HRAČKY DO 12 MĚSÍCŮHRAJEME SI

Fisher Price Akční kostky

Pokud mě paměť neklame, může být těmto kostkám přes 20 let. Ne přímo těm, které máme doma, ale nápadu: Akční kostky Fisher Price. Aktuálně je seženete v jiných barvách.

Pro koho je hračka určena

Kostky jsou určeny pro děti, které umí sedět. U nás se s velkým úspěchem nesetkaly. Vlastně ani nevím proč. Nelze jim nic vytknout. Martínka si s nimi nebavilo hrát a na chuť jim přichází až ve dvou letech, kdy si  je bere jeho malý bráška (a strká si je do pusy).

Údržba a kvalita provedení

Plastové kostky jsou kvalitní, bytelné, snesou nešetrné zacházení (házení na zem, o stěnu, o dlažbu – vše vyzkoušeno). Umyjete je pod vodou a osušíte do ručníku.

Co hračka umí?

Dítě  je skládána sebe. Po zmáčknutí tlačítka v horní části se rozpohybují aktivní prvky. Na třech kostkách po čtyřech stěnách je rozmístěno 12 aktivit. Na každé kostce najdete jednu aktivitu na jedné stěně (4 aktivity na kostce) – vždy jedna číslice, jedno písmeno, jeden aktivní prvek a jedna hra.

  • Červená kostka – písmeno A, číslice 1, hra na schovávanou (rybička a kytička), chrastící kolečko se zrcátkem
  • Žlutá kostka – písmeno C, číslice 2, hra na schovávanou (pejsek a kočička), hra s prsty – točící kolo
  • Modrá kostka – písmeno B, číslice 3, hra na schovávanou (měsíček a sluníčko), točící váleček

Poměr ceny a kvality

Nyní se prodávají kostky s hezčími obrázky a novějším designem. Pořizovací cena se pohybuje kolem 400 Kč až 450 Kč, což mi přijde poměrně dost. Na druhé straně je provedení vysoce kvalitní, kostka se nezničí a nerozbije. Lze ji umýt pod vodou, což je často potřeba. Záleží na tom, jestli budou kostičky dítě bavit. Pokud ano, za koupi stojí. Můžete se podívat také do bazarů, které jsou Akčních kostek Fisher Price plné.

9.5 Celkové hodnocení
Fisher Price Akční kostky

Fisher Price Akční kostky jsou kvalitní a hezky provedené. Pokud jim dítě přijde na chuť, jejich nákup se vyplatí. Podívat se můžete také po bazarech.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Klady
  • Kvalitní provedení - nelze je rozbít.
  • Snadná údržba - mohou se umýt pod vodou.
Zápory
  • Vyšší cena

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.