DIY sněhuláci jako zajímavá koláž pro malé děti

Tohle vyrábění si děti náramně užily. K vytvoření obrázku jsme použili hned dvě techniky – tečkování tyčinkou a lepení koláže. V článku najdete inspiraci na to, jak vyrobit krásného zimního sněhuláka.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného papíru jsme vytvořili krásný zimní výkres, který zdobí nástěnku v dětském pokojíčku. Na barevný papír děti nanášely vatovou tyčinkou bílou barvu a vytvářely sněhové vločky. Když barva zaschla, nalepily na něj sněhuláka, které slepili jako koláž. Vznikl moc hezký výsledek.

Pro koho je tvoření určeno

Lepení i tečkování zvládnou děti od tří let. Vyrábění je pro malé děti zajímavé a není náročné. Se stříháním budou potřebovat pomoc dospělého. Filka ve třech letech zvládl dělat tečky i lepit sněhuláka sám. Pomohla jsem mu nastříhat dílky a také vystřihnout sněhuláka.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír (modrý – světle i tmavě, červený, oranžový na nos)
  • Bílý papír
  • Lepidlo v tyčince
  • Nůžky
  • Vatovou tyčinku
  • Bílou barvu, černou barvu (nebo černou fixu)

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z bílého papíru jsem nastříhala nepravidelné tvary. Na světle modrý papír jsem nakreslila sněhuláka (formát A5), kterého jsem vystřihla. Dále jsem připravila z kousku červeného papíru hrnec a z oranžového papíru nos. Kousky jsem odložila na stranu.

Děti na tmavě modrý papír nanášely temperovou barvu vatovou tyčinkou. Nechala jsem je udělat tolik teček, kolik samy chtěly. Když skončily s tečkováním, daly jsme papíry sušit.

Mezitím, co vysychala bílá barva, pustili jsme se do lepení sněhuláků. Na světle modrý podklad lepily bílé tvary. Martínkovi šlo lepení lépe. Mezi bílými kousky papíru měla zůstat drobná mezera, aby byl vidět světle modrý papír. Filka se s mezerami netrápil a lepil, jak ho napadlo. Když byly bílé papíry na svém místě, vystřihla jsem sněhuláka znovu.

Na usušený podklad děti nalepily svou koláž, připevnily hrnec, nos a na závěr černou barvou udělaly puntíky jako uhlíky.

Závěrem

Z tohoto tvoření jsem měla velkou radost. Výsledný obrázek vypadá skvěle a navíc jsme úplně poprvé zkoušeli techniku koláže, kterou děti nikdy před tím nedělaly. Vyrábění zvládnou i menší tříleté děti. Možná, že budou místy potřebovat pomoc dospělého, stříhání nezvládnou určitě, ale vyzkouší si něco nového.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart