RECYKLUJEME

DIY obrázek v rámečku: Dárek pro babičku a dědu

Přemýšlíte, co dát babičce a dědovi k Vánocům, k narozeninám, k svátku nebo jen tak pro potěšení? Zkuste s dětmi vyrobit snadný rámeček z kartonu, do kterého nalepíte obrázek nebo fotografii.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z kartonu jsme vytvořili plný rámeček, do kterého jsme nalepili obrázek kočičky. Do rámečku můžete nalepit jakýkoli výtvor. Rámeček si můžete přizpůsobit podle velikosti obrázku či fotografie. My jsme vyrobili formát A5.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou už tříleté děti. Vybarvit rámeček pro ně není těžké a ozdobit jej barevným papírem také hravě zvládnou. Šestileté a sedmileté děti mohou barevný papír nastříhat zcela samy, tříleté a čtyřleté děti budou potřebovat pomoc dospělého.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Nůžky
  • Tempery
  • Kus kartonu
  • Lepidlo
  • Štětec
  • Obrázek nebo fotografii
  • Malířská lepicí páska
Pracovní listy Jaro
Pracovní listy Jaro

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na karton jsem přiložila obrázek kočičky a vyměřila jsem potřebný prostor pro rámeček. Z kartonu jsem vystřihla obdélník formátu A5, do kterého jsem malířskou lepicí páskou přilepila za zadní strany papír. Filka vymaloval okraje kartonu modrou barvou. Když měl hotovo, nechali jsme rámeček uschnout. Po uschnutí jsem papír sloupla, což šlo díky malířské pásce dobře.

Z barevného papíru jsme stříhali hvězdičky dvou velikostí a dvou barev – žlutá a světle žlutá. Filka na suchý rámeček nalepil hvězdičky a dovnitř do obrázku přilepil kočičku.

DIY obrázek v rámečku: Dárek pro babičku a dědu
DIY obrázek v rámečku: Dárek pro babičku a dědu

Nakonec jsem ze zbytku kartonu vystřihla dva proužky, které jsem v horní části přibližně po 2 cm ohnula a přilepila jsem ohnutou část ze zadní strany k rámečku – jako stojánek (nemusí být, pokud budete věšet na zeď).

DIY obrázek v rámečku: Dárek pro babičku a dědu
DIY obrázek v rámečku: Dárek pro babičku a dědu

Závěrem

Krásný a originální dárek, co říkáte? Stačí jen kousek krabice, pár barev, barevný papír a výtvor je na světě.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart