RECYKLUJEME

DIY Roboti z ruliček od toaletního papíru (+ pohyblivé ruce)

Tentokrát jsme zkusili vyrobit roboty z ruliček od toaletního papíru a z barevných papírů. Filka s Martínkem nalepili dva roboty podle své fantazie, procvičili si u lepení, vyjma jemné motoriky, také písmenko R jako ROBOTI. Poté jsme společně tvořili další roboty a procvičovali jsme u lepení písmeno R jako robot Robi a robotka Otka z naší milované knížky Když roboti brebentí
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení zvládnou i tříleté děti. Filka nalepil robota sám, potřeboval pomoc se zastřižením papíru a také s ručičkami. Děti vyrobily roboty podle své fantazie, poté jsme se společně pustili do vytváření robota Robiho a robotky Otky.

Co jsme vyrobili

Z obyčejných ruliček od toaletního papíru jsme vytvořili čtyři roboty. Martínek lepil podle své fantazie fialového robota, Filka si vybral modrou barvu. Společně jsme vytvořili dva roboty z šedého papíru. Inspirací nám byly roboti z knihy Když roboti brebentí, která se zaměřuje na logopedii a vyslovování problematických hlásek. Naši roboti mají pohyblivé ruce, za které lze tahat sem a tam.

Co budete potřebovat

  • Ruličky od toaletního papíru
  • Lepicí oči (nebo bílý papír a fixa)
  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Gumičky nebo gumu
  • Řezačku papíru nebo nůžky na nehty
  • Tvrdší papír (čtvrtku)
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystřihla malá kolečka a čtverečky. Připravila jsem gumičky, tvrdší papír z krabice od sušenek, který se později proměnil v ruce. Děti nalepily na ruličku barevný papír. Pomohla jsem jim se zastřiháváním. Poté roboty ozdobily podle své fantazie. Nalepily oči, barevná kolečka nebo čtverečky. Z tvrdšího papíru jsem vystřihla proužky, které děti polepily barevným papírem. Proužky jsem nastříhala na dvě stejně velké části, udělala jsem do nich díru a spojila je gumičkou. Do robota jsem řezačkou vyřízla dva proužky, otvory, skrze které jsem provlékla ruce. Robot byl hotový. Děti tahaly ruce sem a tam a moc se jim tahání líbilo. Občas se gumička přetrhla a musela jsem ji vyměnit.

Závěrem

Nakonec jsme společně vytvořili oblíbené roboty podle logopedické knížky, načež si děti hravou formou, aniž by si to uvědomovaly, procvičovaly těžká slova jako robot, roboti, robotka Otka nebo robot Robi. Vyrábění robotů se hodí nejen pro nejmenší děti, ale právě čtyřleté či pětileté děti si mohou, vyjma lepení a své fantazie, procvičit problematické písmenko R hravou a zábavnou formou.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart