RECYKLUJEME

Beruška s překvapením z krabičky od sirek

Překvapila jsem děti netradičním jarně-letním vyráběním. Ozdobily krabičku od sirek jako roztomilou berušku. Filka lepil jednodušší variantu, Martínek složitější. V článku najdete inspiraci, jak na to.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou, dvou a půl let. Filka ve dvou a půl letech vyrobil jednodušší model berušky, Martínek ve čtyřech letech nalepil složitější berušku. Oběma se výsledek líbil.

Beruška s překvapením z krabičky od sirek

Beruška s překvapením z krabičky od sirek

Co jsme vytvořili

Lepení bylo poměrně snadné a časově nenáročné. Vyrobili jsme berušky z krabiček od sirek. Do krabičky jsme schovali malé bonbonky, drobná autíčka z Kinder vajíčka, vejdou se do ní samolepky, magnetky nebo pro holčičky prstýnky. Vyrábění ozdobné krabičky je nejen skvělou zábavou pro děti, ale také hezkým obalem na drobný dárek. Máte-li doma chalupářské zápalky, můžete využít větší krabičku, do které schováte větší předměty.

Beruška s překvapením z krabičky od sirek

Beruška s překvapením z krabičky od sirek

Co budete potřebovat

  • Krabičku od sirek
  • Lepidlo
  • Barevné papíry
  • Lepicí oči (nebo bílý papír a fixa)
  • Nůžky
Pracovní listy a omalovánky POČÍTÁNÍ pro nejmenší JARO LÉTO, PDF

Pracovní listy a omalovánky POČÍTÁNÍ pro nejmenší JARO LÉTO, PDF v e-shopu za 20 Kč

KOUPIT PDF V E-SHOPU za 20 Kč

Jak na to

Z červeného papíru jsem vystřihla široký proužek. Z černého papíru jsem vystřihla čtrnáct teček a dvě hlavičky. Toto stačilo na jednodušší formu berušky. Na složitější berušku jsem vystřihla navíc čtyři červená křidélka. Berušky jsme lepili oboustranně.

Děti nalepily na krabičku kolem dokola červený papír. Zbytky jsem zastřihla. Martínek navíc připevnil křidélka. Poté děti přilepily hlavičku, na ni očička a nakonec tečky. Z výsledku byli kluci nadšení.

Závěrem

Lepení je velmi snadné. Připevnit tečky bývá pro děti složitější, ale výsledek stojí za to. Z obyčejné krabičky od sirek jsme vytvořili roztomilou berušku, ze které měly děti upřímnou radost.

Beruška s překvapením z krabičky od sirek

Beruška s překvapením z krabičky od sirek

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart