16 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 2 do 3 let

Připravila jsem pro vás tipy na vánoční dárky, které zaujmou děti od dvou let. Některé dárky využijí i čtyřleté děti. Některé hračky jsou velmi dobře dostupné, u jiných je dostupnost obtížnější. Podrobnosti jsem sepsala níže do článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tip č. 1: Dřevěné závodní autíčko pro nejmenší: Formule Brio

Závodní autíčko je určeno pro děti od jednoho roku. Vyhrají si s ním i pětileté děti, které milují auta a rády s nimi jezdí po místnosti, nosí je s sebou a ještě nemají doma žádnou formuli. Formule je vyrobena ze dřeva, držáček z kovu a kola z plastu. Zdobí ji dřevěný panáček. Provedení se mi moc líbí, je kvalitní, barva se neolupuje a to ani při nešetrném zacházení. Autíčko není na setrvačník a ani na ovládání. Nic neumí, jenže dětem to vůbec nevadí. Jezdí s ním tam, kde chtějí, hrají si na závody a autíčko milují. Každý má svoje – jeden modré, druhý bílé.

Původně jsem chtěla pořídit hračku v Pinkorblue, když jsem kupovala závodní formuli Brio na dálkové ovládání. Jenže v Pinkoblue mají u hračky napsáno, že není možné vybrat si barvu. Proto jsem ji nakonec objednala na Mall.cz, protože když už něco kupuji, chtěla bych si vybrat takovou barvu, jakou si děti přejí.

Závodní autíčko BRIO na MALL.CZ

Tip č. 2: Magnetická hra Djeco Ulov si rybičku

Krásné rybičky dostaly děti opět od babičky, která i přes všechny zákazy vytrvale nakupuje hračky všeho druhu. Rybičky jsou skvělé. Chytat umí i Filka, kterému ze začátku trvalo, než pochopil, že prut se nestrká do pusy, ale když zjistil, jak se ryby chytají, pustil se do práce. Balení obsahuje dva pruty a 12 rybiček.

Rybičky se mi moc líbí. Jsou krásně barevné, krabička v designu moře má typický djecovský styl a je zkrátka perfektní. Balení rybiček není moc velké, a tak se hodí i na dovolenou. Na druhé straně si dokážu představit, že by ho děti ztratily, takže my vozíme vlastně jen vyrobené hry, ale zpátky k rybičkám. Uprostřed rybky je větší hladký magnet, na který se přichytí prut. Prut je dřevěný s provázkem a magnetkem obaleným v jakési plastové kotvě. Podobnou hru Rybaření od Djeco koupíte na 4kids.cz.

Rybaření na 4KIDS.CZ

Tip č. 3: Dětský tunel na prolézání a hraní BUSA z IKEA

Po hodně dlouhém vybírání jsem nakonec pořídila tunel z IKEA, i když jsem z něj zprvu nebyla ani trošku ráda. Proč? Nelíbí se mi brčálově zelená barva. Jiné výhrady k tunelu nemám. Splňuje vše, co jsem chtěla, aby uměl. Jinými slovy – je bezpečný. Nemám strach, že by se děti poranily, což bych u tunelů jiných značek měla.

Tento prolézací tunel nepatří k nejlevnějším. Hned v obchodě jsem si všimla, že je vyroben z pevnější látky než tunely konkurenčních značek. Dráty jsou plně zabezpečeny v ochranném pouzdře, které je potaženo látkou. Za mě nejlepší nápad, protože když máte více dětí, nemusíte mít strach, že při hraní tunel poničí a ublíží si. Děti stihly tunel umazat hned první den, kdy jsem ho rozbalila, takže jsem si vyzkoušela i čištění. Pomocí houbičky a mýdla jsem jednoduše vydrhla nečistoty, které stihly na tunelu napáchat. Lze jej připojit ke stanu (ten nemáme), snadno se složí a zajistí pomocí kvalitních suchých zipů. Celkově provedení působí kvalitněji než od jiných značek v podobné cenové kategorii. Stan na prolézání se mi nezdál tolik kvalitní jako tento tunel.

Tip č. 4: Brio RC formule na dálkové ovládání (1150 Kč)

Formule se dle výrobce hodí pro děti od dvou let. Z hlediska bezpečnosti určitě ano. Nevím jen, jak dvouleté dítě zvládne ovládat autíčko pomocí dálkového ovládání. Filkovi dost dlouho ve třech letech trvalo, než zvládl formuli ovládat tak, aby dojel z místa A do místa B. Martínek ve čtyřech letech neměl s dálkovým ovladačem žádné potíže. Formule jezdí podle toho, jak ji ovládáte dálkovým ovladačem. Na něm jsou čtyři tlačítka: dopředu, dozadu, napravo a nalevo. Auto jede podle toho, kam určíte. Můžete mačkat pouze jedno tlačítko, nebo lze zmáčknout dvě tlačítka naráz (například dopředu a doprava). Autíčko se vydá po zvolené trajektorii. Auto by nemělo přijít do kontaktu s vodou, a pokud jej budete chtít umýt, můžete jej otřít trošku vlhkým hadrem.

Na první pohled mě zaujala kvalita auta, která je více než dobrá. Autíčko se nerozbilo, funguje tak, jak má a i když už několikrát ošklivě spadlo, nic se s ním nestalo. Formule je vyrobena z odolného plastu, stejně jako dálkové ovládání. Sedí v ní silueta dřevěného panáčka, u nějž je kovové opěrátko. To slouží na přenášení auta. Kola jsou plastová, ty zadní mají navíc gumy s drážkami. Baterie se ukládají do speciálního prostoru ve spodní části auta a ovládání. Kryt je zabezpečen šroubkem. Hračku koupíte na Pinkorblue.cz.

Brio RC formule na PINKORBLUE.CZ

Tip č. 5: LEGO® DUPLO® 10882 Koleje (500 Kč-700 Kč)

K mašince jsme dokoupili koleje a doplňky k vláčku (LEGO® DUPLO® 10872 Doplňky k vláčku – most a koleje). Můžeme postavit dlouhou dráhu, po které mašinka jezdí. Umí projet také pod mostem a najíždí na most. Koleje jsou skvělým rozšířením pro DUPLO sadu s mašinkou. Sbírka DUPLO se nám hodně rozrostla a tak stavíme školku, zoo, les, farmu i letiště, nádraží. Postavíme koleje, okolo rozestavíme naše tematické výtvory. Mašinka jezdí po kolejích, lidé nastupují a vystupují podle toho, kam zrovna jedou – do školky, na letiště, na farmu. 🙂
Počet kostiček: 23 kusů / 26 kusů
Cena: 400 Kč / 516 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost:
Koleje jsou velmi dobře dostupné. Levně je koupíte na 4kids.cz.

Koleje na 4KIDS.CZ

Tip č. 6: Patrová parkovací garáž Brio s výtahem

Hračka se hodí pro děti od 18 měsíců, ale spíše si s ní budou hrát děti od dvou a půl let, které plně využijí její funkce. Garáž je bezpečná, nemá ostré hrany. Rok a půl staré dítě může mít potíže s obsluhou výtahu. Martínek ve čtyřech letech ke garáži postaví koleje a vyhraje si s ní na sto procent. Hračka je vyrobena ze dřeva a z plastu. Plast je zastoupen ve větší míře, než jsem čekala. Na druhou stranu je zpracování velmi kvalitní, garáž se neponičí ani při nešetrném zacházení. Autíčka, která jsou součástí balení, se nezničí ani po vyprání v pračce. Lze na ně vylít nápoje, namočit je do kečupu a následně drhnout jarem a houbičkou. Vydrží všechno.

Balení obsahuje samotnou garáž, skluzavku pro auta, kterou je nutné na garáž připevnit a také tubus s výtahem, který se též ke garáži připevní. Uchycení je snadné. Děti zvládly připevnit výtah samy, pomohla jsem jim pouze se skluzavkou, která se nacvakne do dvou zdířek a je to hotové. Dále balení obsahuje dvě malinká autíčka – modré a červené, a také žlutý nákladní vyklápěcí vagon. Garáž pořídíte například na 4kids.cz.

Garáž má tři patra, jeden výtah skluzavku (sjezd) pro auta a také sklopnou rampu, která se musí přidržet, aby mohlo autíčko sjet buď na nákladní vagon, nebo na koleje. Výtah se ovládá otočným kolečkem a staví ve dvou patrech. Celou recenzi najdete v článku Recenze: Patrová parkovací garáž Brio s výtahem.

Parkovací garáž Brio na 4KIDS.CZ

Tip č. 7: LEGO® DUPLO® 10871 Letiště

Letiště dostal Filka ke druhým narozeninám. Součástí je velké letadlo, do kterého se vejdou dvě postavičky, otočná věž se židlí a pás na zavazadla. Balení obsahuje jeden kufr, jednoho cestujícího, pilota a pracovnici letiště. Letadlo má kola, takže s ním mohou děti jezdit po zemi, a samozřejmě létat ve vzduchu. Sada skvěle kopíruje vzhled letištní haly.
Počet kostiček: 29
Cena: 500 Kč
Věk: od 2 let
Dostupnost: Duplo (s červeným letadlem) koupíte na 4kids.cz.

Letiště na 4KIDS.CZ

Tip č. 8: Haba hra s barvami

Tahle skládačka je hotová paráda, to vám povím. Krásně barevné, ale ne moc, na učení barev akorát. Jednotlivé tvary dítě navléká na tyče a trénuje jemnou motoriku. Skládací kostky jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, lak se neničí, nepoškrábe. Provedení je na jedničku. Hračku koupíte v e-shopu Agatinsvět.cz. Podívejte se na podrobnou recenzi: Procvičujeme jemnou motoriku: HABA hra s barvami, špalíky a kroužky.

HABA na AGATINSVET.CZ

Tip č. 9: Odrážedlo Yeedoo

Odrážedlo s brzdou je vhodné pro děti od dvou let, nejdříve. Filka jezdil nejprve na PUKY LRM a ve srovnání s odrážedlem Yedoo je PUKY menší, možná trošku lehčí, ale hlavně má menší kola a dítěti se lépe ovládá. I když je u produktu napsané, že se hodí pro děti rok a půl staré, tak Filka by v roce a půl na tomto odrážedle nezvládl jezdit. Pro děti starší dvou let je velmi dobré díky větším kolům a také zvláštně psazeným řidítkům. Pokud vybíráte odrážedlo pro roční dítě, toto kolo pro něj bude příliš velké a složité. Yedoo Čtyřlístek patří k největším odrážedlům, které Yeedo vyrábí, i když jsem si všimla, že se pomalu přestává prodávat. Rozměry, které jsou uvedeny v produktovém letáku, neodpovídají skutečnosti a kolo je ještě trošku větší. Filkovi bude stačit velikostně určitě do čtyř let. Yedoo bych pořídila znovu, protože jsem kvalitnější, menší a zároveň vyšší, lehké a hezké odrážedlo nenašla. Yedoo jsem koupila na Mall.cz a seznam prodejen, které prodávají Yeedo Čtyřlístek Myšpulín najdete zde. Celou recenzi najdete v článku Odrážedlo Yedoo Čtyřlístek: Recenze a srovnání řady Oops.

 Tip č. 10: Hasičská požární stanice Brio

Hasičská stanice se hodí pro děti od tří let věku, protože hračka obsahuje menší části, které by mohly malé děti strkat do pusy, případně by možná mohly znehodnotit autíčka. Hračka je vyrobena převážně z plastu. Poměr plastu a dřeva mě překvapil. Plast tvoří odhadem přes 95 % výrobního materiálu. Dřevěné jsou sloupy a to je vše. Oheň je vyroben z gumy, auta a panáčci jsou z plastu. Hračka je velmi kvalitní a vydrží i nešetrné zacházení. Balení obsahuje samotnou hasičskou stanici, skluzavku, samostatně stojící oheň, motorovou pilu, auto na baterie, které svítí a horní část se vyklápí, další hasičský vůz (ten nesvítí) s hadicí a žebříkem, dva kufry a dva panáčky – pána a paní. Na střeše hasičské stanice najdeme přistávací plochu pro vrtulník (není součástí balení). V patře mohou parkovat auta, stejně jako je možné zaparkovat autíčka v přízemí. Hasiči i auta mohou jezdit nahoru a dolů po skluzavce.

Recenze hasičské požární stanice Brio
Recenze hasičské požární stanice Brio

Jedno hasičské auto svítí po zmáčknutí tlačítka. Druhé lze magnetem připnout za první svíticí auto. Co je trošku škoda, tak je to, že hasičské auto nejezdí samo. Bylo by perfektní (když už houká), kdyby jezdilo. To je asi jediná drobnost, která mi přišla jako velká škoda. Jinak je hasičská stanice super, děti ji mají moc rády. Druhé hasičské vozidlo nesvítí, ale má navíjecí hasičskou hadici, která vypadá jako provázek s plastovým vyústěním na počátku hadice, dále má autíčko odklápěcí žebřík. Panáčci mohou v ruce držet motorovou pilu. Samostatně stojící ohýnek je vyroben z průhledné gumy, což je poměrně šťastně zvolený materiál. Děti se o tento materiál nezraní a zároveň jej ani nezničí. Celou recenzi najdete v článku Recenze hasičské požární stanice Brio.

Hasičskou stanici jsem koupila na Pinkorblue, kde vyšla cenově nejlépe a ještě s dopravou zdarma (záleží na akci nebo slevě), za dobrou cenu ji prodávají také například na 4kids.cz.

Hasičská požární stanice BRIO  na PINKORBLUE.CZ

 Tip č. 11: Batůžek do školky Lewro Dixie 9

Batůžek pro děti jsem pořídila ve Sportisimo.cz, když jsem se šla podívat, jaké batohy mají na prodejně vystaveny. Jakmile děti zvířátka uviděly, hned se jim zalíbily. Filka si vybral modrý (slona) a Martínek oranžový (tygra), takže tím byl problém jednoho modrého batohu definitivně vyřešen. Proč jsem jej nepořídila o deset dní dříve, když jich bylo ještě dostatek? Protože na produktové fotografii nevypadal tak dobře jako ve skutečnosti. Materiál je dobrý, za tu cenu skvělé provedení. Batoh má vše, co jsem chtěla – je poměrně lehký, má polstrování na zádech, polstrované ramenní popruhy, hrudní pásek na zapínání, postranní kapsičky na pití a navíc malou přední kapsu a odrazky. Kapsy se zapínají na zip.

Chtěla jsem pro děti pořídit batoh do školky, který si vyberou a bude se jim líbit. Nechtěla jsem kupovat přehnaně drahý batoh, protože člověk nikdy neví, co se s ním stane. Zároveň jsem nechtěla batoh, který se po měsíci rozpadne, nechtěla jsem nic ošklivého a spíše jsem hledala kamaráda, se kterým budou do školky chodit.

Z batohu Lewro jsem velmi mile překvapená. Jeho nevýhodou je špatná dostupnost. Pořídíte jej pouze v e-shopu Sportisimo.cz nebo na prodejnách, kde byl v létě beznadějně vyprodaný. Snad Sportisimo doplní sklady, protože tento batoh je velmi hezký, kvalitní a za cenu 399 Kč nemá konkurenci. Prohlížela jsem také ostatní batohy značky Lewro, ale vždy jim něco chybělo – buď byla látka tenká, batoh malý nebo velký, nebo neměl hrudní popruh. Podívejte se na video, ve kterém podrobněji uvidíte, jak batoh vypadá. Video a více fotografií najdete v recenzi Batůžek do školky: Jak jsme vybírali, přehled značek a recenze Lewro Dixie 9.

Batoh Lewro Dixie 9 na SPORTISIMO.CZ

Tip č. 12: Koloběžka Oxelo B1

Koloběžka je určena pro děti od 80 do 110 centimetrů, od 2 do 4 let. Výška řídítek mi přijde poměrně nízká a koloběžka se mi zdá pro čtyřleté dítě malá, ale samozřejmě záleží na výšce dítěte. Filka má ve třech letech 100 centimetrů a výška řídítek by mohla být klidně větší. Jak na ni bude umět jezdit dvouleté dítě nedokážu odhadnout, to budeme zkoušet až za rok a půl. Avšak Filka začal jezdit na koloběžce ve třech letech a byla jsem sama překvapená, jak to pro něj bylo těžké. Neustále někde padal. Překlápěl řídítka dopředu, padal s koloběžkou a co krok, to pád na zem. Na koloběžce se nejezdí samo, zatáčí se natočením řídítek, což je pro malé dítě těžké. Postupně si na jízdu zvykl a už mu to docela jde.

Koloběžky Oxelo pořídíte pouze v Decathlonu. Pozor! Koloběžka se prodává na dvě části. Dětem jsem ji objednala před Vánoci. Balík přišel do týdne. Kupovala jsem dvě koloběžky, MID 1 (recenze) a B 1 pro tříleté dítě. Poštovné bylo od 2000 Kč zdarma. Svou kvalitou je tato koloběžka dobrá. Za příznivou cenu dostanete hezkou koloběžku, která udělá dítěti radost a na které se naučí jezdit. Při jízdě se koloběžka překlápí. Je prakticky celá plastová, až na nezbytně nutné komponenty, které jsou z hliníku. Tím se koloběžka stává lehkou, ale zároveň lehko překlopitelnou. Jaká je její životnost si nedokážu tipnout. Celou recenzi najdete v článku Recenze koloběžky Oxelo B1 z Decathlonu.

KOLOBĚŽKA na DECATHLON.CZ

Tip č. 13: Lucy & Leo Chytání housenek

Do dřevěné podložky, ve které je deset otvorů, se zasunou housenky. Dítě má za úkol pomocí dřevěného magnetického ukazovátka housenky vytáhnout. Dřevěná podložka je opatřena jemnou zelenou kresbou a kdybyste chtěli hru ozvláštnit, můžete vyměnit pozadí za jiné. Součástí hry je sedm papírových podložek s barevnými obrázky, které se položí na desku a máte zcela jinou hru. Na desku lze položit procvičování číslic, tvarů a barev. Děti mohou vytahovat housenky podle toho, jak jdou za sebou čísla, podle předem nakreslených barev nebo dle tvarů. Můžete si sami vytvořit různé úrovně hraní. Na dřevěnou desku je možné navíc připevnit tři dřevěné listy s otvory, díky kterým bude hra ještě složitější. Housenky jsou vyrobeny z plastu, na hlavičce mají připevněn malý magnet a nakreslena očka. Housenka je poměrně dost velká, což je hodně sympatické. Každá housenka má jinou barvu. Tyto barvy korespondují s barvami na vyměnitelných předlohách. Někdy jsou použity všechny housenky, jindy jich je v předloze použito pouze 9 a jedna zbyde. Hra je určena pro jednoho hráče.

Recenze: Lucy & Leo Chytání housenek – dřevěná motorická stolní hra s magnety

Recenze: Lucy & Leo Chytání housenek – dřevěná motorická stolní hra s magnety

Nádhernou hračku jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají velký výběr hraček pro děti, drobností do domácnosti, dárků nebo dětského oblečení.

DĚTSKÉ HRAČKY na DUDLU.CZ

Tip č. 14: Pohádkový mluvící medvídek Vojtík

Medvídek Vojtík je podle výrobce vhodný pro děti od jednoho roku, ale doporučila bych jej nejdříve pro děti od dvou let. Medvídka není možné vyprat, lze jej otírat vlhkým hadříkem a roční dítě hračku ušpiní. Dokonce ji může i zničit. Děti od dvou, dvou a půl let, chvíli vydrží pohádky poslouchat. U nás doma nejvíce medvídek zaujal čtyřletého a šestiletého. Plyšová hračka je vysoká 30 centimetrů, má měkkou hlavu, tělo není zcela měkké, protože se uvnitř nachází mluvící zařízení a baterie. Ručičky a nožičky v sobě ukrývají tužší tlačítka, která po stisknutí zajistí, že hračka mluví.

Medvídek vypráví šest známých pohádek. Pohádky jsou namluveny moc hezky, jsou krátké, aby je vydržely poslouchat do konce i tříleté děti.

  • O neposlušných kůzlátkách (3:00 min)
  • O veliké řepě (1:25 min)
  • O Smolíčkovi pacholíčkovi (4:10 min)
  • Červená Karkulka (3:50 min)
  • Perníková chaloupka (3:20 min)
  • O Budulínkovi (3:40 min)

Po stisknutí symbolu s danou pohádkou začne medvídek pomalu pohádku vyprávět. Když stisknete symbol znovu, pohádka se zastaví a je pauza. Po dalším stisknutí pohádka pokračuje.

Medvídek Vojtík je dobře dostupný, i když před Vánoci může být problém ho sehnat. Já jsem jej pořídila na Dudlu.cz, kde mají obrovský výběr interaktivních hraček pro menší i větší děti a také velký výběr her.

INTERAKTIVNÍ PLYŠOVÉ HRAČKY na DUDLU.CZ

Tip č. 15: Mega Bloks vozík s kostkami velký

Kostky a produkty Mattel Mega Bloks máme doma hned tři. Není to pouze zmíněný vozík, ale i velké hasičské houkací auto a také pytel s kostkami. Pokud se rozhodnete koupit například vozík, auto nebo mašinku – Mattel vyrábí pod značkou Mega Bloks krásné a nápadité hračky – vřele doporučuji dokoupit pytel s kostkami. My máme obyčejný základní pytel se 60 kostkami, který stojí okolo 300 Kč. Tím se hračka (v našem případě vozík nebo hasičské auto) skvěle rozroste a moc to nestojí. Vozík slouží k převážení kostiček. Součástí jsou také samolepky na procvičení barev a čísel. Můžete je nalepit na kostky nebo nemusíte. My jsme je zatím nelepili. Kostky jsou mezi sebou plně kompatibilní a když doplníte kostičky o další Mega Bloks hračky, mohou si s nimi děti stavět. Kostky jsou poměrně dobře dostupné a navíc nejsou ani drahé. Pořídíte je na Mall.cz, kde mají velký výběr zboží od této stavebnice.

MEGA BLOKS na MALL.CZ

Tip č. 16: Dřevěná kuličková dráha Trihorse

Kuličková dráha trihorse

Kuličková dráha Trihorse

Dřevěná kuličková dráha Trihorse zabaví děti na hodně dlouho. Je vyrobená celá z kvalitního dřeva. Podporuje jemnou motoriku, soustředění a vizuální vnímání. Kuličková dráha je nádherná, velká, kvalitní a rozhodně stojí za to. 🙂 Vybrat si můžete z několika různých druhů – obrovskou dráhu Jumbo s lokomotivou, na které je vyryté jméno, dráhu maxi s lokomotivou, kterou koupíte za příznivou akční cenu. Vše je vyrobeno v České republice. Kuličková dráha je určena pro děti od 1 roku až do 6 let věku, a tak vám vydrží hodně dlouho. Nádhernou kuličkovou dráhu koupíte na Trihorse.cz. DRÁHA JE JIŽ SESTAVENÁ.

KULIČKOVÁ DRÁHA na TRIHORSE.CZ

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled velmi snadno dostupných, levných a pěkných hraček pro děti od 2 let, některé hračky můžete pořídit i jako dárek pro novorozence. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pastelky, pracovní sešity i oblékání panenek (najdete v mém e-shopu), a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky – krásnou moderní a originální knížku Karolínka a její příběhy můžete koupit v mém e-shopu. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Víte, jaké LEGO DUPLO děti milují a kde ho levně koupit?

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásné Vánoce. 🙂Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart