RECYKLUJEME

DIY fotoaparát z ruličky od toaletního papíru a krabičky od mýdla

Nápad na výrobu domácího fotoaparátu není můj, ale Filky, který za mnou přišel, že by si moc přál vyrobit „foťák jako má maminka“. A jak jsem vymyslela velmi jednoduché provedení zrcadlovky Canon z krabičky od mýdla a ruličky od toaletního papíru? Budu ráda, když se podíváte do článku. Výroba je jednoduchá, rychlá.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z krabičky od mýdla a z ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili fotoaparát. A ne ledajaký. Rovnou zrcadlovku. Objektivem lze otáčet pro manuální ostření. 🙂 Model foťáku je velmi zjednodušen. Zkrátka tak, aby děti také vyráběly a měly z něj ještě větší radost.

Pro koho je tvoření určeno

Foťák a jeho lepení si užijí děti od tří let. Děti budou potřebovat pomoc dospělého. Školáci zvládnou vyrobit fotoaparát samy a mohou si jej ještě lépe vyzdobit – přidat displej, tlačítka nebo popis objektivu. My jsme zvolili nejjednodušší cestu.

Co budete potřebovat

  • Černý papír
  • Ruličku od toaletního papíru
  • Krabičku od mýdla
  • Fixu nebo propisku
  • Nůžky
  • Nůžky na nehty
  • Lepidlo

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Postup je velmi snadný a příprava nezabere příliš času. Na krabičku od mýdla jsem obkreslila kolečko z ruličky od toaletního papíru. Nůžkami na nehty jsem kolečko vystřihla. Z druhé strany krabičky jsem nakreslila malý obdélníček tak, aby bylo skrze něj a kolečko vidět na druhou stranu – jednoduše řečeno, aby byla v krabičce skrz naskrz díra.

Děti nalepily na ruličku kolem dokola černý papír. Když přečníval, zastřihla jsem jej. Poté jsme společnými silami obalili krabičku do černého papíru. Opět jsem vystřihla kolečko a čtvereček. Můžete nejprve obalit krabičku a až následně stříhat. Já jsem zvolila tento postup, protože materiál krabičky prosvítal a to mi vyhovovalo při měření kukátka. Navíc jsem ve druhém případě stříhala na jistotu, vedl mě měkký papír. Nakonec  děti nasadily objektiv do otvoru a fotoaparát byl hotový. Na malý papírek jsem napsala jména FILIP a MARTIN (místo značky CANON) a nalepila jsem jména na foťák.

Závěrem

Fotoaparát můžete libovolně ozdobit – přidat tlačítka, ostření, kolečka, popis objektivu či displej nebo šňůrku. My jsme zatím zvolili velmi snadnou variantu, protože jsme měli omezený čas na výrobu a také velkou roli sehrálo to, že děti byly netrpělivé a na domácí fotoaparát se tak těšily, že jakmile byla ruka v rukávu, rozumějte rulička v krabičce, už je nějaká tlačítka nezajímala a šlo se fotit. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart