DIY ozdobné kytičky do květináče pro babičku (od 2,5 let)

S blížícím se příchodem jara vyrobily děti kytičky do květináče jako pozornost, dárek, pro babičku. Tvoření je snadné a kytičky zvládnou zcela samy vyrobit čtyřleté děti. Lepit mohou děti už od dvou a půl let.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno a co jsme vyrobili

Vyrábění je určeno pro děti ve školce. Martínek ve čtyřech letech zvládl vytvořit kytičky zcela sám. Uměl si nastříhat papír, nalepit slzičky z proužků papíru a vytvořit kytičku. Filkovi ve třech letech stříhání nešlo. Zvládl sám lepení slziček a kytičku nalepil úplně sám. Lepení mohou vyzkoušet děti od dvou a půl let. Děti si při lepení procvičí jemnou motoriku.

DIY ozdobné kytičky do květináče pro babičku (od 2,5 let)

DIY ozdobné kytičky do květináče pro babičku (od 2,5 let)

Co budete potřebovat

Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na papír  jsem nakreslila centimetrové linky. Papír jsem rozpůlila podélně. Martínek stříhal podle linek. Filkovi práce s nůžkami nešla, a tak jsem mu pomohla a papír jsem mu nastříhala. Na tvoření kytiček jsme vybrali růžový a bílý papír. Ze žlutého papíru jsem vystřihla kolečka jako terčíky.

Zatímco Martínek stříhal, Filka lepil z papíru slzičky. Když jsme společnými silami slepili všechny papíry do slziček, lepily děti ze slziček kytičky. Na žlutý střed podle své fantazie lepily slzičky. Některé kytičky udělaly jen bílé, některé růžové, jiné jako mix. Když nalepily na žlutý terčík slzičky, položily na něj také špejli a nakonec přilepily horní žlutý terčík.

Zkoušeli jsme vyrábět také kosatce. Na fialový oválek lepil Martínek fialové kroužky. Výroba kosatců děti nebavila tolik jako tvoření ostatních kytiček.

Závěrem

Velmi snadné vyrábění bude bavit i malé děti. Pro nejmenší, dvouleté a čerstvě tříleté děti, je vhodné připravit dopředu slzičky, aby děti ihned poskládaly kytičku a aby je při tvoření nic nebrzdilo. Čtyřleté a pětileté děti zvládnou výrobu kytičky zcela samy.

DIY ozdobné kytičky do květináče pro babičku (od 2,5 let)

DIY ozdobné kytičky do květináče pro babičku (od 2,5 let)

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart