DIY čarodějnice z ruličky od toaletního papíru (postavička na přiblížení pálení čarodějnic)

Pálení čarodějnic. Jak přiblížit dětem tento již zažitý zvyk, který každoročně vyžene spoustu lidí do přírody nebo na vyhrazený prostor ve městě k otevřenému ohni? Vyrobili jsme vlastní malé čarodějnice z ruličky od toaletního papíru. U vyrábění jsme si o pálení čarodějnic povídali, což děti nesmírně zajímalo a pořád se na něco vyptávaly.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti od čtyř let. Menší děti budou potřebovat pomoc dospělého. Čarodějnici mohou vyrábět i osmi či desetileté děti, které si s ní hravě poradí a zvládnou ji zcela samy.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír (černý, hnědý, růžový)
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Pohyblivé oči
  • Vodovky nebo tempery
  • Krepový papír na vlasy
  • Červenou fixu
  • Růžovou pastelku
  • Špejli
  • Izolepu
Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU]

Jak na to

Nejprve jsem připravila doplňky – vyrobila jsem klobouky a také košťata. Děti by je samy neslepily. Školáci mohou tyto propriety vytvořit zcela samy. Když jsem měla vše nachystané, pustili jsme se do práce. Děti vybarvily ruličku od toaletního papíru černou barvou.

Když rulička uschla, nalepily na ni růžový papír jako obličej a také vlasy z krepového papíru. Vlasy jsme lepily lepidlem v tyčince. Tekuté lepidlo by pustilo barvu z krepového papíru a vše bychom měli obarvené.

Na obličej jsme nalepili oči, Martínek si namaloval obličej sám, Filkovi jsem pomohla – nakreslili jsme pusu, nos a tváře. Nakonec jsme přilepili izolepou klobouk a také koště. Čarodějnice byla hotová.

DIY čarodějnice z ruličky od toaletního papíru (postavička na přiblížení pálení čarodějnic)
DIY čarodějnice z ruličky od toaletního papíru (postavička na přiblížení pálení čarodějnic)

Závěrem

Z ruličky od toaletního papíru jsme vyrobili snadnou čarodějnici s cílem přiblížit si alespoň trošku tento zvyk. Děti jsou ještě velmi malé, ale pozvolné poznávání okolního světa jim neuškodí. Starší děti mohou čarodějnici propracovat do větších detailů. My jsme se do toho zatím nepouštěli.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart