18 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 2 do 3 let

Připravila jsem pro vás tipy na vánoční dárky, které zaujmou děti od dvou let. Některé dárky využijí i čtyřleté děti. Některé hračky jsou velmi dobře dostupné, u jiných je dostupnost obtížnější. Podrobnosti jsem sepsala níže do článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tip č. 1: HEADU Montessori – Můj domeček

Montessori puzzle můj domeček jsou puzzle, které zabaví děti přibližně od 2 do 5 let věku. Děti sestaví z kartiček domeček podle své fantazie, a poté jej vyplní předměty. Každý předmět má v puzzlích předem dané místo. Kartičky domečku jsou extrémně pevné a odolné, stejně tak puzzle předmětů jsou krásně silné a pevné. Některé dílky svítí ve tmě, můžete to vyzkoušet v tmavé místnosti. Nápad to je krásný, ale při skládání jej asi příliš neoceníte. Nicméně pro děti je velké překvapení, když jim v noci ukážete, že některé dílky svítí. 🙂 Sada obsahuje 8 herních desek s ilustracemi částí domu (kuchyň, obývací pokoj, koupelna, ložnice, dětský pokoj, sklep, terasa, půda). Do každé z desek patří 4 předměty (celkem je ve hře obsaženo 32 tvarovaných objektů). Domeček můžete složit různě – dílky domečku lze poskládat jako vysoký dům, činžovní dům, nízký dům, rodinný domek nebo vilu. Záleží jen na tom, jak jej chce dítě složit. Předměty mají své pevné místo. Dílky se vyndávají snadno, protože v domečku jsou malé otvory na prst, kterými lze dílky vymačkat. Puzzle rozvíjí představivost a podporují zájem dětí o své okolí. Dítě může vyprávět, co je na obrázku, co se na obrázku děje, kde je co uložené a jak se jednotlivé předměty jmenují. V noci může objevovat svítící dílky. Puzzle jsou inspirovány metodou Montessori.

Puzzle za nízkou cenu pořídíte v knihkupectví Dobre-knihy.cz, kde je mají za nízkou cenu. Puzzle jsou dostupné také v e-shopu Agatinsvet.cz.

PUZZLE MONTESSORI DOMEČEK na DOBRE-KNIHY.CZ


Tip č. 2: Pohádkové učení (Kouzelné čtení)

Na knížce je uvedeno, stejně jako na webu Kouzelného čtení, že se hodí pro děti školkového věku. Knížku zvládnou prohlížet i děti okolo 2,5 let, a naopak se může líbit pětiletým dětem. Pohádkové učení je rozděleno do osmi kapitol. Každá dvoustrana představuje jednu kapitolu. Dvojstranu tvoří hlavní velký obrázek a boční panel s učícími prvky – čísla, denní doba, tvary, barvy, činnosti. Ilustrace jsou moc pěkné, vtipné a akorát pro děti ze školky. Kniha má vazbu leporelo – všechny listy jsou stejně silné. Rohy knížky jsou zahnuté. Listy jdou ohnout – dětem se to už bohužel podařilo, vazba jde roztrhnout. Doporučuji dávat na knížku pozor.  Kniha vypadá jako klasické leporelo. Je pěkně natištěná, kvalitní.

Knížka je perfektně dostupná. Seženete ji například na Bambule.cz, kde je k dostání za nízkou cenu (nejvíce se vyplatí pro členy klubu Bambule). Dále je kniha dostupná na Albi.cz a také na Knihydobrovsky.cz.

POHÁDKOVÉ UČENÍ na KNIHYDOBROVSKY.CZ


Tip č. 3: BRIO Požární stanice

Hasičská stanice se hodí pro děti od tří let věku, protože hračka obsahuje menší části, které by mohly malé děti strkat do pusy, případně by možná mohly znehodnotit autíčka. Hračka je vyrobena převážně z plastu. Poměr plastu a dřeva mě překvapil. Plast tvoří odhadem přes 95 % výrobního materiálu. Dřevěné jsou sloupy a to je vše. Oheň je vyroben z gumy, auta a panáčci jsou z plastu. Hračka je velmi kvalitní a vydrží i nešetrné zacházení. Balení obsahuje samotnou hasičskou stanici, skluzavku, samostatně stojící oheň, motorovou pilu, auto na baterie, které svítí a horní část se vyklápí, další hasičský vůz (ten nesvítí) s hadicí a žebříkem, dva kufry a dva panáčky – pána a paní. Na střeše hasičské stanice najdeme přistávací plochu pro vrtulník (není součástí balení). V patře mohou parkovat auta, stejně jako je možné zaparkovat autíčka v přízemí. Hasiči i auta mohou jezdit nahoru a dolů po skluzavce.

Jedno hasičské auto svítí po zmáčknutí tlačítka. Druhé lze magnetem připnout za první svíticí auto. Co je trošku škoda, tak je to, že hasičské auto nejezdí samo. Bylo by perfektní (když už houká), kdyby jezdilo. To je asi jediná drobnost, která mi přišla jako velká škoda. Jinak je hasičská stanice super, děti ji mají moc rády. Druhé hasičské vozidlo nesvítí, ale má navíjecí hasičskou hadici, která vypadá jako provázek s plastovým vyústěním na počátku hadice, dále má autíčko odklápěcí žebřík. Panáčci mohou v ruce držet motorovou pilu. Samostatně stojící ohýnek je vyroben z průhledné gumy, což je poměrně šťastně zvolený materiál. Děti se o tento materiál nezraní a zároveň jej ani nezničí. Požární stanici koupíte na Pinkorblue.cz (doprava zdarma) nebo na 4kids.cz.

POŽÁRNÍ STANICE na PINKORBLUE.CZ


Tip č. 4: Batůžek do školky Lewro Dixie 9

Batůžek pro děti jsem pořídila ve Sportisimo.cz, když jsem se šla podívat, jaké batohy mají na prodejně vystaveny. Jakmile děti zvířátka uviděly, hned se jim zalíbily. Materiál je dobrý, za tu cenu skvělé provedení. Batoh má vše, co jsem chtěla – je poměrně lehký, má polstrování na zádech, polstrované ramenní popruhy, hrudní pásek na zapínání, postranní kapsičky na pití a navíc malou přední kapsu a odrazky. Kapsy se zapínají na zip.

Z batohu Lewro jsem velmi mile překvapená. Jeho nevýhodou je špatná dostupnost. Pořídíte jej pouze v e-shopu Sportisimo.cz nebo na prodejnách. Tento batoh je velmi hezký, kvalitní a za cenu 399 Kč nemá konkurenci. Prohlížela jsem také ostatní batohy značky Lewro, ale vždy jim něco chybělo – buď byla látka tenká, batoh malý nebo velký, nebo neměl hrudní popruh. Doma máme také třetí, novější, batoh Lewro Dixie Medvídek, který je ještě hezčí. Podívejte se na video, ve kterém podrobněji uvidíte, jak batoh vypadá. Video a více fotografií najdete v recenzi Batůžek do školky: Jak jsme vybírali, přehled značek a recenze Lewro Dixie 9.

LEWRO DIXIE na SPORTISIMO.CZ


Tip č. 5: Dřevěná kuchyňka z Lidlu PLAYTIVE®JUNIOR

Po úmorném hledání jsem se rozhodla pro kuchyňku z Lidlu. Hlavním důvodem byla montáž. Některé kuchyňky vypadají na fotografii krásně, ale z recenzí jsem zjistila, že je velmi obtížné kuchyňku složit. Díly do sebe nepasují, musí se převrtávat díry a kvalita materiálu je spíše horší. Proto jsem vybrala kuchyň Playtive Junior z Lidlu. Kvalita kuchyně je dobrá a odpovídá pořizovací ceně. Jednotlivé detaily mohou být u některých prvků kuchyně poničené, nevykreslené nebo nepřesné. Naše kuchyň má v rohu varné desky asi půl centimetrový našedlý pás, v němž chybí černá barva. Na první pohled si defektu člověk nevšimne. Zadní barevná deska je potažena papírem – neměla by přijít do kontaktu s vodou.

Kuchyňku jsme montovali přes dvě a půl hodiny. Díly do sebe zapadaly. Na zadní stěně chyběl podle návodu jeden otvor, který při montáži nebyl nutný a stěnu šlo bez problémů přidělat. Dětská kuchyňka se skládala z velkého počtu šroubků a dílků, ale montáž šla poměrně dobře právě díky skvěle vyměřeným částem. Kvalita materiálu je dobrá, vztaženo k pořizovací ceně. Dřevěná kuchyň je poměrně těžká, bytelná, hezky vyvedená. Zadní stěna se zdá být vyrobena z dřevotřísky, dřez, kohoutek, háčky, úchyty a tvořítko na led jsou z bytelného plastu. Ostatní části jsou ze dřeva. Na nohy můžete nasadit plastové polohovací podložky. Velikost kuchyňky je  77 cm x 97-103 cm (nastavitelná výška) x 30 cm. Kuchyňka je vybavena velkou řadou funkcí. Vezmu-li to od shora, je to mikrovlnná trouba, která po zmáčknutí tlačítka START svítí a vydává zvuky. Umí po chvíli ohlásit konec ohřevu. Digestoř u sporáku je možné stisknutím tlačítka rozsvítit a zhasnout. Dvouplotýnkový sporák se rozsvěcuje zapnutím tlačítka. Svítí také trouba. Zmáčknutí a vypnutí tlačítka troubu rozsvítí nebo zhasne. V malé lednici je tvořítko na led, do nějž led (bílou dřevěnou kostku) vložíte a po stisknutí páčky led vypadne do kelímku. Jako nevýhodu shledávám ne příliš těsnící magnety, které reagují na prudký pohyb (například, když děti vedle kuchyňky proběhnou). Občas se díky špatně těsnícímu magnetu ve dvířkách rozsvítí mikrovlnná trouba nebo pečící trouba. Baterie AAA lze snadno vyměnit rozšroubováním krytu. Podrobný článek jsem připravila zde: Recenze dětské dřevěné kuchyňky z Lidlu PLAYTIVE®JUNIOR. Kuchyň je dostupná v e-shopu Lidl.cz.

KUCHYŇKA na LIDL.CZ


Tip č. 6: Patrová parkovací garáž Brio s výtahem

Hračka se hodí pro děti od 18 měsíců, ale spíše si s ní budou hrát děti od dvou a půl let, které plně využijí její funkce. Garáž je bezpečná, nemá ostré hrany. Rok a půl staré dítě může mít potíže s obsluhou výtahu. Hračka je vyrobena ze dřeva a z plastu. Plast je zastoupen ve větší míře, než jsem čekala. Na druhou stranu je zpracování velmi kvalitní, garáž se neponičí ani při nešetrném zacházení. Autíčka, která jsou součástí balení, se nezničí ani po vyprání v pračce. Lze na ně vylít nápoje, namočit je do kečupu a následně drhnout jarem a houbičkou. Vydrží všechno. Balení obsahuje samotnou garáž, skluzavku pro auta, kterou je nutné na garáž připevnit a také tubus s výtahem, který se též ke garáži připevní. Uchycení je snadné. Děti zvládly připevnit výtah samy, pomohla jsem jim pouze se skluzavkou, která se nacvakne do dvou zdířek a je to hotové. Dále balení obsahuje dvě malinká autíčka – modré a červené, a také žlutý nákladní vyklápěcí vagon. Garáž pořídíte například na Allegro.cz nebo na 4kids.cz. Garáž má tři patra, jeden výtah skluzavku (sjezd) pro auta a také sklopnou rampu, která se musí přidržet, aby mohlo autíčko sjet buď na nákladní vagon, nebo na koleje. Výtah se ovládá otočným kolečkem a staví ve dvou patrech.

GARÁŽ na 4KIDS.CZ


Tip č. 7: Domeček prasátko Peppa Big Bloxx Peppa Pig a domeček dědečka

Domeček prasátka Peppy slavil u dětí velký úspěch. Kostičky jsme poskládali do dvoupatrového malého domečku, ve kterém má Peppa s Tomem postýlku a maminka s tatínkem tráví volný čas na terase nebo v kuchyni. Koupila jsem dětem dva domečky – domeček prasátka Peppy a domeček dědečka. U domečku dědečka je velká škoda ta, že v domečku chybí také babička, jinak jsem žádnou chybu nenašla. Domečky mají děti moc rády – hraje si s nimi dvouleté i šestileté dítě. Tři děti se dvěma domečky dobře vyhrají a hezky si je při hraní rozdělí. Každý domek je jiný, oba mají zahradu a dobrý přístup jak na zahradu, tak dovnitř do domečku. Krásné domečky jsem koupila na Amazon.de – byly zde za nízkou cenu.

BIG BLOXX na AMAZON.DE


Tip č. 8: LEGO DUPLO

Snad každé dítě miluje LEGO DUPLO. Doma máme 15 sad a děti si s nimi rády hrají pořád. Stále se v obchodech objevují nové a nové sady a ty staré se přestávají prodávat. Velký úspěch má sada s vláčkem, který jezdí a vydává zvuky, koleje, které rozšiřují železnici a umožní vláčku, aby jezdil po celém bytě. 🙂 Vybírat můžete krásné sady pro holčičky (Minie, Hello Kity, Gábin kouzelný domek, Ledové království) nebo sady pro kluky (Spidey, nákladní vlak, letiště, závodní auta).

LEGO DUPLO koupíte výhodně v e-shopu Muzeumlega.cz (doprava zdarma na vše do PPL parcelshopu), kde bývají výhodné akce na vybrané sety stavebnic. Velký výběr DUPLO najdete také na Bambule.cz, kde mají členové klubu Bambule slevu.

Ke krásným sadám, které máme doma patří LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak, který se hodí pro děti od tří let. Dvouleté děti si se stavebnicí mohou také pohrát, ale ještě plně nevyužijí všechny možnosti, které tato sada nabízí. S vláčkem si vyhrají i prvňáčci. Podle výrobce je tato sada určena pro děti od 2 do 5 let věku. Z kostek sestavíte koleje, vytvoříte loď, stánek s občerstvením, tankovací zastávku, lavičku, drobné přístaviště, jeřáb a samozřejmě také mašinku (lokomotivu a dva vagóny). Koleje po sestavení (dle návodu) měří 170 centimetrů na délku a 83 centimetrů na šířku. Jeřáb je vysoký 28 centimetrů, mašinka je vysoká 10 centimetrů a dlouhá 47 centimetrů. Člun je po sestavení dlouhý 19 centimetrů, vysoký 20 centimetrů a široký 12 centimetrů. Sada je poměrně velká, ale mohlo by v ní být více kolejí. Celá sada obsahuje sestavitelnou lokomotivu s technologií Push & Go. Lokomotiva svítí a vydává zvuky, 2 nákladní vagóny s funkcí naklápění, 5 barevně rozlišených akčních kostek, přístav s malým jeřábem, loď, větší jeřáb,  24 dílů kolejí, čerpací stanici, kávovar, hrnek, tabulku čokolády, sklenici s mlékem, rybářskou síť, chleba, banány, balíček, pokladnu, klíč, rybu a jídelní lístek. Dále balení obsahuje tři panáčky – strojvedoucího, kapitána a servírku. Člun lze používat také ve vodě, naopak přední vláček mašinky nesmí přijít do kontaktu s vodou. Sadu koupíte na Muzeumlega.cz.

LEGO DUPLO na MUZEUMLEGA.CZ


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


Tip č. 9: Albi tužka

Tužka je skvělá. Jsem nadšená a moc se líbí i mně. Princip fungování je snadný. Plastová silná tužka se přiloží na list knížky a podle nastaveného programu tužka mluví. Abych to všechno vzala popořadě. Bílá tužka má uprostřed držadla velké tlačítko, kterým se vypíná a zapíná. Pokud začnete prohlížet knížku, je potřeba položit tužku na ikonku “zapnutí”, která jí řekne, jaká knížka se prohlíží. Poté už stačí přikládat tužku na nakreslené obrázky a ona poctivě vypráví, co najdete na obrázku. K tužce se zvlášť dokupují Albi knížky. Albi knihy jsou samy o sobě obyčejné obrázkové knížky, ze kterých se stává interaktivní zábavné čtení až s pomocí krásné Albi tužky. Vybrat si můžete ze široké nabídky knížek, ať už to jsou pohádky, zábavné knihy pro nejmenší tříleté děti, počítání, abeceda, nebo naučné encyklopedie. Knížky se liší dle věku dítěte. Recenze na Albi knihy najdete v sekci KOUZELNÉ ČTENÍ. Recenzí je zde hodně a postupně přibývají.

Jaké druhy knih máte na výběr?

 • Povolání – Každému jednomu povolání je věnována jedna mini kniha. Kniha seznámí děti s příslušným povoláním – zvěrolékař, lékař, hasič, policista, učitel.
 • Logopedické říkanky – Když myšky šeptají, Když roboti brebentí
 • Jazykové obrázkové slovníky – španělský, francouzský, anglický
 • Tip do školky – Pohádkové učení, Předškolákem v cukuletu
 • Pro školáky – Přírodověda, Vlastivěda – zeměpisná část, Vlastivěda – dějepisná část, Putování magickou Prahou
 • Další zajímavé tematické knihy – Doprava, Dinosauři, Lidské tělo, Svět zvířat, Můj svět

A další tituly. Knih je hodně, postupně přibývají. Tužka je dobře dostupná. Pořídíte ji například na Knihydobrovsky.cz. Dále můžete Albi tužku zakoupit v hračkárně Bambule, kde můžete využít slevu pro členy klubu. Tužka je dostupná také na Albi.cz (zde je trošku dražší).

ALBI TUŽKA na KNIHYDOBROVSKY.CZ


Tip č. 10: Magnetická stavebnice Magformers a Limmys

Na hranách každého čtverce a trojúhelníku jsou rozmístěny magnety, díky nim dílky drží u sebe. Postavit toho můžete hodně – velké srdce, raketu, domeček, míč, zkrátka, co vás napadne. My máme stavebnici o velikosti 30 dílků. Prodává se ještě menší – 14 dílků. Aby bylo možné ze stavebnici postavit něco pořádného, zdá se mi 30 dílků tak akorát. Za výhodnou cenu pořídíte stavebnici Magformers na Amazon.de (zde je na výběr velké množství druhů) nebo na Pinkorblue.cz.

Stavebnice Magformers je kvalitní, ale příliš drahá. Proto jsem dětem koupila ještě další stavebnici značky Limmys. Tato značka nabízí velmi dobrý poměr ceny a kvality. Stavebnici jsem pořídila na německém Amazonu, vzala jsem dvě stejné sady po 74 kusech. V sadě jsou i kolečka, aby bylo možné složit autíčko. Hračka se zdá bytelná. Pozor: Pokud budete kupovat magnetickou stavebnici jiných značek! Některé stavebnice jsou nekvalitní – magnety u sebe nedrží, také jsem viděla, že některá kolečka se ulamují. Magformers a Limmys jsou kvalitní, přičemž Limmys je tedy o velké poznání levnější.


Tip č. 11: Mega Bloks vozík s kostkami velký

Kostky a produkty Mattel Mega Bloks máme doma hned tři. Není to pouze zmíněný vozík, ale i velké hasičské houkací auto a také pytel s kostkami. Pokud se rozhodnete koupit například vozík, auto nebo mašinku – Mattel vyrábí pod značkou Mega Bloks krásné a nápadité hračky – vřele doporučuji dokoupit pytel s kostkami. My máme obyčejný základní pytel se 60 kostkami. Tím se hračka (v našem případě vozík nebo hasičské auto) skvěle rozroste a moc to nestojí. Vozík slouží k převážení kostiček. Součástí jsou také samolepky na procvičení barev a čísel. Můžete je nalepit na kostky nebo nemusíte. Stavebnici Mega Bloks koupíte například na 4kids.cz. Vybrat můžete různé druhy – stoleček, mašinku, kostky.

MEGA BLOKS na 4KIDS.CZ


NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy
Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


Tip č. 12: Lucy & Leo Chytání housenek – dřevěná motorická stolní hra s magnety

Do dřevěné podložky, ve které je deset otvorů, se zasunou housenky. Dítě má za úkol pomocí dřevěného magnetického ukazovátka housenky vytáhnout. Dřevěná podložka je opatřena jemnou zelenou kresbou a kdybyste chtěli hru ozvláštnit, můžete vyměnit pozadí za jiné. Součástí hry je sedm papírových podložek s barevnými obrázky, které se položí na desku a máte zcela jinou hru. Na desku lze položit procvičování číslic, tvarů a barev. Děti mohou vytahovat housenky podle toho, jak jdou za sebou čísla, podle předem nakreslených barev nebo dle tvarů. Můžete si sami vytvořit různé úrovně hraní.

Hračka se hodí pro děti od tří let do čtyř až pěti let věku. Ale i starší sourozenci tříletých dětí si budou chtít hru vyzkoušet. Opravdu to je krásná a zábavná hračka. Housenky mohou chytat díky vyměnitelným předlohám mladší i starší děti. Hračku můžete přizpůsobit podle aktuálních potřeb.

 • Značka: Lucy & Leo
 • Rozměry: 36×36 cm
 • Věk: od 3 let (možná už od 2,5 let)
 • Materiál: Dřevo a plast (housenky), magnet

Tuto krásnou hračku koupíte v hračkářství 4kids.cz nebo v knihkupectví Dobre-knihy.cz.

LUCY & LEO na DOBRE-KNIHY.CZ


Tip č. 13: HABA hra s barvami, špalíky a kroužky

Princip tkví v tom, aby děti do desky s otvory vložily barevné špalíčky a na ně umístily barevné kroužky. Na první pohled vypadá hra primitivně, ale dítě si s ní užije poměrně hezkou a kreativní činnost. Může si se špalíčky vyhrát, kombinovat barvy podle fantazie a také počty špalíků a kroužků. Na desce je umístěno 16 otvorů v řadě 4×4.

Do každého otvoru patří jeden špalíček a na něj se vsune jeden kroužek. Celkem je ve hře osm barev, od každé jsou dva špalíčky a dva kroužky – tmavě modrá, modrá, světle modrá, zelená, červená, žlutá, oranžová, růžová.

 • Výrobce: Habermaaß GmbH – HABA
 • Vyrobeno v Německu
 • Rozměry: 18,5 x 18,5 cm
 • Materiál: Celodřevěné, deska z bukového dřeva
 • Počet kusů: Deska, 16 špalíků, 16 kroužků (33 kusů celkem), zabaleno v papírové krabici
 • Věk dětí: Výrobce uvádí od 2 do 6 let
 • Cena a dostupnost: Hračku lze  pořídit na Agatinsvět.cz (cca 940 Kč). Cenově výhodněji vychází na Amazon.de (cca 26 eur).

Hračka je kvalitní a krásná. Lak se zatím neoloupal, nepoškrábal. Deska je velmi bytelná, nejsou na ní rýhy, je hezky hladká a opracovaná. Celkově jsem moc spokojená. Cena odpovídá kvalitě. Kdybych hračku koupila v supermarketu, byla by pravděpodobně výrazně lehčí, protože by na ni výrobce použil jiné dřevo. I když je deska malá, tak něco váží. Hra je fakt perfektní. 🙂

HRA HABA na AGATINSVET.CZ


Tip č. 14: Kačka a Matěj – hledej v obrázcích

Obrázkovou knihu si zamilují děti od dvou do čtyř let. Pro starší děti se mi zdá zbytečné ji pořizovat, i když knížka je to krásná. Knížka ukazuje, jak bydlí dva kamarádi Kačka a Matěj a co přes den dělají. Kačka s Matějem jdou do parku, nakoupit podle seznamu, který dala Kačce maminka, hrají si na hřišti. Děti na každé straně hledají předměty, které jsou nakresleny na barevném lístečku. Na každé stránce mají najít kočičku, která se toulá skrze celý příběh.

 • Nakladatelství: REBO PRODUCTIONS CZ, spol. s r.o.
 • Autor: Eefje Kuijl
 • ISBN: 978-80-255-1294-4
 • Rok vydání: 2020
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 18
 • Rozměry: 248x247x17 mm
 • Doporučená cena: 349 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Kniha je dobře dostupná a pořídíte ji pohodlně online, například v Knihách Dobrovský.

KAČKA A MATĚJ – HLEDEJ V OBRÁZCÍCH na KNIHY DOBROVSKÝ


Tip č. 15: Mozaika s velkými dílky

Děti vkládají do obrázku velké dílky, procvičují jemnou motoriku a trénují barvy. My máme mozaiku Button Nail, která je plastová, velká a děti mohou do mřížky vkládat dílky u několika obrázků. Naše mozaika má poměrně slušné provedení a je velmi levná (kupovala jsem s tím, že bude na chvíli). Jeden dílek měří cca 3 cm a je opravdu velký, nemusíte se bát, že by ho dítě spolklo. Mozaiku koupíte na Allegro.cz.

BUTTON NAIL na ALLEGRO.CZ

🏆PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ TIPY DO KATEGORIE HRAČKY (VŠE VYZKOUŠENO – RECENZE + FOTOGRAFIE).🏆


Tip č. 16: WADER 32380 Middle Truck Popelářský vůz

Hezký popelářský vůz Wader měří 42 cm a obsahuje jednu popelnici, kterou lze vyndat z držáku na popelnice. Zadní část vozu lze pootevřít, nasypat do vozu menší hračky (jako odpadky) a zase je vysypat. Přední část vozidla lze zcela vyndat a zasunout znovu. Auto je celoplastové, lze jej umýt, pokud je potřeba, a osušit. Cena kolem 400 Kč je velmi dobrá. Auto koupíte například na Allegro.cz (nejde si vybrat barvu – nějaké auto odešlou) a na Mall.cz nebo na 4kids.cz.


Tip č. 17: Dřevěný labyrint

Dřevěný labyrint
Dřevěný labyrint

Krásný dřevěný labyrint zaujme děti od 2 let. Podobné labyrinty mají děti například ve školce nebo v dětské skupině. Vybrat si můžete ze dvou různých variant – farma nebo cirkus. Dřevěný labyrint pomáhá rozvoji jemné motoriky, děti zároveň zaujme a zabaví. Tuto hračku koupíte například v e-shopu Cistedrevo.cz.

DŘEVĚNÝ LABYRINT na CISTEDREVO.CZ


Tip č. 18: Dřevěná motorická duha

Dřevěná motorická duha

Motorická duha ze dřeva rozvíjí dětskou představivost. Z duhy je možné postavit domky, dráhy nebo spirály. Hračka rozvíjí dětskou kreativitu, podporuje koordinaci ruka-oko. Motorickou duhu koupíte v e-shopu Cistedrevo.cz.

MOTORICKÁ DUHA na CISTEDREVO.CZ


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Přeji vám hezkou zábavu.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart