HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAJEME SITIPY NA DÁRKYVÁNOCE

Dárky k Vánocům pro děti od 2 do 3 let

Aktualizováno:

Mám pro vás další tipy na vánoční dárky pro děti. Hračky máme doma a jsou perfektní. Pro ty ne příliš povedené kousky jsem připravila speciální článek, abyste se jim raději vyhnuli. Pojďme se nyní podívat na naše hračky, které jsem seřadila opět podle cen.

Obsah

Woody šatní skříň medvídek

Koupila jsem dětem dřevěného medvídka – šatní skříň. Do šablony skládají medvíka a oblékají ho. Medvídek se hodí pro děti, které umí složit základní puzzle alespoň o čtyřech dílcích. Na první pohled se může zdát, že dítě s přehledem přiřadí tři části k sobě, a je to. Jenže, co jsem vypozorovala, není tomu tak. Martínkovi nedělalo problém složit medvěda. Nevěděl, co si má počít se zbývajícími kousky.  Ve 23 měsících neuměl poskládat medvídka cíleně tak, aby byl veselý, smutný, měl na sobě pyžamo či společenské oblečení. Šatní skříň se hodí pro dítě ve věku alespoň dvou let. Dřevěná krabička obsahuje sadu šesti medvídků po třech dílcích. Šestkrát medvídek změní náladu, stejně jako vystřídá šest různých outfitů. Při skládání můžete společně s dítětem vyprávět příběh: Kam medvídek jde? Kdy půjde spát? Kdy ráno vstává? Jaké oblečení má na sobě právě teď? Vytvoříte také vtipné kombinace. Můžete se ptát: Poznáš, co je na obrázku špatně? Za nevýhodu shledávám to, že není možné vyměnit pozadí na krabičce. Medvídka za 111 Kč pořídíte na Feedo.cz (bývá tam je na něj akce, ale momentálně mají úplně vyprodáno), další členy medvědí rodinky koupíte na 4Kids.cz (puzzle pro holčičky, medvědí rodinku). Puzzle jsou hezké, trošku se odřou, ale zase za pořizovací cenu kolem 110 až 140 Kč je to perfektní dárek, se kterým si dítě vyhraje. Skládáme spolu, oblékáme medvídka podle počasí a říkáme si, kam zrovna jde.

Šatní skříň medvídek na 4KIDS.CZ

nahoru ↑

Jaro, Léto, Podzim, Zima: Knihy od Rotraut Susanne Berner

Nejlepší knížky. 🙂 Podrobné recenze na knihy najdete v sekci Naše knihovnička.  Každou knihu koupíte do 250 Kč. Ať už pořídíte jeden díl nebo celou sérii, máte nádherný dárek pro vnoučka nebo vnučku. Ano, nám knihu také koupila babička, která prošmejdí úplně všechno. 🙂 Knihy jsou perfektní a já dávám Martínkovi každého čtvrt roku jednu. Podle ročních období. Knížka je vhodná pro děti od dvou let, i pro starší prcky. Skýtá hodně příběhů, zabaví celou rodinu. Je to krásné prohlížení, čtení, vyprávění. Hodnotila bych na jedna hvězda a moc  za ni děkujeme. Sérii knih koupíte například v knihkupectví Dobrovský (doprava zdarma je od 800 Kč).

Jaro, Léto, Podzim, Zima v KNIHÁCH DOBROVSKÝ

nahoru ↑

Rok v lese

Pro dvouleté dítě je kniha těžká a musí ji prohlížet s rodiči. O to je to ale větší paráda. Ukážete mu, co se všechno ukrývá v lese, pod zemí, jak se mění čtvero ročních období a co dělají zvířátka po celý rok. Podrobnou recenzi na knihu mám pro vás připravenou a můžete se do detailu podívat, jak knížka vypadá a co v ní najdete. Knihu seženete nejlevněji přes internet a jestli se vyplatí koupit? Rozhodně ano. Knihu levně  seženete v Megaknihách, kde musíte zaplatit ještě poštu. Při nákupu nad 800 Kč vám knížku doručí zdarma až domů z knihkupectví Dobrovský.

Rok v lese v KNIHÁCH DOBROVSKÝ

nahoru ↑

Magnetická pyramida Woody

Hračku koupíte v obchodě Feedo.cz za 260 Kč (momentálně je vyprodaná), a také na Mall.czkde bývá často v akci za 280 Kč. Pyramida je dle výrobce určena pro děti od dvou let a opravdu až ve dvou letech ji umí kompletně složit. Zabere jim to poměrně dost času a baví je to. Na pyramidě můžete procvičovat barvy, velikosti kroužků, což je pro dítě těžké a neustále se k činnosti znovu a znovu vrací.

Dřevěné kruhy fascinují i Filku, který si s nimi hraje už od jednoho roku. Pokud narazíte na podezřele levnou pyramidu, bude se jednat o klasickou dřevěnou pyramidu, která není magnetická, a tudíž není možné dílky rozložit a zase složit.

Magnetická pyramida na MALL.CZ

nahoru ↑

Moje první vláčkodráha Bigjigs

Perfektní vláčkodráha pro začínající strojvůdce. Pro dvouleté dítě bohatě stačí. Než si osvojí, jak složit koleje, kam postavit domečky, postavičky a jak se k sobě skládají mašinky, bude to nějakou dobu trvat. Vláčkodráha Bigjigs je kvalitní, barva vláčků se postupem času může olupovat, záleží na tom, jak s ní děti zachází (a naše děti s ní nezachází právě v rukavičkách). Když budete kupovat první vláčkodráhu, ptejte se sami sebe: Koupím ještě další koleje? Chci dokupovat různé sety a mašinky? Pokud ano, doporučuji vybrat si jednu značku a tu postupně rozšiřovat. Záleží na tom, kolik do mašinek chcete investovat.

Moje první vláčkodráha Bigjigs

Moje první vláčkodráha Bigjigs

Nádherné jsou hračky Brio a Plan Toys, které jsou  docela drahé, byť benefity z koupě hračky jsou vysoké, ne každý rodič si může dovolit děti mašinkami pravidelně zásobovat. Levnější variantu představuje právě značka Bigjigs.

Vláčkodráhy Bigjigs  na MALL.CZ

nahoru ↑

Zapf Creation My First Baby Annabell Bratříček

Výběr panenky není jen tak, to vám tedy povím. K dispozici máte asi milion druhů panenek, často hrůzostrašných, které by budily ze spaní i mě. Rozhodla jsem se pro Baby Anabell, protože mi přišla roztomilá. Viděla jsem celou řadu panenek, které se mi zkrátka nelíbily, nebo nesplňovaly požadavky (jak jsem psala výše o nočníku, mluvení a vlasech). 🙂 Široký sortiment Annabellek najdete také v e-shopu Mall.cz. Záleží, co vám bude vyhovovat více kvůli platbě za poštu. Panenku jsem pořídila za necelých 700 Kč. Zdá se mi hodně malá, ale je pravda, že pro děti je velká tak akorát. Vzala jsem „pánskou“ verzi s modrým oblečením.

Panenky Baby Annabell na MALL.CZ

nahoru ↑

Mluvící medvídek Tedík

Medvídek Tedík je odolný, vydrží i nešetrné zacházení. Bohužel nejde vyprat.

Medvídek Tedík je odolný, vydrží i nešetrné zacházení. Bohužel nejde vyprat.

Medvídek Tedík říká básničky. Máme ho skoro dva roky, a podle zkušenosti bych jej doporučila rozhodně až pro dítě od roku a půl, klidně od dvou let. V této době si s ním může samo hrát, nebude ho ničit, neušpiní ho. Medvídek je odolný, vydrží nešetrné zacházení, ale není možné jej vyprat v pračce. To ostatně nejde s žádnou mluvící hračkou. Ještě pokukuji po medvídkovi Vojtíkovi, který umí povídat pohádky a už vím, že mu podlehnu. Otázka je, kdy to bude, jestli za měsíc, dva nebo čtyři. 🙂 Tedík je skutečně kvalitní a předpokládám, že Vojtík bude také. Kdybych ho pořídila do Vánoc, dám vám vědět, jaký je. Medvídka Tedíka i Vojtíka koupíte například na 4Kids.cz.

Medvídek Tedík na 4KIDS.CZ

nahoru ↑

Mluvící Pejsek Fisher Price

Zkoušela jsem, co všechno pejsek umí. Na levé noze mají oba plyšáci tlačítko, kterým se přepíná úroveň hraní. Ta je rozdělena do tří věkových kategorií:

  1. Kategorie (Objevování): Pobavíme se. Pejsek říká jednoduchá slova a zpívá snadné melodie. Tato úroveň je určená pro děti od 6 měsíců, ale pejska bych dala až trošku staršímu dítěti.
  2. Kategorie (Povzbuzení): Naučíme se něco nového. 
  3. Kategorie (Hraní): Pojďme si na něco hrát. Výrobce uvádí, že je vhodná od 18 měsíců, ale záleží na dítěti. Děti budou umět přepínat úrovně až od určitého věku. Samy přijdou na to, jak se mačká tlačítko a samy si budou zapínat to, co chtějí.

Jestli znáte Pejskův stoleček, princip je podobný i u plyšového pejska. Nejdříve hraje jednoduché písničky a říká jednoduchá slova, později se snaží dítě co nejvíce zapojit do dění. Hračku seženete za 780 Kč na Mall.cz. Za tuto cenu představuje dobrý poměr ceny a kvality.

Pejsek Fisher Price na MALL.CZ

nahoru ↑

Haba hra s barvami

Tahle skládačka je hotová paráda, to vám povím. Krásně barevné, ale ne moc, na učení barev akorát. Jednotlivé tvary dítě navléká na tyče a trénuje jemnou motoriku. Skládací kostky jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, lak se neničí, nepoškrábe. Provedení je na jedničku. Značka Haba nemá v České republice zatím příliš silné zastoupení. Hračku koupíte například na Pinkorblue, kde mají od značky Haba velký výběr zboží (bohužel je často vyprodaná). Hru pořídíte bez problémů na německém Amazonu, kde vyjde levněji. Od 29 eur je doprava zdarma.

Haba hra s barvami na AMAZON.DE

nahoru ↑

Dino Tatra 73 cm

Auto budou milovat i děti mladší dvou let. Záleží na tom, jak si s nimi budete hrát. U nás si s Tatrovkou hrají obě děti. Vozí se navzájem po bytě, nakládají hračky a zkrátka s ní blbnou. Perfektní dárek pro malé kluky. Nevýhodou je, že zabere poměrně dost místa. Mezi výhody patří snadná údržba. Když je auto špinavé, osprchujete ho a je to. Je pro děti nebezpečné? Nemyslím si. Musí se ale při hraní hlídat. Před Vánoci bývají nejoblíbenější barvy vyprodané, alespoň loni to tak bylo (prodávají oranžovou, červeno-modrou, fialovou nebo vojenskou Tatru). Auto prodávají snad všude, ale před Vánoci je to horší s dostupností. Akce na jsou například na Mall.cz, kde vychází ve vybraných barvách do 600 Kč.

Dino Tatra na MALL.CZ

nahoru ↑

DUPLO

DUPLO je u nás nejoblíbenější stavebnicí. Děti si rády staví, Martínek zkouší skládat kostičky podle návodu, Filka skládá kostky na sebe tak, jak se mu zrovna zlíbí. Jestli váháte, zda DUPLO koupit nebo ne, můžete vyzkoušet na menší stavebnici, jestli bude děti bavit. Jako první jsme doma měli Mou první housenku a Malé letadlo. Martínka skládání kostek začalo bavit ve dvou letech, Filku v 15 měsících. DUPLO seženete nejlevněji vždy v nějaké akci. Pokud narazíte na hračkárnu, která má DUPLO levnější, než hračkárna jiná, tak s největší pravděpodobností budete muset připočítat k ceně hračky ještě poštovné. Vysledovala jsem, že to tak v drtivé většině případů platí. Máte-li velké štěstí, podaří se vám koupit DUPLO ve slevě v hypermarketu. Občas na něj akce skutečně jsou, ale zjistíte je velkou náhodou. Pokud je reklama na levné DUPLO v hypermarketu, může být poměrně rychle vyprodané a vy do obchodu půjdete zbytečně. Může se vám poštěstit a DUPLO skutečně levně koupíte. Na Feedo.cz můžete, když je příslušná akce, získat malé DUPLO k nákupu zdarma. Dokonce jsem viděla akci, že k nákupu DUPLA nad určitou částku přidávali zdarma velkou podložku na stavění. Na Feedo.cz není DUPLO levné vždy, celoročně. Akce mívají pouze občas, ale když je mají, tak se DUPLO vyplatí tam. Dobře si stojí také e-shop 4Kids.cz, kde najdete vybrané kusy stavebnice velmi levně. Z online e-shopů je na předním místě Mall.cz, kde si vyberete ze širokého spektra produktů. Hračku si můžete osobně vyzvednou, nebo si ji nechat poslat domů.

DUPLO na MALL.CZ

nahoru ↑

Puky LRM

Jak vybrat první kolo? To byl oříšek. Vždy se ptejte sami sebe, co od kola chcete. Chcete jej pro jedno dítě, nebo kolo zdědí také sourozenec? Chcete, aby bylo kvalitní a nezničilo se, nebo preferujete motorku za 350 Kč, kterou po roce vyměníte za jiné vozítko? Vybírala jsem kolo pro dvě děti. Takové, které se nezničí, vydrží a bude jako nové. Nakonec jsem se rozhodla pro Puky LRM a jsem za něj ráda. Kdybych měla vybírat kolo pro jedno dítě, nekoupila bych tohle, ale pořídila bych Puky LRBR (to má brzdu a je vhodné pro děti od tří let). Puky LRM se hodí pro děti od dvou let a zoceluje je v udržení rovnováhy. Se Martínkem jsme se nemazali. Dostal kolo a jel. Žádná motorka, nic. Tu máš kolo, tu je helma, hotovo a nazdar. Opravdu se na kole naučil, jezdí dobře, ale je tuze líný a ne vždycky se mu jezdit chce. Když má náladu, ujede tři kilometry a i více. Po něm zdědí Puky Filka. Kolo je kvalitní, gumy se nedají propíchnout, neničí se. Filka jej bude mít jako nové. Právě proto jsem se pro nákup rozhodla. Kdybychom měli jenom jedno dítě, pořídila bych hned větší kolo, protože z tohohle, obzvláště kluci, rychle vyrostou. Puky LRM bývá v akci na Pinkorblue.cz.

PUKY LRM na PINKORBLUE.CZ

nahoru ↑

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled velmi snadno dostupných, levných a pěkných hraček. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pastelky, pracovní sešity i oblékání panenek (najdete v mém e-shopu), a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásné Vánoce. 🙂

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo