HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAJEME SI

Domeček Smoby Cotoons Discovery

Domeček jsme dostali od babičky a nejdříve jsem z něj moc nadšená nebyla, ale postupně jsem na něj změnila názor. Máme ho rok a půl, je pořád jako nový, krásný, čistý. Přesto k němu pár výhrad mám.

Pro koho je hračka určena

Hračka se hodí pro děti od deseti měsíců. Máte-li doma děti dvě, s domečkem si společně vyhrají. Když byl Filka ještě miminko, Šmudlák si sám s domečkem moc hrát nechtěl. Jakmile Filka povyrostl a začal se zajímat o to, co se s domkem dá dělat, že svítí a může se uvnitř schovat, hned začal zajímat také Šmudláka. Obě děti si hrají, schovávají se a jsou v domečku spokojeny.

Co všechno domeček umí

 • V domečku se mohou děti schovat.
 • Má okénko, kterým vidí ven a vy vidíte zase dovnitř.
 • Dvířka se otevírají a zavírají.
 • Ve dvířkách jsou otvory na vhazování tvarů.
 • Zelená květinka vydává zvuk a svítí, když se s ní zatočí.
 • Květina s lístky se točí.
 • Uvnitř domku je beruška, kterou mohou děti posouvat nahoru a dolu.
 • Na bočním panelu je obrázek ve tvaru kolečka, kterým lze otáčet a vytvořit pohyblivý obraz.
 • Na horní části domečku může dítě pohybovat s očima – otevírat je a zavírat.
 • Okénkem mohou prostrkovat ruku dovnitř.
 • Domeček lze možné do jisté míry složit.

Kvalita provedení a montáž

Domek je nesmírně kvalitní. Dostanete jej nesložený a to je má úplně největší výhrada. Sama bych domeček nikdy nesestavila a to ani podle návodu. Smontovat domek je 100x horší než složit nábytek z IKEA v celém bytě. Domeček jsme skládali dva přibližně šest hodin. Sama bych jej po nocích sestavovala tak týden. Návod je nakreslen špatně, není poznat, co kam patří, která součástka je která, není jasné, jakým směrem se jednotlivé dílky montují. Zkrátka a dobře u takto drahé hračky bych čekala, že přijde plně smontovaná a spotřebitel složí dva díly k sobě. Jenže hračka je rozebraná kompletně. Není smontováno vůbec, ale vůbec, nic.

Údržba

Hračku lze otřít vlhkým hadříkem, látkový plášť není možné vyprat v pračce, můžete jej osprchovat ve vaně a nechat vykapat. Barevné samolepky se časem opotřebují, zničí, jinak vše zůstane jako nové. Děti používáním ohnuly kytičku, snědly nálepky, jinak nezničily nic. Což není zase až tak jejich zásluha, domek je kvalitní a jen tak se zničit nedá.  Domeček váží lehce přes dva kilogramy a jeho rozměry jsou 90 x 72 x 70 cm.

Domeček Discovery Smoby Cotoons - interaktivní prvky

Domeček Discovery Smoby Cotoons – interaktivní prvky

Poměr ceny a kvality

Domek je kvalitní, nicméně za takto vysokou pořizovací cenu bych si představovala, že bude mít více interaktivních prvků a hlavně, že přijde domů složený.

Youtube

Kde Smoby Cotoons Discovery seženete

Domek se prodává v hračkářství nebo v obchodech s dětským zbožím. Je velmi drahý a jestliže jej pro dítě chcete, sledujte online akce. V kamenných prodejnách se jej nevyplatí kupovat. Na Youtube najdete promo video, ve kterém se můžete podívat na to, co domeček umí.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA:

Smoby Cotoons domeček Discovery

Smoby Cotoons domeček Discovery

7.2 Celkové hodnocení
Domeček Smoby Cotoons Discovery

Domeček Smoby Cotoons Discovery patří jednoznačně do vyšší cenové kategorie. Dětem se velmi líbí, ale za pořizovací cenu bych si představovala ještě možná více kreativity a zábavných funkcí.

Poměr ceny a kvality
7.0
Kvalita provedení
10
Údržba
8.0
Životnost
10
Kreativita
6.0
Klady
 • Kvalitní
 • Děti ho milují
 • Plášť lze složit
 • Snadno se přenáší
Zápory
 • Poměrně drahý na to, co skutečně umí
 • Složit jej do podoby domečku je velmi těžké a zabere to celý den

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.