Domino je jedna z nejoblíbenějších dětských her, kterou zvládnou hrát i čtyřleté děti. V článku na vás čeká jednoduché domino s číslicemi, které si můžete stáhnout zcela zdarma.

Obsah

Domino pro nejmenší

Hra domino se hodí i pro nejmenší děti, okolo tří let věku. Děti ji nejraději hrají s obrázky, které nahradí původní a tradiční číslice.

nahoru ↑

Obrázkové domino

Vyrobila jsem dětem obrázkové domino, ve kterém mohou přiřazovat zvířátka, auta, hračky, kytičky i včeličky. Tato zábavná forma domina se hodí pro malé děti i předškoláky.

Koupit 3 sady v e-shopu za 20 Kč

Koupit 3 sady v e-shopu za 20 Kč

nahoru ↑

Domino tvary a barvy

Děti mohou procvičovat pouze tvary nebo pouze barvy, nebo hrát s kartami, v nichž si cvičí najednou tvary a barvy. Záleží na věku, dovednostech nebo na tom, jaká hra se jim více zamlouvá.

Koupit 3 sady v e-shopu za 20 Kč

nahoru ↑

Domino čísla

Při číselném dominu mohou děti trénovat čísla od jedné do šesti. Hra podporuje rozvoj matematického myšlení a zároveň je velmi zábavná. Vybrat si můžete klasická čísla od 1 do 6, tečky – jedna tečka až šest teček – a konečně také kombinaci čísel a obrázků.

Koupit 3 sady v e-shopu za 20 Kč

 

nahoru ↑

Pravidla hry domino

Jak hrát domino? Hrát mohou dva až čtyři hráči. Počet 28 karet se rozdělí mezi hráče tak, že se kartičky zamíchají a rubem se položí na stůl. Hráči si vyberou karty. Začíná ten, který má kartu se dvěma šestkami (u verze s číslicemi). U domina s obrázky se hráči dohodnou, který z nich začne. Na stůl se pokládají kartičky vždy na začátek nebo na konec řetězce se stejnými čísly (obrázky).

Dárek ke dni dětí: Domino v PDF ke stažení zdarma

Dárek ke dni dětí: Domino v PDF ke stažení zdarma

nahoru ↑

Domino v PDF ke stažení zdarma

Vytvořila jsem snadné domino s číslicemi, na kterém si mohou děti vyzkoušet, zda je tento princip hry baví.

PDF KE STAŽENÍ ZDARMA

nahoru ↑

Jak vyrobit domino doma

PDF vytiskněte na tiskárně. Listy zalaminujte. Laminují se vždy celé listy, které po zchladnutí rozstříháte podle čar.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart