DIY vyškrabovací velikonoční závěsné dekorace

Vyškrabování jsem měla jako malá hodně ráda, a chtěla jsem, aby si tuto techniku vyzkoušely také děti. Vytvořili jsme  trošku jiné velikonoční dekorace, které jsem doma zavěsila na lustr. Výsledek vypadá hezky a místnost nám krásně ozvláštnil.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vytvořili

Z formátu A4 jsem vystřihla menší papírová vejce.  Filka na černém podkladu škrábal podle své fantazie. Na některá vejce jsem pastelkou předkreslila čáry, které by mohl obtahovat. K vyškrabování jsem zvolila grilovací špejli, která je ostrá, ale ne tolik, aby se o ni děti poranily.

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti od tří let. Takto malé děti mohou vyzkoušet barvení papíru, ale možná, že jim tvoření ještě úplně nepůjde a budou potřebovat pomoc dospělého. Celé dekorace zvládnou samy vyrobit děti od šesti let (a starší). Filka ve třech a půl letech zvládl vyškrábat sám různá kolečka nebo tvary, ale také škrábal různé klikyháky a na nějaké předepsané zdobení nebral zřetel.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku nebo bílý papír
  • Voskovky
  • Černou tuš nebo černou temperu a kapku jaru
  • Štětec
  • Ostrou špejli
  • Špejle
  • Provázek
  • Izolepu nebo nit na uchycení vajec
Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na formát papíru A4 jsem nakreslila voskovkou kostičky a spirály. Tyto spirály a kostky jsem vybarvila a natřela jsem je temperou, která byla naředěná kapkou jaru. Filka si vybarvování také vyzkoušel. Na papír jsem nakreslila čtverce. Filka čtverce postupně vybarvil (přetahoval, ale to nevadilo). Poté jsem smíchala černou temperu s kapkou jaru a Filka si zkusil natřít vybarvený papír.

Když barva zaschla, nalepila jsem celý papír  na čtvrtku, z druhé strany jsem nalepila stejný papír pokreslený voskovkami a přetřený temperou. Vznikl oboustranný podklad pro dekoraci. Z papíru jsem vystřihla vejce.

DIY vyškrabovací velikonoční závěsné dekorace

DIY vyškrabovací velikonoční závěsné dekorace

Na některá vejce jsem pastelkou předkreslila vlnovky nebo kolečka k obkreslování. Filka obtahoval pastelkou nakreslené tvary a také vyškraboval podle své fantazie. Ke konci tvoření jsme vyškrabovali spolu.

Závěr

Vejce jsme dekorovali z obou stran. Nakonec jsem vytvořila závěsnou dekoraci – špejle jsem přivázala nad sebe a na ně jsem nelepila izolepou vejce. Dekoraci jsem zavěsila na lustr. Tímto vyráběním jsem se vrátila do dětských let. Děti byly překvapené, co se pod černou vrstvou skrývá a určitě se k tomuto tvoření ještě vrátíme, protože Martínek byl zrovna nemocný, ležel v posteli a vyškrabování si příliš neužil.

DIY vyškrabovací velikonoční závěsné dekorace

DIY vyškrabovací velikonoční závěsné dekorace

 

 

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart