DIY včelky z korkových zátek jako ozdoby do květináče

Jak děti překvapit? Jednoduchým a na suroviny nenáročným tvořením. Z korkových zátek jsme vyrobili včelky, které poslouží jako ozdoby do květináče. Má to ale jeden háček. Děti se jich nechtějí vzdát. Tolik se jim líbí. V článku najdete inspiraci, jak na to.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejných korkových zátek, temper a kousku barevného papíru jsme vytvořili zdařilé a roztomilé včeličky. Dále jsme využili nalepovací oči, které nejsou nezbytně nutné. Jako křídla jsme použili papírový svačinový sáček (lze vzít i bílý pečící papír – ten jsme neměli).

DIY včelky z korkových zátek jako ozdoby do květináče

DIY včelky z korkových zátek jako ozdoby do květináče

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od tří let a více. Filka v necelých třech letech potřeboval trošku pomoci s lepením černých proužků. Pro větší bezpečnost jsem připevnila křidélka sama (dále v textu se k tomu ještě vrátím).

DIY včelky z korkových zátek jako ozdoby do květináče

DIY včelky z korkových zátek jako ozdoby do květináče

Co budete potřebovat

  • Korkové zátky
  • Žlutou temperu
  • Černý papír nebo černou temperu
  • Lepidlo
  • Lepicí oči (nebo bílý papír a fixa)
  • Špejle
  • Hřebíček nebo špendlík
  • Svačinový sáček z papíru (bílý) nebo pečící papír (bílý)
Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Postup je velmi snadný. Korkovou zátku jsem napíchla na grilovací špejli, která měla na jedné straně ostré zakončení. Žádný zásah nožem nebo nůžkami nebyl potřeba. Děti nabarvily zátku žlutou barvou. Barvit zvládl i Filka v necelých třech letech. Zátku úplně celou pokreslil žlutou temperou.

Aby bylo pro děti kreslení jednodušší, vložila jsem špejli i se zátkou do sklenice. Špejle v ní stála a děti měly obě ruce volné.

Když nám barva zaschla, nalepili jsme na jednu stranu černé kolečko, které představovalo hlavičku. Poté jsme společně připevnili proužky a nakonec oči. Zvažovala jsem, jestli by bylo vhodnější proužky nakreslit černou barvou, ale nakonec jsem od nápadu ustoupila, protože by to bylo pro malé děti až příliš těžké. Barevné papíry splnily svou službu dobře.

Ze svačinového sáčku jsem vystřihla křidélka. Křidélka byla spojená, vznikla pomyslná osmička. Nechala jsem je takto záměrně, aby se mi jednoduše připevnila a nemusela jsem se s montováním do korku trápit. Křídla jsem chtěla přichytit špendlíkem, ale proto, že jsme žádný vhodný špendlík neměli, použila jsem malé hřebíčky. Hřebíček jsem natlačila doprostřed křidélek a včelka byla hotová.

Závěrem

Původně jsme vyráběli včelky jako dárek pro babičku, protože ta má hodně kytiček v květináčích. Filkovi se ale výrobky tak moc líbily, že je nechce darovat vůbec nikomu. Budeme proto s výrobou včelek pokračovat do té doby, než jich bude dostatek a Filka se nějakého kousku bude ochoten dobrovolně vzdát. 🙂

TIP: Použili jsme korek od sektu. Tento korek je větší, silnější, ale nepravidelně tvarovaný. Jak se těchto nepravidelností zbavit? Stačí jej namočit do vody (na několik hodin). Původně jsme s tímto korkem tiskali barvami, a když jsem jej dala umýt do myčky, korek se vyrovnal, uschl a stal se z něj perfektní a dokonalý rovnoměrný válec.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart