DIY svícínek z ořechové skořápky

Pamatujete si na svícínek z ořechových skořápek? Přesně takový jsme vyráběli ve školce před třiceti lety. 🙂 S dětmi jsme vyrobili svícínky  jako malou pozornost k Vánocům pro babičky a dědy. V článku najdete inspiraci na to, jak svícínek vytvořit. 
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze skořápek od vlašských ořechů jsme společnými silami vyrobili malinké svícínky. Martínek přinesl svícínek ze školky a hned jsem si vzpomněla na to, že jsme také takový před 30 lety vytvářeli. Když jsem byla malá, dávali jsme do svícnu také zelené větvičky. My jsme je nyní museli vynechat, protože jsme je doma neměli. Nahradili jsme je vatou.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění není, jak se ukázalo, zase až tak snadné. Jestli budete loupat ořechy z obchodu, doporučila bych vám, abyste jich pořídili raději trošku více. Mně se skořápky lámaly a když se konečně nějaká nezlomila, tak ořech nešel rozlousknout. S vypětím sil jsem dala dohromady deset skořápek. Lepení ořechů k sobě vyžaduje čas a trpělivost. To ostatní šlo poměrně hladce.

Co budete potřebovat

  • Skořápky od vlašských ořechů
  • Nůžky
  • Vatu
  • Modelínu
  • Lepidlo (použila jsem Novou klovatinu)
  • Stužku nebo provázek
  • Svíčku
Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem rozlouskla ořechy a vybrala jsem celé poloviny skořápek. Vždy dvě půlky jsem k sobě přilepila lepidlem. Použila jsem k lepení Novou klovatinu, která drží poměrně dobře, ale ideální lepidlo to není. Nejlepší by bylo použít tavnou pistoli, kterou nemáme. Proto mi posloužila Nová klovatina. Když lepidlo zaschlo (nechala jsem schnout celý den), pustili jsme se do tvoření. Děti obalily spodní část svíčky modelínou a namačkaly ji do svícínku. Svíčku lze i přilepit, máte-li lepidlo, které drží lépe než Nová klovatina. Pokud lepidlo nemáte, můžete využít modelínu. Do modelíny lze vmáčknout větvičky nebo jiné přírodní ozdoby. My jsme použili bílou vatu. Nakonec jsem na svíčky přivázala kousek přírodního provázku místo mašličky a svícínek byl hotový.

Závěrem

Lepení svícnu bylo poměrně zdlouhavé, ale samotné tvoření a práce se svíčkou se dětem líbila. Jestli nemáte tavnou pistoli, nevadí. Ořechy lze přilepit i obyčejnou Novou klovatinou, i když výsledek nebude tak pevný a bytelný, lze to. Děti měly z výtvoru radost. Já si jej pamatuji z dětství a toto vyrábění byla zkrátka a dobře srdeční záležitost. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart