RECYKLUJEME

DIY podzimní ozdoby do květináče z kartonu a barevného papíru

Hledáte snadnou podzimní aktivitu, při které s dětmi vytvoříte hezkou dekoraci do bytu nebo dárek pro někoho blízkého? V článku na vás čeká tip na vyrobení ozdob do květináče. Bude vám stačit kus staré krabice, lepidlo, barevné papíry a špejle.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho aktivita určena

Lepení se hodí pro děti od tří let. Takto malé děti budou potřebovat pomoc s nastříháním barevných papírů a vsunutím špejle. Děti v první a ve druhé třídě zvládnou vytvořit dekorace samy (možná s drobnou asistencí dospělého).

DIY podzimní ozdoby do květináče z kartonu a barevného papíru

DIY podzimní ozdoby do květináče z kartonu a barevného papíru

Co budete potřebovat

Podzimní aktivity pro děti v PDF

PODZIMNÍ AKTIVITY V PDF V E-SHOPU

Jak na to

Vyrobili jsme dva motivy – podzimní strom a draka. Podzimní strom je oboustranný, draka jsme oblepili z obou stran barevným papírem, ale oči, nos a pusu má pouze zepředu, zezadu je celý žlutý bez ozdob. Nejprve jsem nastříhala barevné papíry. Na draka byly potřeba dva kusy žlutého podkladu, oči, pusa a nos. Jako ozdobu jsme použili kousky barevného papíru. Na stromeček byly potřeba drobné listy ve žluté, oranžové a červené barvě a také hnědý obdélník jako kmen (dva kusy).

Když jsem připravila barevné papíry a také jsem vystřihla draky a stromy z kartonu, děti se pustily do lepení. Bylo pro ně snadné a moc je to bavilo, protože výsledek viděly poměrně rychle. U stromu nalepily kmen, poté natřely korunu stromů lepidlem a pustily se do lepení listů – nejprve jednu stranu, poté druhou. Při tomto tvoření procvičovaly jemnou motoriku.

Podobně nalepily také draka. Natřely jednu stranu lepidlem a přichytily žlutý barevný papír, poté nalepily druhou stranu. Nakonec na přední stranu draka dolepily oči, nos a pusu a také barevné fáborky. Do kartonu jsem vsunula špejli a ozdoby byly hotové. Špejli můžete vsunout do prázdné dutinky, lze také proděravět karton uvnitř podélně a prorazit špejli nahoru napříč dutinkami (jde to pouze u pořádně silné krabice) nebo špejli přilepit ze zadní strany a mít ozdoby pouze jednostranné.

Závěrem

Ozdoby do květináče děti milují, protože jsou snadné, výsledek je vidět poměrně rychle. Moc rády natírají papír lepidlem a lepí drobné části, avšak zase ne příliš drobné, protože ty jim ulpívají na prstech a mohou je od vyrábění odradit.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart