12 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 1 do 2 let

Hledáte tip na hračky pro děti? Jsem ráda, že čtete tento článek. Níže uvedené hračky máme doma už nějaký ten pátek, jsou vyzkoušené ze všech stran, a děti je milují. U každého produktu uvádím orientační ceny.

Obsah

Tip č. 1: Zatloukačka (200 Kč – 500 Kč)

Levnou a úplně obyčejnou zatloukačku seženete například na Mall.cz (stojí kolem 200 Kč až 250 Kč) nebo v obchodě Feedo.cz, kde mají velký výběr. Levnější zatloukačky se poničí, to rozhodně ano. Na straně druhé potom můžete hračku věnovat zadarmo někomu, kdo ji ještě využije a nemusíte se trápit s prodejem.  Děti zatloukání moc baví. Zatloukám s nimi a snažím se procvičovat barvy – zatloukáme nejdříve žlutou, červenou, zelenou a modrou.

🏆ČTENÁŘI MÉHO BLOGU MAJÍ NA FEEDO.CZ EXKLUZIVNÍ SLEVU VE VÝŠI 10 % NA VŠE, I NA JIŽ ZLEVNĚNÉ PRODUKTY. SLEVA SE ODEČTE Z KOŠÍKU PO VLOŽENÍ KÓDU MAMADODESTE.

Zatloukačka na MALL.CZ

Tip č. 2: Dřevěná magnetická pyramida Woody (Káča) (300 Kč)

Hračku na Mall.czkde bývá často v akci za 300 Kč. Pyramida je dle výrobce určena pro děti od dvou let a opravdu až ve dvou letech ji umí kompletně složit. Zabere jim to poměrně dost času a baví je to. Na pyramidě můžete procvičovat barvy, velikosti kroužků, což je pro dítě těžké a neustále se k činnosti znovu a znovu vrací.
Dřevěné kruhy fascinují i Filku, který si s nimi hraje už od jednoho roku. Pokud narazíte na podezřele levnou pyramidu, bude se jednat o klasickou dřevěnou pyramidu, která není magnetická, a tudíž není možné dílky rozložit a zase složit. Celý článek o pyramidě si můžete přečíst zde: Jakou koupit skládací pyramidu? Magnetická dřevěná pyramida káča Woody.

Magnetická pyramida na MALL.CZ

Tip č. 3: Dřevěná tahací hračka a vkládačka (250 Kč – 500 Kč)

Šneka jsme koupili ve výprodeji v Tescu (spolu s houpacím koníkem, o kterém píšu níže) a byl to nákup roku. Hračka stála asi stovku, sehnali jsme ji ve velkých letních výprodejích, o kterých jsme ani nevěděli, že jsou. Zkrátka byla to náhoda, kterou jsme chytli za pačesy. 🙂 Barva z tykadel se olupuje (respektive ji někdo okousal), jinak vše ostatní hezky drží. Děti si se šnekem hrají, není nejoblíbenější, ale baví je tahat ho po místnosti, prohlížet si, jak je barevný a vhazovat tvary.
Dřevěný tahací šnek Carousel z Tesca.

Dřevěný tahací šnek Carousel z Tesca.

Martínek si z něj někdy udělá pojízdný vozík a odrážedlo. 🙂 Jestli uvažujete o hračkách ze supermarketu nebo hypermarketu, nebojte se toho. Nevýhodou je čínská, případně jiná tamní, výroba. Na straně druhé ne každý rodič si může dovolit utratit za hračky desetitisíce a stejně se toho spoustu ztratí, zničí, zakutálí nebo nevyužije (u nás teda rozhodně). Hledáte-li alternativu, velmi podobného šneka vyrábí značka Hape Toys, kterou pořídíte cenově nejlépe na Pinkorblue.cz.

Tahací šnek Hape na PINKORBLUE.CZ

Tip č. 4: Hajánek: Schlafmützen Nici (38 cm) (500 Kč – 600 Kč)

Obě děti mají svého Hajánka. Plyšáček má čepičku, která se přetáhne přes hlavu, když jde spát a zase se sundá, když je vzhůru. Hajánek je jako člen rodiny a jezdí s námi například na dovolenou. Hračka nemluví a nehraje, lze vyprat v pračce a zakoupíte dvě velikosti – 22 centimetrů a 38 centimetrů. My máme toho většího. Celou recenzi na Hajánka si můžete přečíst v článku Roztomilý Hajánek pro roční dítě. K dostání je na německém Amazonu (doprava od 29 eur zdarma) a také v německých hračkárnách. Hračku doporučuji na 100 %. U nás má velký úspěch. Je perfektním dárkem třeba k prvním narozeninám nebo k Vánocům.

Hajánek: Schlafmützen Pinguin Koosy 38 cm na AMAZON.DE

Tip č. 5: Dřevěná mašinka Jouéco (500 Kč)

Mašinka je skvělá. Barevná, krásná, kvalitní, neničí se a zároveň poskytuje určitý stupeň kreativity. Po zevrubném průzkumu hračkáren mi na skládacích mašinkách vadilo, že buď byly barevné až moc – několik barev na jedné kostce, nebo obsahovaly příliš málo kostiček na to, aby zabavily naše obě děti. Až značka Jouéco splňovala veškeré mé požadavky. Hračka je barevná, ale rozumně, nabízí k učení základní barvy. Dřevo je tvrdé, neničí se, barva se neolupuje. Dílky jsou dostatečně velké, je jich 18 (akorát), s mašinkou se dá hezky jezdit po bytě a vagónky se neodpojují. Mohu 100% doporučit. Hračku koupíte online například na Alza.cz.

Dřevěný vláček Jouéco na Alza.cz

Tip č. 6: Dřevěné závodní autíčko pro nejmenší: Formule Brio (220 Kč)

Závodní autíčko je určeno pro děti od jednoho roku. Vyhrají si s ním i pětileté děti, které milují auta a rády s nimi jezdí po místnosti, nosí je s sebou a ještě nemají doma žádnou formuli. Formule je vyrobena ze dřeva, držáček z kovu a kola z plastu. Zdobí ji dřevěný panáček. Provedení se mi moc líbí, je kvalitní, barva se neolupuje a to ani při nešetrném zacházení. Autíčko není na setrvačník a ani na ovládání. Nic neumí, jenže dětem to vůbec nevadí. Jezdí s ním tam, kde chtějí, hrají si na závody a autíčko milují. Každý má svoje – jeden modré, druhý bílé.
Původně jsem chtěla pořídit hračku v Pinkorblue, když jsem kupovala závodní formuli Brio na dálkové ovládání. Jenže v Pinkoblue mají u hračky napsáno, že není možné vybrat si barvu. Proto jsem ji nakonec objednala na Mall.cz, protože když už něco kupuji, chtěla bych si vybrat takovou barvu, jakou si děti přejí.

Závodní autíčko BRIO na MALL.CZ

Tip č. 7: Dětský tunel na prolézání a hraní BUSA z IKEA (400 Kč)

Po hodně dlouhém vybírání jsem nakonec pořídila tunel z IKEA, i když jsem z něj zprvu nebyla ani trošku ráda. Proč? Nelíbí se mi brčálově zelená barva. Jiné výhrady k tunelu nemám. Splňuje vše, co jsem chtěla, aby uměl. Jinými slovy – je bezpečný. Nemám strach, že by se děti poranily, což bych u tunelů jiných značek měla.
Tento prolézací tunel nepatří k nejlevnějším. Hned v obchodě jsem si všimla, že je vyroben z pevnější látky než tunely konkurenčních značek. Dráty jsou plně zabezpečeny v ochranném pouzdře, které je potaženo látkou. Za mě nejlepší nápad, protože když máte více dětí, nemusíte mít strach, že při hraní tunel poničí a ublíží si. Děti stihly tunel umazat hned první den, kdy jsem ho rozbalila, takže jsem si vyzkoušela i čištění. Pomocí houbičky a mýdla jsem jednoduše vydrhla nečistoty, které stihly na tunelu napáchat. Lze jej připojit ke stanu (ten nemáme), snadno se složí a zajistí pomocí kvalitních suchých zipů. Celkově provedení působí kvalitněji než od jiných značek v podobné cenové kategorii. Stan na prolézání se mi nezdál tolik kvalitní jako tento tunel.

Tip č. 8: Mluvící klíče Vtech (400 Kč)

Mluvící klíče Vtech (celou recenzi najdete v článku Recenze Vtech: Mluvící klíče) jsou hezké a kvalitně zpracované. Klíče mají tři tlačítka s obrázkem domečku, medvídka a auta. Ke každému tlačítku patří jeden klíč – klíč s autem, klíč s domečkem, klíč s medvídkem. Na klíčích je ještě jeden interaktivní prvek – váleček, který se otáčí. Každý klíč plní jednu funkci:
  • Klíč s autem – na tomto klíči jsou dvě posuvné kuličky, které se otáčí a s nimiž si může dítě hrát. Auto má v sobě zabudované z jedné strany malé zrcátko, z druhé strany je plastický medvídek, který sedí v autě.
  • Klíč medvídek – tento klíč je gumový a slouží jako kousátko.
  • Klíč s domečkem – Z jedné strany je na klíči vyobrazen barevný domeček s průhledným sklem, uvnitř jsou kuličky. Ze strany druhé je domeček velmi slabě vyrytý. Ve spodní části klíče si mohou děti hrát s otočnou placičkou – interaktivní prvek.
Klíče jsou dobře dostupné. Babička je koupila už tradičně na 4kids.cz, protože tenhle obchod má dobré ceny, je spolehlivý a od 1500 Kč nabízí dopravu zdarma. Klíče ale pořídíte i na Alze (kde jsou za poměrně dobrou cenu) i na Mall.cz.

MLUVÍCÍ KLÍČE na 4KIDS.CZ

Tip č. 9: Mluvící Pejsek Fisher Price (650 Kč)

Zkoušela jsem, co všechno pejsek umí (celou recenzi najdete v článku Fisher Price: Mluvící pejsek a mluvící pejskova sestřička Smart Stages). Na levé noze mají oba plyšáci tlačítko, kterým se přepíná úroveň hraní. Ta je rozdělena do tří věkových kategorií:
  1. Kategorie (Objevování): Pobavíme se. Pejsek říká jednoduchá slova a zpívá snadné melodie. Tato úroveň je určená pro děti od 6 měsíců, ale pejska bych dala až trošku staršímu dítěti.
  2. Kategorie (Povzbuzení): Naučíme se něco nového. 
  3. Kategorie (Hraní): Pojďme si na něco hrát. Výrobce uvádí, že je vhodná od 18 měsíců, ale záleží na dítěti. Děti budou umět přepínat úrovně až od určitého věku. Samy přijdou na to, jak se mačká tlačítko a samy si budou zapínat to, co chtějí.
Jestli znáte Pejskův stoleček, princip je podobný i u plyšového pejska. Nejdříve hraje jednoduché písničky a říká jednoduchá slova, později se snaží dítě co nejvíce zapojit do dění. Hračku seženete v akci za 650 Kč na Mall.cz. Za tuto cenu představuje dobrý poměr ceny a kvality.

Pejsek Fisher Price na MALL.CZ

Tip č. 10: Chodítko Vtech (1350 Kč)

Klenot mezi zvukovými hračkami, který nikdo nezná. Chodítko Vtech je skvělý vynález a v lecčem předčí i Pejskův stoleček Fisher Price. Nejde ani tak o chodítko jako takové, jako spíše o hrací panel, který na něm je. Děti s chodítkem dělají lumpárny, ale hrací panel, ten se jim líbí, využívají ho a hrají si s ním velmi často. Za nás skvělá hračka. Dala nám ji babička.  Hračku koupíte levně na 4kids.cz. Stojí za to. Hračka není dřevěná, je plastová, hraje, svítí (pro některé rodiče noční můra), ale děti ji milují. Máme ji už dva roky. Náhradní díly nejsou problém. Děti telefon vložily do trouby a já jsem ho omylem upekla.
Z Vtech.cz mi poslali za 150 Kč (i s poštou) nový telefon. Celou recenzi jsem sepsala do článku Chodítko Vtech zabaví i dvouleté dítě.

Chodítko Vtech na 4KIDS.CZ

Tip č. 11: Fisher Price pejskův stoleček (1800 Kč)

Stoleček jsem kupovala těsně před Vánoci. Nyní bych jej už pořídila s předstihem, aby nebyl vyprodaný. Filka si s ním hrál od osmi měsíců a od devíti měsíců u něj vydržel sedět poměrně dlouho. Stolečku je možné sundat nohy, takže hrací pult se dá položit na zem nebo si jej může vzít dítě na gauč či do postele. Stolek se hodí i pro dítě, které ještě nesedí, ale hraní pro něj není tolik komfortní, na jednotlivé prvky poměrně špatně dosáhne a nevydrží u stolku příliš dlouho.
Fisher Price pejskův stoleček Smart Stages - nohy lze sundat.

Fisher Price pejskův stoleček Smart Stages – nohy lze sundat.

U nás si s ním hrál Martínek (2,5 roku) i Filka (13 měsíců). Oběma dětem se líbí vždy to samé. Nejraději mají otevírací dvířka statku, ve kterých se ukrývá jednou kravička, podruhé koník, potřetí ovečka. Stoleček lze přepnout na tři různé úrovně, které odpovídají třem různým věkovým kategoriím dítěte. Součástí je také mobilní telefon, který chrastí, jinak nic nedělá. Tento telefon je nejslabším článkem celé hračky, která je jinak naprosto perfektní. Stolek lze otřít vlhkým hadříkem, v záhybech lze čistit hůře.  Stoleček je skvělý a koupíte ho na 4kids.cz (okolo 1800 Kč). Celou recenzi najdete v článku FISHER-PRICE Pejskův stoleček Smart Stages s texty CZ/EN.

Pejskův stoleček na 4kids.CZ

Tip č. 12: Fisher Price Beatbo CZ (1200 Kč)

Fisher Price Beatbo CZ není zrovna hračka, kterou by si většina rodičů přála mít doma. Je plastová, svítí, dělá kravál, hýbe se ze strany na stranu, dokonce někdo by mohl namítnout, že „vyřvává hrozné písně“. Ano, ano, to všechno dělá. Ale děti mimozemšťana milují. Na krabici bylo uvedeno, že hračka je vhodná od 9 měsíců do 3 let. Filka ve 3 letech a Martínek ve 4 letech si se „zeleným robotem“ hrají, zpívají s ním, počítají a namlouvají si na záznam to, co říkají. Když to robot zopakuje, smějí se na celé kolo. Sama neustále objevuji nové zvuky, které tato plastová „potvora“ vydává. Mimozemšťan tancuje a kroutí se, zpívá písně, počítá, svítí, říká abecedu. Největší „terno“ je, že si děti mohou po stisknutí tlačítka nahrát cokoli, co řeknou, a mimozemšťan tuto frázi zazpívá. A skutečně to udělá. Sama musím říct, že nahrávání a zpívání je legrační. Děti různě mění hlasy a mimozemšťan vše pozměněným hlasem poslušně zopakuje. Celou recenzi na robota jsem sepsala do článku Recenze Fisher Price Beatbo CZ.
Hračku lze otřít vlhkým hadříkem. Baterie se vyměňují snadno. Mimozemšťan se zdá být nezničitelný. Je krásný, veselý a vtipný. Přesto upozorňuji, že dělá hluk, rámus, svítí a je všude slyšet. Za sebe mohu hračku doporučit. Mně hluk, rámus, blikání nevadí. Děti ji milují a mají z ní radost. Mimozemšťan je dobře dostupný. Pořídíte  jej například na 4kids.cz a také na Alza.cz.

Recenze Fisher Price Beatbo CZ  na 4KIDS.CZ

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled velmi snadno dostupných, levných a pěkných hraček. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pastelky, pracovní sešity i oblékání panenek (najdete v mém e-shopu), a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásné Vánoce. 🙂 Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart