fisher Price Housenka s překvapením – listy

8.5 Celkové hodnocení
Fisher Price Housenka s překvapením

Kvalitní hračka se hodí na cesty, v přebalovací tašce nezabere mnoho místa.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
10
Údržba
6
Životnost
10
Klady
  • Kvalitní hračka
  • Nerozbije se
  • Rozvíjí jemnou motoriku
  • Skladná
Zápory
  • Jeden dílek nejde pořádně umýt
  • Dražší

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.