Jestli máte v oblibě jogurty ve skleničce nebo se vám doma hromadí víčka od dětské výživy, mám pro vás krásný tip na zábavu pro děti. V článku se dozvíte, jak snadno vyrobit lodičky z menších i větších víček od sklenic.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lodičku zvládnou vyrobit i čtyřleté děti. Není to nic těžkého. Stačí vzít kousek modelíny, špejli, lepidlo a barevný papír. Martínek měl lodičku vytvořenou za chvilku a zábava mohla začít.

DIY lodičky z víčka od skleničky
DIY lodičky z víčka od skleničky

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Víčka
  • Modelínu
  • Špejli
  • Nádobu na vodu
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Špejli jsem nalámala na větší kousky. Z barevného papíru jsem vystřihla malý čtverec. Martínek natřel barevný papír lepidlem, nalepil jej na špejli tak, aby vznikla plachta. Poté připevnil kousek modelíny do středu víčka a dovnitř vmáčkl špejli. Plachetnice byla hotová a šlo se pouštět na vodu.

DIY lodičky z víčka od skleničky
DIY lodičky z víčka od skleničky

Youtube

Závěrem

Toto tvoření je velmi snadné. Za chvíli jsme vytvořili hned šest plachetnic, se kterými si děti hrály. Hra je složitější, vyžaduje zručnost. Děti pouštěly lodičky na hladině. Prstem je postrkovaly, aby lodičky plavaly. Když strčily do lodičky silně, potopila se. Do lodičky je potřeba strkat opatrně, jemně. Pokud se loďka potopí, stačí ji vyndal a vylít z ní vodu. Není to nic složitého. S Filkou jsme vytvořili také lodičku z víčka od Nutelly, které je vyšší a lodička se potopí s většími obtížemi – ale i tak se mu to několikrát povedlo. Toto hraní je zpestřením teplého dne.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart