14 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 5 let

Vybíráte dárky k Vánocům pro pětileté (a starší) děti? V článku jsem sepsala tipy na hračky, které jsou u nás doma nejoblíbenější a už je zkoušíme nějakou tu dobu. V závorce za produktem uvádím orientační cenu hračky.

Obsah

Tip č. 1: Brio Builder – stavebnice sada s motorem (1700 Kč)

Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Velkou část dílku spíše ztratí a někam zaštrachá, než aby vytvořilo motorku či vrtulník. Martínek v necelých pěti letech ze stavebnice pěkně staví podle své fantazie. Filka ve třech letech zaštrachává. 🙂 POZOR! STAVEBNICE NEOBSAHUJE NÁVODY NA SKLÁDÁNÍ. Hračka je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní i barevné plastové části. Poměr plastu a dřeva je přibližně půl na půl. Stavebnici děti používají dva měsíce. Vypadá nerozbitně, motor se zatím nezničil. Součástí balení je 120 dílků a jeden motor. Mezi dílky stavebnice patří dřevěné kostky s otvory, matky, šrouby, kleště, hák, plastové ozdoby (místo světel, které nesvítí), šroubovák na matky a spousta plastových krátkých rourek, které nemám tušení, jak se jmenují. 🙂 Podrobnou recenzi jsem sepsala do článku Recenze: Brio Builder – stavebnice sada s motorem.

KDE KOUPIT? STAVEBNICE JE AKTUÁLNĚ VYPRODANÁ.

Jiné druhy stavebnic Brio pořídíte například na 4kids.cz nebo na Alza.cz. Martínek dostane k pátým narozeninám světelnou sadu Brio Builder, která je dostupná na 4kids.cz za necelých 1200 Kč (akce).

BRIO na 4KIDS.CZ

Tip č. 2: Koloběžka Oxelo MID 1 z Decathlonu (1300 Kč)

Recenze koloběžky Oxelo MID 1 z Decathlonu
Recenze koloběžky Oxelo MID 1 z Decathlonu

Koloběžka je určena pro děti od 110 do 150 centimetrů, od 6 do 9 let. Martínek dostal koloběžku v necelých pěti letech. Ihned na ni uměl jezdit, ovládání je snadné, koloběžka jede hezky a i malé dítě zvládne balancovat. Koloběžku je potřeba před první jízdou složit. Nastavit výšku rukojeti a můžete vyrazit na cestu. Kolečka mají dobré jízdní vlastnosti a i když na kamenech koloběžka trošku drncá, jezdí vážně moc hezky. Sama jsem ji zkoušela. Velkou nevýhodou je absence stojánku. Stojánek není možné ani dokoupit. Zkrátka výrobci koloběžky na něj nemysleli.

Podvozek je kvalitní a pevný. Dominuje mu protiskluzová podložka, kterou oceníte v deštivých dnech, na druhé straně se na této podložce drží bahno. Je potřeba koloběžku čistit. Podvozek se používáním trošku odře. K tomu dopomáhá právě absence stojánku, protože je nutné koloběžku položit na zem a takhle se sedře barva. Řídítka se protáčí, nepovedlo se mi je více zafixovat. Brzdí se tak, že se sešlápne zadní blatník.

Koloběžky Oxelo pořídíte pouze v Decathlonu. Dětem jsem ji objednala před Vánoci. Balík přišel do týdne. Kupovala jsem dvě koloběžky, MID 1 a B 1 pro tříleté dítě. Poštovné bylo od 2000 Kč zdarma. I když má koloběžka své zápory – špatně se skládá, řídítka se protáčí, tak jsem s nákupem spokojená. Za cenu okolo 1300 Kč dostanete velmi dobrou kvalitu. Pro děti je koloběžka dostačující, není výrazně drahá. Sice lze koupit i levnější koloběžky, ale ty nesplňovaly mé požadavky. Celou recenzi najdete v článku Recenze koloběžky Oxelo MID 1 z Decathlonu.

KOLOBĚŽKA na DECATHLON.CZ

Tip č. 3: Magnetická stavebnice Magformers Rainbow (1000 Kč)

Na první pohled vypadá stavebnice jako jakési čtverce a trojúhelníky, které nic neumí. Na hranách každého čtverce a trojúhelníku jsou rozmístěny magnety, a díky nim dílky drží u sebe. Postavit toho můžete hodně – velké srdce, raketu, domeček, míč, zkrátka, co vás napadne. My máme stavebnici o velikosti 30 dílků. Prodává se ještě menší – 14 dílků. Aby bylo možné ze stavebnici postavit něco pořádného, zdá se mi 30 dílků tak akorát. Pro dvě děti máme dohromady jednu stavebnici.

Magnetická stavebnice Magformers Rainbow:
Dva druhy dílků – magnety jsou uprostřed hrany.

Součástí balení je návod, kde je dobře ukázáno, co lze postavit a jak. V návodu je vyobrazeno několik hotových výtvorů i stručný postup. Děti (3 a 5 let) umí podle návodu stavět samy, ale vybírají si spíše to jednodušší. Stavebnice je vhodná pro děti od tří let věku. Dílky jsou vyrobeny z pevného plastu, uvnitř kterého se ukrývají magnety. Tím jednotlivé dílky drží při sobě. Jsou různobarevné, prakticky nezničitelné, drží skutečně pevně. Se stavebnicí si vyhrají i starší děti (zatím máme zkušenost s dětmi 3 a 5 let). Celou recenzi najdete v článku Magnetická stavebnice Magformers Rainbow: Naše zkušenosti, návody a tipy.

Stavebnice je oblíbená a dobře dostupná. Sadu o velikosti 30 dílků pořídíte výhodně v Pinkorblue, kde stojí cca 1000 Kč a doprava je zdarma. Stavebnice se prodává i v Alze, kde stojí okolo 1100 Kč. V obou obchodech najdete také další druhy této stavebnice – rozšíření o kola, jiné dílky.

MAGFORMERS na PINKORBLUE.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Tip č. 4: Záchranářský vrtulník (400 Kč – 800 Kč)

Doma máme hned tři obří vrtulníky. Jeden červený, jeden žlutý a jeden modrý. Na první pohled vypadají všechny vrtulníky podobně, jsou velké, mají skládací vrtuli, lůžko na přepravu zraněných a otevírací dveře. Po zmáčknutí nějakých tlačítek houkají, svítí a dělají další rámus. Červený vrtulník (hasiči) jsme koupili v Tescu za přibližně 350 Kč. Modrý a žlutý vrtulník koupila babička v e-shopu 4kids.cz, který má skvělý zákaznický servis, nebo na Mall.cz. Celý článek o vrtulnících najdete zde: Recenze: Tři druhy velkých plastových vrtulníků pro malé děti.

Recenze: Tři druhy velkých plastových vrtulníků pro malé děti
Recenze: Tři druhy velkých plastových vrtulníků pro malé děti

Tip č. 5: Hasičská požární stanice Brio (1600 Kč)

Hasičská stanice se hodí pro děti od tří let věku, protože hračka obsahuje menší části, které by mohly malé děti strkat do pusy, případně by možná mohly znehodnotit autíčka. Hračka je vyrobena převážně z plastu. Poměr plastu a dřeva mě překvapil. Plast tvoří odhadem přes 95 % výrobního materiálu. Dřevěné jsou sloupy a to je vše. Oheň je vyroben z gumy, auta a panáčci jsou z plastu. Hračka je velmi kvalitní a vydrží i nešetrné zacházení. Balení obsahuje samotnou hasičskou stanici, skluzavku, samostatně stojící oheň, motorovou pilu, auto na baterie, které svítí a horní část se vyklápí, další hasičský vůz (ten nesvítí) s hadicí a žebříkem, dva kufry a dva panáčky – pána a paní. Na střeše hasičské stanice najdeme přistávací plochu pro vrtulník (není součástí balení). V patře mohou parkovat auta, stejně jako je možné zaparkovat autíčka v přízemí. Hasiči i auta mohou jezdit nahoru a dolů po skluzavce.

Recenze hasičské požární stanice Brio
Recenze hasičské požární stanice Brio

Jedno hasičské auto svítí po zmáčknutí tlačítka. Druhé lze magnetem připnout za první svíticí auto. Co je trošku škoda, tak je to, že hasičské auto nejezdí samo. Bylo by perfektní (když už houká), kdyby jezdilo. To je asi jediná drobnost, která mi přišla jako velká škoda. Jinak je hasičská stanice super, děti ji mají moc rády. Druhé hasičské vozidlo nesvítí, ale má navíjecí hasičskou hadici, která vypadá jako provázek s plastovým vyústěním na počátku hadice, dále má autíčko odklápěcí žebřík. Panáčci mohou v ruce držet motorovou pilu. Samostatně stojící ohýnek je vyroben z průhledné gumy, což je poměrně šťastně zvolený materiál. Děti se o tento materiál nezraní a zároveň jej ani nezničí. Celou recenzi najdete v článku Recenze hasičské požární stanice Brio.

Hasičskou stanici jsem koupila na Pinkorblue, kde vyšla cenově nejlépe a ještě s dopravou zdarma (záleží na tom, jaká je právě akce nebo sleva), výhodně ji pořídíte také na 4kids.cz.

Hasičská požární stanice BRIO  na PINKORBLUE.CZ

Tip č. 6: Štěkací pejsek Lumpík (400 Kč)

Malé štěkací štěně je spíše tvrdší. Jeho plastové tělo je obaleno vrstvou plyše. Pejska není možné prát, ale lze jej lehce čistit vlhkým hadříkem (zkoušela jsem). Na hřbetě má tlačítko, které je třeba stisknout, aby začal štěkat. Když stojí na zemi, je zapnutý a štěká, chodí dopředu a dozadu. Součástí balení je také malá lahvička, kterou můžete vložit do pejskových úst. Malý sympaťák začne pít a mlaskat.

Pejsek je maličký, ale to hodnotím jako velké plus. Děti si více získal. Co už jako plus nehodnotím, tak je hlasitost hračky, která je poměrně dost velká (alespoň na můj vkus). Hračku lze zapnout a vypnout. Zvuk není možné ztišit.

Parametry

 • Pejsek kýve hlavou, štěká, kňučí, chodí vpřed, pije z lahvičky, vrtí ocáskem
 • Rozměr balení: 20,5  x 19 x 12,5 cm
 • Rozměr hračky: 19  x 17 x 11 cm
 • Baterie: 2x AA 1,5V (baterie jsou součástí balení – zkušební provoz)
 • Regulace hlasitosti: NE
 • Snímatelný potah: NE

I když pejsek štěká poměrně dost nahlas, je roztomilý a pěkný. Nevýhodou je, že nejde vyprat, ale zatím jsem se nesetkala se zvukovou hračkou, u které lze sejmout plyšový potah a vyprat jej v pračce. Baterie lze vyměnit snadno díky krytu na šrouby ve spodní části bříška. Pejsek štěká hodně nahlas a kdyby měl regulaci hlasitosti, byla bych nevýslovně šťastná. 🙂 Za pořizovací cenu necelých 400 Kč představuje dobrý poměr ceny a kvality. Děti z pejska mají obrovskou radost, starají se o něj a je to jejich nový kamarád. Tento typ pejska je momentálně vyprodaný, ale podobného pejska můžete pořídit na 4kids.cz, kde mají velký výběr těchto interaktivních hraček.

INTERAKTIVNÍ PLYŠOVÉ HRAČKY na 4KIDS.CZ

Tip č. 7: Společenská hra pro malé děti: Smolíček (retro edice) (370 Kč)

Hra Smolíček se podle výrobce hodí pro děti od tří let. Hru jsme zkoušeli hrát s Filkou (3 roky) a Martínkem (4 roky). Martínek chápal jednodušší verzi pravidel, Filka si hrál hru po svém. Pro tříleté děti může být hra ještě hodně těžká, čtyřleté ji budou milovat. My ji hrajeme pravidelně.

Jestli Smolíčka neznáte, překvapí vás snadný, ale skvělý princip hry. Na kolečka se rozestaví předměty, přiklopí se stromeček a každý z hráčů po jednom hází kostkou. Jejich úkolem je najít totožný předmět pod stromečkem jako na kostce. Pod jedním stromečkem je schovaný Smolíček. Když ho někdo najde, hra končí. Poté se spočítají body a vyhrává ten, kdo má nejvíce bodů. Hra Smolíček v retro edici se trošku odlišuje od hry, kterou si pamatuji z dětství. Kytičky se mi zdají jiné, stejně jako mi přijde, že figurky jsou trošku menší než v původní verzi. Provedení je pěkné, ale figurky by mohly být větší, kytičky by mohly vypadat ještě trošku lépe. Škoda je, že není součástí alespoň jeden náhradní stromeček a jedna kytička. Celou recenzi najdete v článku Společenská hra pro malé děti: Smolíček Pacholíček (retro edice).

Společenská hra pro malé děti: Smolíček Pacholíček (retro edice)
Společenská hra pro malé děti: Smolíček Pacholíček (retro edice)

Pořídila jsem retro edici, která obsahuje berušky, kytičky, hříbečky a muchomůrky. V prodeji je ale ještě další verze Smolíčka, v níž najdete kolečka s obrázky veverek, berušek, hříbečků, žabek, ptáčků a hříbků. Seznam prodejců Smolíčka najdete zde. Hru můžete koupit do 400 Kč na 4kids.cz.

Společenská hra SMOLÍČEK na 4KIDS.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Tip č. 8: Albi tužka (1200 Kč)

Tužka je skvělá. Jsem nadšená a moc se líbí i mně. Princip fungování je snadný. Plastová silná tužka se přiloží na list knížky a podle nastaveného programu tužka mluví. Abych to všechno vzala popořadě. Bílá tužka má uprostřed držadla velké tlačítko, kterým se vypíná a zapíná. Pokud začnete prohlížet knížku, je potřeba položit tužku na ikonku „zapnutí“, která jí řekne, jaká knížka se prohlíží. Poté už stačí přikládat tužku na nakreslené obrázky a ona poctivě vypráví, co najdete na obrázku.

Albi tužka s knížkou Pohádkové učení
Albi tužka s knížkou Pohádkové učení

K tužce se zvlášť dokupují Albi knížky. Albi knihy jsou samy o sobě obyčejné obrázkové knížky, ze kterých se stává interaktivní zábavné čtení až s pomocí krásné Albi tužky. Vybrat si můžete ze široké nabídky knížek, ať už to jsou pohádky, zábavné knihy pro nejmenší tříleté děti, počítání, abeceda, nebo naučné encyklopedie. Knížky se liší dle věku dítěte. Recenze na Albi knihy najdete v sekci KOUZELNÉ ČTENÍ.

Jaké druhy knih máte na výběr?

 • Povolání – Každému jednomu povolání je věnována jedna mini kniha. Kniha seznámí děti s příslušným povoláním – zvěrolékař, lékař, hasič, policista, učitel.
 • Logopedické říkanky – Když myšky šeptají a Když roboti brebentí
 • Jazykové obrázkové slovníky – španělský, francouzský, anglický
 • Tip do školky – Zvířátka v ZOO, Pohádkové bytosti, Zvířátka na statku, Pohádkové učení
 • Pro školáky – Hravé dějiny české, Člověk a příroda, Moje první čísla
 • Další zajímavé tematické knihy – Doprava, Dinosauři, Lidské tělo, Moje první písmena, Svět zvířat

A další tituly. Knih je hodně, postupně přibývají. Knihy jako takové jsou vyhotoveny ve vazbě leporelo – mají tvrdé listy, stejně jako desky. Rohy jsou zahnuté. Klasická Albi kniha stojí od 360 Kč do 400 Kč. Menší knížky jsou levnější – záleží na titulu. Celou recenzi na Albi tužku najdete zde. Tužka je dobře dostupná. Pořídíte ji například v Knihách Dobrovský a nebo přímo v e-shopu Albi.cz.

Albi tužka v KNIHÁCH DOBROVSKÝ za 1099 Kč

Tip č. 9: Albi robot Botley (1100 Kč)

Martínek dostal robota od babičky k pátým narozeninám. Robot je určen pro děti od pěti let věku. Pro takto malé děti je ovládání poměrně dost těžké. Pětileté dítě zvládne základní práci s robotem a na pokročilejší funkce si bude pomalu zvykat a bude se je učit velmi pomalu. Myslím, že i osmileté děti bude robot bavit. Robot funguje na dálkové ovládání a také je potřeba navolit, na který mód bude fungovat. Zapíná se přepínacím tlačítkem, které je umístěno na spodní straně robota. Tímto přepínačem lze navolit mód OFF, LINE a CODE. Mód OFF je pro vypnutí robota, módem LINE se robot přepíná tak, aby jezdil po černé čáře a módem CODE se přepíná, aby rozuměl základům programování. Robot se po přepnutí módu CODE dále ovládá dálkovým ovladačem.

Recenze a návod Albi robot Botley
Recenze a návod Albi robot Botley

Robot je hůře dostupný. K dostání je například v internetové obchodě Agátinsvět. Robot je krásný a stojí za pořízení. Má ale jednu nevýhodu, a tou je poměrně malý počet desek v balení. Součástí balení je pouze šest oboustranných desek. Zkoušeli jsme si desky doma vyrobit. Na bílý papír jsme nakreslili silnou černou čáru, po které by robot jezdil, ale bohužel ji jeho senzory nezachytily. Celý článek o robotovi najdete v článku Recenze a návod Albi robot Botley.

Albi Botley na AGÁTINSVĚT.CZ

Tip č. 10: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek (400 Kč)

Předškoláci si budou v knize se zájmem prohlížet, žel neporozumí ještě všemu co je v ní napsáno. Jistě zaujme děti na prvním stupni základní školy. Děti si velmi rozšíří obzory. Obrazový atlas světa nenahradí ten klasický, není učebnicí, přesto je skvělou pomůckou a doplněním ke klasickým knížkám. Atlas nejvíce ocení děti od 5 až 6 let až do 9 let (a možná i starší děti, to nevím). Atlas je rozdělen do osmi kapitol. Každou kapitolu tvoří jeden dvojlist. První kapitola se letmo zabývá tím, co je to atlas. I na této stránce najdete zajímavosti a odklápěcí okénka. Kapitoly se věnují Severní Americe, Africe, Jižní Americe, Asii, Austrálii a Oceánii, Antarktidě. Celý článek si můžete přečíst zde: Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek.

Atlas je velmi dobře dostupný. Pořídíte jej v malých knihkupectvích i ve velkých internetových obchodech. Obrazový atlas světa seženete za poměrně slušnou cenu na Booktook.cz. Dostupný je také například v internetovém knihkupectví Knihy Dobrovský.

Atlas na KNIHYDOBROVSKY.CZ

Tip č. 11: Edo, ty neposedo (300 Kč)

Kniha je určena pro předškoláky a prvňáčky (druháky). Martínek v necelých pěti letech ještě spoustu věcí z knížky nechápe a nerozumí jim, ale k tomu doroste. Zatím trénujeme základní a běžné věci: dobrý den, na shledanou, děkuji. Co je správné a co správné není. Školáci si mohou sami číst text v bublinách. Knížka se zabývá základní etiketou. Jednoduchou formou ukazuje, co se ve společnosti dělá, co nevadí, co je zakázané nebo co se nesmí. Děti provází sloník Eda a opičák Pepa. Na každé straně jsou zachyceny tematické situace: v divadle, v restauraci, na plovárně, v nemocnici, v autobuse i doma. Děti se naučí, že je slušné pozdravit, poděkovat, poprosit, ale také, že je dobré se zeptat, zda nepotřebuje někdo s něčím pomoci, pustit v autobuse sednout a že se nečůrá do vody. Situací je v knize vykresleno mnoho. Obrázky jsou pěkné, přehledné a místy zajímavé. Doplňují je krátké básničky. Na celý článek se můžete podívat zde: Recenze knihy Edo, ty neposedo.

Bohužel se zásoby tenčí a knížka není dobře dostupná. Jestli uvažujete o jejím pořízení, platí lepší teď než později, protože zásoby se tenčí. Kniha je zcela vyprodaná v Knihách Dobrovský, v knihkupectví Kosmas není dostupná v e-shopu a je možné si ji zakoupit pouze na prodejně. Koupit ji zatím lze v knihkupectví BookTook za méně než 300 Kč.

Edo, ty neposedo na BOOKTOOK

Tip č. 12: Podívej se do svého těla (300 Kč)

Knížka je určena pro předškoláky i děti na prvním stupni základní školy, myslím, že přibližně do deseti let věku. Děti se prostřednictvím okének doslova a do písmene podívají do svého těla. Martínek je v necelých pěti letech fascinován okénky i obrázky.

Vazba leporelo je velmi hezky udělaná. Kniha má zaoblené rohy, tvrdé desky, které jsou na omak sametové, obrázky jsou vyvedeny parciálním lakem. Okénka v knize přesně sedí na svém místě, avšak je možné, že okénko může malé dítě utrhnout. Kniha se nehodí pro děti do tří let. Celou recenzi najdete v tomto článku.

Kniha je velmi dobře dostupná. Pořídíte ji v malých knihkupectvích i ve velkých internetových obchodech. Podívej se do svého těla seženete za poměrně slušnou cenu na Booktook.cz. Dostupný je také například v internetovém knihkupectví Knihy Dobrovský.

PODÍVEJ SE DO SVÉHO TĚLA NA KNIHYDOBROVSKY.CZ

Tip č. 13: Dětské kolo Core Nipper 20″ super lehké (8900 Kč)

Kolo přišlo nesmontované a doma jsme jej museli složit. Nebylo to těžké. Pokud si na složení kola netroufáte, pomohou vám za drobný poplatek v nějaké prodejně či servisu kol, ale když jsme to zvládli my, zvládnete to také. Překvapilo mě, jak je dětské kolo lehké. Zkoušela jsem jej zvážit na váze na kufry a váží necelých 8 kilogramů i se zvonkem. Na kole jsou převody od 1 do 6. Jednička je určena na jízdu do kopce, šestka na jízdu po rovině. Martínek dostal v pěti letech své první kolo. Jak jsem psala výše, s výběrem jsem otálela, vybírala jsem dlouho a ještě jsme na kolo museli čekat. Na druhou stranu dostal hned parádní nové a krásné kolo, na které nasedl a jel. Hned. Za tohle jsem moc ráda. Kolo jezdí krásně, snadno se ovládá. Převodovka splývá s rukojetí řídítek, takže se dítěti lehce za jízdy otáčí. Kolo má dvě brzdy a obě dvě jsou na řídítkách – na každé straně řídítek je jedna brzda, jedna na přední a jedna na zadní kolo. Součástí není stojánek na kolo ani blatníky, kryt na kolo a ani zvonek. Celou podrobnou recenzi najdete v tomto odkaze.

Tip č. 14: LEGO pro kluky

Jestli hledáte LEGO pro menší děti, doporučuji LEGO Creator (cena 250 Kč). Pořídila jsem auto, letadlo a dvě motorky na setrvačník. Z auta se dá složit ještě jiné auto a také letadlo – LEGO Creator 31100 Sporťák. Z letadla (LEGO Creator 31099 Vrtulové letadlo) lze sestavit vrtulník a ještě jiné letadlo. Motorky (200 Kč kus) na setrvačník si děti hodně přály – jsou to Kaskadérské motorky s raketovým pohonem.

Filkovi jsme také koupili LEGO City Great Vehicles 60283 Prázdninový karavan. Hračka to je překrásná, vhodná od pěti let, ale zdá se mi na sestavení hodně těžká. plnohodnotný karavan pro panenky, akorát je menší. Uvnitř jsou sedačky, volant, zadní dveře lze otevřít a sedačky se stolečkem je možné vyndat. Součástí jsou také postavičky i s miminkem a nosítkem, snídaně a drobné kostičky jako například volské oko. LEGO je krásné, koupila jsem ho na Mall.cz, kde mají velký výběr.

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled velmi snadno dostupných a pěkných hraček. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pracovní sešity i oblékání panenek (najdete v mém e-shopu), a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart