26 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 3 let do 6 let

Připravila jsem pro vás tipy na vánoční dárky, které zaujmou děti od tří let do přibližně šesti let. Podrobnosti jsem sepsala níže do článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Tip č. 1: HEADU Montessori – Můj domeček

Montessori puzzle můj domeček jsou puzzle, které zabaví děti přibližně od 2 do 5 let věku. Děti sestaví z kartiček domeček podle své fantazie, a poté jej vyplní předměty. Každý předmět má v puzzlích předem dané místo. Kartičky domečku jsou extrémně pevné a odolné, stejně tak puzzle předmětů jsou krásně silné a pevné. Některé dílky svítí ve tmě, můžete to vyzkoušet v tmavé místnosti. Nápad to je krásný, ale při skládání jej asi příliš neoceníte. Nicméně pro děti je velké překvapení, když jim v noci ukážete, že některé dílky svítí. 🙂 Sada obsahuje 8 herních desek s ilustracemi částí domu (kuchyň, obývací pokoj, koupelna, ložnice, dětský pokoj, sklep, terasa, půda). Do každé z desek patří 4 předměty (celkem je ve hře obsaženo 32 tvarovaných objektů). Domeček můžete složit různě – dílky domečku lze poskládat jako vysoký dům, činžovní dům, nízký dům, rodinný domek nebo vilu. Záleží jen na tom, jak jej chce dítě složit. Předměty mají své pevné místo. Dílky se vyndávají snadno, protože v domečku jsou malé otvory na prst, kterými lze dílky vymačkat. Puzzle rozvíjí představivost a podporují zájem dětí o své okolí. Dítě může vyprávět, co je na obrázku, co se na obrázku děje, kde je co uložené a jak se jednotlivé předměty jmenují. V noci může objevovat svítící dílky. Puzzle jsou inspirovány metodou Montessori.

Puzzle za nízkou cenu pořídíte v knihkupectví Dobre-knihy.cz, kde je mají za nízkou cenu. Puzzle jsou dostupné také v e-shopu Agatinsvet.cz.

PUZZLE MONTESSORI DOMEČEK na DOBRE-KNIHY.CZ


Tip č. 2: Karolínka a její příběhy – naučná kniha pro předškoláky

Chyběla mi nápaditá a originální knížka o obyčejné holčičce, která poznává svět. O holčičce, která se chystá do první třídy, je zvědavá a ráda by všechno věděla a znala. A tak jsem takovou knihu vytvořila. Kniha je určena pro děti od čtyř do sedmi (a klidně až osmi) let.velká písmena, a tak si v ní mohou číst prvňáčci nebo děti, které se čtením začínají. Kniha velmi silná, má 144 stran, a ve čtrnácti kapitolách se děti s Karolínkou a jejím bráškou Jonášem dozví, jak to vypadá na naučné stezce, co je to knihkupectví, jak se pouští drak, jak se píše dopis pro Ježíška a další zajímavosti. Každá kapitola je zaměřená na jednu znalost, kterou by měl předškolák vědět. Některé kapitoly jdou ještě dál a děti se naučí i něco navíc. Na konci každé kapitoly je otázka k tématu, některé kapitoly obsahují pomůcky na učení, shrnutí nebo zábavné prvky jako počítání v obrázku, jak vypadá vstupenka nebo obrázky s popisky.

Karolínka a její příběhy (kniha 144 stran)
Karolínka a její příběhy (kniha 144 stran)

Obsah

Ahoj – kapitola zaměřená na své jméno
Karolínka jde do školky – kapitola zaměřená na ranní hygienu
Naučná stezka – kapitola zaměřená na dny v týdnu
Karolínka a knihkupectví – kapitola zaměřená na abecedu
Karolínka pouští draka – kapitola zaměřená na počítání od 1 do 20
Karolínka a divadlo – kapitola zaměřená na divadlo
Dopis pro Ježíška – kapitola zaměřená na barvy
Maminky maminka – kapitola zaměřená na rodinu
Karolínka slaví Vánoce – kapitola zaměřená na Vánoce
Karolínka staví sněhuláka – kapitola zaměřená na orientaci v prostoru
Karolínka slaví narozeniny – kapitola zaměřená na denní dobu
Karolínka a aktovka – kapitola zaměřená na pravá a levá a co je v aktovce
Nezvaný host – kapitola zaměřená na tvary
Karolínka jde plavat – kapitola zaměřená na roční období a měsíce
Karolínka na příměstském táboře – kapitola zaměřená na slušné chování

Karolínka a její příběhy (kniha 144 stran)
Karolínka a její příběhy (kniha 144 stran)

Na předsádkách jsou nakresleny dvě hry. Jedna je zaměřená na hledání podle čar. Tato hra není vůbec snadná a děti u ní musí přemýšlet. Na obrázcích jsou nakreslená zvířátka. Každé zvířátko má v bublině namalované jídlo, které má rádo. Po cestě k jídlu musí dojít, ale pozor. U každého zvířátka je nakreslen křížek s rostlinou. Této rostliny se zvířátko bojí a nesmí kolem ní za žádnou cenu projít. Děti mají za úkol najít bezpečnou cestu pro každé zvířátko. Úkol to není snadný a vyžaduje značnou pozornost. Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

PŘEDVÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY PRO PŘEDŠKOLÁKY KE KAŽDÉMU NÁKUPU ZDARMA. PRO OBJEDNÁVKY 2 KS KNIHY PLATÍ NAVÍC AKČNÍ CENA NA DOPRAVU.

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


Tip č. 3: Albi tužka

Tužka je skvělá. Jsem nadšená a moc se líbí i mně. Princip fungování je snadný. Plastová silná tužka se přiloží na list knížky a podle nastaveného programu tužka mluví. Abych to všechno vzala popořadě. Bílá tužka má uprostřed držadla velké tlačítko, kterým se vypíná a zapíná. Pokud začnete prohlížet knížku, je potřeba položit tužku na ikonku “zapnutí”, která jí řekne, jaká knížka se prohlíží. Poté už stačí přikládat tužku na nakreslené obrázky a ona poctivě vypráví, co najdete na obrázku. K tužce se zvlášť dokupují Albi knížky. Albi knihy jsou samy o sobě obyčejné obrázkové knížky, ze kterých se stává interaktivní zábavné čtení až s pomocí krásné Albi tužky. Vybrat si můžete ze široké nabídky knížek, ať už to jsou pohádky, zábavné knihy pro nejmenší tříleté děti, počítání, abeceda, nebo naučné encyklopedie. Knížky se liší dle věku dítěte. Recenze na Albi knihy najdete v sekci KOUZELNÉ ČTENÍ. Recenzí je zde hodně a postupně přibývají.

Jaké druhy knih máte na výběr?

 • Povolání – Každému jednomu povolání je věnována jedna mini kniha. Kniha seznámí děti s příslušným povoláním – zvěrolékař, lékař, hasič, policista, učitel.
 • Logopedické říkanky – Když myšky šeptají, Když roboti brebentí
 • Jazykové obrázkové slovníky – španělský, francouzský, anglický
 • Tip do školky – Pohádkové učení, Předškolákem v cukuletu
 • Pro školáky – Přírodověda, Vlastivěda – zeměpisná část, Vlastivěda – dějepisná část, Putování magickou Prahou
 • Další zajímavé tematické knihy – Doprava, Dinosauři, Lidské tělo, Svět zvířat, Můj svět

A další tituly. Knih je hodně, postupně přibývají. Tužka je dobře dostupná. Pořídíte ji například na Knihydobrovsky.cz. Dále můžete Albi tužku zakoupit v hračkárně Bambule, kde můžete využít slevu pro členy klubu, nebo na Alza.cz. Tužka je dostupná také na Albi.cz (zde je trošku dražší).

ALBI TUŽKA na KNIHYDOBROVSKY.CZ


Tip č. 4: Magnetická stavebnice Magformers a Limmys

Na hranách každého čtverce a trojúhelníku jsou rozmístěny magnety, díky nim dílky drží u sebe. Postavit toho můžete hodně – velké srdce, raketu, domeček, míč, zkrátka, co vás napadne. My máme stavebnici o velikosti 30 dílků. Prodává se ještě menší – 14 dílků. Aby bylo možné ze stavebnici postavit něco pořádného, zdá se mi 30 dílků tak akorát. Za výhodnou cenu pořídíte stavebnici Magformers na Amazon.de (zde je na výběr velké množství druhů) nebo na Pinkorblue.cz.

Stavebnice Magformers je kvalitní, ale příliš drahá. Proto jsem dětem koupila ještě další stavebnici značky Limmys. Tato značka nabízí velmi dobrý poměr ceny a kvality. Stavebnici jsem pořídila na německém Amazonu, vzala jsem dvě stejné sady po 74 kusech. V sadě jsou i kolečka, aby bylo možné složit autíčko. Hračka se zdá bytelná. Pozor: Pokud budete kupovat magnetickou stavebnici jiných značek! Některé stavebnice jsou nekvalitní – magnety u sebe nedrží, také jsem viděla, že některá kolečka se ulamují. Magformers a Limmys jsou kvalitní, přičemž Limmys je tedy o velké poznání levnější.


Tip č. 5: Kuličková dráha VTech Marble Rush Rocket Set M100E

Vtech Kuličková dráha Blesk -Raketa zaujme kluky i holky. Je kvalitní, plastová, balení obsahuje 10 kuliček a 79 různobarevných stavebních dílků. Dětem jsem ji koupila k narozeninám a byl to jednoznačně nejlepší dárek. Dráha obsahuje návody, lze ji složit různými způsoby – tři způsoby jsou uvedeny v návodu a ostatní si můžete vymyslet. Dílky do sebe zapadají dobře, dráha je pevná. Do rakety můžete vložit baterie, lze nastavit tři úrovně zvuků – vypnuto, hudba, zvuk rakety a zvukové efekty. Dráha se líbí menším dětem, které budou potřebovat pomoc dospělého při stavění a také při hraní, nebo školákům, kteří zvládnou postavit a obsluhovat dráhu zcela sami. Dráha nabízí různé interaktivní prvky – není to pouze dráha, ale obsahuje hrací raketu, terč, vrtulku, vystřelovač kuliček. Super.

Stoprocentně doporučuji. Kuličkovou dráhu můžete s německým návodem zakoupit na německém Amazonu (já tam nakupuji pravidelně). Nebo ji seženete na 4kids.cz. K dostání je také větší Adventure set.


Tip č. 6: Montážní auto s vrtačkou Think Gizmos

Montážní auto můžete zakoupit od různých značek. My máme doma od značky Think Gizmos montážní auto s vrtačkou, do které je nutné vložit baterie. Vrtačka umí vrtat dvěma směry – jedním se šrouby zavrtají a druhým směrem se šrouby vyvrtají. Autíčko lze složit dvěma způsoby. Toto auto jsem pořídila na Amazon.de, kde je za poměrně dobrou cenu. K dispozici je zde více verzí, například formule Gilobaby nebo modré auto Gilobaby.

Montážní auto s vrtačkou Think Gizmos
Montážní auto s vrtačkou Think Gizmos

Dětem jsem také objednala sadu dinosaurů Gilobaby (3v1), která obsahuje elektrickou vrtačku a šroubovák (sadu teprve dostanou). Sada dinosaurů je na Amazonu momentálně vyprodaná a koupíte ji na Allegro.cz nebo si na Amazonu můžete vybrat montážní dinosaury od jiného výrobce – zde.

Děti fascinuje elektrická vrtačka. Kdyby byl součástí pouze šroubovák, tak myslím, že by hračka neměla tak velký úspěch. 🙂 Líbí se mi, že autíčko lze složit více způsoby. Náš model svítí a vydává zvuky. Do modelu je nutné vložit malé baterie LR44. Model autíčka (dinosaurů) vyjde v zahraničí na cca 500 Kč až 600 Kč.


Tip č. 7: Můj první nedobytný hrad (od 4 let)

Společenská hra Můj první nedobytný hrad se u nás setkala s obrovským úspěchem. Dětem se hned zalíbila a rády ji hrají každý den. Jestli hledáte hru pro menší děti od čtyř let a pro předškoláky, bude vás tato společenská hra zajímat. Všichni hráči se spojí v jeden tým a společnými silami se snaží ochránit hrad před spoustou monster. Hráči si lízají karty, které si vzájemně ukazují a společně chytají monstra dříve, než rozbijí hradby hradu a než zničí hrad.

Cílem hry je pochytat všechna monstra, která se hrnou z doupěte a chtějí zničit hrad. Jestli se podaří monstrům zničit hrad, prohráli jste. Hráči musí během hry spolupracovat.

 • 1 herní plán
 • 1 hrad a hradby
 • 26 karet hradu
 • 4 přehledové karty
 • 16 žetonů (roztomilých) monster
 • 1 česká a slovenská pravidla hry

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, například e-shop Tlama Games a za nízkou cenu na Dobre-knihy.cz.

MŮJ PRVNÍ NEDOBYTNÝ HRAD na DOBRE-KNIHY.CZ


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


Tip č. 8: Pohádkové učení (Kouzelné čtení)

Na knížce je uvedeno, stejně jako na webu Kouzelného čtení, že se hodí pro děti školkového věku. Knížku zvládnou prohlížet i děti okolo 2,5 let, a naopak se může líbit pětiletým dětem. Pohádkové učení je rozděleno do osmi kapitol. Každá dvoustrana představuje jednu kapitolu. Dvojstranu tvoří hlavní velký obrázek a boční panel s učícími prvky – čísla, denní doba, tvary, barvy, činnosti. Ilustrace jsou moc pěkné, vtipné a akorát pro děti ze školky. Kniha má vazbu leporelo – všechny listy jsou stejně silné. Rohy knížky jsou zahnuté. Listy jdou ohnout – dětem se to už bohužel podařilo, vazba jde roztrhnout. Doporučuji dávat na knížku pozor.  Kniha vypadá jako klasické leporelo. Je pěkně natištěná, kvalitní.

Knížka je perfektně dostupná. Seženete ji například na Bambule.cz, kde je k dostání za nízkou cenu (nejvíce se vyplatí pro členy klubu Bambule). Dále je kniha dostupná na Albi.cz a také na Knihydobrovsky.cz.

POHÁDKOVÉ UČENÍ na KNIHYDOBROVSKY.CZ


Tip č. 9: BRIO Požární stanice

Hasičská stanice se hodí pro děti od tří let věku, protože hračka obsahuje menší části, které by mohly malé děti strkat do pusy, případně by možná mohly znehodnotit autíčka. Hračka je vyrobena převážně z plastu. Poměr plastu a dřeva mě překvapil. Plast tvoří odhadem přes 95 % výrobního materiálu. Dřevěné jsou sloupy a to je vše. Oheň je vyroben z gumy, auta a panáčci jsou z plastu. Hračka je velmi kvalitní a vydrží i nešetrné zacházení. Balení obsahuje samotnou hasičskou stanici, skluzavku, samostatně stojící oheň, motorovou pilu, auto na baterie, které svítí a horní část se vyklápí, další hasičský vůz (ten nesvítí) s hadicí a žebříkem, dva kufry a dva panáčky – pána a paní. Na střeše hasičské stanice najdeme přistávací plochu pro vrtulník (není součástí balení). V patře mohou parkovat auta, stejně jako je možné zaparkovat autíčka v přízemí. Hasiči i auta mohou jezdit nahoru a dolů po skluzavce.

Jedno hasičské auto svítí po zmáčknutí tlačítka. Druhé lze magnetem připnout za první svíticí auto. Co je trošku škoda, tak je to, že hasičské auto nejezdí samo. Bylo by perfektní (když už houká), kdyby jezdilo. To je asi jediná drobnost, která mi přišla jako velká škoda. Jinak je hasičská stanice super, děti ji mají moc rády. Druhé hasičské vozidlo nesvítí, ale má navíjecí hasičskou hadici, která vypadá jako provázek s plastovým vyústěním na počátku hadice, dále má autíčko odklápěcí žebřík. Panáčci mohou v ruce držet motorovou pilu. Samostatně stojící ohýnek je vyroben z průhledné gumy, což je poměrně šťastně zvolený materiál. Děti se o tento materiál nezraní a zároveň jej ani nezničí. Požární stanici koupíte na Pinkorblue.cz (doprava zdarma) nebo na 4kids.cz.

POŽÁRNÍ STANICE na PINKORBLUE.CZ


Tip č. 10: Batůžek do školky Lewro Dixie 9

Batůžek pro děti jsem pořídila ve Sportisimo.cz, když jsem se šla podívat, jaké batohy mají na prodejně vystaveny. Jakmile děti zvířátka uviděly, hned se jim zalíbily. Materiál je dobrý, za tu cenu skvělé provedení. Batoh má vše, co jsem chtěla – je poměrně lehký, má polstrování na zádech, polstrované ramenní popruhy, hrudní pásek na zapínání, postranní kapsičky na pití a navíc malou přední kapsu a odrazky. Kapsy se zapínají na zip.

Z batohu Lewro jsem velmi mile překvapená. Jeho nevýhodou je špatná dostupnost. Pořídíte jej pouze v e-shopu Sportisimo.cz nebo na prodejnách. Tento batoh je velmi hezký, kvalitní a za cenu 399 Kč nemá konkurenci. Prohlížela jsem také ostatní batohy značky Lewro, ale vždy jim něco chybělo – buď byla látka tenká, batoh malý nebo velký, nebo neměl hrudní popruh. Doma máme také třetí, novější, batoh Lewro Dixie Medvídek, který je ještě hezčí. Podívejte se na video, ve kterém podrobněji uvidíte, jak batoh vypadá. Video a více fotografií najdete v recenzi Batůžek do školky: Jak jsme vybírali, přehled značek a recenze Lewro Dixie 9.

LEWRO DIXIE na SPORTISIMO.CZ


Tip č. 11: Dřevěná kuchyňka z Lidlu PLAYTIVE®JUNIOR

Po úmorném hledání jsem se rozhodla pro kuchyňku z Lidlu. Hlavním důvodem byla montáž. Některé kuchyňky vypadají na fotografii krásně, ale z recenzí jsem zjistila, že je velmi obtížné kuchyňku složit. Díly do sebe nepasují, musí se převrtávat díry a kvalita materiálu je spíše horší. Proto jsem vybrala kuchyň Playtive Junior z Lidlu. Kvalita kuchyně je dobrá a odpovídá pořizovací ceně. Jednotlivé detaily mohou být u některých prvků kuchyně poničené, nevykreslené nebo nepřesné. Naše kuchyň má v rohu varné desky asi půl centimetrový našedlý pás, v němž chybí černá barva. Na první pohled si defektu člověk nevšimne. Zadní barevná deska je potažena papírem – neměla by přijít do kontaktu s vodou.

Kuchyňku jsme montovali přes dvě a půl hodiny. Díly do sebe zapadaly. Na zadní stěně chyběl podle návodu jeden otvor, který při montáži nebyl nutný a stěnu šlo bez problémů přidělat. Dětská kuchyňka se skládala z velkého počtu šroubků a dílků, ale montáž šla poměrně dobře právě díky skvěle vyměřeným částem. Kvalita materiálu je dobrá, vztaženo k pořizovací ceně. Dřevěná kuchyň je poměrně těžká, bytelná, hezky vyvedená. Zadní stěna se zdá být vyrobena z dřevotřísky, dřez, kohoutek, háčky, úchyty a tvořítko na led jsou z bytelného plastu. Ostatní části jsou ze dřeva. Na nohy můžete nasadit plastové polohovací podložky. Velikost kuchyňky je  77 cm x 97-103 cm (nastavitelná výška) x 30 cm. Kuchyňka je vybavena velkou řadou funkcí. Vezmu-li to od shora, je to mikrovlnná trouba, která po zmáčknutí tlačítka START svítí a vydává zvuky. Umí po chvíli ohlásit konec ohřevu. Digestoř u sporáku je možné stisknutím tlačítka rozsvítit a zhasnout. Dvouplotýnkový sporák se rozsvěcuje zapnutím tlačítka. Svítí také trouba. Zmáčknutí a vypnutí tlačítka troubu rozsvítí nebo zhasne. V malé lednici je tvořítko na led, do nějž led (bílou dřevěnou kostku) vložíte a po stisknutí páčky led vypadne do kelímku. Jako nevýhodu shledávám ne příliš těsnící magnety, které reagují na prudký pohyb (například, když děti vedle kuchyňky proběhnou). Občas se díky špatně těsnícímu magnetu ve dvířkách rozsvítí mikrovlnná trouba nebo pečící trouba. Baterie AAA lze snadno vyměnit rozšroubováním krytu. Podrobný článek jsem připravila zde: Recenze dětské dřevěné kuchyňky z Lidlu PLAYTIVE®JUNIOR. Kuchyň je dostupná v e-shopu Lidl.cz.

KUCHYŇKA na LIDL.CZ


Tip č. 12: Patrová parkovací garáž Brio s výtahem

Hračka se hodí pro děti od 18 měsíců, ale spíše si s ní budou hrát děti od dvou a půl let, které plně využijí její funkce. Garáž je bezpečná, nemá ostré hrany. Rok a půl staré dítě může mít potíže s obsluhou výtahu. Hračka je vyrobena ze dřeva a z plastu. Plast je zastoupen ve větší míře, než jsem čekala. Na druhou stranu je zpracování velmi kvalitní, garáž se neponičí ani při nešetrném zacházení. Autíčka, která jsou součástí balení, se nezničí ani po vyprání v pračce. Lze na ně vylít nápoje, namočit je do kečupu a následně drhnout jarem a houbičkou. Vydrží všechno. Balení obsahuje samotnou garáž, skluzavku pro auta, kterou je nutné na garáž připevnit a také tubus s výtahem, který se též ke garáži připevní. Uchycení je snadné. Děti zvládly připevnit výtah samy, pomohla jsem jim pouze se skluzavkou, která se nacvakne do dvou zdířek a je to hotové. Dále balení obsahuje dvě malinká autíčka – modré a červené, a také žlutý nákladní vyklápěcí vagon. Garáž pořídíte například na Allegro.cz nebo na 4kids.cz. Garáž má tři patra, jeden výtah skluzavku (sjezd) pro auta a také sklopnou rampu, která se musí přidržet, aby mohlo autíčko sjet buď na nákladní vagon, nebo na koleje. Výtah se ovládá otočným kolečkem a staví ve dvou patrech.

GARÁŽ na 4KIDS.CZ


Tip č. 13: Domeček prasátko Peppa Big Bloxx Peppa Pig a domeček dědečka

Domeček prasátka Peppy slavil u dětí velký úspěch. Kostičky jsme poskládali do dvoupatrového malého domečku, ve kterém má Peppa s Tomem postýlku a maminka s tatínkem tráví volný čas na terase nebo v kuchyni. Koupila jsem dětem dva domečky – domeček prasátka Peppy a domeček dědečka. U domečku dědečka je velká škoda ta, že v domečku chybí také babička, jinak jsem žádnou chybu nenašla. Domečky mají děti moc rády – hraje si s nimi dvouleté i šestileté dítě. Tři děti se dvěma domečky dobře vyhrají a hezky si je při hraní rozdělí. Každý domek je jiný, oba mají zahradu a dobrý přístup jak na zahradu, tak dovnitř do domečku. Krásné domečky jsem koupila na Amazon.de – byly zde za nízkou cenu.

BIG BLOXX na AMAZON.DE


Tip č. 14: LEGO DUPLO

Snad každé dítě miluje LEGO DUPLO. Doma máme 15 sad a děti si s nimi rády hrají pořád. Stále se v obchodech objevují nové a nové sady a ty staré se přestávají prodávat. Velký úspěch má sada s vláčkem, který jezdí a vydává zvuky, koleje, které rozšiřují železnici a umožní vláčku, aby jezdil po celém bytě. 🙂 Vybírat můžete krásné sady pro holčičky (Minie, Hello Kity, Gábin kouzelný domek, Ledové království) nebo sady pro kluky (Spidey, nákladní vlak, letiště, závodní auta).

LEGO DUPLO koupíte výhodně v e-shopu Muzeumlega.cz (doprava zdarma na vše do PPL parcelshopu), kde bývají výhodné akce na vybrané sety stavebnic. Velký výběr DUPLO najdete na Alza.cz, nebo na na Bambule.cz, kde mají členové klubu Bambule slevu.

Ke krásným sadám, které máme doma patří LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak, který se hodí pro děti od tří let. Dvouleté děti si se stavebnicí mohou také pohrát, ale ještě plně nevyužijí všechny možnosti, které tato sada nabízí. S vláčkem si vyhrají i prvňáčci. Podle výrobce je tato sada určena pro děti od 2 do 5 let věku. Z kostek sestavíte koleje, vytvoříte loď, stánek s občerstvením, tankovací zastávku, lavičku, drobné přístaviště, jeřáb a samozřejmě také mašinku (lokomotivu a dva vagóny). Koleje po sestavení (dle návodu) měří 170 centimetrů na délku a 83 centimetrů na šířku. Jeřáb je vysoký 28 centimetrů, mašinka je vysoká 10 centimetrů a dlouhá 47 centimetrů. Člun je po sestavení dlouhý 19 centimetrů, vysoký 20 centimetrů a široký 12 centimetrů. Sada je poměrně velká, ale mohlo by v ní být více kolejí. Celá sada obsahuje sestavitelnou lokomotivu s technologií Push & Go. Lokomotiva svítí a vydává zvuky, 2 nákladní vagóny s funkcí naklápění, 5 barevně rozlišených akčních kostek, přístav s malým jeřábem, loď, větší jeřáb,  24 dílů kolejí, čerpací stanici, kávovar, hrnek, tabulku čokolády, sklenici s mlékem, rybářskou síť, chleba, banány, balíček, pokladnu, klíč, rybu a jídelní lístek. Dále balení obsahuje tři panáčky – strojvedoucího, kapitána a servírku. Člun lze používat také ve vodě, naopak přední vláček mašinky nesmí přijít do kontaktu s vodou. Sadu koupíte na Muzeumlega.cz.

LEGO DUPLO na MUZEUMLEGA.CZ


Tip č. 15: Djeco Dřevěná zatloukací autíčka

Hračka se hodí pro děti od čtyř let věku. Horní věková hranice není stanovena, ale odhadem bych tipovala, že autíčka zaujmou děti do šesti až sedmi let věku. Hračka se nehodí pro děti do tří let a možná, že i pro tříleté děti je těžká, protože děti zatloukají malé hřebíčky kladívkem, a to je pro takto malé dítě složité. Děti zatloukají podle předlohy jednotlivé díly autíčka na korkovou podložku. V praxi to funguje tak, že si děti připraví kartičku s předlohou, dílky k zatloukání, hřebíčky, podložku a kladívko a podle kartičky zatloukají. Na kartičce je vyobrazeno, které dílky budou potřebovat a poté hotový finální obrázek. Jak patří dílky k sobě, na to musí děti přijít samy. Tuto hračku Djeco pořídíte Bonami.cz (nejlevnější cena) a na Agatinsvet.cz.

DŘEVĚNÁ ZATLOUKACÍ AUTÍČKA na BONAMI.CZ


Tip č. 16: Jazýčky ven

Tato hra je nádherná a malé děti jsou z ní nadšené. Opravdu velmi doporučuji a spolu s hrou Můj první nedobytný hrad (Recenze: Můj první nedobytný hrad) patří k vynikajícím společenským hrám pro děti od tří až čtyř let věku.

 • Doba hraní: max 15 minut
 • Počet hráčů: 2-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 4 let (zvládne i tříleté dítě, ale bude potřebovat pomoc s mačkáním pejsků)
 • Hra obsahuje: návody, karty, mopslíky, kostku

Hra je dostupná například na Alza.cz.


Tip č. 17: Albi kniha Když myšky šeptají (Kouzelné čtení)

Na knížce je uvedeno, stejně jako na webu Kouzelného čtení, že se hodí pro děti od 3 do 7 let. Knížka se hodí pro všechny malé děti, které rády vypráví, učí se vyslovovat. V knížkách jsou zajímavé básničky, které procvičují výslovnost. Děti musí správně artikulovat. Když myšky šeptají nabízí na devíti stranách krásné básničky a moc hezké ilustrace. Součástí knihy jsou také samolepky, které slouží k nahrávání zvuků a procvičování artikulace. Básničky vypráví tužka po jednotlivých řádcích. V knížce vyjma básniček najdete také zvuky a dialogy, hry. Na stránce mohou děti hledat puntíky. Každý puntík ukrývá slovo, které děti zopakují, a poté vytleskají. Knížka je perfektně dostupná. Knihu koupíte za nízkou cenu na Bambule.cz (platí pro členy klubu Bambule) knihkupectví Knihydobrovsky.cz a také na Albi.cz.

KDYŽ MYŠKY ŠEPTAJÍ na BAMBULE.CZ


Tip č. 18: VTech Switch & Go Dino

VTech Switch & Go Dino
VTech Switch & Go Dino

Tyto dinosaury dostanou děti k Vánocům, protože si je moc přály. Dinosaurus se přemění na auto, má displej, který se změní dle toho, jak se dinosaurus přeměňuje. Do hračky je nutné vložit baterie. Je kvalitní, plastová, vydává zvuky. Hračku jsem koupila na Amazon.de, kde vyšla levněji než u nás (a akci vyšel jeden dino na cca 16 eur).

SWITCH & GO DINO na AMAZON.DE


Tip č. 19: Chytré hodinky Tobi Little Tikes

Chytré hodinky Tobi máme troje – dvoje hodinky mají označení Tobi 2 a jedny hodinky označení Tobi (bez číslovky). Drobný rozdíl v hodinkách je. Hodiny Tobi mají lepší řemínek na zapínání a jedná se o starší model těchto hodinek. Hodinky mají trošku jiné hry, Tobi 2 jsou z pohledu dětí o trošku lepší, uživatelsky příjemněji. Hodinky jako takové nejsou špatné. Velmi kladně hodnotím to, že jsou odolné a displej ještě nepraskl (jak jsem již psala výše, u dvou jiných hodinek displej praskl v řádu několika dní či týdnů a hodinky byly na vyhození). Tyto hodinky drží, spadly na zem a přesto se nezničily. Mají fólii proti poškrábání displeje. Řemínek za moc nestojí a nejde vyměnit za jiný (pouze za další mizerný Tobi řemínek), to je nevýhoda. Řemínek lze sundat a hodinky můžete uložit do pouzdra s klipem, které lze připnout například ke kalhotám nebo jej můžete strčit jen tak do kapsy. Kladně hodnotím zajímavé hry (děti baví), hodinky mohou fungovat na principu Tamagoči – děti krmí robota Tobiho, vybavují mu byt, hrají si s ním. Není možné zapnout češtinu. Mezi dostupnými jazyky je němčina, angličtina, polština, italština. Co mi trošku vadí, tak je to, že hodinky vydávají různé zvuky v momentě, kdy to není žádoucí a určitě bych je nedoporučila do školy. Jsou spíše jako hračka, místo digihry nebo jako zpestření na cestu autem. V české republice jsou hodinky dosti drahé (cca 2500 Kč a upřímně řečeno za takovou cenu nestojí). Když je seženete levně, udělají dětem radost. Hodinky koupíte za lepší cenu například na Allegro.cz. Akce a slevy bývají také na Amazon.de (podzim 2023 – cca 25 eur).

TOBI na ALLEGRO.CZ


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy
Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


Tip č. 20: Plamínek a čtyřkoláci hračky

Seriál Plamínek a čtyřkoláci patří k nejoblíbenějším, a tak hračky s Plamínkem nesmí chybět. Koupila jsem 1) velký rozkládací kamion a také 2) Plamínka s řidičem AJ a 3) malá kovová autíčka. Kaminon je moc hezký, obsahuje navíc malého kovového Smělíka. Lze kombinovat s volně prodejnými kovovými autíčky (my máme Tygra a Plamínka s hákem – Okurka a Bourák jdou špatně sehnat). Kovová autíčka mají dobrou kvalitu provedení, ale po čase se může trošku loupat barva. Autíčko s AJ je středně velké, nepatří k největším. Kvalita provedení je poměrně dobrá. Auto je celé plastové, AJ je také plastový, hýbou se mu ruce a nohy. Toto autíčko s námi chodí i spát. 🙂 V České republice je Plamínek zbytečně drahý a vyplatí se jej koupit v zahraničí. Když budete Plamínka kupovat na Allegro.cz, dejte pozor. Prodávají se zde padělky z Číny. To stejné se děje i na německém Amazonu. Originální hračku poznáte tak, že je vyrobena pod značkou Fisher Price. Padělky z Číny raději nekupujte – rozpadají se.

Velké rozkládací auto koupíte nejlépe na Allegro.cz (cca 600 Kč) o trošku dražší je na Amazon.de (cca 27 eur). Plamínka s AJ koupíte za cca 16 eur na Amazon.de (občas bývají větší slevy, ale produkt se během těchto slev nedoručuje do ČR). Kovová autíčka jsou malá a na internetu můžete v e-shopech vidět, že se prodávají i za 400 Kč. Za tuto cenu nestojí. Kupovala jsem jedno za 100 Kč a druhé za 150 Kč a takováto cena odpovídá kvalitě malého kovového autíčka (u velkého auta je Smělík v ceně – jak je vidět na fotografii).


Tip č. 21: Hot Wheels Nadupaný tahač GVG37

Mezi největší přání na letošní Vánoce je Hot Wheels Nadupaný tahač. Toto auto je vážně moc hezké. Tahač pojme nespočet autíček (přes 20) a navíc lze rozložit do dlouhé dráhy, kterou můžete propojit s dalšími dráhami Hot Wheels. Kvalita provedení je jako u ostatních hraček Hot Wheels, plast je středně měkký, ale vypadá, že něco vydrží. Součástí balení jsou tři malá autíčka. Nadupaný tahač jsou koupila na Amazon.de (v akci za 27 eur). Běžně se na Amazonu prodává za 39 eur, v ČR za cca 1100 Kč až 1300 kč. Za dobrou cenu jej pořídíte také na Allegro.cz. Některé nabídky a slevy mizí před očima – zvláště před Vánoci. V ČR koupíte auto například na 4kids.cz.

TAHAČ na ALEGRO.CZ


Tip č. 22: Kuličková dráha Lena

Hezká kuličková dráha může být malým dárkem pro tříleté děti. Dráha je vyrobena z pevného plastu. Dílky do sebe zapadají dobře (nevzniká mezera, ale je potřeba dílky dobře zatlačit do sebe). Dítě při stavbě dráhy bude potřebovat pomoc dospělého. Dráha je velmi levná na Mall.cz – kupovala jsem za 130 Kč). Obsahuje 10 kuliček a 32 dílků. Zde můžete koupit také větší dráhu Kaskáda – obsahuje 20 kuliček a 44 dílků.

KULIČKOVÁ DRÁHA na MALL.CZ


Tip č. 23: Vozidla s Tlapkovou patrolou

Z nových vozidel Tlapkové patroly jsem koupila: Motorku, Aqua Pups vodní tlapky, Dino Tlapkovou patrolu. Vezmu to postupně.

Motorka Tlapková patrola: Provedení hračky je dobré. Motorka jezdí a může se zvednout na zadní kolo. Obsahuje figurku, která jde vyjmout a zase umístit do motorky. Motorka je ale poměrně malá, čekala jsem, že bude větší. Koupila jsem ji na Amazon.de, kde se dá sehnat jedna hračka okolo 10 eur, což je přijatelná a adekvátní cena tomu, jak je motorka velká a jaké je kvality.

Aqua pups vodní tlapky: Vozidla Aqua pups jsou poměrně novým modelem a děti si je moc přály. Každý si vybral svou oblíbenou postavičku a tak máme doma Rockyho, Marshalla a Skye. Každé vozidlo má nějakou schopnost – otáčí se křídla, vysouvají se křídla, lze posouvat hák, každé vozidlo umí otevírat a zavírat okénko. Vozidla jsou kvalitní, dostatečně velká, ale za cenu 600 Kč (za kterou jsem je viděla u nás v obchodě, a zdaleka to nebyla nejvyšší cena) nestojí. Hračku s Marshallem jsem koupila na Amazon.de, kde je tato varianta dlouhodobě v akci za 13 eur. Ostatní modely jsem koupila na Allegro.cz.

Dino Tlapková patrola: Tato hračka je bestsellerem na německém Amazonu, kde stojí cca 13 eur a tato cena odpovídá kvalitě, velikosti a provedení hračky. Doma máme Skye a Zumu. Vozidlo Skye umí hýbat s křídly, vozidlo Zumy jezdí na setrvačník (stejně jako Marshall, Rocky a spol.). Součástí hračky je postavička a vajíčko s mini dinosaurem jako překvapení. Hračku můžete pořídit v Německu, kde je výrazně levnější než u nás.


Tip č. 24: Hračka Spidey a jeho úžasní přátelé

Spidey a jeho úžasní přátelé patří k oblíbeným seriálům. Koupila jsem jedno autíčko Spideyho i s figurkou. Auto je poměrně dosti malé, celé plastové, postavičku lze vyndat a opět zasunout. Na fotografii vidíte, jak je hračka malá, drobná. Hračku jsem koupila na Mall.cz (ale je nutné udělat nákup přes Allegro.cz), kde vyšla cenově nejlépe – cca 350 Kč. Věřím, že děti budou šťastné.


Tip č. 25: Kuličková mozaika

Kuličková mozaika

Nádherná mozaika rozvíjí dětskou představivost. Univerzální hračka zaujme děti od tří až čtyř let. Děti mohou podle předlohy skládat kuličky do tvarů či obrazců nebo mohou kuličky třídit podle barev do mističek. Děti si při hře nenásilnou formou procvičí jemnou motoriku. Hračku koupíte za příznivou cenu na Cistedrevo.cz.

KULIČKOVÁ MOZAIKA na CISTEDREVO.CZ


Tip č. 26: Magnetický kufřík s tvary

Magnetický kufřík s tvary
Magnetický kufřík s tvary

Kufřík s magnetickými dřevěnými tvary si zamilují děti i rodiče. Děti staví podle předlohy různé obrázky a složitější tvary. Vše je prakticky uloženo v magnetickém kufříku, který slouží také jako podložka pro stavění. Hra obsahuje kufřík, 42 magnetických tvarů se dřevem a 25 papírových předloh. Hru koupíte v e-shopu Cistedrevo.cz.

KUFŘÍK S TVARY na CISTEDREVO.CZ


Poznámka – nákupy na Amazonu

Na Amazonu jsem začala nakupovat nedávno. Některé hračky zde vyjdou levněji. Doprava zdarma platí na vybrané produkty při nákupu od 49 eur. Při výběru hraček zvolte v levé části nahoře v oblasti filtrů “zaslání ZDARMA”. Zaslání funguje nejčastěji skrze Zásilkovnu nebo PPL – až balík přijde do ČR, bude vás společnost kontaktovat. Pokud nejste při doručení doma, domluvíte se s kurýrem, který uloží balík do parcelshopu. Pokud se vám hračka nelíbí, můžete ji zdarma vrátit. Aby bylo vrácení zdarma, je nutné u produktu označit, že se vám hračka nelíbí (vybíráte z více možností). Poté jen vytisknete štítek, nalepíte na balík, do balíku vložíte ústřižek od štítku (někdy je to potřeba, někdy ne) a balík donesete na pobočku DHL (odběrná místa PPL). Amazon nabízí vrácení zboží zdarma do 30 dní. Peníze připíší na účet do cca 2 až 3 dní od převzetí balíku v parcelshopu.

🏆PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ TIPY DO KATEGORIE HRAČKY (VŠE VYZKOUŠENO – RECENZE + FOTOGRAFIE).🏆

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart