18 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 5 do 7 let

Vybíráte dárky k Vánocům pro děti od 5 do 7 let? Do článku jsem sepsala tipy na hračky, které jsou u nás doma nejoblíbenější a už je zkoušíme nějakou tu dobu.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran)
359 Kč 399 Kč

Tip č. 1: Brio Builder – stavebnice sada s motorem

Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Velkou část dílku spíše ztratí a někam zaštrachá, než aby vytvořilo motorku či vrtulník. Martínek v necelých pěti letech ze stavebnice pěkně staví podle své fantazie. Filka ve třech letech zaštrachává. 🙂 POZOR! STAVEBNICE NEOBSAHUJE NÁVODY NA SKLÁDÁNÍ. Hračka je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní i barevné plastové části. Poměr plastu a dřeva je přibližně půl na půl. Stavebnici děti používají dva měsíce. Vypadá nerozbitně, motor se zatím nezničil. Součástí balení je 120 dílků a jeden motor. Mezi dílky stavebnice patří dřevěné kostky s otvory, matky, šrouby, kleště, hák, plastové ozdoby (místo světel, které nesvítí), šroubovák na matky a spousta plastových krátkých rourek, které nemám tušení, jak se jmenují. 🙂 Podrobnou recenzi jsem sepsala do článku Recenze: Brio Builder – stavebnice sada s motorem. Stavebnice je dostupná na 4kids.cz a také na Pinkorblue.cz, kde na ni bývají často akce a slevy.

BRIO na 4KIDS.CZ

Vyzkoušet můžete také stavebnici Brio se světlem. Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Děti od šesti až sedmi let věku si stavění užijí naplno. Samy umí vymyslet, jak bude jejich vymyšlená hračka vypadat a umí ji i sestavit. Stavebnice neobsahuje návody. Pouze jeden leták se třemi modely.

Krásnou montážní stavebnici koupíte na 4kids.cz (nebo se můžete podívat také na Allegro.cz). Stavebnice je bezvadná, děti jsou z ní nadšené a líbí se jim ještě více než stavebnice s motorem, i když ta je také nádherná a skvělá. Rozhodně mohu jen doporučit jako skvělý dárek k Vánocům nebo k narozeninám. Stavebnice bývají před Vánoci vyprodané (osobní zkušenost).

STAVEBNICE BRIO SE SVĚTLEM na 4KIDS.CZ


Tip č. 2: Karolínka a její příběhy – naučná kniha pro předškoláky

Chyběla mi nápaditá a originální knížka o obyčejné holčičce, která poznává svět. O holčičce, která se chystá do první třídy, je zvědavá a ráda by všechno věděla a znala. A tak jsem takovou knihu vytvořila. Kniha je určena pro děti od čtyř do sedmi (a klidně až osmi) let.velká písmena, a tak si v ní mohou číst prvňáčci nebo děti, které se čtením začínají. Kniha velmi silná, má 144 stran, a ve čtrnácti kapitolách se děti s Karolínkou a jejím bráškou Jonášem dozví, jak to vypadá na naučné stezce, co je to knihkupectví, jak se pouští drak, jak se píše dopis pro Ježíška a další zajímavosti. Každá kapitola je zaměřená na jednu znalost, kterou by měl předškolák vědět. Některé kapitoly jdou ještě dál a děti se naučí i něco navíc. Na konci každé kapitoly je otázka k tématu, některé kapitoly obsahují pomůcky na učení, shrnutí nebo zábavné prvky jako počítání v obrázku, jak vypadá vstupenka nebo obrázky s popisky.

Karolínka a její příběhy (kniha 144 stran)
Karolínka a její příběhy (kniha 144 stran)

Obsah

Ahoj – kapitola zaměřená na své jméno
Karolínka jde do školky – kapitola zaměřená na ranní hygienu
Naučná stezka – kapitola zaměřená na dny v týdnu
Karolínka a knihkupectví – kapitola zaměřená na abecedu
Karolínka pouští draka – kapitola zaměřená na počítání od 1 do 20
Karolínka a divadlo – kapitola zaměřená na divadlo
Dopis pro Ježíška – kapitola zaměřená na barvy
Maminky maminka – kapitola zaměřená na rodinu
Karolínka slaví Vánoce – kapitola zaměřená na Vánoce
Karolínka staví sněhuláka – kapitola zaměřená na orientaci v prostoru
Karolínka slaví narozeniny – kapitola zaměřená na denní dobu
Karolínka a aktovka – kapitola zaměřená na pravá a levá a co je v aktovce
Nezvaný host – kapitola zaměřená na tvary
Karolínka jde plavat – kapitola zaměřená na roční období a měsíce
Karolínka na příměstském táboře – kapitola zaměřená na slušné chování

Karolínka a její příběhy (kniha 144 stran)
Karolínka a její příběhy (kniha 144 stran)

Na předsádkách jsou nakresleny dvě hry. Jedna je zaměřená na hledání podle čar. Tato hra není vůbec snadná a děti u ní musí přemýšlet. Na obrázcích jsou nakreslená zvířátka. Každé zvířátko má v bublině namalované jídlo, které má rádo. Po cestě k jídlu musí dojít, ale pozor. U každého zvířátka je nakreslen křížek s rostlinou. Této rostliny se zvířátko bojí a nesmí kolem ní za žádnou cenu projít. Děti mají za úkol najít bezpečnou cestu pro každé zvířátko. Úkol to není snadný a vyžaduje značnou pozornost. Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂 Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

PŘEDVÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY PRO PŘEDŠKOLÁKY KE KAŽDÉMU NÁKUPU ZDARMA. PRO OBJEDNÁVKY 2 KS KNIHY PLATÍ NAVÍC AKČNÍ CENA NA DOPRAVU.

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


Tip č. 3: Albi tužka

Tužka je skvělá. Jsem nadšená a moc se líbí i mně. Princip fungování je snadný. Plastová silná tužka se přiloží na list knížky a podle nastaveného programu tužka mluví. Abych to všechno vzala popořadě. Bílá tužka má uprostřed držadla velké tlačítko, kterým se vypíná a zapíná. Pokud začnete prohlížet knížku, je potřeba položit tužku na ikonku “zapnutí”, která jí řekne, jaká knížka se prohlíží. Poté už stačí přikládat tužku na nakreslené obrázky a ona poctivě vypráví, co najdete na obrázku. K tužce se zvlášť dokupují Albi knížky. Albi knihy jsou samy o sobě obyčejné obrázkové knížky, ze kterých se stává interaktivní zábavné čtení až s pomocí krásné Albi tužky. Vybrat si můžete ze široké nabídky knížek, ať už to jsou pohádky, zábavné knihy pro nejmenší tříleté děti, počítání, abeceda, nebo naučné encyklopedie. Knížky se liší dle věku dítěte. Recenze na Albi knihy najdete v sekci KOUZELNÉ ČTENÍ. Recenzí je zde hodně a postupně přibývají.

Jaké druhy knih máte na výběr?

 • Povolání – Každému jednomu povolání je věnována jedna mini kniha. Kniha seznámí děti s příslušným povoláním – zvěrolékař, lékař, hasič, policista, učitel.
 • Logopedické říkanky – Když myšky šeptají, Když roboti brebentí
 • Jazykové obrázkové slovníky – španělský, francouzský, anglický
 • Tip do školky – Pohádkové učení, Předškolákem v cukuletu
 • Pro školáky – Přírodověda, Vlastivěda – zeměpisná část, Vlastivěda – dějepisná část, Putování magickou Prahou
 • Další zajímavé tematické knihy – Doprava, Dinosauři, Lidské tělo, Svět zvířat, Můj svět

A další tituly. Knih je hodně, postupně přibývají. Tužka je dobře dostupná. Pořídíte ji například na Knihydobrovsky.cz. Dále můžete Albi tužku zakoupit v hračkárně Bambule, kde můžete využít slevu pro členy klubu. Tužka je dostupná také na Albi.cz (zde je trošku dražší).

ALBI TUŽKA na KNIHYDOBROVSKY.CZ


Tip č. 4: Magnetická stavebnice Magformers a Limmys

Na hranách každého čtverce a trojúhelníku jsou rozmístěny magnety, díky nim dílky drží u sebe. Postavit toho můžete hodně – velké srdce, raketu, domeček, míč, zkrátka, co vás napadne. My máme stavebnici o velikosti 30 dílků. Prodává se ještě menší – 14 dílků. Aby bylo možné ze stavebnici postavit něco pořádného, zdá se mi 30 dílků tak akorát. Za výhodnou cenu pořídíte stavebnici Magformers na Amazon.de (zde je na výběr velké množství druhů) nebo na Pinkorblue.cz.

Stavebnice Magformers je kvalitní, ale příliš drahá. Proto jsem dětem koupila ještě další stavebnici značky Limmys. Tato značka nabízí velmi dobrý poměr ceny a kvality. Stavebnici jsem pořídila na německém Amazonu, vzala jsem dvě stejné sady po 74 kusech. V sadě jsou i kolečka, aby bylo možné složit autíčko. Hračka se zdá bytelná. Pozor: Pokud budete kupovat magnetickou stavebnici jiných značek! Některé stavebnice jsou nekvalitní – magnety u sebe nedrží, také jsem viděla, že některá kolečka se ulamují. Magformers a Limmys jsou kvalitní, přičemž Limmys je tedy o velké poznání levnější.


Tip č. 5: Kuličková dráha VTech Marble Rush Rocket Set M100E

Vtech Kuličková dráha Blesk -Raketa zaujme kluky i holky. Je kvalitní, plastová, balení obsahuje 10 kuliček a 79 různobarevných stavebních dílků. Dětem jsem ji koupila k narozeninám a byl to jednoznačně nejlepší dárek. Dráha obsahuje návody, lze ji složit různými způsoby – tři způsoby jsou uvedeny v návodu a ostatní si můžete vymyslet. Dílky do sebe zapadají dobře, dráha je pevná. Do rakety můžete vložit baterie, lze nastavit tři úrovně zvuků – vypnuto, hudba, zvuk rakety a zvukové efekty. Dráha se líbí menším dětem, které budou potřebovat pomoc dospělého při stavění a také při hraní, nebo školákům, kteří zvládnou postavit a obsluhovat dráhu zcela sami. Dráha nabízí různé interaktivní prvky – není to pouze dráha, ale obsahuje hrací raketu, terč, vrtulku, vystřelovač kuliček. Super.

Stoprocentně doporučuji. Kuličkovou dráhu můžete s německým návodem zakoupit na německém Amazonu (já tam nakupuji pravidelně). Nebo ji seženete na 4kids.cz. K dostání je také větší Adventure set.


Tip č. 6: Montážní auto s vrtačkou Think Gizmos

Montážní auto můžete zakoupit od různých značek. My máme doma od značky Think Gizmos montážní auto s vrtačkou, do které je nutné vložit baterie. Vrtačka umí vrtat dvěma směry – jedním se šrouby zavrtají a druhým směrem se šrouby vyvrtají. Autíčko lze složit dvěma způsoby. Toto auto jsem pořídila na Amazon.de, kde je za poměrně dobrou cenu. K dispozici je zde více verzí, například formule Gilobaby nebo modré auto Gilobaby.

Montážní auto s vrtačkou Think Gizmos
Montážní auto s vrtačkou Think Gizmos

Dětem jsem také objednala sadu dinosaurů Gilobaby (3v1), která obsahuje elektrickou vrtačku a šroubovák (sadu teprve dostanou). Sada dinosaurů je na Amazonu momentálně vyprodaná a koupíte ji na Allegro.cz nebo si na Amazonu můžete vybrat montážní dinosaury od jiného výrobce – zde.

Děti fascinuje elektrická vrtačka. Kdyby byl součástí pouze šroubovák, tak myslím, že by hračka neměla tak velký úspěch. 🙂 Líbí se mi, že autíčko lze složit více způsoby. Náš model svítí a vydává zvuky. Do modelu je nutné vložit malé baterie LR44. Model autíčka (dinosaurů) vyjde v zahraničí na cca 500 Kč až 600 Kč.


Tip č. 7: Kouzelné čtení: Kniha Toulky s duchem Hugem od Albi

Kniha je vhodná pro děti od 5 let věku, ale zaujme i mladší školáky (například druháky). Děti se při prohlížení zabaví, vyslechnou si napínavé příběhy, pověsti, historky i informace o návštěvnících hradu (zámku). Kniha má 16 stránek ve vazbě leporelo, na kterých je zpracováno 8 hradů a zámků z osmi různých krajů. Děti se dozví zajímavé informace o Nových Hradech, Švihově, Krakovci, Troskách, Kunětické hoře, Lipnici, Raduni a Buchlovu. V kapitolách jsou zmíněny zajímavé informace o jiných hradech a zámcích, například o Hluboké, Červeném Poříčí nebo Rabí. Děti provede celou knihou dvojice vypravěčů – spisovatele Alfonse Koukolíčka (Jaroslav Plesl) a kronikáře ducha Huga Šarapatky (Ota Jirák). Ti společně objevují české památky.

 • Nakladatelství: Albi
 • Namluvil: Ota Jirák, Klára Oltová, Jaroslav Plesl
 • Počet zvuků a textů: 1100+
 • ISBN: 978-80-76881-15-0
 • Rok vydání: 2023
 • Vazba: Leporelo
 • Rozměry: 23 x 28 x 1 cm
 • Počet stran: 16
 • Doporučená cena: 449 Kč  – Knížku pořídíte levněji online, případně můžete využít různých slevových kódů, pokud je zrovna nějaká podobná akce.

Toulky s duchem Hugem pořídíte na Albi.cz nebo v knihkupectví Knihydobrovsky.cz. Na knihu zde bývají akce a slevy.

TOULKY S DUCHEM HUGEM NA ALBI.CZ


Tip č. 8: Domeček prasátko Peppa Big Bloxx Peppa Pig a domeček dědečka

Domeček prasátka Peppy slavil u dětí velký úspěch. Kostičky jsme poskládali do dvoupatrového malého domečku, ve kterém má Peppa s Tomem postýlku a maminka s tatínkem tráví volný čas na terase nebo v kuchyni. Koupila jsem dětem dva domečky – domeček prasátka Peppy a domeček dědečka. U domečku dědečka je velká škoda ta, že v domečku chybí také babička, jinak jsem žádnou chybu nenašla. Domečky mají děti moc rády – hraje si s nimi dvouleté i šestileté dítě. Tři děti se dvěma domečky dobře vyhrají a hezky si je při hraní rozdělí. Každý domek je jiný, oba mají zahradu a dobrý přístup jak na zahradu, tak dovnitř do domečku. Krásné domečky jsem koupila na Amazon.de – byly zde za nízkou cenu.

BIG BLOXX na AMAZON.DE


Tip č. 9: LEGO DUPLO

Snad každé dítě miluje LEGO DUPLO. Doma máme 15 sad a děti si s nimi rády hrají pořád. Stále se v obchodech objevují nové a nové sady a ty staré se přestávají prodávat. Velký úspěch má sada s vláčkem, který jezdí a vydává zvuky, koleje, které rozšiřují železnici a umožní vláčku, aby jezdil po celém bytě. 🙂 Vybírat můžete krásné sady pro holčičky (Minie, Hello Kity, Gábin kouzelný domek, Ledové království) nebo sady pro kluky (Spidey, nákladní vlak, letiště, závodní auta).

LEGO DUPLO koupíte výhodně v e-shopu Muzeumlega.cz (doprava zdarma na vše do PPL parcelshopu), kde bývají výhodné akce na vybrané sety stavebnic. Velký výběr DUPLO najdete také na Bambule.cz, kde mají členové klubu Bambule slevu.

Ke krásným sadám, které máme doma patří LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak, který se hodí pro děti od tří let. Dvouleté děti si se stavebnicí mohou také pohrát, ale ještě plně nevyužijí všechny možnosti, které tato sada nabízí. S vláčkem si vyhrají i prvňáčci. Podle výrobce je tato sada určena pro děti od 2 do 5 let věku. Z kostek sestavíte koleje, vytvoříte loď, stánek s občerstvením, tankovací zastávku, lavičku, drobné přístaviště, jeřáb a samozřejmě také mašinku (lokomotivu a dva vagóny). Koleje po sestavení (dle návodu) měří 170 centimetrů na délku a 83 centimetrů na šířku. Jeřáb je vysoký 28 centimetrů, mašinka je vysoká 10 centimetrů a dlouhá 47 centimetrů. Člun je po sestavení dlouhý 19 centimetrů, vysoký 20 centimetrů a široký 12 centimetrů. Sada je poměrně velká, ale mohlo by v ní být více kolejí. Celá sada obsahuje sestavitelnou lokomotivu s technologií Push & Go. Lokomotiva svítí a vydává zvuky, 2 nákladní vagóny s funkcí naklápění, 5 barevně rozlišených akčních kostek, přístav s malým jeřábem, loď, větší jeřáb,  24 dílů kolejí, čerpací stanici, kávovar, hrnek, tabulku čokolády, sklenici s mlékem, rybářskou síť, chleba, banány, balíček, pokladnu, klíč, rybu a jídelní lístek. Dále balení obsahuje tři panáčky – strojvedoucího, kapitána a servírku. Člun lze používat také ve vodě, naopak přední vláček mašinky nesmí přijít do kontaktu s vodou. Sadu koupíte na Muzeumlega.cz.

LEGO DUPLO na MUZEUMLEGA.CZ


Tip č. 10: VTech Kidizoom Smartwatch DX2

Hodinky VTech DX 2 jsem koupila dvoje – jedny máme v černé a druhé v zelené barvě. Toto jsou naše čtvrté chytré hodinky. První dvoje hodinky se rozbily přibližně po 3 týdnech – prasklý displej bez nároku na reklamaci. Proto jsem se rozhodla koupit hodinky VTech, které jsou sice dražší, ale zatím se nezničily. K hodinkám jsem koupila plastový kryt, který je přímo na tyto hodinky určen a prodávají ho pouze na Amazon.de. Tento kryt hodinky chrání před poškrábáním a také před prasknutím displeje. Po předchozí zkušenosti s hodinkami značky Technaxx a Carneo jsem se rozhodla pro ověřenou značku. A dobře jsem udělala. Avšak ochrana displeje tímto plastovým krytem je opravdu důležitá. Mnoho dětských hodinek nenabízí tuto možnost, a tak se hodinky mohou prakticky ihned rozbít. Téměř nikde se o tom nepíše. Pokud se displej mechanicky poškodí, nemáte nárok na reklamaci a hodinky můžete vyhodit do koše. Nejdou totiž opravit (pokud je opravit lze, tak je oprava tak drahá, že se finančně nevyplatí).

Teď k samotným hodinkám VTech. Máme německou verzi, která je za vynikající cenu dostupná na Amazon.de. Hodinky ale můžete koupit v české verzi a v akci například na Alza.cz a také na Bambule.cz (akce a slevy platí pro členy klubu). V hodinkách je nastaven pouze jeden jazyk (pro českou verzi platí, že lze přepínat mezi češtinou a slovenštinou). Není možné jazyk změnit. Proto je důležité vědět, jakou verzi hodinek kupujete. POZOR: Pokud koupíte hodinky v Polsku na Allegro, bude software v polštině nebo v angličtině. Dále je důležité vědět, jaký model hodinek kupujete. Verze těchto hodinek je označena jako DX2 a má dva fotoaparáty. K dispozici je ještě starší verze hodinek DX7, která má pouze jeden fotoaparát a menší displej. Chytré hodinky Vtech DX2 nabízí spoustu her, umí přečíst čas, mají krokoměr a parádní filtry na fotografie. Děti je milují. Do hodinek lze stáhnout nové hry skrze program, který si nainstalujete do počítače. Je to trošku zdlouhavější, ale můžete hodinky obohatit o nové hry, pozadí, ciferníky. Vnitřní paměť je omezena na 256 MB a nejde rozšířit, ale ze zkušenosti to stačí. Kvalita fotografií není příliš vysoká a do paměti se vejde poměrně dost věcí. Hodinky nemají slot na SIM kartu. Ale podle zkušeností se hodinky se SIM kartou často zasekávají (záleží na tom, zda dítě skutečně potřebuje hodinky na volání). Hodinky využijí děti od 5 do přibližně 9 let (podle vlastní zkušenosti). Pro čtyřleté děti jsou hry ještě těžké a starší děti si hodinky více užijí.

Za mě to jsou nejlepší hodinky, které lze koupit stran poměru ceny a kvality (pokud budete kupovat německou verzi na Amazonu) a nebo českou verzi v akci či ve slevě. Vřele doporučuji koupit ochranný plastový kryt. Vtech nabízí také další modely chytrých hodinek, které jsem ale v České republice zatím neviděla – jsou dostupné na Amazonu a tudíž pouze v němčině – například VTech My First KidiWatch.

VTECH DX2 na BAMBULE.CZ


Tip č. 11: Seva Klasik Jednička

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely.

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely. Ze setu Jednička lze složit domeček, mašinku, letadlo. Na modely najdete v krabici podrobný návod. Podle návodu zvládne model složit i šestileté dítě. Pro mladší děti může být skládání obtížné. Jednotlivé modely Seva jsou mezi sebou kompatibilní, a tak můžete svou sbírku rozšiřovat. Stavebnice je za nízkou cenu dostupná na Alza.cz nebo na 4kids.cz. Stavebnici Seva jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají velký výběr těchto stavebnic. Váhala jsem mezi Seva klasik Jednička a mezi Dvojkou. Nakonec jsem vzala základní menší set na vyzkoušení a myslím, že Dvojka by u nás také své místo našla. 🙂

SEVA JEDNIČKA na DUDLU.CZ


Tip č. 12: Tamagotchi Pix s foťákem

Vybrala jsem modré Tamagotchi PIX. Barva přístroje není tak důležitá. Kdo nezná Tamagotchi, v krátkosti jej představím. Jak Tamagotchi funguje? Tamagotchi se narodí na začátku hry z vajíčka. Je potřeba jej pravidelně krmit, hrát si s ním, ale také je třeba mu uklízet. Hra je snadná, vyžaduje pravidelnost. Jakmile necháte Tamagotchi více než den bez jídla, může umřít. Nejprve okolo něj obchází smrtka, když se mu nedostane pomoc, zemře. V opačném případě je nutné ihned zavolat lékaře, který ho vyléčí. Zde je narození Tamagotchi graficky perfektně zpracováno. Vajíčko přiletí z nebe (z vesmíru jako mimozemšťan), chvíli se klube a poté se z něj vylíhne malé miminko, které vypadá jako ptáček. Miminko musíte krmit, uklízet po něm, když se pokaká, přes den spinká a hraje si s chrastítkem. Po chvilce vyroste a je z něj batole. Kromě mléka ho můžete nakrmit sušenkou, hraje si s kostičkami, ale ještě nesmí ven. V této verzi mohou Tamagotchi chodit ven – na zahradu, do parku, do restaurace i do obchodu, kde nakupují. Když Tamagotchi povyroste, můžete jej vzít na zahradu, kde zalévá stromy, potká krtka nebo vstoupí do bubliny a létá vzduchem. To se dětem moc líbí. Graficky je hra zpracovaná nádherně (celý článek).

Tamagotchi PIX mám z e-shopu Vesely-drak.cz. Na výběr je více barev a hlavně opět naskladnili Tamagotchi jako z 90. let – Tamagotchi Bandai Gen 1 nebo Gen 2. V e-shopu najdete velký výběr Pokémon hraček – plyšové hračky, figurky, Pokémon karty i dětské deskové hry.

TAMAGOTCHI PIX na VESELY-DRAK.CZ


Tip č. 13: Ovečky hop!

Zábavná a napínavá hra děti potěší a vtáhne je do děje. Děti mají za úkol dovést zatoulané ovečky domů do salaše. Avšak po cestě na ovce číhají dva vlci. Do salaše se musí dostat co nejvíce oveček. Děti při hře hází kostkou a snaží se vyhnout vlkům, kteří chtějí unést ovečky do svého doupěte.

 • Doba hraní: max 15 minut
 • Počet hráčů: 1-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 5 let
 • Hra obsahuje: návody, herní plán, žetony, kostku

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Alza.cz, na Dobre-knihy.cz nebo na Knihydobrovsky.cz.

OVEČKY HOP! na ALZA.CZ


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPUTip č. 14: Kulišák – společenská hra

Jeden z lišáků ukradl koláč paní Dobromily Krupičkové. Cílem hry je odhalit zloděje, ale pozor. Zloděje hledá celý tým, který hru hraje, nikoli jednotlivec, jako je tomu například u deskové hry Muzeum podezřelých (Recenze: Muzeum podezřelých (společenská hra). Při hře se používá unikátní dekodér, kterým se postupně odkrývají jednotlivé stopy. Ty vedou k dopadení zloděje. Hra Kulišák je krásná – provedení je kvalitní, chytré, jedinečné. Nemám, co bych vytkla. Doporučuji stoprocentně všem rodičům, kteří mají doma děti od pěti do deseti let věku.

 • Doba hraní: cca 20 minut
 • Počet hráčů: 2 až 4 hráči
 • Značka: Mindok
 • Vhodné od 8 let
 • Hra obsahuje: návod – pravidla v českém i slovenském jazyce, 16 karet lišek, 16 karet Kulišáků, 12 žetonů stop, 4 figurky detektivů, 3 speciální kostky, 1 figurka Kulišáka, 1 dekodér stop, herní plán

Hra je dostupná například v e-shopu Vesely-drak.cz, kde najdete krásné deskové hry a také velký výběr Pokémon hraček. Kulišáka můžete sehnat také v hračkárně 4kids.cz, nebo na Alza.cz. V uvedených e-shopech za cenu do 600 Kč.

DOBBLE TLAPKOVÁ PATROLA na BAMBULE.CZ


Tip č. 15: VTech Switch & Go Dino

VTech Switch & Go Dino
VTech Switch & Go Dino

Tyto dinosaury dostanou děti k Vánocům, protože si je moc přály. Dinosaurus se přemění na auto, má displej, který se změní dle toho, jak se dinosaurus přeměňuje. Do hračky je nutné vložit baterie. Je kvalitní, plastová, vydává zvuky. Hračku jsem koupila na Amazon.de, kde vyšla levněji než u nás (a akci vyšel jeden dino na cca 16 eur).

SWITCH & GO DINO na AMAZON.DE


Tip č. 16: Chytré hodinky Tobi Little Tikes

Chytré hodinky Tobi máme troje – dvoje hodinky mají označení Tobi 2 a jedny hodinky označení Tobi (bez číslovky). Drobný rozdíl v hodinkách je. Hodiny Tobi mají lepší řemínek na zapínání a jedná se o starší model těchto hodinek. Hodinky mají trošku jiné hry, Tobi 2 jsou z pohledu dětí o trošku lepší, uživatelsky příjemněji. Hodinky jako takové nejsou špatné. Velmi kladně hodnotím to, že jsou odolné a displej ještě nepraskl (jak jsem již psala výše, u dvou jiných hodinek displej praskl v řádu několika dní či týdnů a hodinky byly na vyhození). Tyto hodinky drží, spadly na zem a přesto se nezničily. Mají fólii proti poškrábání displeje. Řemínek za moc nestojí a nejde vyměnit za jiný (pouze za další mizerný Tobi řemínek), to je nevýhoda. Řemínek lze sundat a hodinky můžete uložit do pouzdra s klipem, které lze připnout například ke kalhotám nebo jej můžete strčit jen tak do kapsy. Kladně hodnotím zajímavé hry (děti baví), hodinky mohou fungovat na principu Tamagoči – děti krmí robota Tobiho, vybavují mu byt, hrají si s ním. Není možné zapnout češtinu. Mezi dostupnými jazyky je němčina, angličtina, polština, italština. Co mi trošku vadí, tak je to, že hodinky vydávají různé zvuky v momentě, kdy to není žádoucí a určitě bych je nedoporučila do školy. Jsou spíše jako hračka, místo digihry nebo jako zpestření na cestu autem. V české republice jsou hodinky dosti drahé (cca 2500 Kč a upřímně řečeno za takovou cenu nestojí). Když je seženete levně, udělají dětem radost. Hodinky koupíte za lepší cenu například na Allegro.cz. Akce a slevy bývají také na Amazon.de (podzim 2023 – cca 25 eur).

TOBI na ALEGRO.CZ


Tip č. 17: Hot Wheels Nadupaný tahač GVG37

Mezi největší přání na letošní Vánoce je Hot Wheels Nadupaný tahač. Toto auto je vážně moc hezké. Tahač pojme nespočet autíček (přes 20) a navíc lze rozložit do dlouhé dráhy, kterou můžete propojit s dalšími dráhami Hot Wheels. Kvalita provedení je jako u ostatních hraček Hot Wheels, plast je středně měkký, ale vypadá, že něco vydrží. Součástí balení jsou tři malá autíčka. Nadupaný tahač jsou koupila na Amazon.de (v akci za 27 eur). Běžně se na Amazonu prodává za 39 eur, v ČR za cca 1100 Kč až 1300 kč. Za dobrou cenu jej pořídíte také na Allegro.cz. Některé nabídky a slevy mizí před očima – zvláště před Vánoci. V ČR koupíte auto například na 4kids.cz.

TAHAČ na ALEGRO.CZ


Tip č. 18: Vozidla s Tlapkovou patrolou

Z nových vozidel Tlapkové patroly jsem koupila: Motorku, Aqua Pups vodní tlapky, Dino Tlapkovou patrolu. Vezmu to postupně.

Motorka Tlapková patrola: Provedení hračky je dobré. Motorka jezdí a může se zvednout na zadní kolo. Obsahuje figurku, která jde vyjmout a zase umístit do motorky. Motorka je ale poměrně malá, čekala jsem, že bude větší. Koupila jsem ji na Amazon.de, kde se dá sehnat jedna hračka okolo 10 eur, což je přijatelná a adekvátní cena tomu, jak je motorka velká a jaké je kvality.

Aqua pups vodní tlapky: Vozidla Aqua pups jsou poměrně novým modelem a děti si je moc přály. Každý si vybral svou oblíbenou postavičku a tak máme doma Rockyho, Marshalla a Skye. Každé vozidlo má nějakou schopnost – otáčí se křídla, vysouvají se křídla, lze posouvat hák, každé vozidlo umí otevírat a zavírat okénko. Vozidla jsou kvalitní, dostatečně velká, ale za cenu 600 Kč (za kterou jsem je viděla u nás v obchodě, a zdaleka to nebyla nejvyšší cena) nestojí. Hračku s Marshallem jsem koupila na Amazon.de, kde je tato varianta dlouhodobě v akci za 13 eur. Ostatní modely jsem koupila na Allegro.cz.

Dino Tlapková patrola: Tato hračka je bestsellerem na německém Amazonu, kde stojí cca 13 eur a tato cena odpovídá kvalitě, velikosti a provedení hračky. Doma máme Skye a Zumu. Vozidlo Skye umí hýbat s křídly, vozidlo Zumy jezdí na setrvačník (stejně jako Marshall, Rocky a spol.). Součástí hračky je postavička a vajíčko s mini dinosaurem jako překvapení. Hračku můžete pořídit v Německu, kde je výrazně levnější než u nás.


Poznámka – nákupy na Amazonu

Na Amazonu jsem začala nakupovat nedávno. Některé hračky zde vyjdou levněji. Doprava zdarma platí na vybrané produkty při nákupu od 49 eur. Při výběru hraček zvolte v levé části nahoře v oblasti filtrů “zaslání ZDARMA”. Zaslání funguje nejčastěji skrze Zásilkovnu nebo PPL – až balík přijde do ČR, bude vás společnost kontaktovat. Pokud nejste při doručení doma, domluvíte se s kurýrem, který uloží balík do parcelshopu. Pokud se vám hračka nelíbí, můžete ji zdarma vrátit. Aby bylo vrácení zdarma, je nutné u produktu označit, že se vám hračka nelíbí (vybíráte z více možností). Poté jen vytisknete štítek, nalepíte na balík, do balíku vložíte ústřižek od štítku (někdy je to potřeba, někdy ne) a balík donesete na pobočku DHL (odběrná místa PPL). Amazon nabízí vrácení zboží zdarma do 30 dní. Peníze připíší na účet do cca 2 až 3 dní od převzetí balíku v parcelshopu.

🏆PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ TIPY DO KATEGORIE HRAČKY (VŠE VYZKOUŠENO – RECENZE + FOTOGRAFIE).🏆


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart