Martínek si moc přál vyrábět čepici, kterou nosí klaun. Vzali jsme barevný papír, lepidlo a papírové kapesníky a vyrobili jsme šaškovské čepice v oblíbených barvách. Martínek má nejraději fialovou, Filka modrou. V článku najdete tip, jak na to.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Společně jsme vytvořili kornout z papíru, dále jsem jim připravila kolečka a srdíčka k nalepení. Samy kornout zvládly ozdobit a z lepení měly velkou radost.

DIY Šaškovská čepice z barevného papíru

DIY Šaškovská čepice z barevného papíru

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Papírové kapesníky (místo bambule)
  • Můžete použít tenkou gumičku k připevnění
Pracovní sešit od 2 let PODZIM

Pracovní sešit od 2 let PODZIM

Koupit PDF v e-shopu

Jak na to

Úplně nejtěžší je vytvořit kornout z papíru (použila jsem klasický formát A4). Jakmile ho srolujete a zalepíte, nic těžšího vás nečeká. Z barevného papíru připravila kolečka a srdíčka, kterými děti zdobily kornout. Martínek ze dvou papírových kapesníků udělal koule, které jsem připevnila na špičku kornoutu. Kornout jsem zastřihla, aby byl hezky rovný.

Poté se děti pustily do lepení. Ozdobit čepici není tak snadné, jak se zdá, ale lepení je bavilo. Na závěr můžete ba čepec připevnit tenkou gumičku, aby dobře držel na hlavě. 🙂

Čepici můžete vyrábět také na dětské oslavě. Děti se zabaví a vytvoří si krásnou dekoraci, kterou budou moci na oslavě nosit všude s sebou.

PS: Největší legrace je, když si čepici nasadím na hlavu já. 🙂

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart