RECYKLUJEME

DIY dětská kasička z papírové dózy

Jak využít papírovou dózu od čaje, nápoje nebo kapslí? Z papírové dózy jsme vytvořili krásné kasičky. S pomocí dospělého mohou vyrábět i předškoláci. Do článku jsem připravila tipy jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

K vytvoření kasičky jsme potřebovali obyčejnou papírovou dózu. Použít můžete také plastovou dózu od vitamínů, ale výroba bude o něco složitější. Na papírovou dózu se lépe lepí papír, dóza se snadněji zdobí a víčko není tolik pevné – proto půjde lépe proříznout.

DIY dětská kasička z papírové dózy
DIY dětská kasička z papírové dózy

Pro koho je tvoření určeno

S pomocí dospělého mohou tvořit i předškoláci. Předškolák bude potřebovat pomoc s přípravou kasičky, lepit zvládne zcela sám. Kasičku může také vymalovat vodovkami, ale pozor. Některé vodovky špiní ruce i po zaschnutí, a tak je lepší výtvor přelepit průhlednou fólií, případně využít takové barvy, které nešpiní.

Co budete potřebovat

  • Bílý papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Barevný papír
  • Nůžky na nehty
  • Papírovou dózu
Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem nachystala kasičku. Do víčka jsem vystřihla otvor na mince. Kasičku jsem polepila bílým papírem, aby text a obrázky neprosvítaly. Pokud bude papír prosvítat, nalepte na něj ještě jednu vrstvu. Z barevného papíru jsme připravili dinosaury a jednotlivé části na autíčka. Děti slepily auta a poté ozdobily kasičku tak, jak chtěly.

DIY dětská kasička z papírové dózy
DIY dětská kasička z papírové dózy

Závěrem

První kasička může mít tvar prasátka, může být z porcelánu, kovu a nebo také z papírové dózy. 🙂 Děti se na tvoření moc těšily a z výrobku měly velkou radost.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart