RECYKLUJEME

DIY kouzelné akvárium ze skleněné láhve

Chtěla jsem s dětmi vyrobit něco zvláštního. Něco, co ještě nikdy nedělaly. Protože je venku pořádné teplo, zapojili jsme do vyrábění vodu. A u vody jsme zůstali – tematicky. Vytvořili jsme totiž akvárium. V článku najdete tip, jak na to.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vyrobili jsme akvárium s rybičkami, řasami a medúzami. Vyzkoušeli jsme různé velikosti lahví – od marmelády, jogurtu, okurek a mléčného nápoje. Abychom vytvořili akvárium, stačila nám barevná brčka, zelený igelit, kelímek od jogurtu.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od pěti let. Menší děti mohou s tvorbou akvária pomáhat rodičům. Výsledek se jim bude moc líbit. U mladších dětí dejte pozor, aby sklenici nerozbily. Vyrábění není vhodné pro děti do tří let, které si strkají malé předměty do pusy.

Co budete potřebovat

  • Barevná brčka
  • Zelený igelitový sáček nebo kus zeleného průhledného igelitu odkudkoli (použila jsem utahovací šňůrku z pytlů na odpadky)
  • Nůžky
  • Nit nebo bavlnku
  • Skleněnou láhev s víčkem (nejlépe od mléka nebo okurek)
  • Kelímek od jogurtu
  • Kousek alobalu
Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Brčka jsem nastříhala na drobné kousky (cca 0,5 cm), zelený igelit, který jsem získala z pytlů na odpad (původně šňůrka na utažení), jsem nastříhala na tenké proužky (cca 0,5 x 18 cm – záleží na tom, jak vysokou použijete sklenici). S Martínkem jsme navlékli kousky brček na zelený igelit a zavázali jsme je na uzel. Jednotlivé proužky jsem svázala kouskem niti a chaluhy byly hotové. Vyrobili jsme tři trsy chaluh, abychom je mohli dobře po sklenici rozmístit.  Z kelímku od jogurtu jsem vystřihla malé rybičky, které Martínek obalil v alobalu. Zkoušeli jsme je do vody ukotvit různými způsoby – volně vhodit, se zátěží přivázané nití v trsu. Nejvíce se nám osvědčilo, upevnit ryby přímo na chaluhy. Když jsme je volně hodili do vody, vznášely se na hladině. Když jsme je vhodili do vody se zátěží, klesly ke dnu. Když jsme je přivázali samostatně jako jeden velký trs, nit se zamotala do chaluh. Nejlepší tedy bylo připevnit ryby přímo na chaluhy. Nakonec jsem z brčka nastříhala medúzu, kterou jsme vhodili volně do nádoby. Poté, co jsme naplnili nádobu chaluhami, rybičkami a medúzami, zalila jsem ji až po okraj vodou. Chaluhy jsem strategicky rozmístila po obvodu a zavřela jsem láhev.

Závěrem

Děti byly z akvária nadšené. Hlavně Martínek, který sledoval, jak se rybičky a chaluhy pohybují. Třásl s lahví, a poté pozoroval život ve sklenici. I když nezvládl vytvořit akvárium bez mojí pomoci, byl to pro něj zážitek. Jakou nejlépe použít láhev? Nejvhodnější je velká skleněná láhev od mléka, protože je vysoká a prostorná. My jsme měli láhev od mléčného nápoje (500 ml objem) a je škoda, že jsem nepořídila místo nápoje litrové mléko. Akvárium by bylo větší.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart