Martínkova a Filkova babička měla narozeniny (kolikáté to nesmíme veřejně prozradit, ale nebylo to moc vysoké číslo 🙂 ), a tak jsem pátrala a přemýšlela, jaké přání jí vyrobíme. Na internetu najdete spoustu krásných přáníček, jenže nápady se mi zdály na Martínka moc těžké. Nakonec jsme zvolili 3D přání, které ladilo s balicím papírem.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Přáníčko zvládnou za pomoci dospělého vyrábět děti od tří let věku. Na tříleté děti je výroba těžká a budou potřebovat pomoc jednoho z rodičů. Přání mohou vyrobit i školáci třeba pro paní učitelku na konec školního roku. Ti ho zvládnou udělat úplně sami.

Přání pro babičku k narozeninám

Přání pro babičku k narozeninám

Časový harmonogram

Výroba není časově náročná, zabrala nám všeho všudy okolo 25 minut. Když si připravíte vše dopředu, půjde vám to jako po másle. Nám dalo nejvíc zabrat vystřihnout papírovou ruku.

Co budete potřebovat

 • Celý list barevného papíru formátu A4 (jakou barvu zvolíte, záleží jen na vás)
 • Čtvrtku
 • Celý list bílého papíru
 • Kousek barevného papíru na stonky – zelená
 • Kousek barevného papíru na středy květů – žlutá
 • Kousek červeného papíru na mašli
 • Ozdobičky, které nalepíte nebo natiskáte na vnitřní stranu přání (my jsme měli domácí razítka)
 • Nůžky
 • Lepidlo v tyčince
 • Lepidlo tekuté (používám Novou klovatinu od Pritt)
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Rychlý postup uvidíte ve videu na Youtube.

Youtube

Obrys ruky

Nejprve jsem na bílý papír obkreslila Martínkovu ruku, které jsem udělala velmi dlouhé prsty. Ruku jsem vystřihla a společně jsme ji vybarvili pastelkou v tělové barvě.

Květinky a stonky

Ze zbytků bílého papíru jsem vystřihla pět čtverečků, které jsem položila na sebe a z nich jsem vystřihla kola. Nůžkami jsem je mírně nastřihla, aby se vytvořily lístečky.n Ze žlutého papíru jsem nastříhala malé čtverečky, ze kterých jsme s Martínkem udělali kuličky. Ze zeleného papíru jsem vystřihla pět stonků.

Kompletace přední strany přání

List barevného papíru jsem přehnula na polovinu. Ze přední strany jsme nalepili ruku, do ní stonky a na ně přišly kytičky. Do jejich středu jsem kápla klovatinu a Martínek dal do středu lepidla žlutou kuličku z papíru. Prsty jsme natřeli lepidlem a přilepili jsme je do dlaně, aby ruka svírala květinu. Přání jsme nechali uschnout.

Tvorba vnitřní strany přání

Čtvrtku jsem nastříhala na tři pruhy o velikosti 3×3, 4×4 a 5×5 centimetrů. Pruhy jsem přehnula směrem dovnitř. Martínek je ozdobil domácími razítky. Na dárečky, které z pruhů vznikli, jsme přilepili mašličku z papíru.

Lepení

Nakonec jsme obě části, vnější a vnitřní, přilepili k sobě. Okraje jsem zastřihla, aby byly stejné, a nic nepřečuhovalo.

Závěrem

Přání mělo úspěch. Povedlo se nám napoprvé. Martínka tvoření bavilo, i když musím připustit, že jsme si vzali hodně velké sousto. Stálo to ale za to. 🙂 Ruka, která drží květiny je krásný nápad, který jsem přizpůsobila obrazu svému. Můžete přání modifikovat, jak chcete. Budu ráda, když se o článek nebo výrobky podělíte s přáteli, a když nezapomenete na to, kde jste tipy na tvoření našli.

Přání pro babičku k narozeninám

Přání pro babičku k narozeninám

Tipy na závěr

 • Ruka se stříhá velmi těžko (alespoň mně to tak přišlo). Doporučuji ji dělat úplně první, když máte dost sil.
 • Kytičky můžete vytvořit jaké chcete. Tulipánky, růže, co vás napadne. Já jsem zvolila kopretiny, protože Martínek miluje práci s lepidlem a kuličkami.
 • Ruku jsme vytvořili z bílého papíru, protože jsme neměli světle růžový barevný papír. Jestli máte barevné papíry v tělové barvě, můžete použít ty.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

Foto&video: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart