HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAJEME SIVÁNOCE

Dárky pod stromeček pro děti od 1 do 2 let

Hledáte tip na hračky pro děti? Jsem ráda, že čtete tento článek. Níže uvedené hračky máme doma už nějaký ten pátek, jsou vyzkoušené ze všech stran, a děti je milují. Navíc přidávám tipy na dárky, které děti teprve dostanou, a už teď se těším, co na to budou říkat. Protože Ježíšek je jenom jeden. Však víte. 🙂 Hračky jsou seřazeny do cenových kategorií.

Do 100 Kč

Kuřátko a obilí + tipy na knihy pro děti

Naše nejmilejší kniha. A že jich doma máme. Kuřátko a obilí je stálicí mezi knížkami. Prohlíží si ji v roce i Filka. Obě děti knížku milují. Z podobných knížek můžete vybírat například O veselé mašince, Polámal se mraveneček, Kozí pohádka. Knížky koupíte třeba v online knihkupectví Megaknihy.cz.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA:

Paleček

Paleček

Kozí pohádka

Kozí pohádka

O perníkové chaloupce

O perníkové chaloupce

Do 300 Kč

Zatloukačka

Zatloukačku koupila prababička, ano – moje babička, v Kauflandu. Bylo to tak, že se vypravila na nákup ovoce, paštik a já nevím čeho dalšího, a vrátila se se zatloukačkou. A víte co? Je úplně v pohodě. Barva se neolupuje, ale ve dřevě se dělají rýhy. Záleží, co od hračky chcete. Jestli chcete zatloukačku, ve které se nebudou dělat rýhy, podívejte se do výrazně vyšší cenové kategorie. Levnější zatloukačky se poničí, to rozhodně ano. Na straně druhé potom můžete hračku věnovat zadarmo někomu, kdo ji ještě využije a nemusíte se trápit s prodejem. 🙂 Děti zatloukání moc baví. Oba dva tlučou do kolíků jako zběsilí. Zatloukám s nimi a snažím se procvičovat barvy – zatloukáme nejdříve žlutou, červenou, zelenou a modrou. Jestli se bojíte kupovat hračky v hypermarketu, podívejte se do obchodu s dětským zbožím. Levnou a úplně obyčejnou zatloukačku seženete například v Alze (levné zatloukačky stojí kolem 200 Kč až 250 Kč) nebo v obchodě Proděti.cz.

Obyčejná zatloukačka z Kauflandu: Na dřevu vidíte rýhy po zatloukání.

Obyčejná zatloukačka z Kauflandu: Na dřevu vidíte rýhy po zatloukání.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA:

Zatloukačka Plan Toys

Zatloukačka Plan Toys

Little Dutch dřevěná zatloukačka modrá

Little Dutch zatloukačka

Obyčejná zatloukačka

Obyčejná zatloukačka

Dřevěná magnetická pyramida Woody (Káča)

Hračka je určena pro děti od dvou let, ale i rok a půl staré dítě si může procvičovat skládání pyramidy. Tato pyramida se mi moc líbí z toho důvodu, že obsáhne více věkových kategorií a nejsou to pouze kruhy, které se vrství na sebe, ale nabízí víc. Jednotlivé kroužky lze rozložit a zase spojovat. Právě proto zaujme i dvouleté dítě, které si z nich skládá.

Magnetická pyramida Woody.

Magnetická pyramida Woody.

Barva se neolupuje, pyramida se neničí. Poškrábe se pouze tyč a spodek pyramidy, když s ní děti nezachází příliš šetrně. Kroužky jsou jako nové. Magnetky drží dobře, dítě si nemůže skřípnout prsty a hračka je bezpečná i pro 18 měsíční batole. Filka si skládá kroužky už ve 13 měsících. ještě mu to nejde nejlépe, ale líbí se mu to. Sháníte-li dřevěnou pyramidu, mohu tuto jen doporučit. Nejlevněji ji pořídíte na Mrakyhraček.cz, kde stojí necelých 300 Kč (záleží zrovna na tom, jakou mají akci), a také na Proděti.cz. Při nákupu přes internet dejte pozor, co kupujete. Často vyhledávače najdou dřevěnou pyramidu Woody, která není magnetická. Pokud je cena podezřele nízká (250 Kč), jedná se o obyčejnou skládací pyramidu.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA:

Woody Magnetická skládací pyramida - Káča

Woody Magnetická skládací pyramida – Káča

Do 600 Kč

Dřevěná tahací hračka a vkládačka

Šneka jsme koupili ve výprodeji v Tescu (spolu s houpacím koníkem, o kterém píšu níže) a byl to nákup roku. Hračka stála asi stovku, sehnali jsme ji ve velkých letních výprodejích, o kterých jsme ani nevěděli, že jsou. Zkrátka byla to náhoda, kterou jsme chytli za pačesy. 🙂 Barva z tykadel se olupuje (respektive ji někdo okousal), jinak vše ostatní hezky drží. Děti si se šnekem hrají, není nejoblíbenější, ale baví je tahat ho po místnosti, prohlížet si, jak je barevný a vhazovat tvary.

Dřevěný tahací šnek Carousel z Tesca.

Dřevěný tahací šnek Carousel z Tesca.

Šmudlák si z něj někdy udělá pojízdný vozík a odrážedlo. 🙂 Jestli uvažujete o hračkách ze supermarketu nebo hypermarketu, nebojte se toho. Nevýhodou je čínská, případně jiná tamní, výroba. Na straně druhé ne každý rodič si může dovolit utratit za hračky desetitisíce a stejně se toho spoustu ztratí, zničí, zakutálí nebo nevyužije (u nás teda rozhodně). Hledáte-li lepší alternativu, velmi podobného šneka vyrábí značka Hape Toys, kterou pořídíte v obchodě Proděti.cz.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA:

Lamps Dřevěná vkládačka válec

Lamps Dřevěná vkládačka válec

Djeco Dřevěná vkládací kravička

Djeco Dřevěná vkládací kravička

Hape Tahačka šnek s vkládacími geometrickými tvary

Hape Tahačka šnek s vkládacími geometrickými tvary

 

Hajánek: Schlafmützen Nici (38 cm)

Obě děti mají svého Hajánka. Plyšáček má čepičku, která se přetáhne přes hlavu, když jde spát a zase se sundá, když je vzhůru. Hajánek je jako člen rodiny a jezdí s námi například na dovolenou. Hračka nemluví a nehraje, lze vyprat v pračce a zakoupíte dvě velikosti – 22 centimetrů a 38 centimetrů. My máme toho většího. Celou recenzi na Hajánka si můžete přečíst v článku Roztomilý Hajánek pro roční dítě. Hračku koupíte v Německu v kamenných prodejnách/hračkárnách nebo přes internet také z Německa. Některé e-shopy nabízí dopravu zdarma od určité částky. Objednat ji můžete z Amazonu, kde je doprava zdarma od 29 eur.

Dřevěná mašinka Jouéco

Mašinka je dokonalá. Barevná, krásná, kvalitní, neničí se a zároveň poskytuje určitý stupeň kreativity. Po zevrubném průzkumu hračkáren mi na skládacích mašinkách vadilo, že buď byly barevné až moc – několik barev na jedné kostce, nebo obsahovaly příliš málo kostiček na to, aby zabavily naše obě děti. Až značka Jouéco splňovala veškeré mé požadavky. Hračka je barevná, ale rozumně, nabízí k učení základní barvy. Dřevo je tvrdé, neničí se, barva se neolupuje. Dílky jsou dostatečně velké, je jich 18 (akorát), s mašinkou se dá hezky jezdit po bytě a vagónky se neodpojují. Mohu 100% doporučit. Hračku koupíte přes Amazon nebo v Mall.cz a také v hračkárně OKhračky.cz

Houpací koník: Dřevěná klasika

Zdálo se mi to jako naprostá zbytečnost, ale nakonec si nás houpací koník vybral sám. Jak to? Šli jsme výjimečně do Tesca, už si ani nepamatuji proč, a narazili jsme na výprodej hraček. Mezi nimi stál také dřevěný houpací koník, toho času za 300 Kč. Tak jsme ho vzali. Uznávám, že to byl velmi dobrý nákup. Koník je perfektní. Děti jej využívají, pohoupou se, odejdou zase k něčemu jinému. Mají ho ale rády a za tu cenu jsme ho v obchodě nechat zkrátka nemohli. 🙂 Jestli uvažujete o houpacím koníku, čeká vás nesmírně těžký výběr. Záleží na tom, zda bude houpání dítě bavit, což člověk předem moc nepozná. Máme celodřevěného, bez opěrátka, bez látky, plyšových doplňků. Nakonec se mi tato volba líbí nejvíce – koníka snadno omyji ve vodě, usuším a je to. Dřevo se neničí, drží (až jsem sama mile překvapena) a za málo peněz jsme pořídili hodně muziky. Podobného koníka za přibližně 470 Kč koupíte na Mrakyhraček.cz. Koník je bílý a můžete jej ozdobit dle svých představ. A v čem má obyčejný koník výhodu? Snadná údržba, dítě na něj samo vyleze, pohoupe se a sleze. Nic víc není potřeba.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU

Houpací koník celorřevěný bez opěradla Carousel z Tesca.

Houpací koník celorřevěný bez opěradla Carousel z Tesca.

Do 1000 Kč

Mluvící Pejsek Fisher Price

Pejska dostanou děti až od Ježíška, ale už jsem na něj sepsala podrobnou recenzi i s videem, ve kterém se můžete podívat na to, co pejsek umí. Mám nachystané dva plyšáčky: Pejska a Pejskovu sestřičku. Pro každé dítě mám jednu hračku, aby mělo svého mluvícího plyšáčka a už se moc těším, co na to budou říkat. S nákupem jsem váhala hodně dlouho a nakonec jsem ráda, že jsem se pro něj rozhodla. Doma máme starší typ, který se doprodává a možná, že narazíte na výhodné slevy. Obě hračky jsem koupila za 1300 Kč (dohromady). Plyšáčka s označením Smart Stages seženete na Proděti.cz a to jak Pejska, tak Pejskovu sestřičku.  Novější verzi pejska (bez oblečení, není Smart Stages) pořídíte levně na Mrakyhraček.cz. Pejsek se prodává skoro všude, ale ceny jsou dost rozdílné (možná, že tomu bude před Vánoci jinak).

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA:

Mluvící pejsek Fisher Price - CZ

Mluvící pejsek Fisher Price – CZ

Mluvící pejskova sestřička Fisher Price - CZ

Pejskova sestřička  – CZ

Mluvící pejsek Fisher Price - SK

Mluvící pejsek Fisher Price – SK

Do 1500 Kč

Chodítko Vtech

Klenot mezi zvukovými hračkami, který nikdo nezná. Chodítko Vtech je skvělý vynález a v lecčem předčí i Pejskův stoleček Fisher Price. Nejde ani tak o chodítko jako takové, jako spíše o hrací panel, který na něm je. Děti s chodítkem dělají lumpárny, ale hrací panel, ten se jim líbí, využívají ho a hrají si s ním velmi často. Za nás asi nejvyužívanější hračka, kterou doma máme. TOP. Dala nám ji babička. K hracímu panelu jsem natočila krátké video (najdete jej v recenzi). Hračku koupíte nejlevněji v Alze, nebo v akci v hračkářství Mrakyhraček.cz. Na chodítko jsem také viděla velké slevy v obchodě Proděti.cz. Stojí za to. Není dřevěná, je plastová, hraje, svítí (pro některé rodiče noční můra), ale děti ji milují. Máme ji už dva roky.

Chodítko Vtech: Hrací panel představuje pro děti perfektní zábavu.

Chodítko Vtech: Hrací panel představuje pro děti perfektní zábavu.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA:

Vtech Chodítko - Uč se a poznávej CZ

Vtech Chodítko – Uč se a poznávej CZ

Vtech Chodítko - Uč se a poznávej pro holky CZ

Vtech Chodítko – Uč se a poznávej pro holky CZ

Vtech Chodítko - Uč se a poznávej SK

Vtech Chodítko – Uč se a poznávej SK

Fisher Price pejskův stoleček

O stolečku jsem už psala v minulém příspěvku, ale zmíním ho i tady. Je perfektním dárkem i pro roční dítě a dokonce si s ním vyhraje i tříleťák. Děti mají rády, když něco svítí, bliká a hraje. Někteří rodiče nemají zvukové hračky rády a ani já jsem je ráda neměla. Na stranu druhou, když se to dětem líbí a moc si hračku přejí, hrají si s ní a mají z ní radost, tak to je pro mě rozhodující. Možná právě proto toho máme doma tolik. 🙂 Stoleček je krásným dárkem a co všechno umí jsem sepsala v podrobné recenzi. Můžete nastavit tři úrovně (stages) pro děti od jednoho roku, do 18 měsíců a od 18 měsíců. Naše děti si hrají napříč všemi úrovněmi bez ohledu na věk. Stoleček je dost drahý a koupíte ho za solidní cenu v hračkárně Mrakyhraček.cz, kde stojí okolo 1500 Kč.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU

Do 4000 Kč

Houpačka Spectra od Utukutu

Houpačku koupíte v menších e-shopech, například Samostatne-dite.cz (odtud ji mám já), Proprcky.cz, nebo přímo na webových stránkách Utukutu.cz. Říkala jsem si, že houpačku Spectra rozhodně nepotřebujeme. K čemu bychom měli doma takový velký krám. Jak jsem se mýlila.

Nejdřív jsem si myslela, že bude jenom pro Filku, protože Šmudlák nemá rád ani houpačky, ani kolotoče, a vůbec takové pohybující se vymoženosti. Bojí se jich. Jenže houpačku Spectra milují obě děti. Rády se houpou, lezou po ní a hrají si s ní. Jestli o ní uvažujete a jste pro její koupi nalomeni, mohu ji jen doporučit. Na straně druhé má také své nevýhody, ostatně jako každý produkt. Velkou nevýhodou je vysoká pořizovací cena a kvalita hračky, která mi nepřijde stoprocentní. Příčky na houpačce jsou velmi měkké a dělají se do nich rýhy, což mě mrzí, protože bych to u tak drahého produktu nečekala.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU – S E-BOOKEM SLEVA 5 %, E-book pro každou mámu, strana 56.

Přeji vám šťastný nákup a ať dárky udělají dětem pod stromečkem co nejvíce radosti. 🙂

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.