Velikonoce klepou na dveře a my jsme s dětmi vyrobili originální velikonoční přání. Postačily nám k tomu barevné papíry, lepidlo a čtvrtka. V článku najdete inspiraci na lepení, které zvládl i Filka (ve dvou a půl letech).

Obsah

Co jsme vytvořili

Vyrobili jsme velikonoční přání s motivem kuřátka a vajíček. Kuřátko jsme vytvořili obkreslením ručičky na žlutý papír. Dětem se obkreslování líbilo. Zkoušeli jsme také vyrobit kuřátko přímo z otisku ruky, ale nakonec jsme použili barevný papír. Děti nevydržely dlouho čekat, než barva zaschne. Zelený podklad se navlnil a papír by potřeboval do druhého dne vyrovnat.

Pro koho je lepení určeno

Tvoření se hodí pro děti od dvou, dvou a půl let. Vyrobit velikonoční přání není složité a děti lepení velmi bavilo. Nejmenší děti budou možná potřebovat pomoc dospělého.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Čtvrtku
  • Oči nebo bílý papír a fixu na vytvoření papírových očí
  • Lepidlo
  • Nůžky
Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Postup je snadný, stejně jako lepení. Nejprve jsem z barevného papíru připravila malá vajíčka, travičku a zobáček. Zelený papír formátu A4 jsem rozpůlila. Na žlutý papír jsem obkreslila ručičku Martínka i Filky. Vystřihla jsem od každé dlaně po dvou kusech a příprava byla hotová.

Děti nalepily na zelený papír žluté ruce. Připevnily jim oči a zobáky tak, aby ručičky připomínaly kuřátka. Zelený papír jsme společně nalepili na čtvrtku (A4 přehnutá na A5 jako přání).

Nakonec děti ozdobily přední stranu travičkou a vajíčky. Protože se jim přání uvnitř zdálo prázdné, nechala jsem je, ať jej ozdobí podle fantazie také vevnitř. Martínek nalepil všude barevná vajíčka, Filka polepil hustě jednu stranu.

Přání bylo hotové. Z výsledku měli oba kluci radost. 🙂

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart