Chytání ryb: Akvárium z ruliček od toaletního papíru a vodovek

Tohle je skvělý způsob, jak využít ruličky od toaletního papíru. K vytvoření akvária, ve kterém děti chytají ryby, nám stačily ruličky od toaletního papíru, vodovky, kancelářské sponky, vařečku a magnet.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Mořské živočichy mohou vyrábět s pomocí dospělého už čtyřleté děti. Filka poctivě vybarvoval ruličky od toaletního papíru a činnost mu šla hezky od ruky. Z ruliček od toaletního papíru jsem vystřihla rybičky, žáby, medúzy i chobotnice.

Co budete potřebovat

 • Ruličky od toaletního papíru
 • Vodovky nebo tempery
 • Štětec
 • Pohyblivé oči nebo bílý papír, fixu a lepidlo
 • Nůžky
 • Kancelářské sponky
 • Magnet
 • Vařečku nebo klacík
 • Provázek
 • Izolepu
 • Sešívačku na žáby
Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ruličky od toaletního papíru jsme natřeli vodovkami. Můžete použít také tempery nebo na ruličky nalepit barevné papíry. My jsme zvolili vodovky. Z ruliček jsem vystřihla rybičky. Na jednu rybičku jsem potřebovala celou jednu ruličku.

Dále jsem vystřihla žáby. Na jednu žábu jsem potřebovala polovinu ruličky. Hlavu jsem sešila sešívačkou.

Chytali jsme také chobotnice. Na jednu chobotnici jsem potřebovala jednu ruličku.

A nakonec jsem připravila medúzy. Z jedné ruličky jsem připravila tři medúzy.

Na všechny živočichy jsem připevnila kancelářskou sponku a oči. Z vařečky jsem vyrobila prut. Přivázala jsem na ni provázek, na který jsem připevnila kancelářskou sponku a izolepou magnet. Izolepu jsem vzala silnou, pevnou, aby dobře držela. Magnet sám o sobě přitahoval sponku.

Nakonec jsem na stolek rozprostřela modrý krepový papír (ten jsem po hře zase složila a schovala) a také zelené chaluhy ze zeleného krepového papíru.

Chytání ryb

Hráli jsme a hráli. Děti nejprve chytaly ryby jen tak. Soutěžily, kdo jich nachytá víc. Filkovi chytání ve třech letech ještě moc nešlo, a tak jsme zkusili trošku jinou hru. Na každého živočicha jsem připevnila papírek s barevnou tečkou. Filka chytal rybičky s modrou tečkou a Martínek zase s fialovou. Takhle lze hrát také chytání ryb s čísly, kdy děti mají za úkol chytat ryby a hledat své číslo (jeden má číslo 1, druhý číslo 2) nebo chytat ryby tak, aby součet chycených čísel byl co největší – hra na body. Dále je možné procvičovat abecedu. Děti mohou chytat ryby se svým začátečním písmenem, v našem případě F a M.

Chytání ryb: Akvárium z ruliček od toaletního papíru a vodovek

Chytání ryb: Akvárium z ruliček od toaletního papíru a vodovek

 

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart