Dovolená s dětmi v Bulharsku: Tipy na hotely s tobogány

Hledáte zábavnou dovolenou v Bulharsku, při které si užijete neomezenou jízdu na tobogánech? Do článku jsem připravila tipy na hotely s tobogány – aquaparky.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Dovolená s dětmi v Bulharsku

Kdy letět do Bulharska?

Do Bulharska můžete vyrazit už v květnu, kdy se teploty vzduchu pohybují okolo 20 °C, v červnu bývají okolo 25 °C, v červenci a v srpnu přes 25 °C a v září okolo 22 °C. V létě je v Bulharsku příjemně teplo, teploty vody bývá v květnu nižší (okolo 15 °C), a proto není vhodné do Bulharska jezdit s malými dětmi. Na druhou stranu si v tomto období užijete krásnou dovolenou mimo sezónu za nižší ceny a zároveň bez velkého množství turistů. Pokud chcete vyrazit na dovolenou mimo sezónu, nabízí se září, kdy je voda výrazně teplejší než v květnu (cca 21 °C). Teplota moře v Bulharsku bývá u pobřeží ještě trošku vyšší, protože vstup do moře je pozvolný a voda se prohřeje. V červnu, červenci a v srpnu je v Bulharsku nejtepleji.

Vízum, Covid-19 a omezení cestování

Při cestě do Bulharska nemusíte mít vízum, pokud v zemi nebudete pobývat déle než 3 měsíce jako turista. Země je členským státem EU a při cestování nemusíte mít pas, stačí občanský průkaz. Aktuální informace najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí zde.

Délka letu z Prahy do Burgasu

Z Prahy do Burgasu se nejčastěji létá s 1 přestupem. Let i s přestupem trvá okolo 4 až 5 hodin. Doprava z letiště do hotelu je v případě zájezdu s cestovní kanceláří bezproblémová a poměrně rychlá. Cestující rozváží autobus.

Hotely s tobogány

Hotely s tobogány jsou v Bulharsku velmi hezké a moderní. Nabízí velmi dobrou kvalitu za vyšší cenu. V hotelech se nevyskytují apartmány, jak jsme zvyklí. Za apartmán je označován trošku větší pokoj, nikoli apartmán s více místnostmi a samostatnou kuchyní. Často pro pět osob budete potřebovat dva pokoje a to i v případě, že pojedou dva dospělí a tři děti.

Hotel Aqua Paradise Resort

Hotel Aqua Paradise Resort

Hotel Aqua Paradise Resort je vzdálen od letiště v Burgasu 20 kilometrů, nejbližší nákupní možnosti jsou cca 1 km. Písčitá pláž cca 500 m je od hotelu oddělena místní komunikací. Wi-Fi ve všech veřejných prostorách i na pokojích zdarma. Vybrat si můžete ze čtyř druhů pokojů – standardní pokoj, pokoj superior, apartmán, rodinný pokoj. V hotelu jsou opravdu hezké tobogány. Zdarma můžete využít animační programy, miniklub, dětské hřiště, fotbal, basketbal, fitness, sauna, vstup do aquaparku. Za poplatek jsou elektronické hry, kulečník, šipky, stolní tenis, tenis, bowling, wellness, masáže.

Stravování je formou all Inclusive Splash World: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, snack během dne, neomezené množství vybraných místních alko a nealko nápojů (10.00⁠–⁠23.00), 1x za pobyt možnost snídaně a večeře ve dvou tematických restauracích (nutná rezervace).

SHRNUTÍ: Pěkný hotel nabízí stravování formou all inclusive, neomezenou wi-fi a také hezké tobogány.

 • Centrum Nesebaru cca 3 km, centrum Ravdy cca 1 km
 • Letiště Burgas cca 20 km
 • Písčitá pláž cca 500 m, od hotelu oddělena místní komunikací, pozvolný vstup do moře
 • Aquapark zdarma (bar v aquaparku zdarma)
 • Wi-Fi ve všech veřejných prostorách i na pokojích zdarma
 • Dobrá cena ubytování (vztaženo k tobogánům a službám)

AQUA PARADISE RESORT na BLUE-STYLE.CZ


Hotel Laguna Park & Aqua Club

Hotel Laguna Park & Aqua Club
Hotel Laguna Park & Aqua Club

Hotel Laguna Park & Aqua Club leží 300 metrů od písčité pláže, na kterou vede cesta přes místní komunikaci. Vstup do moře je pozvolný. Z možnosti ubytování si můžete vybrat standardní pokoj, studio, apartmán nebo apartmán superior nebo mezonet. Z aktivit můžete zdarma využít animační programy pro děti i dospělé, minigolf, stolní tenis, aerobic, taneční lekce, aqua gymnastika, šipky, volejbal, lukostřelbu. Za poplatek je možné vyzkoušet kulečník, elektronické hry, wellness, fitness centrum, masáže, saunu, páru, tureckou lázeň. Tobogány v hotelu jsou určeny spíše pro mladší děti (základní škola), ale za to jich je dostatek.

Stravování je formou All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, snack během dne, neomezené množství místních vybraných alko a nealko nápojů (10.00⁠–⁠23.00), večeře je možná po předchozí rezervaci také v tematické restauraci.

SHRNUTÍ: Hotel nabízí zábavu pro předškoláky i děti, které navštěvují základní školu. Vybrat si můžete z různých druhů pokojů.

 • Centrum Slunečného pobřeží cca 500 m
 • Letiště Burgas cca 30 km
 • Veřejná písčitá pláž cca 300 m, cesta přes místní komunikaci, pozvolný vstup do moře
 • Wi-Fi připojení ve všech veřejných prostorách hotelu a na pokojích zdarma
 • Hezký aquapark pro děti

LAGUNA PARK & AQUA CLUB na BLUE-STYLE.CZ


Hotel Wave Resort

Hotel Wave Resort
Hotel Wave Resort

Hotel Wave Resort se nachází 15 kilometrů od letiště Burgas, cca 10 km od centra Slunečného pobřeží  a cca 5 km od centra Pomorie. Wi-Fi je ve veřejných prostorách hotelu i na pokojích zdarma. Vybrat si můžete z několika druhů pokojů – standardní pokoj, premium pokoj, rodinný pokoj, mezonet. Zdarma můžete využít denní a večerní animační programy, miniklub, dětské hřiště, plážový volejbal, stolní tenis, sauna, fitness. Za poplatek jsou dostupné šipky, wellness, masáže, vodní sporty na pláži.

Stravování je formou Ultra All Inclusive: snídaně, pozdní snídaně, oběd a večeře formou bufetu, odpolední snack, neomezené množství vybraných místních alko a nealko nápojů 24 hodin denně, při pobytu minimálně 7 noci možnost 1x navštívit à la carte restauraci s bulharskou nebo středomořskou kuchyní zdarma (nutná rezervace).

SHRNUTÍ: Hezký hotel nabízí tobogány spíše pro děti ze základní školy. Děti zabaví také miniklub.

 • Písčitá pláž přímo u hotelového areálu, strmější vstup do moře
 • Wi-Fi ve veřejných prostorách hotelu i na pokojích zdarma
 • Letiště Burgas cca 15 km
 • Skluzavky pro děti (věk cca základní škola)

HOTEL WAVE RESORT na BLUE-STYLE.CZ


Hotel Dit Evrika Beach Club

Hotel Dit Evrika Beach Club
Hotel Dit Evrika Beach Club

Hotel Dit Evrika Beach Club leží 30 km od letiště Burgas. Nejbližší restaurace, bary a nákupní možnosti jsou vzdáleny cca 600 m. Z ubytování si můžete vybrat několik druhů pokojů – standardní, rodinný, suit, premium pokoj s premium službami. Využívat můžete mini aquapark pro děti. Zdarma můžete vyzkoušet animační programy, dětské hřiště, volejbal, šipky, tenis, stolní tenis, minifotbal, fitness, saunu, vířivku. Za poplatek je kulečník, masáže, vodní sporty.

Stravování je formou All Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, snack během dne, zmrzlina, místní vybrané alko a nealko nápoje (7.30⁠–⁠24.00), 1x za pobyt (min. 5 nocí) možnost povečeřet v tematické à la carte restauraci (nutná rezervace), během večeří je vyžadováno formální oblečení.

SHRNUTÍ: Hezký hotel nabízí standardní a prémiové služby. Děti i dospělí mohou využívat hezký menší aquapark, animační programy i dětské hřiště.

 • 30 km od letiště Burgas
 • Písčitá pláž je přímo u hotelu, oddělena promenádou
 • Menší aquapark
 • All inclusive stravování

HOTEL DIT EVRIKA BEACH CLUB na BLUE-STYLE.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Přeji vám hezkou dovolenou.

Foto: Blue-style.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart