DIY Kalendář 2022: Tipy na tvorbu

DIY nástěnný kalendář jsme poprvé dělali loni. Řekla jsem si, že každý rok vymyslím nový omalovánkový kalendář pro děti a také kalendář, který je určen ryze pro vlastní tvorbu. Letos jsme se pustili do vidličkového kalendáře a tipy na tvorbu najdete v tomto článku.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vytvořit vidličkový kalendář není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Myslela jsem si, že jej s přehledem zvládnou tříleté děti, ale takto malé děti dokáží vytvořit jen několik málo obrázků. S vidličkou ještě moc neumí pracovat a budou potřebovat pomoc dospělého. Pětileté děti si s tvořením kalendáře poradí lépe, avšak také u některých obrázků budou potřebovat pomoc dospělého.

DIY Kalendář 2022: Tipy na tvorbu

DIY Kalendář 2022: Tipy na tvorbu

Co jsme vyrobili

Nejprve jsem vytiskla PDF šablonu na formát A4. Poté jsme se pustili postupně do tvoření. Čekala jsem, že vyrobit vidličkový kalendář bude o mnoho jednodušší, ale i tak jsem moc ráda, že jsme se do tvoření pustili a ještě v něm budeme pokračovat. Do konce roku zbývá spoustu času. 🙂

Co budete potřebovat

  • PDF šablonu k vytištění (šablona je zatím dostupná pouze v e-shopu současně s omalovánkovým kalendářem pro tříleté děti a také pro děti od čtyř či pěti let)
  • Lepidlo
  • Barvy
  • Vidličku
  • Štětec
  • Nalepovací oči
  • Vázací drátek
  • Děrovačku
  • Nůžky
  • Lepidlo

Jak na to

Rozhodněte se, zda budete chtít lepený nebo kreslený kalendář. Tip na lepený kalendář najdete zde. Když byly všechny listy hotové, nechala jsem je vylisovat. Obrázky jsem seřadila tak, jak jdou za sebou – titulní strana, leden, únor a tak dále. Listy jsem pečlivě srovnala. Děrovačkou jsem proděravěla nahoře na stránce drobně vyznačené tečky a listy jsem svázala vázacím drátkem (návod uvidíte na Youtube).

Youtube – Jak upevnit očka

Motivy do kalendáře

Do našeho kalendáře jsme nakreslili tyto motivy:

DIY Kalendář 2022: Tipy na tvorbu

DIY Kalendář 2022: Tipy na tvorbu

DIY Kalendář 2022: Tipy na tvorbu

DIY Kalendář 2022: Tipy na tvorbu

DIY Kalendář 2022: Tipy na tvorbu

DIY Kalendář 2022: Tipy na tvorbu

Youtube video

Závěrem

Po zkušenosti z minulého roku jsem věděla, že kalendářů vyrobíme málo a nepokryjí poptávku. Proto jsem vytvořila také omalovánkový kalendář. V nabídce mám dva – pro malé děti okolo tří let věku a také pro děti od čtyř, spíše až od pěti, let. Záleží na tom, jak jsou děti zručné při vybarvování. Součástí objednávky jsou také prázdné šablony – s rámečkem a bez rámečku.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart