DIY Šaškovská čepice z barevného papíru

Martínek si moc přál vyrábět čepici, kterou nosí klaun. Vzali jsme barevný papír, lepidlo a papírové kapesníky a vyrobili jsme šaškovské čepice v oblíbených barvách. Martínek má nejraději fialovou, Filka modrou. V článku najdete tip, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Společně jsme vytvořili kornout z papíru, dále jsem jim připravila kolečka a srdíčka k nalepení. Samy kornout zvládly ozdobit a z lepení měly velkou radost.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Papírové kapesníky (místo bambule)
  • Můžete použít tenkou gumičku k připevnění
Pracovní sešit od 2 let PODZIM

Pracovní sešit od 2 let PODZIM

Koupit PDF v e-shopu

Jak na to

Úplně nejtěžší je vytvořit kornout z papíru (použila jsem klasický formát A4). Jakmile ho srolujete a zalepíte, nic těžšího vás nečeká. Z barevného papíru připravila kolečka a srdíčka, kterými děti zdobily kornout. Martínek ze dvou papírových kapesníků udělal koule, které jsem připevnila na špičku kornoutu. Kornout jsem zastřihla, aby byl hezky rovný.

Poté se děti pustily do lepení. Ozdobit čepici není tak snadné, jak se zdá, ale lepení je bavilo. Na závěr můžete ba čepec připevnit tenkou gumičku, aby dobře držel na hlavě. 🙂

Čepici můžete vyrábět také na dětské oslavě. Děti se zabaví a vytvoří si krásnou dekoraci, kterou budou moci na oslavě nosit všude s sebou.

PS: Největší legrace je, když si čepici nasadím na hlavu já. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart