DIY sněhuláci jako zajímavá koláž pro malé děti

Tohle vyrábění si děti náramně užily. K vytvoření obrázku jsme použili hned dvě techniky – tečkování tyčinkou a lepení koláže. V článku najdete inspiraci na to, jak vyrobit krásného zimního sněhuláka.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného papíru jsme vytvořili krásný zimní výkres, který zdobí nástěnku v dětském pokojíčku. Na barevný papír děti nanášely vatovou tyčinkou bílou barvu a vytvářely sněhové vločky. Když barva zaschla, nalepily na něj sněhuláka, které slepili jako koláž. Vznikl moc hezký výsledek.

Pro koho je tvoření určeno

Lepení i tečkování zvládnou děti od tří let. Vyrábění je pro malé děti zajímavé a není náročné. Se stříháním budou potřebovat pomoc dospělého. Filka ve třech letech zvládl dělat tečky i lepit sněhuláka sám. Pomohla jsem mu nastříhat dílky a také vystřihnout sněhuláka.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír (modrý – světle i tmavě, červený, oranžový na nos)
  • Bílý papír
  • Lepidlo v tyčince
  • Nůžky
  • Vatovou tyčinku
  • Bílou barvu, černou barvu (nebo černou fixu)

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z bílého papíru jsem nastříhala nepravidelné tvary. Na světle modrý papír jsem nakreslila sněhuláka (formát A5), kterého jsem vystřihla. Dále jsem připravila z kousku červeného papíru hrnec a z oranžového papíru nos. Kousky jsem odložila na stranu.

Děti na tmavě modrý papír nanášely temperovou barvu vatovou tyčinkou. Nechala jsem je udělat tolik teček, kolik samy chtěly. Když skončily s tečkováním, daly jsme papíry sušit. Mezitím, co vysychala bílá barva, pustili jsme se do lepení sněhuláků. Na světle modrý podklad lepily bílé tvary. Martínkovi šlo lepení lépe. Mezi bílými kousky papíru měla zůstat drobná mezera, aby byl vidět světle modrý papír. Filka se s mezerami netrápil a lepil, jak ho napadlo. Když byly bílé papíry na svém místě, vystřihla jsem sněhuláka znovu.

Na usušený podklad děti nalepily svou koláž, připevnily hrnec, nos a na závěr černou barvou udělaly puntíky jako uhlíky.

Závěrem

Z tohoto tvoření jsem měla velkou radost. Výsledný obrázek vypadá skvěle a navíc jsme úplně poprvé zkoušeli techniku koláže, kterou děti nikdy před tím nedělaly. Vyrábění zvládnou i menší tříleté děti. Možná, že budou místy potřebovat pomoc dospělého, stříhání nezvládnou určitě, ale vyzkouší si něco nového.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart