HRAČKY OD 3 DO 5 LETHRAJEME SITIPY NA DÁRKYVÁNOCEVŠECHNY ČLÁNKY

Dárky k Vánocům pro děti od 3 let

Ač Martínkovi tři roky ještě nebyly, už některé hračky má, zkouší je a některé na něho budou čekat pod stromečkem. V recenzi najdete tipy na knihy, hračky a jedno kolo. 🙂 Dárky jsem opět rozdělila do cenových kategorií od nejlevnějších až po drahé.

Hračky do 200 Kč

Říkanky s magnety o zvířátkách

Dokonalá knížka, o které jsem básnila v podrobné recenzi. Kniha je úžasná a máme doma hned dvě. Na každé stránce je básnička s obrázky, do kterých vkládá dítě magnet. Martínek to zkouší, co mu síly stačí, ale někdy se splete. Kniha se hodí pro děti od tří let věku, nejdříve od dvou a půl let.

Nejlepší je, když ji prohlížíme všichni společně. Představte si ji jako magnetickou fólii potaženou obrázky. Na každou stránku přijde jeden magnetek, který čeká připravený v plastové fólii. Knížka stojí od 100 Kč do 150 Kč a záleží na tom, kde ji budete kupovat. V knihkupectví zaplatíte často poštovné, pokud si ji můžete objednat přes internet a osobně vyzvednout, je to vynikající možnost, ale ne každý ji má. Akce na knížku Říkanky s magnetky o zvířátkách najdete v knihkupectví Dobrovský. Knížka je špatně dostupná. O něco lépe s dostupností je na tom druhý díl Říkanky s magnetky pro nejmenší. Ten také koupíte ve zmíněném knihkupectví, nebo v Megaknihách.

Šatní skříň Bino Klaun (Bino Šatní skříň Klaun velká)

O šatní skříni pro dvouleté děti (Woody Medvídek) jsem psala v minulém díle. Šatní skříň Klaun od značky Bino je určena pro děti od tří let a puzzle koupíte v online hračkářství Mrakyhraček.cz. Složit klauna je poměrně těžké, vyžaduje to zručnost a základní dovednosti se skládáním opravdového puzzle. Klaun se skládá z osmi dílků a je vždy pouze jedna možnost, jak jej správně sestavit. V balení najdete několik klaunů v různých oblečeních, ale na rozdíl od šatní skříně pro dvouleté děti, v tomto případě není možné jednotlivé díly mezi sebou kombinovat.

Hračky do 300 Kč

Ať žije školka!

Na knihu aktuálně připravuji recenzi. Knížka je nádherná, kreativní a jestli hledáte originální (nejen vánoční) dárek pro dítě, které se chystá do školky, nebo do ní už chodí, je tahle knížka tou správnou volbou. U nás ji donese Ježíšek. Nemám slov k tomu, jak je bezvadná. Velmi interaktivní, naprostá pecka. Máme ji od babičky (ostatně jako skoro všechno) a musím říci, že tohle se jí vážně povedlo (ostatně jako skoro všechno). 🙂 Papírová Quite Book, čtyři knihy z edice Objevujeme svět dostanou celou rodinu. Kde knihu z nakladatelství Svojtka seženete? Například na Alza.cz.

Rok ve školce

Knížku máme doma už nějaký ten pátek, ale čeká ukrytá na vhodnou dobu. Martínek ještě do školky nechodí, tak školkové knížky vyčkávají v zákrytu na svůj čas. Knihu mohu přesto doporučit, protože je jedním slovem: krásná. Nabízí spoustu činností, které děti ve školce dělají. Po prohlížení školkových knih se dítě může lépe seznámit s prostředím, které na něj čeká a možná, že mu potom nebude tolik cizí. Dobře ji pořídíte v knihkupectví Dobrovský, kde je knížka v akci za 187 Kč.

Magnetické divadlo Detoa

Vzpomínka na dětství. Máte to také tak? Magnetické divadlo Detoa donese až Ježíšek a já se nemůžu dočkat, až ho děti dostanou. Divadlo jsem koupila ve výprodeji za 200 Kč a vzala jsem rovnou dvě. Na výběr máte celou řadu divadel a je jenom na vás, které zvolíte. Můžete vybírat z titulů: Pohádka, Červená Karkulka, Hrad.  V hračkárně nebo v obchodech s dětským zbožím se cena pohybuje okolo 300 Kč a více (záleží na druhu divadýlka).

Divadlo Červená Karkulka koupíte výhodně na Mrakyhraček.cz. V hračkárně nebo v obchodech s dětským zbožím se cena pohybuje okolo 300 Kč a více (záleží na druhu divadýlka).

Magnetické puzzle Detoa

Puzzle Detoa mě kvalitou provedení zase až tolik nenadchly, na straně druhé představují pro tříleté dítě zábavu na poměrně dlouhou dobu. Martínek se snažil složit několik tvarů, ale ještě mu to moc dobře nejde. Puzzle jsou levné, dřevěné s magnetickou fólií, která se nalepí na magnetickou tabulku. Vše jsem dopodrobna vyfotila a sepsala v recenzi. Jsou vhodným dárkem pro tříleté dítě? Ano. I když mám k jejich provedení určité výhrady, tak svůj účel plní dobře. Dítě se zabaví, nutí ho přemýšlet, dle vlastní fantazie vytvořit obrázky nebo je sestavit dle předlohy, což pro něj může představovat těžší úkol, než se zdá. Na puzzle bývají akce a záleží, kde na ni zrovna narazíte. Hračku koupíte v hračkárně 4Kids.cz.

Hračky do 1000 Kč

Vláčkodráha Bigjigs procházející nádražím 40 dílů

Velká vláčkodráha s nádražím se hodí pro děti od tří let. Možná, že ji zvládne sestavit i mladší strojvůdce, ale bude mít před sebou nelehký úkol, se kterým bude potřebovat pomoct. Vláčkodráha se skládá ze 40 dílků a je kompatibilní s ostatními díly stejné značky. Součástí je jedna mašinka,  dva panáčci, ale nejvíc ze všeho jde právě o nádraží. K dokoupení máte na výběr široké spektrum mašinek a doplňků. Možná, že vám ze sortimentu značky Bigjigs padne do oka jiná vláčkodráha. Na Feedo.cz koupíte vláčkodráhu procházející nádražím za necelých 800 Kč.

Hračky do 2000 Kč

Lego Duplo 10507 Můj první vláček

Vláček dostanou kluci k Ježíšku od babičky a už teď se těším na to, co na něj řeknou. Mašinka je krásná, z kolejí budou nadšení. Mašinka houká a názorně předvede dětem to, co se děje na železnici. DUPLO koupíte v e-shopu a také na 4Kids.cz, kde jsou na DUPLO často akce. Doma máme lesopark, extra  boxy kostek navíc, letadlo, housenku, podložku, ještě pokukuji po pouti a školce. Podívejte se na podrobný článek  Víte, jaké DUPLO děti milují a kde ho levně koupit?

Hračky do 3000 Kč

Puky LRBR

První kolo s brzdou se hodí pro děti od tří let, spíše pro starší. Proč jsem se rozhodla pro Puky a ne pro First Bike? Důvodů bylo více. Zaprvé mám s Puky velmi dobrou zkušenost, protože už máme vyzkoušeno Puky LRM. Zadruhé jsem si říkala, že ježdění na podobném kole nebude pro Martínka velkou změnou a posledním důvodem bylo, že jsem kolo pořídila za 1400 Kč v letních výprodejích, o kterých jsem vám už psala v červenci na Facebooku. Jakmile narazím na výprodej, podávám zprávu. 🙂 Takže kolo jsem objednala s padesáti procentní slevou a jsem nadšená. Brzda může trošku skřípat. Je to proto, že se musí nastavit. To je asi jediná nevýhoda kola. Když ji nastavíte, je po skřípání. Na trhu jsou i levnější a dražší kola než je Puky LRBR. Podívat se můžete také do bazaru, ale podle zkušeností mých kamarádek, které mají starší děti, je možná vhodnější, koupit neznačkové kolo nové. Proč? Může se rozbít brzda. Sama jsem na to zvědavá, jestli se u Puky bude rozbíjet, ale u značkové kolo by mělo něco vydržet. Levně koupíte Puky LRBR například na Pinkorblue, kde mají skutečně bezkonkurenční ceny odrážedel značky Puky. Všech. Barev mají na výběr poměrně dost. My máme červenou. Chtěla jsem koupit krásnou modrou, ve které máme Puky LRM, ale tu bohužel neměli.

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled snadno dostupných  hraček pro děti. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pastelky, pracovní sešity, které najdete v mém e-shopu, a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

Přeji Vám krásné a spokojené Vánoce a šťastný nákup hraček pro děti. 🙂

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.