DIY papíroví motýlci jako ozdoba na kolíčku

Filka přinesl ze školky motýlka nalepeného na kolíčku. Takovou krásu jsme museli také vyrobit. Motýlka jsme si přizpůsobili podle svého. Udělali jsme pestrobarevná křídla, přilepili jsme oči i pusinku. V článku najdete inspiraci na krásné tvoření a také na DIY dárek třeba pro babičku nebo pro tatínka.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Výroba motýlka se hodí pro děti od tří let. Ještě menší děti budou potřebovat výraznou pomoc dospělého. Starší děti zase zvládnou vyrobit motýlka zcela samy. Filka ve třech letech hezky lepil, ale se stříháním potřeboval moji pomoc. Martínek v čerstvých pěti letech motýlka vystřihnul sám, sám ho nalepil a moc mě u vyrábění nepotřeboval.

DIY papíroví motýlci jako ozdoba na kolíčku

DIY papíroví motýlci jako ozdoba na kolíčku

Co budete potřebovat

Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

 

Jak na to

Z barevného papíru jsme připravili malé čtverečky a trojúhelníčky. Na bílý papír jsem nakreslila křídla motýlka. Děti křídla natřely lepidlem a ozdobily je barevným papírem. 

Martínek křídla vystřihl podle nakreslených čar sám, Filkovi jsem musela motýlka vystřihnout já. Na kolíček děti nalepily černý proužek jako tělo, přilepily tykadla, oči a pusu. Na nebarevnou stranu nalepily křídla a motýlek byl hotový.

Závěrem

Nevím, do měl z výrobku větší radost, jestli já nebo děti. Každopádně jsem moc ráda, že Filka ze školky donesl motýlka a že jsme se do podobného tvoření také pustili. Máme krásný jarní dárek pro babičku. 🙂 Zkusíte ho vyrobit také?

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart