DIY mikulášské pytlíky na nadílku

Na mikulášské sladkosti mám schovanou červenou punčochu s bílým kožíškem. Jenže punčochu jsem zaplnila a už se do ní nic nevejde. Chtěla bych, aby dětem Mikuláš přinesl nejen sladkosti, ale také ovoce. A tak děti vyrobily ozdobné pytlíčky ze svačinových sáčků a barevného papíru, do kterých jim Mikuláš, čert a anděl nadělí jablka, banány nebo mandarinky. A možná také brambory. 🙂 Kdoví. V článku najdete inspiraci na zábavné lepení.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Děti ozdobily obyčejné svačinové sáčky barevným papírem. Každý lepil tři pytlíčky. Na jeden pytlíček nalepili ze přední strany Mikuláše, ze zadní strany mikulášskou punčochu. Na druhý pytlíček vytvořili anděla a na druhou stranu přišly hvězdičky a třetí pytlík ozdobil čert.

Pro koho je tvoření určeno

Dětem jsem části nastříhala. Pro Filku bylo lepení ve třech letech složitější, ale zvládl ho hezky. Trošku mu trvalo, než jednotlivé části přilepil. Pro Martínka bylo lepení ve čtyřech letech snadné. Místo lepení mohou děti pytlíčky pokreslit pastelkami. My jsme na výslovné přání stran lepení barevného papíru 🙂 zvolili tuto variantu. Tvoření se hodí také pro mladší školáky.

Co budete potřebovat

  • Svačinové sáčky (koupila jsem v Lidlu obyčejné 50 kusů cca za 19 Kč)
  • Barevné papíry
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Černou pastelku na uhlí

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Jednotlivé části jsem nastříhala a připravila jsem si na hromádky kousky barevného papíru pro Mikuláše, anděla a čerta. Děti se pustily do lepení. Pytlíčky jsme ozdobili ze dvou stran.

Lepení Mikuláše: K sestavení Mikuláše jsme potřebovali svačinový sáček, červenou čepici, menší bílou čepici, červený kříž, bílé vousy, růžový obličej, dvě oči, pusu. Z druhé strany jsme nalepili punčochu a dva odličovací tampony. Tampony jsem nechala vcelku kvůli Filkovi, kterému se lépe lepili.

DIY mikulášské pytlíky na nadílku

DIY mikulášské pytlíky na nadílku

Lepení anděla: Na anděla jsme potřebovali svačinový sáček, obličej, dvě oči, pusu, oranžovou hvězdu, žluté vlasy. Na zadní stranu nalepily děti žluté hvězdičky.

Lepení čerta: Na čerta jsme potřebovali svačinový sáček, obličej, dvě oči, pusu, rohy a černé vlasy. Na zadní stranu jsme černou pastelkou nakreslili uhlí.

Ozdobné pytlíčky – výsledek

Na obrázku vidíte pytlíčky ze přední i ze zadní strany. Ty nalepil Martínek. Více fotek (také Filkovi pytlíčky) najdete na Instagramu.

Závěrem

Moc se na toto lepení těšili a moc velkou radost z něj měli. Martínek trval na tom, že si na svůj výtvor napíše písmeno M, aby si Mikuláš, čert a anděl nespletli jeho výrobky s těmi Filkovými, protože Filka nalepil křivě oči u všech postav, a u čerta nalepil křivě vlasy a rohy. Podle mě se mu to i tak moc povedlo.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart