DIY lodičky z víčka od skleničky

Jestli máte v oblibě jogurty ve skleničce nebo se vám doma hromadí víčka od dětské výživy, mám pro vás krásný tip na zábavu pro děti. V článku se dozvíte, jak snadno vyrobit lodičky z menších i větších víček od sklenic.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lodičku zvládnou vyrobit i čtyřleté děti. Není to nic těžkého. Stačí vzít kousek modelíny, špejli, lepidlo a barevný papír. Martínek měl lodičku vytvořenou za chvilku a zábava mohla začít.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Víčka
  • Modelínu
  • Špejli
  • Nádobu na vodu
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Špejli jsem nalámala na větší kousky. Z barevného papíru jsem vystřihla malý čtverec. Martínek natřel barevný papír lepidlem, nalepil jej na špejli tak, aby vznikla plachta. Poté připevnil kousek modelíny do středu víčka a dovnitř vmáčkl špejli. Plachetnice byla hotová a šlo se pouštět na vodu.

DIY lodičky z víčka od skleničky
DIY lodičky z víčka od skleničky

Závěrem

Toto tvoření je velmi snadné. Za chvíli jsme vytvořili hned šest plachetnic, se kterými si děti hrály. Hra je složitější, vyžaduje zručnost. Děti pouštěly lodičky na hladině. Prstem je postrkovaly, aby lodičky plavaly. Když strčily do lodičky silně, potopila se. Do lodičky je potřeba strkat opatrně, jemně. Pokud se loďka potopí, stačí ji vyndal a vylít z ní vodu. Není to nic složitého. S Filkou jsme vytvořili také lodičku z víčka od Nutely, které je vyšší a lodička se potopí s většími obtížemi – ale i tak se mu to několikrát povedlo. Toto hraní je zpestřením teplého dne.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart