DIY dekorace na okna mraky (lepení řetězů)

Vánoční dekorace na okna jsme vyměnili za tematicky příhodnější. S dětmi jsme vytvořili proměny počasí – zaměřili jsme se na sníh, déšť a hromy a blesky. 🙂 V článku na vás čeká inspirace na dekorace na okna.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného a bílého papíru jsme vyrobili tři mraky, slunce, blesky, vločky a hlavně barevné řetězy. Bílý mrak a bílé řetězy symbolizují sníh, modrý mrak a modro-bílé řetězy představují déšť a šedý mrak s šedavými řetězy a blesky představuje bouřku, silný déšť s kroupami.

DIY dekorace na okna mraky (lepení řetězů)

DIY dekorace na okna mraky (lepení řetězů)

Pro koho je tvoření určeno

Tyto dekorace na okna byly oříškem a vyráběli jsme je poměrně dlouho. Martínek si ve čtyřech letech procvičil stříhání i jemnou motoriku při lepení koleček. Na Filku bylo vytváření kroužků ve třech letech ještě poměrně těžké. Čtyřleté i pětileté děti budou potřebovat pomoc dospělého jak při stříhání, tak při lepení řetězů. Lepení nám šlo pomalu a lepili jsme s přestávkami týden. Školáci zvládnou dekorace na okna vyrobit sami.

Co budete potřebovat

  • Nůžky
  • Barevné papíry (modrý, šedý, žlutý)
  • Bílý papír
  • Lepidlo v tyčince

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystřihla mrak, slunce a blesky. Martínek se pustil do stříhání proužků, které jsme slepili do koleček. Stříhání i lepení nám trvalo velmi dlouho, ale to nevadilo.

Když bylo vše vystřiženo, postupně jsme lepili kolečka a utvářeli jsme řetězy. U barevné varianty jsme nejprve nalepili samostatná barevná kolečka, která jsme spojovali bílým barevným papírem. Když jsme po několika dnech dolepili všechny řetězy, nalepila jsem je na okno.

DIY dekorace na okna mraky (lepení řetězů)

DIY dekorace na okna mraky (lepení řetězů)

Závěrem

Tyto dekorace na okno vypadají hezky, jsou zajímavé a vyrábění ocení hlavně starší děti, které chodí do školy. Martínek ve čtyřech letech stříhal proužky a lepil kolečka. I tak jsem mu musela trošku pomoct, abychom dekorace dokončili. Jestli milujete vyrábění papírových řetězů, budete z dekorací na okna jistě nadšení.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart