Déčkosvět: výstava v České televizi (vstup zdarma)

Jestli nevíte, kam vzít děti, když je venku ošklivo, možná vás zaujme výstava pro děti v České televizi Déčkosvět. Do článku jsem připravila praktické informace, dojmy z výstavy a také opatření spojená s COVID-19.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Výstava Déčkosvět

Zajímavě koncipovaná výstava přiblíží dětem postavičky, které znají z vysílání na programu 😀 a také z webu České televize Déčko. Předloni jsme navštívili výstavu Večerníček, která nás zaujala a bavila více, ale ani koncept Déčkosvět není špatný. Výstava je překrásně udělaná, hezky barevná. Děti mohou společně s rodiči stavět obrovské kostky a tvořit z nich hrad, domeček, bunkr, zkrátka, co je napadne. Mohou si zahrát hry na dotykové obrazovce, kreslit na stěnu pastelkami, hledat na zdi, která postavička z Déčka jsou, procvičovat hmat, zahrát si zajímavou interaktivní hru, kde se mačkají tlačítka a vybraný prvek hraje a hýbe se, a také ohodnotit ovečku.

Základní informace

DÉČKOSVĚT

 • Adresa: Na Hřebenech II, 147 00 Praha 4-Nusle (budova Rohlík – vstup z přízemí – Galerie a prodejna)
 • Věk dětí: přibližně od 3 let až do 99 let
 • Otevřeno: denně od 10:00 do18:00 (plánovaný konec výstavy není uveden)
 • Vstup: Zdarma
 • Plánovaná doba návštěvy: 30 až 60 minut
 • Toalety: Ano (přímo v prostorách výstavy)
 • Parkování: Ano (Na Praze 4 jsou modré zóny, ale v okolí najdete místa na parkování označená bílou přerušovanou čárou – veřejné parkování. Jedna hodina stojí 20 Kč.

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Opatření spojená s COVID-19

U vstupu je potřeba prokázat bezinfekčnost. Zaměstnanci kontrolují, zda máte doklad (Tečka stačí) a bez dokladu nikoho nepustí dovnitř. Všechny děti máme do šesti let a na ně se opatření nevztahovala. Dospělí měli vyjma bezinfekčnosti nasazené respirátory.

Není nic potřeba. Zatím.

Pro koho je výstava určena

Věková kategorie nebyla nikde uvedena, ale tipla bych, že výstava se hodí pro děti od tří let. Nejdříve.

Déčkosvět: výstava v České televizi (vstup zdarma)
Déčkosvět: výstava v České televizi (vstup zdarma)

Interaktivní prvky

 • Kostky – Tohle je perfektní hra. Děti mohou s rodiči z velkých kostek (jsou trošku těžší a děti je neunesou) skládat různé stavby nebo domečky. Děti si na tomhle hodně vyhrají.
 • Hry na dotykové obrazovce – Na třech dotykových obrazovkách si mohou děti zahrát různé hry.
 • Kreslení na stěnu – K dispozici jsou velké pastelky, kterými mohou děti něco nakreslit na stěnu, napsat vzkaz, cokoli. Kreslit lze pouze na vyznačeném prostoru. Pastelky jsou schované pod schody.
 • Počítání (hodnocení) oveček – Projektor promítá na stěnu ovečky, které skáčou přes potok. Děti mohou číslicemi hodnotit, jak ovečka skočila.
 • Ovládání krajiny pomocí tlačítek – Tahle hra je skvělá. Najdete ji v zadní místnosti zcela osamocenou. Na obrovském stole se tyčí krajina. Jezdí v ní vláček, píše tužka, létá nad ní letadlo. Pomocí tlačítek umístěných kolem dokola mohou děti ovládat, co se v krajině děje. Stisknutím tlačítka se symbolem vláčku bude vláček jezdit, stisknutím tlačítka se symbolem letadla bude letadlo létat, tužka může psát a gramofon hrát.
 • Hledej, kdo jsi – Na stěně jsou nakreslené čáry a otázky. Děti pomocí čar, otázek a svých odpovědí brzy zjistí, která postavička z Déčka se jim podobá nejvíce.
 • Hmatová hra – barevná hmatová hra je umístěna kousek od kreslicí stěny. Děti mohou po hmatu hádat, co je umístěno v barevných otvorech.
Déčkosvět: výstava v České televizi (vstup zdarma)
Déčkosvět: výstava v České televizi (vstup zdarma)

Závěrem

Hezká a zajímavě pojatá výstava děti zabaví alespoň na jednu hodinu. Nepřirostla nám k srdci tolik jako výstava Večerníček, ale moc se nám líbila. Jestli to máte na Kavčí hory kousek, určitě se v Rohlíku zastavte.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9 Hodnocení
Déčkosvět

Zajímavě pojatá výstava v České televizi dětem přiblíží Déčkosvět, postavičky, které znají z kanálu :D. Výstava je hezky barevná, strávili jsme zde hodinu.

KLADY
 • Krásně zpracovaná
 • Interaktivní prvky
 • Některé hry byly perfektní (ovládání krajiny i kostky).
ZÁPORY
 • Výstava není na moc dlouho (to není nevýhoda, jen upozornění pro cestovatele z větší dálky).

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart