DIY dekorace na okna mraky (lepení řetězů)

Vánoční dekorace na okna jsme vyměnili za tematicky příhodnější. S dětmi jsme vytvořili proměny počasí – zaměřili jsme se na sníh, déšť a hromy a blesky. 🙂 V článku na vás čeká inspirace na dekorace na okna.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného a bílého papíru jsme vyrobili tři mraky, slunce, blesky, vločky a hlavně barevné řetězy. Bílý mrak a bílé řetězy symbolizují sníh, modrý mrak a modro-bílé řetězy představují déšť a šedý mrak s šedavými řetězy a blesky představuje bouřku, silný déšť s kroupami.

DIY dekorace na okna mraky (lepení řetězů)

DIY dekorace na okna mraky (lepení řetězů)

nahoru ↑

Pro koho je tvoření určeno

Tyto dekorace na okna byly oříškem a vyráběli jsme je poměrně dlouho. Martínek si ve čtyřech letech procvičil stříhání i jemnou motoriku při lepení koleček. Na Filku bylo vytváření kroužků ve třech letech ještě poměrně těžké. Čtyřleté i pětileté děti budou potřebovat pomoc dospělého jak při stříhání, tak při lepení řetězů. Lepení nám šlo pomalu a lepili jsme s přestávkami týden. Školáci zvládnou dekorace na okna vyrobit sami.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Nůžky
  • Barevné papíry (modrý, šedý, žlutý)
  • Bílý papír
  • Lepidlo v tyčince

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

nahoru ↑

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystřihla mrak, slunce a blesky. Martínek se pustil do stříhání proužků, které jsme slepili do koleček. Stříhání i lepení nám trvalo velmi dlouho, ale to nevadilo.

Když bylo vše vystřiženo, postupně jsme lepili kolečka a utvářeli jsme řetězy. U barevné varianty jsme nejprve nalepili samostatná barevná kolečka, která jsme spojovali bílým barevným papírem.

Když jsme po několika dnech dolepili všechny řetězy, nalepila jsem je na okno.

nahoru ↑

Závěrem

Tyto dekorace na okno vypadají hezky, jsou zajímavé a vyrábění ocení hlavně starší děti, které chodí do školy. Martínek ve čtyřech letech stříhal proužky a lepil kolečka. I tak jsem mu musela trošku pomoct, abychom dekorace dokončili. Jestli milujete vyrábění papírových řetězů, budete z dekorací na okna jistě nadšení.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart