RECYKLUJEME

DIY ježci z ruliček od toaletního papíru

Hledáte snadnou podzimní aktivitu pro děti? Z ruliček od toaletního papíru jsme vytvořili jednoduché ježky. Lepení se hodí pro děti nejdříve od dvou a půl let. Předškoláci si na této činnosti procvičí stříhání a vytvoří ježka zcela sami. Tip na podzimní tvoření najdete v článku.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení zvládnou s pomocí dospělého i děti okolo dvou a půl let věku. Tvoření se hodí i pro předškoláky, kteří mohou ježka vyrobit zcela sami. Procvičí si nejen práci s lepidlem a jemnou motoriku, ale především také stříhání.

DIY ježci z ruliček od toaletního papíru

DIY ježci z ruliček od toaletního papíru

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme čtyři ježky ze čtyř ruliček od toaletního papíru – maminku, tatínka a dvě děti. Ježci byli stejně velcí a podle velikosti očí děti odlišovaly, kdo je maminka, tatínek a kdo jsou děti. 🙂 Ježky můžete použít také jako krabičku nebo kornoutek na malý dáreček či drobnosti, nebo je využít ryze jako podzimní zvířátka a dekorace.

DIY ježci z ruliček od toaletního papíru

DIY ježci z ruliček od toaletního papíru

Co budete potřebovat

  • Ruličky od toaletního papíru
  • Barevný papír (použili jsme černý a hnědý – jiný odstín jsme bohužel neměli)
  • Lepicí oči (nebo bílý papír a fixa)
  • Nůžky
  • Lepidlo (tuhé v tyčince)
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Martínek sám nastříhal jednu stranu ruličky na proužky (přibližně tři centimetry dlouhé). Nastříhanou ruličku obalil v barevném papíru.

U nastříhané strany jsme nechali papír trošku přečnívat (asi o 2 mm) a poté jsme nastříhané kousky svinuli do špičky.

Z černého papíru jsem připravila proužky, které dosahovaly na polovinu šířky ruličky. Na každého ježka jsem počítala dva proužky jako bodlinky. Martínek proužky nastříhal pomyslný hřeben a nalepil je na ruličku. Papír jsme zahnuli nahoru.

Nakonec jsme nalepili oči a nos z černého papíru. Filka zkoušel stříhat, ale moc mu to nešlo. Ježka nalepil sám.

Závěr

Podzimní ježci jsou velmi snadní na přípravu i na použitý materiál. Z ruliček od toaletního papíru vytvoříte hezké zvířátko, které může sloužit také jako krabička nebo papírová dekorace. Lepení je snadné a zvládnou jej s pomocí dospělého i děti okolo dvou a půl let věku. Starší děti vytvoří ježka zcela samy. Procvičí si stříhání i lepení. 🙂

DIY ježci z ruliček od toaletního papíru

DIY ježci z ruliček od toaletního papíru

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart