DIY lampionky ze sklenice od marmelády

Vyzkoušeli jsme mnou dlouho vyhlížené lampionky ze sklenice od marmelády. K vytvoření lampionku jsme potřebovali vyjma sklenice ještě lepidlo, krepový papír a drátek. Naše postřehy a návod najdete v článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vytvořili

Vyrobili jsme lampionek ze sklenice od marmelády a ze skleniček od přesnídávek. Na jeden lampionek jsme připevnili ouško z drátku, aby jej bylo možné přenášet z místa na místo.

Pro koho aktivita určena

Tvoření je určeno pro děti nejdříve od čtyř až pěti let. Nalepit na sklenici krepový papír není snadné. Martínek se ve čtyřech letech intenzivně soustředil, aby pokryl skleněnou lahvičku krepovým papírem a zároveň aby se neumazal od lepidla. Filkovi lepení ve třech letech nešlo a nebavilo ho to.

DIY lampionky ze sklenice od marmelády

DIY lampionky ze sklenice od marmelády

Co budete potřebovat

  • Prázdné skleničky od marmelády nebo od přesnídávky
  • Lepidlo (vzala jsem Novou klovatinu od Pritt)
  • Krepový papír
  • Nůžky
  • Drátek (vzala jsem vázací drát z květinářství)
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Krepový papír jsem nastříhala na čtverečky o přibližné velikosti 2×2 centimetrů. Stříhala jsem od oka. Martínek na sklenici nanesl štětcem tekuté lepidlo, poté nanášel čtverečky vedle sebe. Lepení mu trvalo dlouho, ale bavilo ho.

Filka zkoušel také lepit, ale ve třech letech mu to vůbec nešlo, a tak se jen díval, co Martínek vyrábí. Vyzkoušeli jme různé způsoby – položit krepový papír úhledně vedle sebe i jej jen tak poskládat bez ladu a skladu. Nakonec jsme papír přimáčkli ke sklenici, aby neodstával, a na jednu ze sklenic jsme připevnili ouško z drátku.

Závěrem

Lampionek vypadá hezky, když se rozsvítí. Na přenášení z místa na místo nebo na venkovní průvod není vhodný. Sklo je rozpálené a mohlo by někoho poranit. Lampionek také není příliš vhodný zapalovat v prostoru, kde je malé dítě. Máte-li strach používat svíčku (já jej mám), lze do skleničky vsunout umělé osvětlení (svíčka na baterie, malá baterka nebo do větší láhve od okurek řetěz). Takto vznikne poměrně bezpečná a hezká podzimní či zimní dekorace. Stačí jen pořádně vyměřit otvor a velikost skleničky, aby se umělé osvětlení do lampionku vešlo.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart