Chytré hodinky pro děti: Od kolika let a jaké pořídit?

Od kolika let pořídit dítěti chytré hodinky a jsou hodinky vhodné také pro prvňáčky? Do článku jsem připravila praktické rady pro rodiče, kteří vybírají chytré hodinky pro děti. Článek vám poskytne zkušenosti ze života a pomůže vám s rozhodováním.

Obsah

Od kolika let pořídit první chytré hodinky

První hodinky lze pořídit už pro šestileté dítě, ale upřímně si myslím, že je na to ještě brzy. Možná, že bych s nákupem počkala minimálně do té doby, než bude umět dítě pořádně číst, psát a zvládne využít funkci chytrých hodinek na maximum. Někteří rodiče koupí dětem první chytré hodinky až v momentě, kdy si je děti přejí. A tak to je v pořádku.

Co od hodinek požadovat

Je jen na vás, na rodičích, co chcete, aby hodinky uměly. Některé hodinky mají zabudovanou funkci GPS a pomocí aplikace v telefonu můžete dítě sledovat, kde se právě nachází. Někteří rodiče zkontrolují, zda došlo dítě ze školy v pořádku domů. Naopak někdo tuto funkci už z principu nemá rád. Existují také hodinky, se kterými lze uskutečnit telefonický hovor a je možné přes ně volat (chytré hodinky se SIM). Smart hodinky lze běžně propojit s mobilním telefonem a sledovat sportovní výkony. Dětské hodinky jsou vybaveny hrami, lze z nich poslouchat hudbu, číst zprávy z telefonu a také ukazují příchozí hovory.

Jaké funkce budete preferovat, záleží jen na vás. Níže uvádím přehled hodinek a krátký popis toho, co hodinky umí.

Recenze: Hodinky Carneo TIK TOK Boys (girls)
Recenze: Hodinky Carneo TIK TOK Boys (girls)

Značky a typy chytrých hodinek

 • Carneo guardkid+ 4g platinum – lze skrze ně telefonovat. Hodinky mají tyto funkce: Alarm, Fotografování, Funkce nevyrušovat, GEO ohrada, GPS lokalizace, Integrovaná kamera, kalkulačka, krokoměr, plně automatický kalendář, Přehrávač hudby, Přehrávač videa, Rozvrh hodin, SIM karta, smartwatch, SMS zprávy, SOS tlačítko, stopky, Telefonní seznam, Videohovor, Volání, Vzdálené fotografování, Vzdálené vypnutí, Vzdálený odposlech, Záznamník zvuku. Dostupné zde.
 • Carneo guard kid+ – lze skrze ně telefonovat. Hodinky mají tyto funkce: GEO ohrada, GPS lokalizace, Integrovaná kamera, SIM karta, SOS tlačítko, Telefonní seznam, Volání, Vzdálené fotografování, Vzdálený odposlech. Dostupné zde.
 • LAMAX WatchY2 – mají GPS, nelze telefonovat. Hodinky mají tyto funkce: denní alarm, GEO ohrada, GPS lokalizace, krokoměr, plně automatický kalendář, SIM karta, smartwatch, SMS zprávy, SOS tlačítko, Telefonní seznam, Volání, Vzdálené vypnutí. Dostupné zde.
 • Carneo Tik Tok – mají různé sportovní režimy. Hodinky mají tyto funkce: kalorimetr, krokoměr, Měření srdeční aktivity, Měření stresu, Monitor spánku, Notifikace, smartwatch, Sportovní režimy. Dostupné zde.

Chytré hodinky ve škole

A teď z praktického úhlu pohledu. Chytré hodinky jsou skvělá věc, avšak některé základní školy je zakázaly žákům používat. Stejně jako mobilní telefony. Děti mohou ve školách s hodinkami vyrušovat, a to i v případě, že lze na hodinkách nastavit tichý režim, který slouží právě pro vyučování. Děti musí mít hodinky a telefony vypnuté a schované.

Recenze: Hodinky Carneo TIK TOK Boys (girls)
Recenze: Hodinky Carneo TIK TOK Boys (girls)

Na co si při výběru hodinek dát pozor

 • Kvalita zpracování – některé hodinky jsou sice levnější, ale cena odpovídá kvalitě zpracování. Sklíčko se poškrábe, řemínek se utrhne a hodinky se zasekávají.
 • Přesnost GPS – u řady chytrých hodinek, které mají tuto funkci, GPS nefunguje přesně. Nelze trasovat, případně není možné určit přesnou polohu (rozdíl může být i 200 metrů a více).
 • Párování s telefonem – u některých modelů se může stát, že se vám je nepodaří spárovat s mobilním telefonem. Není to pravidlem, ale stát se to u levných modelů může.
 • Jednoduchost nastavení a ovládání je u dětských hodinek velmi důležitá. U některých modelů toto může být problém.
 • Také dejte pozor na výdrž baterie. Je sice skvělé, když mají hodinky hodně funkcí od SIM karty až po GPS, ale když se hodinky za jeden den vybijí a musíte je neustále nabíjet, mohou být tyto funkce nakonec na obtíž.

Před nákupem hodinek se sami sebe zeptejte

 • Kolik mohu za hodinky utratit?
 • Co od hodinek očekávám? (My máme hodinky zaměřené na sportovní aktivity – měření, kroky, aktivity, čas, tep)
 • Potřebuji v hodinkách tolik funkcí nebo bude mít dítě mobilní telefon?
 • Pro jak staré dítě jsou hodinky určeny?

Kde hodinky pořídit

Velký výběr dětských hodinek najdete v e-shopu Irisimo.cz. Mají zde chytré hodinky pro děti i dospělé a klasické analogové hodinky, které jsou vlastně také moc fajn. E-shop mě překvapil bleskovým odesláním zboží. Doporučuji.

DĚTSKÉ HODINKY na IRISIMO.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart