HRAČKY OD 3 DO 5 LETHRAJEME SITIPY NA DÁRKYVÁNOCE

Dárky k Vánocům pro děti od 3 let

V článku najdete tipy na knihy a hračky pro děti od 3 let. 🙂 Dárky k Vánocům (k narozeninám nebo k svátku) jsem  seřadila podle cenových kategorií od nejlevnějších až po trošku dražší. Všechny hračky zkoušíme již nějakou dobu.

Obsah

Říkanky s magnety o zvířátkách

U téhle knížky rozhodně platí „za málo peněz hodně muziky.“ Martínek si s ní hraje často a rád. Máme dva díly a oba dva jsou úžasné. Princip tkví v tom, že dítě přiřazuje magnetky k říkankám – co magnet, to jedna říkanka a jedna stránka. Nejlepší je, když si knížku prohlížíme všichni společně. Představte si ji jako magnetickou fólii potaženou listy knihy. Magnetek čeká připravený v plastové fólii, dítě ho musí vyndat a správně přiřadit. Jestli si knihu můžete objednat přes internet a osobně vyzvednout, je to vynikající možnost, ale ne každý ji má. Říkanky s magnety o zvířátkách koupíte v knihkupectví Dobrovský, pořídíte zde také druhý díl Říkanky s magnety pro nejmenší. Od loňských Vánoc se dostupnost zhoršila.

Říkanky s magnetky v KNIHÁCH DOBROVSKÝ

nahoru ↑

Šatní skříň Bino Klaun (Bino Šatní skříň Klaun velká)

Šatní skříň Klaun od značky Bino je určena pro děti od tří let. Puzzle jsou koupila na Feedo.cz. Složit klauna je poměrně těžké, vyžaduje to zručnost a základní dovednosti se skládáním opravdového puzzle. Klaun se skládá z osmi dílků a je vždy pouze jedna možnost, jak jej správně sestavit. V balení najdete několik klaunů v různých oblečeních, ale na rozdíl od šatní skříně pro dvouleté děti, v tomto případě není možné jednotlivé díly mezi sebou kombinovat. Proto se skládačka hodí až pro tříleté děti.

Šatní skříň klaun na FEEDO.CZ

nahoru ↑

Ať žije školka!

Na knihu aktuálně připravuji recenzi. Knížka je nádherná, kreativní a jestli hledáte originální (nejen vánoční) dárek pro dítě, které se chystá do školky, nebo do ní už chodí, je tahle knížka tou správnou volbou. Kniha je hezky interaktivní. Dítě ji může rozložit, otevírat dveře, za kterými najde paní učitelku. Venku na hřišti za zdí objeví záchody, v  ložnici může odkrýt záclonky a podívá se, co je za oknem, v postýlce přikryje děti. Interaktivních prvků je v knize velká spousta a jsou super. Martínek knížku miluje. Edice Minipedie 2+ je (jak jsem zjistila) hodně oblíbená a také rozšířená, proto není problém knížku kdekoli koupit. Pro kluky mají z této edice také auta a pro holky a kluky lidské tělo. To možná časem pořídím. Jestli knihu dřív nekoupí babička. 🙂 Knížku pořídíte třeba v knihkupectví Dobrovský.

Ať žije školka! v KNIHÁCH DOBROVSKÝ

nahoru ↑

Rok ve školce

Martínkovi se líbí úplně celá knížka. Miluje snad každou stránku. Kniha je rozdělena podle měsíců, ve kterých děti do školky chodí – začíná v září a končí v červnu. Na první dvojstraně autor všechny děti, které v příběhu vystupují, představil a napsal k nim, co je charakterizuje. Moc se mi líbí, že do třídy chodí také chlapeček na vozíku. Knížku Rok ve školce jsem koupila proto, že mi přišla báječná. V knížce je zachyceno tolik běžných činností, které děti každý den dělají, že mi přišlo hrozně hezké ji mít. Prohlížením  dítě získá o činnostech povědomí, zná je a občas je také aktivně chce vykonávat (Martínek chce malovat nebo stříhat, když vidí, že přesně tohle dělají i děti v knížce). Informace, které si batole osvojuje mezi druhým a třetím rokem věku, pochází ze zrakového vnímání. Na Martínkovi pozoruji, že prohlížením knížek se dokáže s nějakou činností hodně ztotožnit. Knihu pořídíte v knihkupectví Dobrovský.

Rok ve školce v KNIHÁCH DOBROVSKÝ

nahoru ↑

Magnetické divadlo Detoa

Divadlo jsem koupila jen proto, že jsem ho měla, když jsem byla malá. Kdysi to bylo ještě trošku jiné divadlo, než jaké se prodává dnes. V obchodech můžete koupit hned několik druhů divadel, které se jmenují podle pohádek. My máme doma divadlo, s nímž si můžeme zahrát Červenou Karkulku. Kdybychom chtěli hrát jinou pohádku, museli bychom si pořídit další divadlo. Prodává se ještě Hrad, Popelka nebo Krtek. Magnetická divadla jsou dobře dostupná. Koupíte je v hračkárnách i v internetových obchodech (Mall, Alza a podobně). Rozdíly mezi e-shopy jsou pouze v ceně, za jakou divadlo seženete. Já jsem ho koupila před rokem a čtvrt ve výprodeji a schovala jsem ho na později. 🙂 Za 240 Kč divadlo koupíte na Mrakyhraček.cz, za 270 Kč jej pořídíte na 4kids.cz.

Magnetické divadlo Detoa na  4KIDS.CZ

nahoru ↑

Vláčkodráha Bigjigs procházející nádražím 40 dílů

Velká vláčkodráha s nádražím se hodí pro děti od tří let. Možná, že ji zvládne sestavit i mladší strojvůdce, ale bude mít před sebou nelehký úkol, se kterým bude potřebovat pomoct. Vláčkodráha se skládá ze 40 dílků a je kompatibilní s ostatními díly stejné značky. Součástí je jedna mašinka,  dva panáčci, ale nejvíc ze všeho jde právě o nádraží. K dokoupení máte na výběr široké spektrum mašinek a doplňků. Možná, že vám ze sortimentu značky Bigjigs padne do oka jiná vláčkodráha. Velký výběr najdete na Mall.cz.

Vláčkodráhy Bigjigs  na MALL.CZ

nahoru ↑

DUPLO

DUPLO je u nás nejoblíbenější stavebnicí. Děti si rády staví, Martínek zkouší skládat kostičky podle návodu, Filka skládá kostky na sebe tak, jak se mu zrovna zlíbí. Jestli váháte, zda DUPLO koupit nebo ne, můžete vyzkoušet na menší stavebnici, jestli bude děti bavit. Jako první jsme doma měli Mou první housenku a Malé letadlo. Martínka skládání kostek začalo bavit ve dvou letech, Filku v 15 měsících. DUPLO seženete nejlevněji vždy v nějaké akci. Pokud narazíte na hračkárnu, která má DUPLO levnější, než hračkárna jiná, tak s největší pravděpodobností budete muset připočítat k ceně hračky ještě poštovné. Vysledovala jsem, že to tak v drtivé většině případů platí. Máte-li velké štěstí, podaří se vám koupit DUPLO ve slevě v hypermarketu. Občas na něj akce skutečně jsou, ale zjistíte je velkou náhodou. Pokud je reklama na levné DUPLO v hypermarketu, může být poměrně rychle vyprodané a vy do obchodu půjdete zbytečně. Může se vám poštěstit a DUPLO skutečně levně koupíte. Na Feedo.cz můžete, když je příslušná akce, získat malé DUPLO k nákupu zdarma. Dokonce jsem viděla akci, že k nákupu DUPLA nad určitou částku přidávali zdarma velkou podložku na stavění. Na Feedo.cz není DUPLO levné vždy, celoročně. Akce mívají pouze občas, ale když je mají, tak se DUPLO vyplatí tam. Dobře si stojí také e-shop 4Kids.cz, kde najdete vybrané kusy stavebnice velmi levně. Z online e-shopů je na předním místě Mall.cz, kde si vyberete ze širokého spektra produktů. Hračku si můžete osobně vyzvednou, nebo si ji nechat poslat domů.

DUPLO na MALL.CZ

nahoru ↑

Puky LRBR

První kolo s brzdou se hodí pro děti od tří let, spíše pro starší. Proč jsem se rozhodla pro Puky a ne pro First Bike? Důvodů bylo více. Zaprvé mám s Puky velmi dobrou zkušenost, protože už máme vyzkoušeno Puky LRM. Zadruhé jsem si říkala, že ježdění na podobném kole nebude pro Martínka velkou změnou a posledním důvodem bylo, že jsem kolo pořídila za 1400 Kč v letních výprodejích, o kterých jsem vám už psala v červenci na Facebooku. Jakmile narazím na výprodej, podávám zprávu. 🙂 Takže kolo jsem objednala s padesáti procentní slevou a jsem nadšená. Brzda může trošku skřípat. Je to proto, že se musí nastavit. To je asi jediná nevýhoda kola. Když ji nastavíte, je po skřípání. Na trhu jsou i levnější a dražší kola než je Puky LRBR. Podívat se můžete také do bazaru, ale podle zkušeností mých kamarádek, které mají starší děti, je možná vhodnější, koupit neznačkové kolo nové. Proč? Může se rozbít brzda. Sama jsem na to zvědavá, jestli se u Puky bude rozbíjet, ale u značkové kolo by mělo něco vydržet. Levně koupíte Puky LRBR například na Pinkorblue, kde mají skutečně bezkonkurenční ceny odrážedel značky Puky. Všech. Barev mají na výběr poměrně dost. My máme červenou. Chtěla jsem koupit krásnou modrou, ve které máme Puky LRM, ale tu bohužel neměli.

PUKY LRBR na PINKORBLUE.CZ

nahoru ↑

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled velmi snadno dostupných, levných a pěkných hraček. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pastelky, pracovní sešity i oblékání panenek (najdete v mém e-shopu), a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásné Vánoce. 🙂

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo