HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAJEME SITIPY NA DÁRKYVÁNOCEVŠECHNY ČLÁNKY

Dárky k Vánocům pro děti od 1 do 2 let

Hledáte tip na hračky pro děti? Jsem ráda, že čtete tento článek. Níže uvedené hračky máme doma už nějaký ten pátek, jsou vyzkoušené ze všech stran, a děti je milují. Navíc přidávám tipy na dárky, které děti teprve dostanou, a už teď se těším, co na to budou říkat. Protože Ježíšek je jenom jeden. Však víte. 🙂 Hračky jsou seřazeny do cenových kategorií.

Do 100 Kč

Kuřátko a obilí + tipy na knihy pro děti

Kuřátko a obilí byla v roce a půl Martínkova nejmilejší kniha. A že jich doma máme. 🙂 Kuřátko a obilí je stálicí mezi knížkami. Prohlíží si ji v roce i Filka. Obě děti knížku milují. Z podobných knížek můžete vybírat například O veselé mašince, Polámal se mraveneček, Kozí pohádka. Knížky koupíte třeba v knihkupectví Dobrovský.

Do 300 Kč

Zatloukačka

Obyčejná zatloukačka z Kauflandu: Na dřevu vidíte rýhy po zatloukání.

Obyčejná zatloukačka z Kauflandu: Na dřevu vidíte rýhy po zatloukání.

Zatloukačku koupila prababička, ano – moje babička, v Kauflandu. Bylo to tak, že se vypravila na nákup ovoce, paštik a já nevím čeho dalšího, a vrátila se se zatloukačkou. A víte co? Je úplně v pohodě. Barva se neolupuje, ale ve dřevě se dělají rýhy. Záleží, co od hračky chcete. Jestli chcete zatloukačku, ve které se nebudou dělat rýhy, podívejte se do výrazně vyšší cenové kategorie. Levnější zatloukačky se poničí, to rozhodně ano. Na straně druhé potom můžete hračku věnovat zadarmo někomu, kdo ji ještě využije a nemusíte se trápit s prodejem. 🙂 Děti zatloukání moc baví. Oba dva tlučou do kolíků jako zběsilí. Zatloukám s nimi a snažím se procvičovat barvy – zatloukáme nejdříve žlutou, červenou, zelenou a modrou. Jestli se bojíte kupovat hračky v hypermarketu, podívejte se do obchodu s dětským zbožím. Levnou a úplně obyčejnou zatloukačku seženete například na Mrakyhraček.cz (levné zatloukačky stojí kolem 150 Kč až 250 Kč) nebo v obchodě Feedo.cz.

Dřevěná magnetická pyramida Woody (Káča)

Hračka je určena pro děti od dvou let, ale i rok a půl staré dítě si může procvičovat skládání pyramidy. Tato pyramida se mi moc líbí z toho důvodu, že obsáhne více věkových kategorií a nejsou to pouze kruhy, které se vrství na sebe, ale nabízí víc. Jednotlivé kroužky lze rozložit a zase spojovat. Právě proto zaujme i dvouleté dítě, které si z nich skládá.

Magnetická pyramida Woody.

Magnetická pyramida Woody.

Barva se neolupuje, pyramida se neničí. Poškrábe se pouze tyč a spodek pyramidy, když s ní děti nezachází příliš šetrně. Kroužky jsou jako nové. Magnetky drží dobře, dítě si nemůže skřípnout prsty a hračka je bezpečná i pro 18 měsíční batole. Filka si skládá kroužky už ve 13 měsících. ještě mu to nejde nejlépe, ale líbí se mu to. Sháníte-li dřevěnou pyramidu, mohu tuto jen doporučit. Nejlevněji ji pořídíte na Mrakyhraček.cz, kde stojí 280 Kč (záleží zrovna na tom, jakou mají akci), a také na Feedo.cz, kde bývá dlouhodobě zlevněná na 280 Kč. Při nákupu přes internet dejte pozor, co kupujete. Často vyhledávače najdou dřevěnou pyramidu Woody, která není magnetická. Pokud je cena podezřele nízká (250 Kč), jedná se o obyčejnou skládací pyramidu.

Do 600 Kč

Dřevěná tahací hračka a vkládačka

Šneka jsme koupili ve výprodeji v Tescu (spolu s houpacím koníkem, o kterém píšu níže) a byl to nákup roku. Hračka stála asi stovku, sehnali jsme ji ve velkých letních výprodejích, o kterých jsme ani nevěděli, že jsou. Zkrátka byla to náhoda, kterou jsme chytli za pačesy. 🙂 Barva z tykadel se olupuje (respektive ji někdo okousal), jinak vše ostatní hezky drží. Děti si se šnekem hrají, není nejoblíbenější, ale baví je tahat ho po místnosti, prohlížet si, jak je barevný a vhazovat tvary.

Dřevěný tahací šnek Carousel z Tesca.

Dřevěný tahací šnek Carousel z Tesca.

Martínek si z něj někdy udělá pojízdný vozík a odrážedlo. 🙂 Jestli uvažujete o hračkách ze supermarketu nebo hypermarketu, nebojte se toho. Nevýhodou je čínská, případně jiná tamní, výroba. Na straně druhé ne každý rodič si může dovolit utratit za hračky desetitisíce a stejně se toho spoustu ztratí, zničí, zakutálí nebo nevyužije (u nás teda rozhodně). Hledáte-li levnou alternativu, velmi podobný válec vyrábí značka Hape Toys, kterou pořídíte v obchodě 4Kids za necelých 300 Kč.

Hajánek: Schlafmützen Nici (38 cm)

Obě děti mají svého Hajánka. Plyšáček má čepičku, která se přetáhne přes hlavu, když jde spát a zase se sundá, když je vzhůru. Hajánek je jako člen rodiny a jezdí s námi například na dovolenou. Hračka nemluví a nehraje, lze vyprat v pračce a zakoupíte dvě velikosti – 22 centimetrů a 38 centimetrů. My máme toho většího. Celou recenzi na Hajánka si můžete přečíst v článku Roztomilý Hajánek pro roční dítě. Hračku koupíte v Německu v kamenných prodejnách/hračkárnách nebo přes internet také z Německa. Některé e-shopy nabízí dopravu zdarma od určité částky. Objednat ji můžete z Amazonu, kde je doprava zdarma od 29 eur.

Dřevěná mašinka Jouéco

Mašinka je dokonalá. Barevná, krásná, kvalitní, neničí se a zároveň poskytuje určitý stupeň kreativity. Po zevrubném průzkumu hračkáren mi na skládacích mašinkách vadilo, že buď byly barevné až moc – několik barev na jedné kostce, nebo obsahovaly příliš málo kostiček na to, aby zabavily naše obě děti. Až značka Jouéco splňovala veškeré mé požadavky. Hračka je barevná, ale rozumně, nabízí k učení základní barvy. Dřevo je tvrdé, neničí se, barva se neolupuje. Dílky jsou dostatečně velké, je jich 18 (akorát), s mašinkou se dá hezky jezdit po bytě a vagónky se neodpojují. Mohu 100% doporučit. Hračku koupíte online například zde.

Houpací koník: Dřevěná klasika

Houpací koník celodřevěný bez opěradla Carousel z Tesca.

Houpací koník celodřevěný bez opěradla Carousel z Tesca.

Zdálo se mi to jako naprostá zbytečnost, ale nakonec si nás houpací koník vybral sám. Jak to? Šli jsme výjimečně do Tesca, už si ani nepamatuji proč, a narazili jsme na výprodej hraček. Mezi nimi stál také dřevěný houpací koník, toho času za 300 Kč. Tak jsme ho vzali. Uznávám, že to byl velmi dobrý nákup. Koník je perfektní. Děti jej využívají, pohoupou se, odejdou zase k něčemu jinému. Mají ho ale rády a za tu cenu jsme ho v obchodě nechat zkrátka nemohli. 🙂 Jestli uvažujete o houpacím koníku, čeká vás nesmírně těžký výběr. Záleží na tom, zda bude houpání dítě bavit, což člověk předem moc nepozná. Máme celodřevěného, bez opěrátka, bez látky, plyšových doplňků. Nakonec se mi tato volba líbí nejvíce – koníka snadno omyji ve vodě, usuším a je to. Dřevo se neničí, drží (až jsem sama mile překvapena) a za málo peněz jsme pořídili hodně muziky. Podobného koníka za přibližně 470 Kč koupíte na Mrakyhraček.cz. Koník je bílý a můžete jej ozdobit dle svých představ. A v čem má obyčejný koník výhodu? Snadná údržba, dítě na něj samo vyleze, pohoupe se a sleze. Nic víc není potřeba.

Do 1000 Kč

Mluvící Pejsek Fisher Price

Pejska dostanou děti až od Ježíška, ale už jsem na něj sepsala podrobnou recenzi i s videem, ve kterém se můžete podívat na to, co pejsek umí. Mám nachystané dva plyšáčky: Pejska a Pejskovu sestřičku. Pro každé dítě mám jednu hračku, aby mělo svého mluvícího plyšáčka a už se moc těším, co na to budou říkat. S nákupem jsem váhala hodně dlouho a nakonec jsem ráda, že jsem se pro něj rozhodla. Doma máme starší typ, který se doprodává a možná, že narazíte na výhodné slevy. Obě hračky jsem koupila za 1300 Kč (dohromady). Plyšáčka pořídíte levně na 4Kids.cz. Pejsek se prodává skoro všude, ale ceny jsou dost rozdílné (možná, že tomu bude před Vánoci jinak).

Do 1500 Kč

Chodítko Vtech

Klenot mezi zvukovými hračkami, který nikdo nezná. Chodítko Vtech je skvělý vynález a v lecčem předčí i Pejskův stoleček Fisher Price. Nejde ani tak o chodítko jako takové, jako spíše o hrací panel, který na něm je. Děti s chodítkem dělají lumpárny, ale hrací panel, ten se jim líbí, využívají ho a hrají si s ním velmi často. Za nás asi nejvyužívanější hračka, kterou doma máme. TOP. Dala nám ji babička. K hracímu panelu jsem natočila krátké video (najdete jej v recenzi). Hračku koupíte nejlevněji v hračkářství Mrakyhraček.cz. Stojí za to. Hračka není dřevěná, je plastová, hraje, svítí (pro některé rodiče noční můra), ale děti ji milují. Máme ji už dva roky. Náhradní díly nejsou problém. Děti telefon vložili do trouby a já jsem ho omylem upekla. Z Vtech.cz mi poslali za 150 Kč (i s poštou) nový telefon.

Fisher Price pejskův stoleček

O stolečku jsem už psala v minulém příspěvku, ale zmíním ho i tady. Je perfektním dárkem i pro roční dítě a dokonce si s ním vyhraje i tříleťák. Děti mají rády, když něco svítí, bliká a hraje. Někteří rodiče nemají zvukové hračky rády a ani já jsem je ráda neměla. Na stranu druhou, když se to dětem líbí a moc si hračku přejí, hrají si s ní a mají z ní radost, tak to je pro mě rozhodující. Možná právě proto toho máme doma tolik. 🙂 Stoleček je krásným dárkem a co všechno umí jsem sepsala v podrobné recenzi. Můžete nastavit tři úrovně (stages) pro děti od jednoho roku, do 18 měsíců a od 18 měsíců. Naše děti si hrají napříč všemi úrovněmi bez ohledu na věk. Stoleček je dost drahý a koupíte ho za solidní cenu v hračkárně Mrakyhraček.cz, kde stojí okolo 1500 Kč.

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled snadno dostupných hraček pro děti. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pastelky, pracovní sešity, které najdete v mém e-shopu, a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

Přeji vám šťastný nákup a ať dárky udělají dětem pod stromečkem co nejvíce radosti. 🙂

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.