RECYKLUJEME

DIY lodičky z korku – skvělá letní zábava pro děti

Mám pro vás tip na rychlé a skvělé vyrábění. Z obyčejných korkových zátek jsme vytvořili malé lodičky, které děti pouštěly na vodě. Vyrábění nám zabralo jen chvilku, zato pouštění lodiček byla zábava nejen na jedno odpoledne. V článku najdete, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Spojili jsme korkové zátky gumičkou, do korku jsme zapíchli špejli a na ni připevnili kousek barevného papíru jako vlajku. Lodička byla hotová.

DIY lodičky z korku - skvělá letní zábava pro děti

DIY lodičky z korku – skvělá letní zábava pro děti

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti od čtyř let. Pouštění lodiček se bude líbit i mladším dětem. Filka ve dvou letech uměl navléknout vlajku na lodičku, s ostatním vyráběním potřeboval moji pomoc.

Co budete potřebovat

  • Korkové zátky od vína nebo od sektu
  • Gumičky
  • Špejli se špičkou
  • Kousek barevného papíru
  • Nůžky
Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Lodičky jsme tvořili z korkových zátek od sektu, ale můžete použít i zátky od vína. K vyhotovení lodičky jsme potřebovali dvě velké zátky, jednu gumičku, špejli a kousek barevného papíru. Martínek uměl omotat gumičku okolo zátek, Filkovi jsem musela pomoct. Loďku lehce vytvoříte také ze tří zátek od vína. Pokud budete chtít použít více zátek, aby bylo vaše plavidlo co nejdelší, je to možné, ale gumička více zátek neudrží. Zde bude potřeba proděravět korky a uchytit je špejlí nebo párátkem.

Zátky jsem položila vedle sebe a obepnula jsem je gumičkou. Do barevného papíru jsem udělala dva malé otvory a děti provlékly papír skrze grilovací špejli.

Do jedné z korkových zátek jsem tuto špejli zapíchla a lodička byla hotová. Na fotografii vidíte dvě lodičky ze zátek od šumivého vína a jednu lodičku ze zátek od vína (modrá).

Závěrem

Děti byly nadšené. Lodičky je bavily několik dní za sebou. Pouštěly je na vodě, foukaly do plachet a když se loďka převrhla a plachta se namočila, nechaly ji chvíli uschnout, znovu navlékly a zase pouštěly.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart