DIY podzimní dekorace na okno: Lesní zvířátka a stromy

Jaké podzimní dekorace zdobí naše okno v letošním roce? Martínek měl velké přání vyrobit lišku a medvěda. Vytvořili jsme tedy medvídky, lišky, podzimní stromy a žaludy. V článku na vás čeká inspirace na zábavné lepení i pro malé děti.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Děti lepily každý svá zvířátka a stromečky. Každý vyrobil lišku, medvěda, jeden strom, a poté spoustu malých papírových žaludů. Velké dekorace jsme vytvořili ve dvou vyhotoveních, žaludů vzniklo nespočet.

Pro koho je tvoření určeno

Zvířátka jsou snadná, aby lepení zvládl ve třech letech i Filka. Zvolila jsem jednodušší tip podzimního stromu, stejně jako velmi snadné medvídky a lišky. Filkovi šlo lepení dobře, ale občas nanesl lepidlo tam, kam neměl. Tvorbu dekorací zvládnou tříleté děti, které si procvičí dostatečně jemnou motoriku i práci s lepidlem.

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Lepicí oči (nebo bílý papír a fixa)
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Izolepu nebo lepicí pásku na okna
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem připravila jednotlivé části k lepení. Vystřihla jsem medvěda, lišku, listy, kmen a korunu stromu a žaludy. Děti lepily dekorace postupně. Vyrobily medvídka (na medvídka jsme použili kulatou hlavu, kulaté tělo, břicho, dvě uši, dva středy uší, nos, dvě ruce a dvě oči), poté lišku (na lišku jsme potřebovali tělo i s hlavou, bílou část hlavy, kousek bílého ocasu a bílé bříško, dvě oči, oranžový ocas, nos).

DIY podzimní dekorace na okno: Lesní zvířátka a stromy

DIY podzimní dekorace na okno: Lesní zvířátka a stromy

Podzimní strom jsme vytvořili jednoduše. Děti na kulatou korunu stromu nalepily listy, poté jsme ji připevnili ke kmenu. Starší děti mohou místo kulaté koruny lepit listy na větvičky do rozvětvené koruny stromů. Nakonec děti slepily žaludy (ze dvou částí) a dekorace byly připraveny.

DIY podzimní dekorace na okno: Lesní zvířátka a stromy

DIY podzimní dekorace na okno: Lesní zvířátka a stromy

Závěrem

Dekorace jsme nalepili na okno a vytvořili jsme podzimní výzdobu. Dětem se obrázky moc líbí a chodí se na ně koukat. Tvoření zvládnou s pomocí rodičů i tříleté a dvou a půl leté děti. Papírové díly můžete připravit den před samotným lepením, a poté se pustíte do vyrábění dekorací jako takových.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart