Adventní věnec z barevného papíru a z ruliček od toaletního papíru jsem chtěla vyrobit už loni, ale nestihla jsem ho včas. Proto jsme s dětmi vytvořili papírový věnec na dveře. Letos jsme k němu přidali také adventní věnec z papíru. Budete potřebovat barevný papír, ruličky od toaletního papíru a kus krabice. Do článku jsem připravila fotonávod a také krátké video.

Obsah

Co jsme vyrobili

Toto tvoření je určeno pro rodiče s dětmi. Malé děti jej samy nezvládnou. Společnými silami vytvoříte krásný adventní věnec z papíru. A můžete jich udělat klidně vícero. 🙂

DIY adventní věnec z papíru a ruliček
DIY adventní věnec z papíru a ruliček

Pro koho je tvoření určeno

  • Pro děti do 10 let: Děti budou určitě potřebovat velkou pomoc dospělého. Rodiče připraví kruh z kartonu, mohou dětem pomoci lepit papír do kroužků a připevnit svíčky na věnec.
  • Pro děti nad 10 let: Desetileté děti by mohly zvládnout vytvořit věnec zcela samy, možná, že budou potřebovat pomoci vystřihnout kruh z kartonu.

Co budete potřebovat

  • Karton / kus krabice
  • Nůžky
  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Ruličky od toaletního papíru (4 kusy)
  • Izolepu
Pracovní listy Vánoce v PDF
Pracovní listy Vánoce v PDF

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z krabice jsem vystřihla kruh o vnějším průměru 24 centimetrů. Ze zeleného papíru jsem připravila proužky, ze kterých jsme vytvořili kolečka. Kolečko je lepeno z papíru, který má délku cca 20 cm (nastříháno z formátu A4, kratší strana). Ruličky od toaletního papíru jsme obalili do červeného barevného papíru. Ze žlutého a oranžového papíru jsem připravila plamínky.

DIY adventní věnec z papíru a ruliček
DIY adventní věnec z papíru a ruliček

Kruh jsme natřeli lepidlem. Do místa svíček jsme přilepili zelený papír. Je to proto, aby u ruliček neprosvítala barva kartonu. Na toto zelené místo jsem přilepila izolepou svíčky. Nakonec jsme kolečka přilepili obyčejným lepidlem v tyčince ke kartonu kolem dokola. Kolečka se mohou trošku překrývat, ale to nevadí.

DIY adventní věnec z papíru a ruliček
DIY adventní věnec z papíru a ruliček

Každý týden můžete ke svíčce přilepit plamínek. Plamínek si můžete schovat do každé ruličky. Plamínky můžete také přilepit hned a jen je zahnout dovnitř.

Youtube

Závěrem

Jupí. Moc se mi věnec líbí. Na to, že je z barevného papíru a výroba trvala chvilku, tak je super. A děti jsou nadšené. Jestli chcete podobný věnec také na dveře, můžete se inspirovat v tomto článku: Krásný vánoční věnec na dveře (DIY pro děti od 4 let).

DIY adventní věnec z papíru a ruliček
DIY adventní věnec z papíru a ruliček

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart