Dovolená s dětmi v Turecku: Tipy na hotely s tobogány

Hledáte zábavnou dovolenou v Turecku, při které si užijete neomezenou jízdu na tobogánech? Do článku jsem připravila tipy na hotely s tobogány – aquaparky.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Dovolená s dětmi v Turecku

Kdy letět do Turecka?

Sezóna v Turecku začíná nejdříve v květnu a končí v říjnu. V těchto měsících je u moře nejméně lidí. Více návštěvníků přijíždí v červnu a v červenci je plná sezóna. V květnu je teplota vzduchu okolo 25 °C, v červnu se zvyšuje na 30 °C, v červenci a v srpnu bývá okolo 35 °C, maxima jsou na 40 °C. V září poklesnou teploty na 30 °C, v polovině října jsou teploty okolo 25 °C a přichází deště.

Vízum, Covid-19 a omezení cestování

Aktuální formality spojené s cestou do Turecka najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí zde. Turecko zrušilo od 1. ledna 2005 vízovou povinnost pro turisty s českým pasem, jejichž pobyt nepřesáhne 90 dnů v průběhu 180 dnů. Občané ČR, kteří cestují do Turecké republiky například z pracovních důvodů, si musí k cestám do Turecké republiky obstarat vízum.

[wpsm_ads]

Délka letu z Prahy do Antalya

Lety bývají často s přestupem, pokud se vydáte po vlastní ose. Bez mezipřistání trvá let 2 hodiny a 55 minut. Další 2 a více hodiny může trvat cesta autobusem z letiště do hotelu. Záleží na tom, kde se hotel nachází.

Hotely s tobogány

V Turecku najdete hezké hotely s tobogány s formou stravování all inclusive. V zemi neplatí vízová povinnost pro turisty. Pokoje jsou spíše menší, a pokud budete cestovat jako větší rodina, například dva dospělí a tři nebo čtyři děti, nemusíte najít v hotelu apartmán nebo velký pokoj k tomu, abyste se s něm všichni ubytovali. Budete potřebovat dva pokoje. Nevýhodou je, že drtivá většina krásných hotelů se nachází poměrně daleko od letiště, a po příletu musíte ještě několik hodin strávit v autobuse. Pokud cestujete s většími dětmi, nebude to pro vás překážka. Pro malé děti může být cesta už dlouhá. Wi-fi bývá zdarma na pokojích a v prostorách hotelu.


Hotel Royal Wings

Hotel Royal Wings
Hotel Royal Wings

Hotel Royal Wings leží 15 kilometrů od letiště Antalya. U hotelu leží písčito-oblázkové pláže. Wi-Fi v celém areálu hotelu, včetně pokojů, zdarma. Vybrat si můžete různé druhy pokojů typu superior, junior suite, rodinný pokoj. Zdarma můžete využít animační programy, dětské hřiště, miniklub, basketbal, plážový volejbal, šipky, fitness, sauna, stolní tenis, tenis bez osvětlení. Za poplatek lze využít elektronické hry, kulečník, tenis s osvětlením, wellness, vodní sporty.

Stravování je formou Ultra All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, snack během dne, káva, čaj, zákusky, zmrzlina, ovoce, pizza, noční snack, místní vybrané alko a nealko nápoje 24 hodin denně.

SHRNUTÍ: Hezký hotel nabízí krásné tobogány a také animační programy pro děti. Od letiště Antalya se nachází pouhých 15 kilometrů. Stravování je formou all inclusive.

 • Od letiště Antalya pouze 15 km
 • Animační programy pro děti
 • Stravování formou all inclusive
 • Wi-fi zdarma
 • Výbrat si můžete z různých pokojů.

HOTEL ROYAL WINGS na BLUE-STYLE.CZ


Hotel Turquoise

Hotel Turquoise
Hotel Turquoise

Hotel Turquoise se nachází cca 65 km od letiště Antalya, 3,5 km od centra Side a 4,5 km od centra Manavgatu. Pokoje jsou velké okolo 27 m čtverečních a můžete si objednat různé úrovně – standard, deluxe, rodinný pokoj (cca 42 m) nebo lake house. Zdarma můžete využít denní a večerní animační programy, miniklub, dětské hřiště, plážový volejbal, basketbal, minifotbal, šipky, stolní tenis, tenis bez osvětlení, sauna, turecké lázně, fitness, lukostřelba. Za poplatek je k dispozici kulečník, elektronické hry, wellness, masáže, vodní sporty. U bazénu jsou tři tobogány – dva středně velké, jeden ještě o trošku větší.

Stravování je formou ultra all Inclusive: snídaně, pozdní snídaně, oběd a večeře formou bufetu, odpolední snack, zmrzlina, pozdní večeře, noční bufet, neomezené množství vybraných alko a nealko nápojů 24 hodin denně. Jednou za pobyt možnost povečeřet v některé z à la carte restaurací zdarma (je třeba rezervace).

SHRNUTÍ: Hotel nabízí několik možností ubytování, stravování je formou all inclusive. Tobogány jsou zde celkem 3.

 • Přímo u soukromé pláže
 • 3 tobogány
 • Stravování ultra all inclusive
 • Možnost objednat si klasické pokoje, deluxe pokoje i lake house se vstupem do bazénu
 • Bohatý animační program pro děti
 • Wi-Fi ve veřejných prostorách i na pokojích zdarma
 • Velmi dobře hodnocen

HOTEL TURQUOISE na BLUE-STYLE.CZ


Hotel Gypsophila Holiday Village

Hotel Gypsophila Holiday Village

Hotel Gypsophila Holiday Village se nachází cca 90 km od letiště Antalya. Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary cca 1 km. Vybrat si můžete standardní pokoj, Eco pokoj nebo rodinný pokoj. Wi-Fi ve všech prostorách zdarma. U hotelu se nachází písčito oblázková pláž. Zdarma můžete využít animační programy, miniklub, dětské hřiště, kulečník, fitness, stolní tenis, volejbal, fotbal, sauna, minigolf, tenis, lukostřelba. Za poplatek je k dispozici tenis s osvětlením, masáže, vodní sporty na pláži. Hotel má tři větší tobogány.

Stravování je formou Ultra All Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, pozdní snídaně, snack v průběhu dne, zmrzlina, noční snack, 1x za pobyt à la carte restaurace (nutná rezervace), vybrané místní a importované alko a nealko nápoje (10.00⁠–⁠24.00).

SHRNUTÍ: Hotel nabízí ubytování v různých pokojích, využít můžete řadu aktivit, tři tobogány. Stravování je formou all inclusive.

 • Letiště Antalya cca 90 km, bary a restaurace cca 1 km
 • Písčito-oblázková pláž u hotelu, strmější vstup do moře
 • Wi-Fi ve všech prostorách zdarma
 • Rodinné pokoje, Eco pokoj
 • Animační programy pro děti
 • Tři tobogány

HOTEL GYPSOPHILA na BLUE-STYLE.CZHotel Kamelya Collection Aishen K Club

Hotel Kamelya Collection Aishen K Club
Hotel Kamelya Collection Aishen K Club

Hotel Kamelya Collection Aishen K Club se nachází přibližně cca 500 m od centra Çolakli, Side leží cca 10 km odsud, letiště Antalya cca 55 km. Využít můžete zcela zdarma animační a večerní programy, dětské hřiště, miniklub, basketbal, plážový volejbal, šipky, stolní tenis, fitness, fotbal, sauna, vířivka, minigolf, tenis bez osvětlení. Za poplatek je možné využít kulečník, elektronické hry, masáže, služby wellness centra, tenis s osvětlením.

Stravování je formou Ultra All Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, odpolední a noční snack,1x za pobyt možnost povečeřet v některé z à la carte restaurací (nutná rezervace), neomezené množství místních vybraných alko a nealko nápojů v barech a restauracích dle jejich otevírací doby (09.00⁠–⁠02.00).

SHRNUTÍ: Hezký hotel nabízí čtyři velké tobogány a skluzavky. Vybrat si můžete z několika pokojů, možnosti zábavy pro děti jsou různorodé.

 • Letiště Antalya cca 55 km, Side cca 10 km, autobusová zastávka u hotelu
 • Písčitá pláž přímo u hotelu, pozvolný vstup do moře
 • Wi-Fi na recepci a na pokojích zdarma
 • Vybrat si můžete z více druhů pokojů
 • 6 restaurací, 10 barů, diskotéka
 • Animační programy pro děti
 • Stravování ultra all inclusive
 • Čtyři tobogány

HOTEL KAMELYA na BLUE-STYLE.CZ


Hotel Arcanus Side Resort

Hotel Arcanus Side Resort
Hotel Arcanus Side Resort

Hotel Arcanus Side Resort leží cca 5 km od Side a cca 6 km od Manavgat. Letiště Antalya je vzdáleno cca 75 km. Hotel nabízí pokoje o velikosti 24 metrů čtverečních, rodinný pokoj o velikosti 38 m. Zdarma můžete využít animační programy, dětské hřiště, miniklub, několikrát v týdnu živá hudba, aquapark, volejbal, šipky, fitness, sauna, stolní tenis, tenis bez osvětlení. V hotelu je k dispozici pět středně velkých tobogánů.

Stravování je formou Ultra All Inclusive: snídaně, pozdní snídaně, oběd a večeře formou bufetu, odpolední snack, zmrzlina, vafle, mini noční snack, 1x za pobyt možnost využít à la carte restauraci (nutná rezervace), vybrané místní alko a nealko nápoje 24 hodin denně. Za poplatek můžete využít masáže, wellness, vodní sporty. Wi-Fi je ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích zdarma.

SHRNUTÍ: Hezký hotel nabízí různorodé využít pro rodiny s dětmi. Pokoje jsou malé, pokud pojedete s velkou rodinou (5 osob a více), je třeba objednat více pokojů.

 • Letiště Antalya cca 75 km, Side cca 5 km, Manavgat cca 6 km, kavárny cca 4 km
 • Písčito-oblázková pláž u hotelu, pozvolný vstup
 • 2 venkovní bazény, 1 vnitřní
 • Bohatý animační program, diskotéka
 • Stravování ultra all inclusive
 • 5 tobogánů

HOTEL ARCANUS na BLUE-STYLE.CZ


 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Přeji vám hezkou dovolenou.

Foto: Blue-style.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart