RECYKLUJEME

DIY velikonoční košíčky z krabiček od čaje

Jak vyrobit snadné velikonoční košíčky, aby se na tvorbě mohly podílet i malé děti? Použili jsme barevný papír, lepidlo a krabičky od čaje. Dětem se výsledek natolik líbil, že mi košíčky nepůjčily ani na focení. 🙂 Inspiraci najdete v článku.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vytvořili

Vyrobili jsme velikonoční košíčky s motivem kuřátka, slepice a zajíčka. Do košíčků uložíme perníčky a další sladkosti. Zatím jsme do nich vložili slepici a kohouta z ruličky od toaletního papíru. 🙂

DIY velikonoční košíčky z krabiček od čaje

DIY velikonoční košíčky z krabiček od čaje

Pro koho je lepení určeno

Tvoření se hodí pro děti od dvou a půl let. Filka zvládl ve dvou a půl letech nalepit vyjma králičího nosu, který připevnil obráceně, vše sám. Martínek (ve čtyřech letech) Filkovi ukazoval, jak je potřeba nalepit zajíčka a kam patří fousy. Lepení bude bavit i pětileté děti.

Co budete potřebovat

  • Krabičky od čaje
  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Oči (nebo kousek čtvrtky a fixu na vytvoření papírových očí)
Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

Jak na to

Krabičky od čaje jsem vyklepala a odstřihla jsem víčko, případně další přebytečný papír. Obalila jsem je v barevném papíru. Na jednu krabičku jsem potřebovala jeden list barevného papíru. Z toho, co z listu zbylo, jsem vyrobila ucha. Ucho bylo tvořeno vždy dvěma vrstvami barevného papíru. Volila jsem modrý a zelený papír. Žluté, oranžové, růžové a bílé papíry prosvítaly.

Připravila jsem si hlavu zajíčka, kuřátko a slepici. Na slepici jsem potřebovala hlavu, zobák, kohoutek a oči. Na kuřátko jsem potřebovala oválek, zobák, dvě křidélka a oči. Na zajíčka byla potřeba hlava, uši, vnitřky uší, vousy, oči a nos. Pusu jsem dokreslila fixou. Děti se pustily do lepení. Nejprve jsme lepili kuřátko, protože bylo jednodušší. Překvapilo mě, že Filka zvládl udělat kuřátko sám. Martínek byl s lepením kuřátko brzy hotový, a tak vyrobil slepici. Na hlavu nalepil oči, kohoutek a zobáček.

Nakonec jsme lepili zajíčka. Děti připevnily uši, oči, vousy a nos. Pusu jsem dokreslila fixou. Děti přilepily zvířátka na krabičky. Martínek připevnil ucha a košíčky byly na světě.

DIY velikonoční košíčky z krabiček od čaje

DIY velikonoční košíčky z krabiček od čaje

Závěrem

Chtěla jsem vytvořit jednoduché košíčky a po dlouhém přemýšlení jsem využila krabičky od čaje. Ukázalo se, že krabička je poměrně odolná, stabilní, a když jsou na ní zvířátka, stává se vzácným zbožím. Dětem se výsledek velmi líbil. Nosí košíčky sem a tam, uložily do nich papírové slepice a už čekají na velikonoční nadílku. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart