Domino je jedna z nejoblíbenějších dětských her, kterou zvládnou hrát i čtyřleté děti. V článku na vás čeká jednoduché domino s číslicemi, které si můžete stáhnout zcela zdarma.

Obsah

Domino pro nejmenší

Hra domino se hodí i pro nejmenší děti, okolo tří let věku. Děti ji nejraději hrají s obrázky, které nahradí původní a tradiční číslice.

Obrázkové domino

Vyrobila jsem dětem obrázkové domino, ve kterém mohou přiřazovat zvířátka, auta, hračky, kytičky i včeličky. Tato zábavná forma domina se hodí pro malé děti i předškoláky.

Koupit 3 sady v e-shopu za 20 Kč

Koupit 3 sady v e-shopu za 20 Kč

Domino tvary a barvy

Děti mohou procvičovat pouze tvary nebo pouze barvy, nebo hrát s kartami, v nichž si cvičí najednou tvary a barvy. Záleží na věku, dovednostech nebo na tom, jaká hra se jim více zamlouvá.

Koupit 3 sady v e-shopu za 20 Kč

Domino čísla

Při číselném dominu mohou děti trénovat čísla od jedné do šesti. Hra podporuje rozvoj matematického myšlení a zároveň je velmi zábavná. Vybrat si můžete klasická čísla od 1 do 6, tečky – jedna tečka až šest teček – a konečně také kombinaci čísel a obrázků.

Koupit 3 sady v e-shopu za 20 Kč

 

Pravidla hry domino

Jak hrát domino? Hrát mohou dva až čtyři hráči. Počet 28 karet se rozdělí mezi hráče tak, že se kartičky zamíchají a rubem se položí na stůl. Hráči si vyberou karty. Začíná ten, který má kartu se dvěma šestkami (u verze s číslicemi). U domina s obrázky se hráči dohodnou, který z nich začne. Na stůl se pokládají kartičky vždy na začátek nebo na konec řetězce se stejnými čísly (obrázky).

Dárek ke dni dětí: Domino v PDF ke stažení zdarma

Dárek ke dni dětí: Domino v PDF ke stažení zdarma

Domino v PDF ke stažení zdarma

Vytvořila jsem snadné domino s číslicemi, na kterém si mohou děti vyzkoušet, zda je tento princip hry baví.

PDF KE STAŽENÍ ZDARMA

Jak vyrobit domino doma

PDF vytiskněte na tiskárně. Listy zalaminujte. Laminují se vždy celé listy, které po zchladnutí rozstříháte podle čar.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart