RECYKLUJEME

Dárek pro babičku: Snadné DIY Ozdoby do květináče (od 2,5 let)

Tohle vyrábění se nám moc povedlo. K vyhotovení krásných ozdob do květináče budete potřebovat zbytky krabice, barevné papíry, lepidlo a špejle. V článku najdete bohatou inspiraci na ozdoby do květináče, které s pomocí dospělého zvládne nalepit i dvouleté dítě.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění jsem koncipovala tak, aby ozdoby uměl vyrobit ve dvou letech a pěti měsících také Filka. Ten byl šťastný, že může lepit a vyrábět, že je velký jako Martínek a že tvoří dárek pro babičku. Vytvořit ozdoby do květináče je velmi snadné. Dejte ale pozor, abyste správně nastříhali karton – v postupu se budu blíže věnovat tomu, jak vystřihnout z kartonu šablony.

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme tři druhy ozdob do květináče – berušku, srdce a tulipán. Každá ozdoba se něčím odlišuje. Ozdobičky si můžete přizpůsobit podle svého, lze je vyrábět i se staršími dětmi. Já jsem se snažila o co nejjednodušší postup, aby tvoření bavilo i Filku.

Co budete potřebovat

  • Zbytky kartonu – krabice
  • Barevné papíry
  • Lepidlo
  • Špejle (použila jsem grilovací špejle, které mi na vaření nevyhovují a bylo škoda je vyhodit)
  • Vodovky
  • Štětec
  • Kousek alobalu – nemusí být
  • Mašlička (použila jsem stužku na balení dárků) – nemusí být
Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Koupit PDF v e-shopu

Jak na to

Karton jsem  rozstříhala na menší části (cca 10×10 cm). Na berušku děti nalepily na karton z obou stran černý papír, na srdce nalepily bílý papír a tulipán jsme tvořili přímo na kartonový podklad. Z obyčejného papíru jsem připravila šablony ke stříhání – berušku, srdce, tulipán. Šablony jsem vystřihla, přiložila je na karton a vystřihla jsem z kartonu dle šablony berušku, srdce a tulipán.

Karton jsem stříhala tak, aby bylo možné prostrčit otvory mezi papírem špejli. Špejle se vsune zespodu dovnitř, otvory jsou rovnoběžně. Nastříháte-li karton obráceně, budete muset špejli přilepit ze zadní strany.

Beruška

Děti nalepily na karton z obou stran černý papír. Dle šablony jsem vystřihla tělíčko berušky i s hlavičkou. Z červeného papíru jsem vystřihla dvě křidélka (krovky), z černého papíru jsem vyrobila sedm teček. Vše jsem dělala dvakrát. Děti nalepily na černý podklad křídla, poté připevnily tečky. Dalo jim to velkou práci. Tato aktivita je obtížná a procvičuje jemnou motoriku. Se staršími dětmi můžete vyrobit oboustranné berušky. My jsme lepili pouze na jednu stranu, protože i tak to bylo pro děti náročné.

Beruška

Beruška

Srdce

Na karton jsme nalepili bílý papír. Dle šablony jsem vystřihla srdce. Z červeného a růžového papíru jsem vystřihla malá srdíčka. Děti natřely srdce lepidlem, a poté na plochu postupně podle své fantazie položily malá srdíčka. Srdce jsem vsunula na špejli a ozdobila jsem jej malinkou mašličkou.

Tulipán

Z kartonu jsem podle šablony vystřihla tulipán. Jednu stranu děti vybarvily vodovkami. Martínek vyrobil fialový tulipán, Filka růžovo-oranžový. Na druhou stranu nalepily alobal. Barevnou část jsem polepila fólií, aby barvy nepouštěly. Folii jsem pořídila v Kauflandu v oddělení papírnictví. Do tulipánu jsem vsunula špejli.

Tulipán

Tulipán

Závěrem

Výsledek se dětem moc líbil. Vyrábění bylo snadné, a zároveň vypadá výsledek velmi dobře. Ozdoby jsme vyrobili pro babičku, protože má doma hodně kytek v květináčích. Určitě z nich bude mít radost. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart