PDF ZDARMA

Černobílé kontrastní kartičky pro novorozence online + PDF zdarma

Velmi oblíbené, žádané a krásné. To jsou černobílé kontrastní kartičky pro novorozence. Sama jsem se rozhodla vytvořit karty, které se budou dětem (i mně) líbit. V článku najdete tipy na novorozenecké černobílé kartičky ke stažení a také si můžete stáhnout PDF zdarma.

Obsah

Černobílé kontrastní kartičky

Je skutečně nutné pořizovat speciální kartičky pro novorozence? Novorozenec vidí kontrastní karty výrazně lépe, než kdyby byly kartičky barevné nebo než kdyby byly vybarveny lehkými pastelovými odstíny. Jeho vidění je zprvu rozmazané, černobílé, ale s přibývajícím věkem se zdokonaluje a postupně se přibližuje vidění, které mají dospělí. Kontrastní kartičky mohou miminko lépe zaujmout.

Karty v PDF k vytištění

Kartičky jsou koncipovány tak, aby vytvořily mezi obrázky velmi ostrý a vysoký kontrast. Nejsou stínované, kresby mají jasné a ostré linie. Vybrat si můžete z několika druhů, například kartičky s tvary nebo se zvířátky. Vybírat můžete formát A5 (větší) nebo A6 (menší).

Varianta zvířátka – Kresby

Varianta obsahuje 20 kartiček, na kterých najdete vyjma zvířátek také houbičku, kytičky, motýlka, berušku, domeček i dudlík.

Koupit 20 karet v e-shopu za 30 Kč

Varianta zvířátka a motivy – Kresby 2

Varianta obsahuje 16 kartiček, na kterých najdete vyjma zvířátek také jahody, panenku ,holčičku, sněhuláka, vločky a ježíška.

Koupit 16 karet v e-shopu za 20 Kč

Varianta tvary

PDF s tvary se také orientuje na silný kontrast mezi nakreslenými liniemi. V PDF je 16 kartiček.

Koupit 16 karet v e-shopu za 15 Kč

Jak vyrobit kontrastní kartičky doma

PDF vytisknete, jednotlivé listy zalaminujete a rozstříháte podle čar. Kartičky mají zaoblené rohy pro větší bezpečnost. Děti by si je přesto neměly strkat do pusy. Karty jsou dostatečně velké.

Černobílé kontrastní kartičky pro novorozence online + PDF zdarma

Černobílé kontrastní kartičky pro novorozence online + PDF zdarma

Kontrastní kartičky pro novorozence ke stažení zdarma

Zdarma si můžete stáhnout základní verzi kontrastních kartiček, ve které najdete černá zvířátka na bílém pozadí.

PDF KE STAŽENÍ ZDARMA

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart