8 tipů na krásné deskové hry pro děti od 6 let

Jaké vybrat deskové hry pro děti od 6 let? Do článku jsem připravila tipy na nádherné dětské hry, které stojí za pořízení. Článek je postupně aktualizován.

Obsah

Osadníci z Katanu Junior

Osadníci z Katanu je pro děti nesmírně zajímavá hra a baví i rodiče (na rozdíl od jiných dětských her, které mohou být po čase monotónní). Hra zabaví celou rodinu a je fakt super. Hra je určena pro 2 až 4 hráče. Každý hráč si vybere jednu barvu, za kterou hraje. Hráči hází kostkou s sbírají zásoby – dřevo, meč, ananas, ovci a pytel s pískem. Výměnou za zásoby mohou hráči na předem namalovaná stanoviště postavit lodě nebo doupata. Cílem hry je umístit na hrací plochu všechny lodě a doupata. Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě (doprava zdarma). Určitě stojí za pořízení. Je to krásný dárek.

OSADNÍCI Z KATANU na ALBI.CZ

Recenze: Osadníci z Katanu - Catan Junior od Albi
Recenze: Osadníci z Katanu – Catan Junior od Albi

Ubongo Junior

Hra Ubongo Junior je určena pro 2 až 4 hráče, ale je možné tuto hru hrát také sám. Pokud je vás doma více než pět, můžete pořídit klasické Ubongo a někteří členové mohou hrát klasické Ubongo pro dospělé, děti mohou hrát Ubongo pro děti. Cílem hry je poskládat na papírovou podložku dvě (respektive tři) vybrané kostky co nejrychleji. Kostky, které se skládají, jsou nakresleny na papírové kartě. Prostor pro skládání je vymezen bílou barvou. Hráči si mohou vybrat, zda budou hrát se složitější nebo jednodušší kartou. Pokud hráč složí v limitu kostky na bílou plochu, vezme si ze sáčku diamant. Vyhrává ten, kdo má nejvíce diamantů (liší se od hry Ubongo pro dospělé). Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč, takže hru vám pošlou domů zcela zadarmo. Ubongo Junior stojí za pořízení. Je to krásná hra pro předškoláky i děti na prvním stupni. Navíc na ni můžete plynule navázat hrou pro starší děti a dospělé Ubongo.

UBONGO na ALBI.CZ

Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi
Recenze: Ubongo Junior dětská hra od Albi

Myší domeček

Společenská hra Myší domeček dorazila v papírové krabici. Před první hrou je potřeba z papírové krabice podle návodu vytvořit myší domeček. Měla jsem strach, že hru složím špatně nebo zlomím karton, ale ukázalo se, že to není nic těžkého. Když hru budete skládat, mám pro vás tip. Abyste si nezničili karton, nejprve jednou rukou trošku roztáhněte plastové úchyty, poté do nich vsuňte opatrně karton, a nakonec úchyt povolte. Karton bude v úchytu hezky držet, nezničí se a ani se neohne. Mně složení nějakou dobu zabralo a děti se každých dvacet sekund ptaly, kdy už to bude, jestli už to je a kdy už budeme KONEČNĚ hrát. Abyste si ušetřili spoustu otázek a odpovědí, můžete hru nejdříve složit, a až poté ji dát dětem. 🙂 Myší domeček je paměťová hra, kterou mohou hrát už pětileté děti. Princip je snadný. Do domečku se hodí dřevěné žetony s obrázky, přikryje se víko domku, rozsvítí se svítilna. Děti koukají okénkem do domečku a hledají žetony. Snaží si zapamatovat, ve které místnosti se žetony nachází, načež pomocí ANO/NE odpovídají na otázky. Kdo nasbírá nejvíce bodů, vyhrál.

Hru koupíte pouze na Albi.cz. Právě je zde v akci. 🙂 Určitě ji mohu jen doporučit. My jsme k nákupu her a knížek z Kouzelného čtení nad 2000 Kč dostali dáreček v podobě hry Veverčáci.

MYŠÍ DOMEČEK na ALBI.CZ

Recenze: Desková hra Myší domeček
Desková hra Myší domeček – karta, úroveň 1

Pokémon Battle Academy 2022

Tato hra pro dva hráče patří do Pokemon Trading Card Game (Pokemon TCG) a je vhodná pro úplné nováčky i pro dávné fanoušky TCG, kteří se mohou k této hře opět vrátit. Hra Pokemon Battle Academy vyšla poprvé v roce 2020 a pro rok 2022 se dočkala aktualizace. Obsahuje tři různé balíčky karet po 60 kartách (celkem to je 3×60 karet). V této nové verzi disponuje každý hráč jedním balíčkem předpřipravených karet s tématikou Pikachu a Cinderace. Pikachu a Cinderace jsou začátečnické, předem seřazené výukové balíčky. Hráči, kteří hrají poprvé, se mohou řídit průvodcem hrou. Pokročilejší balíček Eevee přináší podrobnější strategie a umožňuje hráčům zlepšovat se. V krabici je vše, co potřebujete ke hře – velká metalická mince, mince poškození a karta s kódem k odemknutí dalších vychytávek v online hře TCG LIVE. Nejdůležitější je samotná deska. Battle Academy vypadá jako desková hra. Součástí hry je přehledný tutoriál v angličtině, podle kterého můžete hrát svůj první zápas krok za krokem. Karty jsou naskládány v určitém pořadí a každý balíček má vlastní obrázkový tutoriál. Během první hry mohou hráči střídavě číst kroky svého tahu a řídit se uvedenými pokyny. Takto se nejzákladnější pravidla naučí i malé dítě. Naučíte se, jak hrát Pokémon karty, kam se dává základní pokémon, co je to aktivní místo, jak používat karty energií i trenérské karty. Součástí hry Battle Academy je také skládací deska, na které jsou znázorněna jednotlivá místa, na která budete pokládat karty. Balíčky v Battle Academy jsou základní a hra je koncipována pro opravdové začátečníky. Hra je vhodná pro děti od sedmi až osmi let, i když na krabici je uvedeno 6+. Pro šestileté děti je hra poměrně složitá. Třetí balíček s tématem Eevee vnese do hry trošku rozmanitosti.

Pokémon Battle Academy 2022 pořídíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Battle Academy jsou předpřipravené balíčky Pokémon V, které jsou určeny pro začátečníky. Další předpřipravené hry najdete zde.

POKÉMON BATTLE ACADEMY na VESELY-DRAK.CZ

Pokémon Battle Academy 2022: Recenze, zkušenosti a český návod
Pokémon Battle Academy 2022: Recenze, zkušenosti a český návod

Karak

Hráči staví během hry katakomby hradu Karak. Prozkoumávají podzemí a hledají zde truhly s pokladem, které je třeba odemykat pomocí klíčů. Poklady hlídají nestvůry, hráči s nimi bojují a musí zvítězit. V podzemí vládne mocný drak. Hra je u konce, když draka některý z hráčů porazí. Samotným vítězem hry se stane ten, kdo nasbíral nejvíce pokladů. Hra je kvalitně a hezky zpracovaná. Papírové žetony jsou pevné, papírové figurky jsou potištěny z obou stran, kartičky jsou také oboustranné. Moc se mi líbí nápad na to, jak zpracovat desky inventáře. Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč, takže hru vám pošlou domů zcela zadarmo. Hra Karak je nádherná a děti moc baví. Určitě stojí za pořízení a vyzkoušet ji můžete například v letní půjčovně deskových her Albi. Kbyby se vám hra zalíbila, můžete za pár stokorun koupit rozšíření (další destičky a postavy).

KARAK na ALBI.CZ


Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1

Princip hry tkví v tom, že děti skládají na magnetickou slepou mapu ČR jednotlivé okresy. Na skládačce jsou nakresleny obrázky, města a charakteristika každého jednotlivého okresu. Dále jsou součástí mapy kartonové kartičky s charakteristikami okresu. Děti mohou ke každému okresu přiložit jednu kartičku. Přikládá se podle obrázků. Asi bych neřekla, že je to společenská hra. Možná spíše výuková hra, podle které se děti mohou naučit: kde jaký okres leží, co je jeho charakteristikou (kde se pěstuje chmel, kde se vyrábí obuv), jaká jsou v daném regionu pohoří, řeky, města. Magnetická mapa ČR je opravdu moc hezky zpracovaná. Je přehledná, obrázky jsou povedené, dílky do sebe zapadají. Magnetická folie by mohla mít trošku větší sílu, aby dílky lépe udržela, ale to je jen takový detail. Dílky nepadají, i když mapu jsme zatím na zeď nepověsili. Při každém hraní se musí mapa sundávat, a tak jí najdeme jiné místo. Děti si podle mapy zábavnou a hravou formou snadno osvojí základní znalosti o České republice, které neví ani mnozí dospělí. Rodičům se bude mapa také zamlouvat a mohou skládat s dětmi. 🙂

Mapu jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají spoustu krásných her, hraček a potřeb do školy pro děti a také hodně druhů magnetických map. Mapu můžete doplnit vědomostní hrou Žáčku! Ukaž! Co víš? Ta je vhodná pro děti od sedmi až osmi let.

MAGNETICKÁ MAPA na DUDLU.CZ

Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1
Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1

Žáčku! Ukaž! Co víš?

Princip hry je velmi snadný. Děti mají odpovědět na položenou otázku. Nejprve si vyberete ze 16 předloh tu, kterou chcete trénovat. Poté do červeného středu vložíte sovu tak, aby přesně zapadla do vyčleněného zobáčku. Sovou otočíte, aby ukazovátko směřovalo na otázku. Žák by měl na otázku odpovědět. Když odpověď nezná, může zkusit odpovědět druhý, třetí a další hráč. Vyhrává ten, kdo odpoví správně nejvíce otázek. Jak zkontrolujete správnou odpověď? Když jste označili ukazovátkem otázku stačí, že položíte sovu na magnetické pole. Sama ukazovátkem namíří na správnou odpověď. Když jsem byla malá, tak se mi vždy líbilo, jak sova sama ukáže, co je správně. 🙂

Hru jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají všechny tři výše uvedené společenské hry k dispozici. Hru můžete doplnit o krásnou magnetickou mapu České republiky Woody, která dětem také rozšíří znalosti zábavnou formou.

ŽÁČKU! UKAŽ! CO VÍŠ? na DUDLU.CZ

Recenze deskové hry Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)
Recenze deskové hry Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)

Logik retro edice

Hra Logik je skvělou zábavou pro dvě děti nebo pro dítě a jednoho rodiče. Mladší děti mohou hrát spolu ve dvojici, aby pro ně bylo seznámení se s hrou snazší. Jestli jste hru nikdy nehráli, stručně zmíním princip hry. Jeden hráč vytvoří tajenku z pěti barevných kolíků, kterou zakryje. Druhý hráč se tuto kombinaci snaží uhádnout. Pomocí bílých a černých tyčinek se hráč v každém kroku dozvídá, u kterých barev se strefil. Provedení retro hry Logik je poměrně kvalitní, až na barevné kolíčky, které jsou lehké a špatně drží. Překvapily mě dvě věci. Zaprvé velké rozměry krabičky. Hra je dostatečně velká, což je při hraní jistě výhoda. Za druhé jsem byla příjemně překvapená počtem barevných kolíčků. Je jich 160, což je opravdu hodně. Hra je zabalena v plastové krabičce s plastovým víčkem, které se vyndává, nezacvakne se a ani se nevysouvá. Kvůli obalu a velkým rozměrům si nemyslím, že by byla hra vhodná na cesty, ale kdybyste ji přibalili do kufru a víčko zalepili, tak by spadnout nemělo. Víčko by mohlo při nesprávné manipulaci prasknout. Manipulace s kolíčky je snadná. Občas je potřeba kolíček bedlivěji upevnit, aby nebyl nakřivo. Kolíčky jsou lehké a v otvorech se trošku hýbou, což je škoda.

Dětskou společenskou hru Logik retro edici jsem pořídila na Dudlu.cz. Zde mají velký výběr různých druhů provedení her Logik a kdyby se vám retro edice nezamlouvala, najdete zde třeba dřevěnou verzi nebo jednodušší a levnou hru Logik pro menší děti.

LOGIK na DUDLU.CZ

Recenze deskové hry Logik Retro edice
Recenze deskové hry Logik Retro edice

Další tipy na hry pro děti od 3 do 10 let najdete v článku: 13 tipů na společenské hry pro děti od 3 do 10 let.

Přeji Vám hezkou zábavu 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart