DIY dárek pro tatínka: Originální tričko Jsem TÁTA

Co darovat tatínkovi k narozeninám? Do vyrábění se mohou zapojit starší děti, ty mladší budou skvěle dotvářet jízdou s autíčky originální tričko se silnicí s nápisem Jsem TÁTA. V článku najdete návod a tip na to, jak tričko vyrobit.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Dárek pro tatínka

Na bílé tričko jsem fixami na textil nakreslila silnici – pro dvě autíčka, aby to byla větší zábava, a také jsem na přední stranu trička doplnila pestrobarevný nápis TÁTA. Pro jistotu jsem na tričko dokreslila postavičky dvou malých chlapečků, aby v tom bylo na sto procent jasno. 🙂 Děti na tričku mohou jezdit s autíčky. Vyrazí na startu a skončí v cíli. Silnice tvoří kolem dokola kruh. Jízda může lochtat. Zabaví se děti i tatínek.

Pro koho je tvoření určeno

Kreslení je určeno pro všechny, kteří zvládnou na tričko nakreslit silnici. Hned na úvod musím říci, že to není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Malé děti plní v tomto úkole funkci závodníků.

Co budete potřebovat

  • Bílé tričko
  • Fixy na textil (nebo barvy na textil)
  • Krabici
Hodiny pro děti: Denní doba v PDF

Hodiny pro děti: Denní doba v PDF

KOUPIT PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

Jak na to

Tričko jsem vyprala a vyžehlila. Vzala jsem velkou krabici od počítače, kterou jsem rozřízla, a plát jsem vložila do trička. Snažila jsem se vycentrovat krabici tak, aby byla dráha ve středu. Obyčejnou tužkou jsem na tričko nakreslila silnici. Začala jsem na zádech. Černou fixou jsem tužku obtáhla, a když byla silnice nakreslena na zádech, pokračovala jsem dále na přední stranu. Zde jsem si připravila nápis TÁTA. Poté jsem kreslila zbytek silnice. Nakonec jsem doplnila postavičky a nápis jsem vybarvila. Vybarvení mi dalo největší práci. Při kreslení fixami jsem dávala velký pozor, aby se fixy neobtiskly na tričko tam, kde to nebylo žádoucí. Po nakreslení jsem nechala tričko dvě hodiny uschnout.

Co mě mrzí?

Mrzí mě, že jsem nevybarvila silnici, ale na tak velký zásah jsem si obyčejnými fixami na textil netroufla. Vybarvit fixami plochu jde těžko, fixy mažou kolem sebe a tričko bych možná zničila. Jestli se budete chtít pustit do většího vybarvování, doporučuji barvy na textil, které se nanáší štětcem.

Hraní

Nejlepší nakonec. Děti jsou z trička nadšené. 🙂 Mohou na něm jezdit s autíčky, závodit a hrát si. Tričko bude perfektním pomocníkem na cestách, když nebudeme mít s sebou žádnou hru.
DIY dárek pro tatínka: Originální tričko Jsem TÁTA

DIY dárek pro tatínka: Originální tričko Jsem TÁTA

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart