Draci – zábavné podzimní tvoření pro děti

Snadnými technikami a jednoduchou koláží jsme vytvořili krásného podzimního draka, který lítá v oblacích. Do článku jsme připravila tip na krásné podzimní tvoření.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
21 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze dvou čtvrtek jsme různými technikami vytvořili roztomilého draka. Drak létá v oblacích, je pestrobarevný a ozdobený černou fixou.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti, které navštěvují první stupeň základní školy. Mladší děti mohou také tvořit, ale budou potřebovat výraznou pomoc dospělého – v kreslení fixou a také v přípravě mráčků.

Draci - zábavné podzimní tvoření pro děti
Draci – zábavné podzimní tvoření pro děti

Co budete potřebovat

  • Dvě čtvrtky
  • Houbičku na nádobí (starší)
  • Lepidlo
  • Vodovky (použili jsme anilinky)
  • Nůžky
  • Tempery
  • Štětec
  • Odličovací tampony nebo vatu (nemusí být)
  • Černou fixu
Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ze čtvrtky jsem vystřihla draka. Z odličovacích tamponů jsem připravila mraky. Houbičku na nádobí jsem rozdělila na polovinu. K práci stačí polovina houbičky. Děti namočily houbičku do modré tempery a tiskaly na čtvrtku. Čtvrtka zůstala schválně místy bílá. Když byla čtvrtka pokrytá modrou barvou, nechali jsme ji uschnout a mezitím děti připravily draka, kterého vybarvily anilinovými barvami.

Draci - zábavné podzimní tvoření pro děti
Draci – zábavné podzimní tvoření pro děti

Když uschly obě čtvrtky, nalepily děti na modrý podklad barevného draka, kterého ozdobily fixami. Nejprve na draka nalepily bílé oči, které jsme vystřihli ze zbytku čtvrtky, a poté se pustily děti do zdobení. Nakonec na výkres nalepily mráčky z vatových tamponů.

Draci - zábavné podzimní tvoření pro děti
Draci – zábavné podzimní tvoření pro děti

Závěrem

Pro čtyřleté dítě je těžké draka ozdobit. Malé děti zvládnou tiskat houbičkou, malovat štětcem, lepit. Rodiče mohou malým dětem pomoci obrázek dokreslit.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart