HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAJEME SITIPY NA DÁRKYVÁNOCEVŠECHNY ČLÁNKY

Dárky k Vánocům pro děti od 2 do 3 let

Jaký rozum má dítě ve dvou letech z Vánoc a kdo se na ně víc těší? Rodiče nebo batole? 🙂 Mám pro vás další tipy na vánoční dárky pro děti. Hračky máme doma a jsou perfektní. Pro ty ne příliš povedené kousky jsem připravila speciální článek, abyste se jim raději vyhnuli. Ale teď se pojďme podívat na ty naše hračky, které jsem seřadila opět podle cenových kategorií.

Hračky do 200 Kč

Woody šatní skříň medvídek

Taková blbina, řekla jsem si, když jsem šatní skříň kupovala. Medvídka za 140 Kč pořídíte na Mrakyhraček.cz (bývá tam je na něj akce), další členy medvědí rodinky koupíte na 4Kids.cz (puzzle pro holčičky, medvědí rodinku). Dřevěná hračka potažená papírovými obrázky je vlastně skvělý nápad aby, se dítě naučilo jednotlivé kusy oblečení. Co k čemu patří? Velká záhada, kterou často řešíme a Martínek si to ne a ne zapamatovat (chlapi jedni 🙂 ). Puzzle jsou hezké, trošku se odřou, ale zase za pořizovací cenu kolem 140 Kč je to perfektní dárek, se kterým si dítě vyhraje. Skládáme spolu, oblékáme medvídka podle počasí a říkáme si, kam zrovna jde. Geniální.

Jaro, Léto, Podzim, Zima: Knihy od Rotraut Susanne Berner

Nejlepší, nejlepší, nejlepší. Podrobné recenze na knihy najdete v sekci Naše knihovnička.  Každou knihu koupíte do 250 Kč. Ať už pořídíte jeden díl nebo celou sérii, máte nádherný dárek pro vnoučka nebo vnučku. Ano, nám knihu také koupila babička, která prošmejdí úplně všechno. 🙂 Knihy jsou perfektní a já dávám Martínkovi každého čtvrt roku jednu. Podle ročních období. Knížka je vhodná pro děti od dvou let, i pro starší prcky. Skýtá hodně příběhů, zabaví celou rodinu. Je to krásné prohlížení, čtení, vyprávění. Hodnotila bych na jedna hvězda a moc  za ni děkujeme. Akce na knihy bývají na Alza.cz. Sérii knih koupíte také na v Knihkupectví Dobrovský, kde vám je doručí domů zdarma při nákupu nad 800 Kč.

Rok v lese

Pro dvouleté dítě je kniha těžká a musí ji prohlížet s rodiči. O to je to ale větší paráda. Ukážete mu, co se všechno ukrývá v lese, pod zemí, jak se mění čtvero ročních období a co dělají zvířátka po celý rok. Podrobnou recenzi na knihu mám pro vás připravenou a můžete se do detailu podívat, jak knížka vypadá a co v ní najdete. Knihu seženete nejlevněji přes internet a jestli se vyplatí koupit? Rozhodně ano. Knihu levně  seženete v Megaknihách, kde musíte zaplatit ještě poštu, nebo na Alza.cz. Při nákupu nad 800 Kč vám knížku doručí zdarma až domů z knihkupectví Dobrovský.

Hračky do 300 Kč

Duplo zvířátka

Stejně se mi zdá, že Martínek má na stavebnici Duplo nejraději zvířátka. Doplňky, které nejsou drahé, ale zapůsobí. Zatím má zvířátka z Duplo Lesopark a od Ježíška dostane další. Na výběr máte neskutečné množství zvířat a krásná jsou všechna. Záleží na tom, která vám nejvíce padnou do oka. U nás mají rozhodně úspěch. 🙂 Udělala jsem velký průzkum, kde DUPLO koupit. Myšlenky jsem sepsala do článku Víte, jaké DUPLO děti milují a kde ho levně koupit?

Magnetická pyramida Woody

O dřevěné magnetické pyramidě jsem psala již v minulém díle a ano, hodí se i pro 18 měsíční dítě. Pyramida je dle výrobce určena pro děti od dvou let a opravdu až ve dvou letech ji umí kompletně složit. Zabere jim to poměrně dost času a baví je to. Na pyramidě můžete procvičovat barvy, velikosti kroužků, což je pro dítě těžké a neustále se k činnosti znovu a znovu vrací.

Magnetická pyramida Woody

Magnetická pyramida Woody.

Martínek často pyramidu složí úplně špatně a ještě v určování velikostí není kovaný. Což mě utvrzuje v tom, že se nákup skutečně vyplatil. Když dítě pyramidu složí, může ji roztočit jako káču a věřte nebo ne, tohle má velký úspěch. Hračku koupíte na Feedo.cz za 280 Kč, a také v obchodě Mrakyhraček, kde bývá často v akci za 280 Kč. Pokud narazíte na podezřele levnou pyramidu, bude se jednat o klasickou dřevěnou pyramidu, která není magnetická a tudíž není možné dílky rozložit a zase složit.

Moje první vláčkodráha Bigjigs

Perfektní vláčkodráha pro začínající strojvůdce. Pro dvouleté dítě bohatě stačí. Než si osvojí, jak složit koleje, kam postavit domečky, postavičky a jak se k sobě skládají mašinky, bude to nějakou dobu trvat. Vláčkodráha Bigjigs je kvalitní, barva vláčků se postupem času může olupovat, záleží na tom, jak s ní děti zachází (a naše děti s ní nezachází právě v rukavičkách). Když budete kupovat první vláčkodráhu, ptejte se sami sebe: Koupím ještě další koleje? Chci dokupovat různé sety a mašinky? Pokud ano, doporučuji vybrat si jednu značku a tu postupně rozšiřovat. Záleží na tom, kolik do mašinek chcete investovat.

Moje první vláčkodráha Bigjigs

Moje první vláčkodráha Bigjigs

Nádherné jsou hračky Brio a Plan Toys, které jsou  docela drahé, byť benefity z koupě hračky jsou vysoké, ne každý rodič si může dovolit děti mašinkami pravidelně zásobovat. Levnější variantu představuje právě značka Bigjigs.

Hračky do 1000 Kč

Zapf Creation My First Baby Annabell Bratříček

Máme panenku. Šmulák si ji moc přál, toužil po ní, kudy chodil, tak jsem mu ji koupila. Uf. Výběr panenky není jen tak, to vám tedy povím. K dispozici máte asi milion druhů panenek, často hrůzostrašných, které by budily ze spaní i mě. Pátrala jsem jako detektiv po tom, jakou pannu koupím. Stálo mě to moře času. Bude mluvit? Ne, raději ne. To by se jí mohl bát. Bude chodit na nočník? To je dobrý nápad. Jenže Matěj byl toho názoru, že se stačí stran přebalování starat o dvě děti, natož ještě o pannu. Tahle možnost také padla. Bude mít vlasy? Ne, to rozhodně ne. Už vidím, jak jí v nepozorované chvíli vlasy napatlají barvami, jídlem, pastou na zuby a já nevím, co je ještě napadne. Jaká tedy první panenka bude? Bude to miminko. Bude mrkací, bude mít dudík nebo mlíčko.

Rozhodla jsem se pro Baby Anabell, protože mi přišla roztomilá. Viděla jsem celou řadu panenek, které se mi zkrátka nelíbily, nebo nesplňovaly požadavky (jak jsem psala výše o nočníku, mluvení a vlasech). 🙂 Široký sortiment Annabellek najdete také v e-shopu Pinkorblue.cz. Záleží, co vám bude vyhovovat více kvůli platbě za poštu. Panenku jsem pořídila za necelých 700 Kč. Zdá se mi hodně malá, ale je pravda, že pro děti je velká tak akorát. Vzala jsem „pánskou“ verzi s modrým oblečením, protože, jak pravil Matěj: „Ještě růžovou panenku, no to snad ne, aby děti tahaly všude růžovou pannu. Jinou barvu nemají? Jestli mají, tak rozhodně jinou barvu. Ukaž. Mají. Tak tu modrou.“

Mluvící medvídek Tedík

Medvídek Tedík je odolný, vydrží i nešetrné zacházení. Bohužel nejde vyprat.

Medvídek Tedík je odolný, vydrží i nešetrné zacházení. Bohužel nejde vyprat.

Medvídek Tedík říká básničky. Máme ho skoro dva roky, a podle zkušenosti bych jej doporučila rozhodně až pro dítě od roku a půl, klidně od dvou let. V této době si s ním může samo hrát, nebude ho ničit, neušpiní ho. Medvídek je odolný, vydrží nešetrné zacházení, ale není možné jej vyprat v pračce. To ostatně nejde s žádnou mluvící hračkou. Ještě pokukuji po medvídkovi Vojtíkovi, který umí povídat pohádky a už vím, že mu podlehnu. Otázka je, kdy to bude, jestli za měsíc, dva nebo čtyři. 🙂 Tedík je skutečně nesmírně kvalitní a předpokládám, že Vojtík bude také. Kdybych ho pořídila do Vánoc, dám vám vědět, jaký je. Medvídka koupíte v akci na 4Kids.cz.

Pejsek Fisher Price

O Pejskovi a jeho sestřičce jsem psala již v minulém díle. Martínek dostane pejska až ve dvou letech, Filka v roce. Možná, že si říkáte, že je to pro dvouleté dítě pozdě. Záleží to na tom, jaké dítě je. Martínek bude nadšený. Medvídka viděl na živo a moc si ho přál, líbil se mu. Dostane Pejskovu sestřičku (jako správný chlapák 🙂 ) a na Filku bude čekat pod stromečkem Pejsek. Hračky jsem sehnala ve velkém letním výprodeji a dva plyšáci stály 1300 Kč. I to bylo jedním z důvodů, proč jsem koupila hned dva. Možná, že se vám podaří zachytit poslední kusy staršího modelu, který máme my doma. Pejska v českém jazyce koupíte v akci na 4Kids.cz, kde na něj mohou být slevy. Pejska seženete také na Mrakyhraček.cz.

Haba hra s barvami

Tahle skládačka je hotová paráda, to vám povím. Krásně barevné, ale ne moc, na učení barev akorát. Jednotlivé tvary dítě navléká na tyče a trénuje jemnou motoriku. Skládací kostky jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, lak se neničí, nepoškrábe. Provedení je na jedničku. Značka Haba nemá v České republice zatím příliš silné zastoupení. Hračku koupíte například v Pinkorblue, kde mají od značky Haba velký výběr zboží.

Dino Tatra 73 cm

Auto budou milovat i děti mladší dvou let. Záleží na tom, jak si s nimi budete hrát. U nás si s Tatrovkou hrají obě děti. Vozí se navzájem po bytě, nakládají hračky a zkrátka s ní blbnou. Perfektní dárek pro malé kluky. Nevýhodou je, že zabere poměrně dost místa. Mezi výhody patří snadná údržba. Když je auto špinavé, osprchujete ho a je to. Je pro děti nebezpečné? Nemyslím si. Musí se ale při hraní hlídat. Před Vánoci bývají nejoblíbenější barvy vyprodané, alespoň loni to tak bylo (prodávají oranžovou, červeno-modrou, fialovou nebo vojenskou Tatru). Auto prodávají snad všude, ale jak jsem psala, před Vánoci je to horší s dostupností. Akce na jsou například v obchodě Mrakyhraček.cz, kde vychází ve vybraných barvách do 600 Kč.

Hračky do 2000 Kč

Duplo Lesopark

Evergreen mezi hračkami pro děti, který nejvíce ocení tatínek. 🙂 Dupla máme doma v očích dětí pomálu, v očích mých tak akorát. K loňským vánocům dostal Martínek od Ježíška Lesopark. Pro roční dítě, po svých zkušenostech, se tak velké Duplo zkrátka nehodí. Neumí si s ním pořádně hrát, roztahá kostky po bytě, zvířátka si strká do pusy. Od dvou let začíná se stavebnicí ta pravá zábava. Duplo Lesopark mohu s klidným srdcem doporučit pro dvouleté batole, které rádo staví domečky, dává do nich zvířátka. Postavit lesopark je pro dítě těžké a bude potřebovat pomoct. Zvířátka jsou nádherná, stejně jako auto, klouzačka a postavičky, které dávají hračce svoje kouzlo. Lesopark je poměrně drahý, vyprodaný a špatně dostupný. Přehled eshopů, kde se prodává, najdete zde .

Puky LRM

Jak vybrat první kolo? To byl oříšek. Vždy se ptejte sami sebe, co od kola chcete. Chcete jej pro jedno dítě, nebo kolo zdědí také sourozenec? Chcete, aby bylo kvalitní a nezničilo se, nebo preferujete motorku za 350 Kč, kterou po roce vyměníte za jiné vozítko? Vybírala jsem kolo pro dvě děti. Takové, které se nezničí, vydrží a bude jako nové. Nakonec jsem se rozhodla pro Puky LRM a jsem za něj ráda. Kdybych měla vybírat kolo pro jedno dítě, nekoupila bych tohle, ale pořídila bych Puky LRBR (to má brzdu a je vhodné pro děti od tří let). Puky LRM se hodí pro děti od dvou let a zoceluje je v udržení rovnováhy. Se Martínkem jsme se nemazali. Dostal kolo a jel. Žádná motorka, nic. Tu máš kolo, tu je helma, hotovo a nazdar. Opravdu se na kole naučil, jezdí dobře, ale je tuze líný a ne vždycky se mu jezdit chce. Když má náladu, ujede tři kilometry a i více. Po něm zdědí Puky Filka. Kolo je kvalitní, gumy se nedají propíchnout, neničí se. Filka jej bude mít jako nové. Právě proto jsem se pro nákup rozhodla. Kdybychom měli jenom jedno dítě, pořídila bych hned větší kolo, protože z tohohle, obzvláště kluci, rychle vyrostou. Puky LRM bývá v akci za bezkonkurenčně nejlepší ceny mají na Pinkorblue.cz.

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled snadno dostupných hraček pro děti. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pastelky, pracovní sešity, které najdete v mém e-shopu, a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

Už máte vybráno? Přeji vám šťastný nákup a krásného Ježíška. 🙂

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.