RECYKLUJEME

DIY Jarní kytičky ve váze (z brčka, ruličky od toaletního papíru)

Kytičky ve váze děti vyrobily pro babičku. Lepení pro ně bylo náročnější, ale z výsledku byly nadšené. Aby ne. Vyrobili jsme totiž kytičky ve váze z obyčejné ruličky od toaletního papíru, papírových brček a barevných papírů. V článku najdete inspiraci, jak na to.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno a co jsme vyrobili

Z ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili vázičku. Z barevných papírů oboustranné kytičky, které Martínek slepil k sobě. Ještě před slepením vložil mezi kytičky papírová brčka. Lepení se hodí pro děti od tří let. Filka měl ve dvou a půl letech s lepením co dělat. Dobře zvládl ozdobit vázičku, ale vyrobit kytičky pro něj bylo poměrně složité.

DIY Jarní kytičky ve váze (z brčka, ruličky od toaletního papíru)

DIY Jarní kytičky ve váze (z brčka, ruličky od toaletního papíru)

Co budete potřebovat

  • Ruličku od toaletního papíru
  • Kousek pevnějšího papíru (vzala jsem krabičku od vitamínů)
  • Lepicí pásku
  • Barevné papíry
  • Lepidlo
  • Papírová brčka
Pracovní listy a omalovánky POČÍTÁNÍ pro nejmenší JARO LÉTO, PDF

Pracovní listy a omalovánky POČÍTÁNÍ pro nejmenší JARO LÉTO, PDF v e-shopu za 20 Kč

KOUPIT PDF V E-SHOPU za 20 Kč

Jak na to

Nejprve jsem připravila ruličku od toaletního papíru. Na jednu stranu jsem přilepila lepicí páskou dno, které jsem vystřihla z krabičky od vitamínů. Martínek obalil ruličky v barevném papíru.

Z barevného papíru jsem vystřihla malá srdíčka a také větší kytičky. Vytvořila jsem červené tulipány, bílé a růžové kytičky a také žluté středy. Děti ozdobily ruličku srdíčky. Vznikla vázička na kytičky.

Na žlutou a růžovou kytičku přilepily žluté středy. Společně s Martínkem jsme na jedné straně zmáčkli brčka, aby byla co nejplacatější. Kytičky natřel Martínek lepidlem. Na jednu polovinu položil brčko a přiložil na kytičku druhou, stejnou, polovinu.

Lepidla nanášel dostatek, aby brčko drželo. Nakonec jsem zastřihla brčka tak, aby pasovala do vázičky a výtvor byl hotový.

Závěrem

Lepení dalo dětem hodně zabrat. Výsledek se jim ale moc líbil. Můžete vytvořit libovolné kytičky, starší děti mohou vyrobit krásné 3D květinky, na které jsme si zatím ještě netroufli.

DIY Jarní kytičky ve váze (z brčka, ruličky od toaletního papíru)

DIY Jarní kytičky ve váze (z brčka, ruličky od toaletního papíru)

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart