Co má šnek v domečku? Tvoření pro školáky

Kdybyste mohli nakreslit, co má šnek v domečku, co by to bylo? My jsme upustili uzdu fantazie a nakreslili jsme, co má šnek v domečku. V článku najdete tip, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
23 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou děti ve druhé třídě a starší. Namalovat, co má šnek v domečku, není nic snadného. Děti si mohou při tvoření představit, jak vypadá malý domeček pro šneka a do něj mohou nakreslit předměty, které by mohl šnek potřebovat – od houpacího křesla, přes televizi až po knihu na čtení. Malování je velmi zábavné. Pro mladší děti bude těžké namalovat konkrétní předměty, ale mohou to vyzkoušet.

Co má šnek v domečku? Tvoření pro školáky
Co má šnek v domečku? Tvoření pro školáky

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Bílý papír
  • Lepidlo
  • Pastelky, fixy, tužky, gumu
  • Nůžky

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsme nejprve vystřihli tělíčko šneka a také ulitu, která se dá otevírat. Z bílého papíru jsem vystřihla kolečko (vnitřek domečku). Děti na bílé kolečko namalovaly vnitřek domečku – vše podle své fantazie. Nejprve malovaly tužkou, aby mohly také gumovat. Poté vybarvily nakreslené předměty, pozadí, koberce, skříně a podobně. Otevírací dvířka domečku ozdobily fixou, dovnitř do domečku nalepily bílé kolečko a celý domeček přilepily na tělo šneka. Nakonec šneka dokončily – dodělali jsme oči, pusu a tykadla.

Co má šnek v domečku? Tvoření pro školáky
Co má šnek v domečku? Tvoření pro školáky

Závěrem

Zábavné tvoření děti velmi bavilo. Šnek do domečku dostal televizi, patřičné osvětlení, stůl, židli a také krb, lampičku nebo svou vlastní fotografii.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart