Dovolená s dětmi v Egyptě: Tipy na hotely s tobogány

Hledáte zábavnou dovolenou v Egyptě, při které si užijete neomezenou jízdu na tobogánech? Do článku jsem připravila tipy na hotely s tobogány – aquaparky.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Dovolená s dětmi v Egyptě

Kdy letět do Egypta?

Egypt patří mezi oblíbené destinace pro zimní dovolenou u moře. Zima v Egyptě trvá od 15. listopadu do 15. března, první léto trvá od 15. března do poloviny července a druhé léto trvá od 15. července do 15. listopadu. Jestli plánujete dovolenou s četnými výlety, je vhodné vydat se do Egypta v zimním období. Pokud budete lenošit na pláži, vydejte se do Egypta od poloviny března do června (maximálně do poloviny července). V červnu a v červenci už je zde velké horko.

Teplota vzduchu a moře v Egyptě

Hurghada
VZDUCH: Prosinec a leden – 22 °C; únor -23 °C; březen – 25 °C; duben – 29 °C; květen – 33 °C; červen – 35 °C; červenec a srpen – 36 °C; září – 35 °C; říjen – 32 °C; listopad – 28 °C
VODA: Leden až březen – 23 °C; duben – 24 °C; květen – 25 °C; červen – 26 °C; červenec až září – 28 °C; říjen – 27 °C; listopad – 25 °C; prosinec – 24 °C

Marsa Alam
VZDUCH: Prosinec až únor -22 °C; březen – 24 °C; duben – 27 °C; květen – 30 °C; červen – 32 °C; červenec a srpen – 33 °C; září – 31 °C; říjen – 29 °C; listopad – 27 °C
VODA: Leden až březen – 23 °C; duben – 24 °C; květen – 26 °C; červen – 26 °C; červenec – 28,5 °C; srpen – 29 °C; září – 28,5 °C; říjen – 27,5 °C; listopad – 27 °C; prosinec – 25 °C

Vízum, Covid-19 a omezení cestování

Aktuální informace najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí zde. S cestovní kanceláří odpadá administrativa stran víz. Občané České republiky musí dodržet vízovou povinnost. Turistické vízum s platností jednoho měsíce lze zakoupit za 25 USD po příletu na letišti v Káhiře, Hurgádě a Marsa Alam nebo před příjezdem do země na e-Visa

Délka letu z Prahy do Hurghady

Let z Prahy do Hurghady bez mezipřistání trvá přibližně 4 hodiny a 15 minut. Cesta z letiště do hotelu nebývá dlouhá. Autobusem může trvat 20 minut až 40 minut. Záleží na tom, do jakého hotelu pojedete.

Hotely s tobogány

Všechny níže uvedené hotely mají u hotelových bazénů tobogány. Někdy je hotel označen jako „aquapark“, ale ve výsledku u něj najdete dvě nebo tři skluzavky. Všechny níže uvedené hotely leží u pláže, jako formu stravování nabízí all inclusive. Pokud hledáte hotely s apartmány, může to být při cestování s cestovní kanceláří problém. Některé hotely apartmány nemají vůbec, případně je nabízí samy. Nejčastější formou ubytování je dvoulůžkový pokoj nebo třílůžkový pokoj s přistýlkou. Maximální počet osob na pokoji jsou 4 osoby, u některých hotelů to je maximálně 5 osob (2 dospělí a 3 děti). Wi-fi bývá v Egyptě dostupná zdarma nejčastěji v loby hotelu. Na pokoji nebo na jiných místech v hotelovém resortu bývá za poplatek. Lepší hotely mívají běžně animační programy, all inclusive stravování, několik bazénů a písčitou pláž.


Hotel Jungle Aqua Park By Neverland

Hotel Jungle Aqua Park By Neverland

Hotel Jungle Aqua Park By Neverland leží cca 25 km od Hurghady a cca 15 km od letiště Hurghada. Obchodní centrum Senzo Mall je vzdáleno cca 1,5 km. Wi-Fi ve všech veřejných prostorách hotelu a na některých pokojích zdarma. Vybrat si můžete z několika různých pokojů – bungalov, rodinný pokoj. V hotelu je perfektní aquapark – velké skluzavky. U hotelu není pláž, klienti mohou využívat písčitou pláž vzdálenou cca 900 metrů od hotelu (u hotelu Dana Beach Resort 5*). Hotelový minibus na pláž zdarma (9.00⁠–⁠17.00, cca každých 30 minut). Zdarma můžete využít animační programy pro děti i dospělé, miniklub, dětské hřiště, volejbal, fitness, minigolf, tenis bez osvětlení. Za poplatek lze využít kulečník, elektronické hry, služby wellness centra, masáže, parní lázeň, sauna, potápění.

Stravování je formou All Inclusive: snídaně formou bufetu, pozdní snídaně, oběd a večeře formou bufetu, pozdní večeře, snack během odpoledne, neomezené množství místních vybraných alko a nealko nápojů (10.00⁠–⁠24.00).

SHRNUTÍ: Při dovolené si užijete krásné tobogány, all inclusive stravování i hezké pokoje. Pokud pojedete v pěti a více lidech, je potřeba objednat více pokojů.

 • Centrum Hurghady cca 25 km
 • Písčitá pláž cca 900 m od hotelu
 • Wi-Fi ve všech veřejných prostorách hotelu a na některých pokojích zdarma
 • Krásné tobogány
 • All inclusive stravování
 • Možnost výběru ze dvou druhů pokojů (nelze ubytovat na jednom pokoji pět a více osob)

JUNGLE AQUA PARK NA BLUE-STYLE.CZ


Hotel Albatros Aqua Park

Hotel Albatros Aqua Park
Hotel Albatros Aqua Park

Krásný hotel s tobogány (aquaparkem) Albatros Aqua Park se nachází cca 18 km letiště Sharm El Sheikh. Standardní pokoj v tomto hotelu má přibližně 45 metrů čtverečních, rodinný pokoj má zhruba 55 metrů čtverečních. Pro velkou rodinu (5 a více členů) bude rodinný pokoj možná trošku malý (i když je uvedeno, že maximální počet osob na pokoji jsou 2 dospělí a 3 děti) a bude vhodnější objednat více pokojů. Hotel nabízí velké množství skluzavek, tobogánů a vyžití pro děti. Zdarma jsou animační programy, dětské hřiště, miniklub, plážový volejbal, šipky, fitness centrum, minigolf, stolní tenis, tenis. Za poplatek je kulečník, potápění, masáže a další služby wellness centra.

Stravování je ve formě all Inclusive: brzká snídaně, snídaně, pozdní snídaně, oběd a večeře, odpolední snack, zmrzlina, možnost využívat à la carte restaurace (nutná rezervace), neomezené množství místních vybraných alko a nealko nápojů v barech a restauracích dle jejich otevírací doby (10.00⁠–⁠24.00).

SHRNUTÍ: Tento hotel nabízí velmi pěkný aquapark, tobogány, které si užijí starší děti. Menší děti mohou vyzkoušet skluzavky nebo animační programy. Wi-fi funguje omezeně.

 • Písčitá pláž (u sesterského hotelu Beach Albatros Resort 4*) cca 500 m
 • Pozvolný vstup do moře
 • Centrum Hurghady cca 16 km, nejbližší nákupní možnosti cca 100 m
 • Hezké tobogány
 • Možnost výběru dvou druhů pokojů – standardní a rodinný
 • Stravování formou all inclusive

HOTEL ALBATROS AQUA NA BLUE-STYLE.CZ


Hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab

Hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab
Hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab

Pěkný hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab s tobogány je vzdálen od letiště Marsa Alam cca 35 km. Široká pláž s jemným pískem je přímo u hotelu, místy mohou být ve vodě korálové podloží a lepší je mít s sebou boty do vody. Wi-Fi v lobby zdarma (omezená rychlost), v ostatních prostorách hotelu i na pokojích za poplatek. Zdarma jsou animační programy, miniklub, dětské hřiště, basketbal, volejbal, šipky, stolní tenis, fotbal, fitness, tenis bez osvětlení. Za poplatek si můžete objednat potápění, kulečník, tenis s osvětlením, wellness.

Stravování je formou all Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, pozdní lehká snídaně, dopolední a odpolední snack, zmrzlina, 1x za pobyt možnost povečeřet v tematické restauraci (nutná rezervace), místní vybrané alko a nealko nápoje (10.00⁠–⁠23.00).

SHRNUTÍ: Hotel nabízí několik málo středně velkých tobogánů a skluzavky pro menší děti. Děti mohou vyzkoušet animační programy i dětské hřiště. Wi-fi funguje omezeně.

 • Široká pláž s jemným pískem přímo u hotelu
 • 3 restaurace a 3 bary
 • Letiště Marsa Alam cca 35 km, centrum Marsa Alam cca 25 km
 • Stravování all inclusive
 • Možnost rezervace standardního nebo rodinného pokoje
 • Několik tobogánů

HOTEL MALIKIA BEACH RESORT ABU DABBAB NA BLUE-STYLE.CZHotel Three Corners Sea Beach Resort

Hotel Three Corners Sea Beach Resort
Hotel Three Corners Sea Beach Resort

Hotel Three Corners Sea Beach Resort se skluzavkami leží 7 km od letiště Marsa Alam. V tomto hotelu je Wi-Fi v lobby zdarma. Pokoje jsou určeny pro 3, maximálně 4 osoby. V hotelu je zdarma denní a večerní animační programy, dětský klub, dětské hřiště, plážový volejbal, basketbal, fotbal, stolní tenis, fitness, šipky. Za poplatek můžete využít kulečník, masáže, služby wellness centra, potápění.

Stravování je formou all Inclusive: snídaně, pozdní lehká snídaně, oběd, odpolední snack a večeře formou bufetu, neomezené množství vybraných místních alko a nealko nápojů v restauracích a barech dle jejich otevírací doby.

SHRNUTÍ: Hotel nabízí čtyři menší tobogány a skluzavky pro menší děti. Děti mohou vyzkoušet animační programy i dětské hřiště. Wi-fi funguje omezeně.

 • Letiště Marsa Alam cca 7 km, nejbližší nákupní možnosti, restaurace a kavárny cca 5 km
 • Písčitá pláž přímo u hotelového rezortu, korálové podloží (vhodná obuv do vody), vstup do moře je přes molo
 • All inclusive stravování
 • Možnost výběru dvou druhů pokojů – rodinný a comfort
 • Skluzavky pro děti a animační programy

HOTEL THREE CORNERS SEA BEACH RESORT NA BLUE-STYLE.CZ


Hotel Royal Tulip Resort & Aquapark

Hotel Royal Tulip Resort & Aquapark
Hotel Royal Tulip Resort & Aquapark

Hotel Royal Tulip Resort & Aquapark se nachází cca 17 km od letiště Marsa Alam. Tento hotel nabízí prostorné rodinné pokoje (90 m), prémiové pokoje nebo deluxe pokoje (60 m). Klienti prémiových pokojů mohou využít wi-fi v celém resortu zdarma. V bazénu můžete využít čtyři skluzavky (aquapark), menší děti mají vlastní skluzavky. Zdarma můžete využít animační programy, dětské hřiště, miniklub, plážový volejbal, šipky, fotbal, fitness, stolní tenis. Zpoplatněn je kulečník, wellness, sauna, parní lázeň, masáže, potápění, vodní sporty.

Stravování je formou all Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, dopolední snack, lehký oběd v baru na pláži, neomezené množství místních vybraných alko a nealko nápojů v barech a restauracích dle jejich otevírací doby (10.00⁠–⁠24.00).

SHRNUTÍ: V tomto hotelu si můžete vybrat prostorné rodinné pokoje, deluxe pokoje nebo prémiové pokoje. Hosté těchto lepších pokojů mají wi-fi zdarma i na pokojích – hosté ostatních pokojů mají wi-fi všude za poplatek. V hotelu jsou čtyři tobogány i několik menších skluzavek pro děti.

 • Stravování all inclusive
 • Letiště Marsa Alam cca 17 km
 • Písčitá pláž přímo u hotelu, velmi pozvolný, písčito-oblázkový vstup do moře, místy přes korálové podloží (doporučujeme obuv do vody)
 • Skluzavky a animační programy pro děti
 • Na výběr z několika druhů pokojů

HOTEL ROYAL TULIP RESORT NA BLUE-STYLE.CZ


 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Přeji vám hezkou dovolenou.

Foto: Blue-style.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart