17 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 2 do 3 let

Mám pro vás další tipy na vánoční dárky pro děti. Hračky máme doma a jsou perfektní. Orientačně připojuji ceny hraček, které uvádím vždy u názvu výrobku. Pro ty ne příliš povedené kousky jsem připravila speciální článek, abyste se jim raději vyhnuli. 

Obsah

Tip č. 1: Woody šatní skříň medvídek (150 Kč)

Koupila jsem dětem dřevěného medvídka – šatní skříň. Do šablony skládají medvíka a oblékají ho. Medvídek se hodí pro děti, které umí složit základní puzzle alespoň o čtyřech dílcích. Na první pohled se může zdát, že dítě s přehledem přiřadí tři části k sobě, a je to. Jenže, co jsem vypozorovala, není tomu tak. Martínkovi nedělalo problém složit medvěda. Nevěděl, co si má počít se zbývajícími kousky.  Ve 23 měsících neuměl poskládat medvídka cíleně tak, aby byl veselý, smutný, měl na sobě pyžamo či společenské oblečení. Šatní skříň se hodí pro dítě ve věku alespoň dvou let. Dřevěná krabička obsahuje sadu šesti medvídků po třech dílcích. Šestkrát medvídek změní náladu, stejně jako vystřídá šest různých outfitů. Při skládání můžete společně s dítětem vyprávět příběh: Kam medvídek jde? Kdy půjde spát? Kdy ráno vstává? Jaké oblečení má na sobě právě teď? Vytvoříte také vtipné kombinace. Můžete se ptát: Poznáš, co je na obrázku špatně? Za nevýhodu shledávám to, že není možné vyměnit pozadí na krabičce. Medvídka za 111 Kč pořídíte na Feedo.cz (bývá tam je na něj akce, ale momentálně mají úplně vyprodáno), další členy medvědí rodinky koupíte na 4Kids.cz (puzzle pro holčičky, medvědí rodinku). Puzzle jsou hezké, trošku se odřou, ale zase za pořizovací cenu kolem 110 až 140 Kč je to perfektní dárek, se kterým si dítě vyhraje. Skládáme spolu, oblékáme medvídka podle počasí a říkáme si, kam zrovna jde.

🏆ČTENÁŘI MÉHO BLOGU MAJÍ NA FEEDO.CZ EXKLUZIVNÍ SLEVU VE VÝŠI 10 % NA VŠE, I NA JIŽ ZLEVNĚNÉ PRODUKTY. SLEVA SE ODEČTE Z KOŠÍKU PO VLOŽENÍ KÓDU MAMADODESTE.🏆

Šatní skříň medvídek na 4KIDS.CZ

nahoru ↑

Tip č. 2: Jaro, Léto, Podzim, Zima: Knihy od Rotraut Susanne Berner (220 Kč/kniha)

Nejlepší knížky. 🙂 Podrobné recenze na knihy najdete v sekci Naše knihovnička.  Každou knihu koupíte do 250 Kč. Ať už pořídíte jeden díl nebo celou sérii, máte nádherný dárek pro vnoučka nebo vnučku. Ano, nám knihu také koupila babička, která prošmejdí úplně všechno. 🙂 Knihy jsou perfektní a já dávám Martínkovi každého čtvrt roku jednu. Podle ročních období. Knížka je vhodná pro děti od dvou let, i pro starší prcky. Skýtá hodně příběhů, zabaví celou rodinu. Je to krásné prohlížení, čtení, vyprávění. Hodnotila bych na jedna hvězda a moc  za ni děkujeme. Sérii knih koupíte například v knihkupectví Dobrovský (doprava zdarma je od 800 Kč).

Jaro, Léto, Podzim, Zima v KNIHÁCH DOBROVSKÝ

nahoru ↑

Tip č. 3: Rok v lese (230 Kč)

Pro dvouleté dítě je kniha těžká a musí ji prohlížet s rodiči. O to je to ale větší paráda. Ukážete mu, co se všechno ukrývá v lese, pod zemí, jak se mění čtvero ročních období a co dělají zvířátka po celý rok. Podrobnou recenzi na knihu mám pro vás připravenou a můžete se do detailu podívat, jak knížka vypadá a co v ní najdete. Knihu seženete nejlevněji přes internet a jestli se vyplatí koupit? Rozhodně ano. Knihu levně  seženete v Megaknihách, kde musíte zaplatit ještě poštu. Při nákupu nad 800 Kč vám knížku doručí zdarma až domů z knihkupectví Dobrovský.

Rok v lese v KNIHÁCH DOBROVSKÝ

nahoru ↑

Tip č. 4: Magnetická pyramida Woody (340 Kč)

Hračku koupíte na Mall.czkde bývá často v akci. Pyramida je dle výrobce určena pro děti od dvou let a opravdu až ve dvou letech ji umí kompletně složit. Zabere jim to poměrně dost času a baví je to. Na pyramidě můžete procvičovat barvy, velikosti kroužků, což je pro dítě těžké a neustále se k činnosti znovu a znovu vrací. Podrobnou recenzi jsem sepsala do článku Jakou koupit skládací pyramidu? Magnetická dřevěná pyramida káča Woody. Dřevěné kruhy fascinují i Filku, který si s nimi hraje už od jednoho roku. Pokud narazíte na podezřele levnou pyramidu, bude se jednat o klasickou dřevěnou pyramidu, která není magnetická, a tudíž není možné dílky rozložit a zase složit.

Magnetická pyramida na MALL.CZ

nahoru ↑

Tip č. 5: Dřevěné závodní autíčko pro nejmenší: Formule Brio (220 Kč)

Závodní autíčko je určeno pro děti od jednoho roku. Vyhrají si s ním i pětileté děti, které milují auta a rády s nimi jezdí po místnosti, nosí je s sebou a ještě nemají doma žádnou formuli. Formule je vyrobena ze dřeva, držáček z kovu a kola z plastu. Zdobí ji dřevěný panáček. Provedení se mi moc líbí, je kvalitní, barva se neolupuje a to ani při nešetrném zacházení. Autíčko není na setrvačník a ani na ovládání. Nic neumí, jenže dětem to vůbec nevadí. Jezdí s ním tam, kde chtějí, hrají si na závody a autíčko milují. Každý má svoje – jeden modré, druhý bílé. Původně jsem chtěla pořídit hračku v Pinkorblue, když jsem kupovala závodní formuli Brio na dálkové ovládání. Jenže v Pinkoblue mají u hračky napsáno, že není možné vybrat si barvu. Proto jsem ji nakonec objednala na Mall.cz, protože když už něco kupuji, chtěla bych si vybrat takovou barvu, jakou si děti přejí.

Závodní autíčko BRIO na MALL.CZ

nahoru ↑

Tip č. 6: Dětský tunel na prolézání a hraní BUSA z IKEA (400 Kč)

Po hodně dlouhém vybírání jsem nakonec pořídila tunel z IKEA, i když jsem z něj zprvu nebyla ani trošku ráda. Proč? Nelíbí se mi brčálově zelená barva. Jiné výhrady k tunelu nemám. Splňuje vše, co jsem chtěla, aby uměl. Jinými slovy – je bezpečný. Nemám strach, že by se děti poranily, což bych u tunelů jiných značek měla. Tento prolézací tunel nepatří k nejlevnějším. Hned v obchodě jsem si všimla, že je vyroben z pevnější látky než tunely konkurenčních značek. Dráty jsou plně zabezpečeny v ochranném pouzdře, které je potaženo látkou. Za mě nejlepší nápad, protože když máte více dětí, nemusíte mít strach, že při hraní tunel poničí a ublíží si. Děti stihly tunel umazat hned první den, kdy jsem ho rozbalila, takže jsem si vyzkoušela i čištění. Pomocí houbičky a mýdla jsem jednoduše vydrhla nečistoty, které stihly na tunelu napáchat. Lze jej připojit ke stanu (ten nemáme), snadno se složí a zajistí pomocí kvalitních suchých zipů. Celkově provedení působí kvalitněji než od jiných značek v podobné cenové kategorii. Stan na prolézání se mi nezdál tolik kvalitní jako tento tunel. nahoru ↑

Tip č. 7: Brio RC formule na dálkové ovládání (1150 Kč)

Formule se dle výrobce hodí pro děti od dvou let. Z hlediska bezpečnosti určitě ano. Nevím jen, jak dvouleté dítě zvládne ovládat autíčko pomocí dálkového ovládání. Filkovi dost dlouho ve třech letech trvalo, než zvládl formuli ovládat tak, aby dojel z místa A do místa B. Martínek ve čtyřech letech neměl s dálkovým ovladačem žádné potíže. Formule jezdí podle toho, jak ji ovládáte dálkovým ovladačem. Na něm jsou čtyři tlačítka: dopředu, dozadu, napravo a nalevo. Auto jede podle toho, kam určíte. Můžete mačkat pouze jedno tlačítko, nebo lze zmáčknout dvě tlačítka naráz (například dopředu a doprava). Autíčko se vydá po zvolené trajektorii. Auto by nemělo přijít do kontaktu s vodou, a pokud jej budete chtít umýt, můžete jej otřít trošku vlhkým hadrem. Na první pohled mě zaujala kvalita auta, která je více než dobrá. Autíčko se nerozbilo, funguje tak, jak má a i když už několikrát ošklivě spadlo, nic se s ním nestalo. Formule je vyrobena z odolného plastu, stejně jako dálkové ovládání. Sedí v ní silueta dřevěného panáčka, u nějž je kovové opěrátko. To slouží na přenášení auta. Kola jsou plastová, ty zadní mají navíc gumy s drážkami. Baterie se ukládají do speciálního prostoru ve spodní části auta a ovládání. Kryt je zabezpečen šroubkem. Auto jsem pořídila za necelých 900 Kč na Pinkorblue. Jinde se moc sehnat nedá. Je kvalitní, za tuto cenu stojí, Co mi vadí? Hluk. Když jede, tak vrčí. Sice jen trošku, ale děti si auto oblíbily, a tak s ním jezdí denně. Ještě jsem si na to nezvykla. Je ale pravda, že vláček DUPLO mi vadil skoro půl roku, než jsem přestala vnímat, jak houká a jezdí. 🙂 Celou recenzi najdete v článku Recenze Brio RC formule na dálkové ovládání.

Brio RC formule na PINKORBLUE.CZ

nahoru ↑

Tip č. 8: Moje první vláčkodráha Bigjigs (400 Kč)

Perfektní vláčkodráha pro začínající strojvůdce. Pro dvouleté dítě bohatě stačí. Než si osvojí, jak složit koleje, kam postavit domečky, postavičky a jak se k sobě skládají mašinky, bude to nějakou dobu trvat. Vláčkodráha Bigjigs je kvalitní, barva vláčků se postupem času může olupovat, záleží na tom, jak s ní děti zachází (a naše děti s ní nezachází právě v rukavičkách). Když budete kupovat první vláčkodráhu, ptejte se sami sebe: Koupím ještě další koleje? Chci dokupovat různé sety a mašinky? Pokud ano, doporučuji vybrat si jednu značku a tu postupně rozšiřovat. Záleží na tom, kolik do mašinek chcete investovat.
Moje první vláčkodráha Bigjigs

Moje první vláčkodráha Bigjigs

Nádherné jsou hračky Brio a Plan Toys, které jsou  docela drahé, byť benefity z koupě hračky jsou vysoké, ne každý rodič si může dovolit děti mašinkami pravidelně zásobovat. Levnější variantu představuje právě značka Bigjigs. Kompletní seznam e-shopů, které nabízí první vláčkodráhu Bigjigs najdete zde.

Vláčkodráhy Bigjigs  na MALL.CZ

nahoru ↑

Tip č. 9: Zapf Creation My First Baby Annabell Bratříček (500 Kč)

Výběr panenky není jen tak, to vám tedy povím. K dispozici máte asi milion druhů panenek, často hrůzostrašných, které by budily ze spaní i mě. Rozhodla jsem se pro Baby Anabell, protože mi přišla roztomilá. Viděla jsem celou řadu panenek, které se mi zkrátka nelíbily, nebo nesplňovaly požadavky (jak jsem psala výše o nočníku, mluvení a vlasech). 🙂 Široký sortiment Annabellek najdete také v e-shopu Mall.cz. Záleží, co vám bude vyhovovat více kvůli platbě za poštu. Panenku jsem pořídila za necelých 700 Kč. Zdá se mi hodně malá, ale je pravda, že pro děti je velká tak akorát. Vzala jsem „pánskou“ verzi s modrým oblečením.

Panenky Baby Annabell na MALL.CZ

nahoru ↑

Tip č. 10: Mluvící medvídek Tedík (650 Kč)

Medvídek Tedík je odolný, vydrží i nešetrné zacházení. Bohužel nejde vyprat.

 Medvídek Tedík

Medvídek Tedík (celá recenze) je odolný, vydrží i nešetrné zacházení. Bohužel nejde vyprat. Medvídek Tedík říká básničky. Máme ho skoro dva roky, a podle zkušenosti bych jej doporučila rozhodně až pro dítě od roku a půl, klidně od dvou let. V této době si s ním může samo hrát, nebude ho ničit, neušpiní ho. Medvídek je odolný, vydrží nešetrné zacházení, ale není možné jej vyprat v pračce. Seznam prodejců najdete zde. Medvídek je odolný, neponičil se, nehraje jedna tlapička, ostatní fungují skvěle. Velkou nevýhodou je, že ho nemůžeme vyprat v pračce. Hračku lze očistit vlhkým hadříkem, proto bych ji nedoporučila jako plyšáka na spaní. Medvídka Tedíka koupíte například na 4Kids.cz.

Medvídek Tedík na 4KIDS.CZ

nahoru ↑

Tip č. 11: Mluvící Pejsek Fisher Price (650 Kč)

Zkoušela jsem, co všechno pejsek umí. Na levé noze mají oba plyšáci tlačítko, kterým se přepíná úroveň hraní. Ta je rozdělena do tří věkových kategorií:
  1. Kategorie (Objevování): Pobavíme se. Pejsek říká jednoduchá slova a zpívá snadné melodie. Tato úroveň je určená pro děti od 6 měsíců, ale pejska bych dala až trošku staršímu dítěti.
  2. Kategorie (Povzbuzení): Naučíme se něco nového. 
  3. Kategorie (Hraní): Pojďme si na něco hrát. Výrobce uvádí, že je vhodná od 18 měsíců, ale záleží na dítěti. Děti budou umět přepínat úrovně až od určitého věku. Samy přijdou na to, jak se mačká tlačítko a samy si budou zapínat to, co chtějí.
Jestli znáte Pejskův stoleček, princip je podobný i u plyšového pejska. Nejdříve hraje jednoduché písničky a říká jednoduchá slova, později se snaží dítě co nejvíce zapojit do dění. Hračku seženete v akci za 650 Kč na Mall.cz. Za tuto cenu představuje dobrý poměr ceny a kvality. Celou recenzi na hračku najdete v článku Fisher Price: Mluvící pejsek a mluvící pejskova sestřička Smart Stages.

Pejsek Fisher Price na MALL.CZ

nahoru ↑

Tip č. 12: Haba hra s barvami (650 Kč)

Tahle skládačka je hotová paráda, to vám povím. Krásně barevné, ale ne moc, na učení barev akorát. Jednotlivé tvary dítě navléká na tyče a trénuje jemnou motoriku. Skládací kostky jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, lak se neničí, nepoškrábe. Provedení je na jedničku. Značka Haba nemá v České republice zatím příliš silné zastoupení. Hračka byla dostupná v České republice v obchodě Pinkorblue za přibližně 650 Kč (aktuálně vyprodáno). Dostupnost v České republice není moc dobrá a Pinkorblue je jediný obchod, kde se hračka prodávala, ale už ji dlouho nemají!  Hru pořídíte bez problémů na německém Amazonu, kde vyjde na cca 26 eur. Od 29 eur je doprava zdarma. Podrobnou recenzi na hračku Haba najdete v článku Procvičujeme jemnou motoriku: HABA hra s barvami, špalíky a kroužky.

Haba hra s barvami na AMAZON.DE

nahoru ↑

Tip č. 13: Dřevěné závodní autíčko pro nejmenší: Formule Brio (od 1 roku) (220 Kč)

Závodní autíčko je určeno pro děti od jednoho roku. Vyhrají si s ním i pětileté děti, které milují auta a rády s nimi jezdí po místnosti, nosí je s sebou a ještě nemají doma žádnou formuli. Formule je vyrobena ze dřeva, držáček z kovu a kola z plastu. Zdobí ji dřevěný panáček. Provedení se mi moc líbí, je kvalitní, barva se neolupuje a to ani při nešetrném zacházení. Autíčko není na setrvačník a ani na ovládání. Nic neumí, jenže dětem to vůbec nevadí. Jezdí s ním tam, kde chtějí, hrají si na závody a autíčko milují. Každý má svoje – jeden modré, druhý bílé. Původně jsem chtěla pořídit hračku v Pinkorblue, když jsem kupovala závodní formuli Brio na dálkové ovládání. Jenže v Pinkoblue mají u hračky napsáno, že není možné vybrat si barvu. Proto jsem ji nakonec objednala na Mall.cz, protože když už něco kupuji, chtěla bych si vybrat takovou barvu, jakou si děti přejí.

Závodní autíčko BRIO na MALL.CZ

nahoru ↑

Tip č. 14: Dino Tatra 73 cm (600 Kč)

Auto budou milovat i děti mladší dvou let. Záleží na tom, jak si s nimi budete hrát. U nás si s Tatrovkou hrají obě děti. Vozí se navzájem po bytě, nakládají hračky a zkrátka s ní blbnou. Perfektní dárek pro malé kluky. Nevýhodou je, že zabere poměrně dost místa. Mezi výhody patří snadná údržba. Když je auto špinavé, osprchujete ho a je to. Je pro děti nebezpečné? Nemyslím si. Musí se ale při hraní hlídat. Před Vánoci bývají nejoblíbenější barvy vyprodané, alespoň loni to tak bylo (prodávají oranžovou, červeno-modrou, fialovou nebo vojenskou Tatru). Auto prodávají snad všude, ale před Vánoci je to horší s dostupností. Akce na jsou například na Mall.cz, kde vychází ve vybraných barvách do 600 Kč.

Dino Tatra na MALL.CZ

nahoru ↑

Tip č. 15: DUPLO (800 Kč – 2000 Kč)

DUPLO je u nás nejoblíbenější stavebnicí. Děti si rády staví, Martínek zkouší skládat kostičky podle návodu, Filka skládá kostky na sebe tak, jak se mu zrovna zlíbí. Jestli váháte, zda DUPLO koupit nebo ne, můžete vyzkoušet na menší stavebnici, jestli bude děti bavit. Jako první jsme doma měli Mou první housenku a Malé letadlo. Martínka skládání kostek začalo bavit ve dvou letech, Filku v 15 měsících. DUPLO seženete nejlevněji vždy v nějaké akci. Pokud narazíte na hračkárnu, která má DUPLO levnější, než hračkárna jiná, tak s největší pravděpodobností budete muset připočítat k ceně hračky ještě poštovné. Vysledovala jsem, že to tak v drtivé většině případů platí. Máte-li velké štěstí, podaří se vám koupit DUPLO ve slevě v hypermarketu. Občas na něj akce skutečně jsou, ale zjistíte je velkou náhodou. Pokud je reklama na levné DUPLO v hypermarketu, může být poměrně rychle vyprodané a vy do obchodu půjdete zbytečně. Může se vám poštěstit a DUPLO skutečně levně koupíte. Na Feedo.cz můžete, když je příslušná akce, získat malé DUPLO k nákupu zdarma. Dokonce jsem viděla akci, že k nákupu DUPLA nad určitou částku přidávali zdarma velkou podložku na stavění. Na Feedo.cz není DUPLO levné vždy, celoročně. Akce mívají pouze občas, ale když je mají, tak se DUPLO vyplatí tam. Dobře si stojí také e-shop 4Kids.cz, kde najdete vybrané kusy stavebnice velmi levně. Z online e-shopů je na předním místě Mall.cz, kde si vyberete ze širokého spektra produktů. Hračku si můžete osobně vyzvednou, nebo si ji nechat poslat domů. TIP: PODÍVEJTE SE NA VELKÝ A PODROBNÝ PŘEHLED 16 SAD DUPLO, KTERÉ MÁME DOMA. 

DUPLO na MALL.CZ

nahoru ↑

Tip č. 16: Puky LRM (1900 Kč)

Jak vybrat první odrížedlo? (Celý článek: Jak vybrat odrážedlo? Recenze Puky LRM)To byl oříšek. Vždy se ptejte sami sebe, co od kola chcete. Chcete jej pro jedno dítě, nebo kolo zdědí také sourozenec? Chcete, aby bylo kvalitní a nezničilo se, nebo preferujete motorku za 350 Kč, kterou po roce vyměníte za jiné vozítko? Vybírala jsem kolo pro dvě děti. Takové, které se nezničí, vydrží a bude jako nové. Nakonec jsem se rozhodla pro Puky LRM a jsem za něj ráda. Kdybych měla vybírat kolo pro jedno dítě, nekoupila bych tohle, ale pořídila bych Puky LRBR (to má brzdu a je vhodné pro děti od tří let). Puky LRM se hodí pro děti od dvou let a zoceluje je v udržení rovnováhy. Se Martínkem jsme se nemazali. Dostal kolo a jel. Žádná motorka, nic. Tu máš kolo, tu je helma, hotovo a nazdar. Opravdu se na kole naučil, jezdí dobře, ale je tuze líný a ne vždycky se mu jezdit chce. Když má náladu, ujede tři kilometry a i více. Po něm zdědí Puky Filka. Kolo je kvalitní, gumy se nedají propíchnout, neničí se. Filka jej bude mít jako nové. Právě proto jsem se pro nákup rozhodla. Kdybychom měli jenom jedno dítě, pořídila bych hned větší kolo, protože z tohohle, obzvláště kluci, rychle vyrostou. Puky LRM bývá v akci na Pinkorblue.cz.

PUKY LRM na PINKORBLUE.CZ

nahoru ↑

Tip č. 17: LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak (2400 Kč)

LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak se hodí pro děti od tří let. Dvouleté děti si se stavebnicí mohou také pohrát, ale ještě plně nevyužijí všechny možnosti, které tato sada nabízí. S vláčkem si vyhrají i prvňáčci. Podle výrobce je tato sada určena pro děti od 2 do 5 let věku. Z kostek sestavíte koleje, vytvoříte loď, stánek s občerstvením, tankovací zastávku, lavičku, drobné přístaviště, jeřáb a samozřejmě také mašinku (lokomotivu a dva vagóny). Koleje po sestavení (dle návodu) měří 170 centimetrů na délku a 83 centimetrů na šířku. Jeřáb je vysoký 28 centimetrů, mašinka je vysoká 10 centimetrů a dlouhá 47 centimetrů. Člun je po sestavení dlouhý 19 centimetrů, vysoký 20 centimetrů a široký 12 centimetrů. Sada je poměrně velká, ale mohlo by v ní být více kolejí.
Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Celá sada obsahuje sestavitelnou lokomotivu s technologií Push & Go. Lokomotiva svítí a vydává zvuky, 2 nákladní vagóny s funkcí naklápění, 5 barevně rozlišených akčních kostek, přístav s malým jeřábem, loď, větší jeřáb,  24 dílů kolejí, čerpací stanici, kávovar, hrnek, tabulku čokolády, sklenici s mlékem, rybářskou síť, chleba, banány, balíček, pokladnu, klíč, rybu a jídelní lístek. Dále balení obsahuje tři panáčky – strojvedoucího, kapitána a servírku. Člun lze používat také ve vodě, naopak přední vláček mašinky nesmí přijít do kontaktu s vodou. Celou recenzi najdete v článku Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak.
Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Mašinka funguje na čtyři tužkové baterie AAA. Baterie nejsou součástí balení. Doporučuji koupit do mašinky zcela nové baterie. S již použitými (například z vánočních světýlek), ale nevybitými, mašinka nejezdí. Dále doporučuji koupit baterií více, nebo do mašinky vsunout dobíjecí baterie. Nám čtyři tužkové baterie vydrží přibližně dva až tři týdny, poté je potřeba baterie vyměnit. Když mašinka svítí oranžově, signalizuje vybité baterie.  Aby se dala do pohybu, je potřeba na spodní straně lokomotivy zmáčknout tlačítko pro zapnutí. Mašinku položíte na koleje a rukou ji po kolejích posunete dopředu. Systém Push&Go funguje oběma směry – mašinka jezdí dopředu i dozadu, stačí do ní strčit, zatlačit, a pustit. Sama se rozjede. Při jízdě díky akčním kostkám vydává zvuky (houká), tankuje, svítí, couvá a umí také zastavit.
Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Babička tuto sadu pořídila na 4kids.cz, kde stála 2599 Kč i s poštou. Tuto hračkárnu jsme si oblíbili, protože nedělá problémy, když se něco rozbije. Jednoduše pošle kurýra pro rozbitou věc, ten ji odveze, a eshop buď vrátí peníze, nebo pošle novou hračku (služba je zdarma). Jinak možností, kde tuto stavebnici pořídit, je více (Mall.cz, Alza – zde je trošku dražší za cca 2700 Kč, nebo Feedo.cz). Přehled prodejců najdete zde.

Nákladní vlak DUPLO na 4KIDS.CZ

nahoru ↑

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled velmi snadno dostupných, levných a pěkných hraček. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pastelky, pracovní sešity i oblékání panenek (najdete v mém e-shopu), a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásné Vánoce. 🙂 Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart