Barefoot boty na běhání: Jak v nich běhat a jaké vybrat?

Barefoot boty vám při běhání mohou dobře posloužit, ale také vám mohou udělat medvědí službu. Jak vybrat ty pravé běžecké boty a jak správně běhat?

🏆VELKÝ VÝPRODEJ BAREFOOT BOT BÝVÁ NA BELENKA.CZ A NA LITTLESHOES.CZ NEBO TAKÉ NA NABOSO.CZ.🏆

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak správně běhat v barefoot botách aneb dobrý sluha a špatný pán

Barefoot boty na běhání mají nulový drop, tedy nulový rozdíl mezi patou a špičkou (v některých případech je rozdíl cca 3 mm). Chodidlo se při běhání chová jinak. Noha má v barefoot botách větší prostor a díky tenké podrážce, která je od 6 mm do 1 mm (záleží na modelu), vnímáte velmi intenzivně, po jakém povrchu běžíte. Někteří běžci nedají na barefoot boty dopustit, jiným tyto boty nevyhovují. O co jde v první řadě, tak je styl běhu. V boso botách nesmíte běhat přes patu. Při běhu byste měli k efektivnímu odrazu využít každý prst. Dopad je vždy na špičku (případně na celé chodidlo). Pokud budete v barefoot botách běhat správně, prokáží vám dobrou službu. V barefoot botách se změní váš došlap – místo střední části budete došlapovat na přednoží. To vede k nižšímu riziku poranění dolních končetin. Šlachy a úpony na nohou nejsou nepřirozeně namáhány. Velký výběr barefoot bot najdete na naBoso.cz.

5 tipů na to, jak začít běhat v barefoot botách

  • Boty si nejprve vyzkoušejte – běhejte lehce, pomalu a menší vzdálenosti.
  • Našlapujte na špičku a vyhněte se dopadu na patu.
  • Při běhání zkuste dělat kratší kroky.
  • Střed těla by měl být zpevněný a hlava by měla být vzpřímená.
  • Nepřepínejte se.

Jak vybrat barefoot boty na běhání

  • Vybírejte pouze od ověřených značek (Be Lenka, Merrell, Xero Shoes).
  • Změřte si pořádně nohu. Užitečné informace o tom, jak si změřit nohu a jak vybrat barefoot boty najdete v článku: Co jste nevěděli o barefoot botách a 5 tipů, jak je vybrat.
  • Kvalitní a prodyšný materiál je důležitý.
  • Zaměřte se na podrážku – vhodná je taková, která neklouže.
  • Vhodnější jsou zavazovací boty než boty na suchý zip.

Tipy barefoot boty na běhání

Be Lenka Trailwalker

Be Lenka Trailwalker
Be Lenka Trailwalker

Propracované a jedinečné outdoorové barefoot boty Be Lenka Trailwalker jsou nejlepší na procházku přírodou. Boty jsou skvělým společníkem na výletech po kopcích, národních parcích i po lese. Svršek boty je vyroben z kůže a z gumy. Boty mají drobné výstupky na podrážce. Podrážka má bez výstupků 4 mm. Boty jsou vhodné také na lehké sportování. Vybrat si můžete z několika barevných provedení – hořčicová, šedá, červená, modrá, olivová, hnědá a černá. Všechny varianty jsou překrásné.

DO E-SHOPU ♥
BE LENKA TRAILWALKER (DÁMSKÉ A PÁNSKÉ)

♥ Podrážka 4 mm silná – bez výstupků a stélky
♥ Kožené provedení
♥ Velikosti: 36 -47

Xero shoes

Velký výběr bot na běhání má značka Xero shoes. Vybrat si můžete z různých modelů a barevných provedení. Boty jsou dostatečně prostorné, mají nulový drop. Z modelů bot by vás mohly zaujmout například Aqua X Sport, 360 nebo Mesa Trail. Americká značka dbá na vysoce kvalitní provedení. Boty jsou vyrobeny z prodyšné látky.

Merrell

Merrell barefoot

Americká značka barefoot bot Merrel nabízí velmi kvalitní a komfortní provedení obuvi za nízkou cenu. Boty mají antibakteriální ochranu, prodyšnou podšívku, jsou šněrovací, mají integrovanou stélku a pořídit je můžete v dámském i pánském provedení. Velký výběr obuvi Merrel za skvělou cenu najdete na naBoso.cz a také na Sportisimo.cz.

DO E-SHOPU ♥
MERRELL (DÁMSKÉ A PÁNSKÉ)

♥ Podrážka 6,5 mm silná – bez výstupků a stélky
♥ Látkové provedení
♥ Velikosti: 36 -47

BAREFOOT BOTY MERRELL na NABOSO.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart