DIY čarodějnice z ruličky od toaletního papíru (postavička na přiblížení pálení čarodějnic)

Pálení čarodějnic. Jak přiblížit dětem tento již zažitý zvyk, který každoročně vyžene spoustu lidí do přírody nebo na vyhrazený prostor ve městě k otevřenému ohni? Vyrobili jsme vlastní malé čarodějnice z ruličky od toaletního papíru. U vyrábění jsme si o pálení čarodějnic povídali, což děti nesmírně zajímalo a pořád se na něco vyptávaly.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti od čtyř let. Menší děti budou potřebovat pomoc dospělého. Čarodějnici mohou vyrábět i osmi či desetileté děti, které si s ní hravě poradí a zvládnou ji zcela samy.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír (černý, hnědý, růžový)
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Pohyblivé oči
  • Vodovky nebo tempery
  • Krepový papír na vlasy
  • Červenou fixu
  • Růžovou pastelku
  • Špejli
  • Izolepu
Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU]

Jak na to

Nejprve jsem připravila doplňky – vyrobila jsem klobouky a také košťata. Děti by je samy neslepily. Školáci mohou tyto propriety vytvořit zcela samy. Když jsem měla vše nachystané, pustili jsme se do práce. Děti vybarvily ruličku od toaletního papíru černou barvou.

Když rulička uschla, nalepily na ni růžový papír jako obličej a také vlasy z krepového papíru. Vlasy jsme lepily lepidlem v tyčince. Tekuté lepidlo by pustilo barvu z krepového papíru a vše bychom měli obarvené.

Čarodějnice
Čarodějnice

Na obličej jsme nalepili oči, Martínek si namaloval obličej sám, Filkovi jsem pomohla – nakreslili jsme pusu, nos a tváře. Nakonec jsme přilepili izolepou klobouk a také koště. Čarodějnice byla hotová.

Závěrem

Z ruličky od toaletního papíru jsme vyrobili snadnou čarodějnici s cílem přiblížit si alespoň trošku tento zvyk. Děti jsou ještě velmi malé, ale pozvolné poznávání okolního světa jim neuškodí. Starší děti mohou čarodějnici propracovat do větších detailů. My jsme se do toho zatím nepouštěli.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart